مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
عصر ما بعد توسعه
آشنایی با مفاهیم بودجه
اخبار روز اقتصادی و بازرگانی
نگاهی به بیکاری و بهره وری نیروی کار در آمریکا
ارتباط بين دين و توسعه اقتصادي
مقدمه ای درباره توسعه اقتصادی
دقت کردید ؟؟
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/ItMatchOnline.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

شرکتهای مجازی و شبکه آنها (2)
راه‌اندازی یک شركت مجازی بسیار به نوع و سطح آماده‌سازی کار بستگی دارد که قبلاً به عنوان یک قسمت از ...

انواع شرکت‌ و مراحل ثبت شرکت (2)
شرکت مختلط سهامی، شرکتی است که تحت نام مخصوص بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : چگونه برای سازمان خود یک رهبر مؤثر باشیم؟
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   297   بازدید   
تاریخ درج مطلب  23/12/1395
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

چگونه برای سازمان خود یک رهبر مؤثر باشیم؟

چگونه برای سازمان خود یک رهبر مؤثر باشیم؟

امروزه مدیریت در بسیاری از سازمان ها با مشکلات بسیاری مواجه شده و به نوعی کارآمدی خود را از دست داده است، چرا که بسیاری از مدیران با روش های آمرانه و سنتی سعی در پیشبرد کارها دارند در حالی که این روش مدیریت در جامعه مدرن امروزی منسوخ شده است.

در عصر حاضر مدیرانی که علاوه بر دانش تجربه مدیریتی، قدرت رهبری سازمان را نیز داشته باشند به نحو چشمگیری در مدیریت سازمان خود موفق هستند.

اما به راستی چه چیزی مردم را وا می دارد که رهبری کسی را بپذیرند؟ چرا مردم در پذیرش رهبری یکی اکراه دارند اما پشت سر آن یکی تا آن سر دنیا می روند؟ پاسخ را باید در خصوصیات شخصی این رهبران جست و جو کرد.

رسیدن به مرتبه رهبری زمان می برد و کسی یک شبه رهبر نمی شود. نخست باید قانون های رهبری را فرا گرفت اما فهم فوت و فن های رهبری و عمل کردن به آن، دو موضوع متفاوت است.

▪ اکنون برخی از ویژگی های یک رهبر را برمی شماریم:

۱) شخصیت:

شخصیت شما تعیین می کند، که هستید، چه می بینید و عمل شما چگونه است. لازمه رهبری برخورداری از شخصیتی نیرومند و اعتماد برانگیز است، پس باید بکوشید گفتار و کردارتان با هم تطبیق کند، آماده برخورد با مشکلات و بحران ها باشید، بزرگوار باشید و همه افتخارات را برای خود نخواهید، آینده نگر باشید و هدف و دورنمائی برای کار خود ترسیم کنید.

۲) جاذبه:

بسیاری از مردم فکر می کنند که جاذبه مادرزادی است، اما این فکر، خطاست. جاذبه به بیانی ساده توانائی کشیدن مردم به سوی خویش است. غرور، عدم اعتماد به خویشتن، دمدمی مزاجی، انتظارات غیرواقع بینانه از دیگران و بدگمانی سد راه جاذبه شماست.

۳) تعهد:

تعهد برای هر کس معنای خاصی دارد، برای مشت زن، برخاستن هنگام از پا درآمدن، برای دونده دوی استقامت از نفس افتادن اما باز هم ۱۵ کیلومتر دویدن، برای سرباز، رفتن روی تپه ای که نداند پشت آن چه خبر است و...

تعهد عامل پایداری است و باعث می شود اگر زمین خوردید برخیزید و ادامه دهید. رهبران موفق کسانی هستند که هدف ها را تعیین می کنند، نسبت به آن وفادار و متعهد می مانند و هر بهائی که لازم باشد می پردازند.

بدانید اگر هنگام بازی همه توان خود را به کار نگیرید، کسی پیدا خواهد شد که این کار را بکند و روزی در میدان مسابقه با یکدیگر روبه رو خواهید شد و او از شما خواهد برد.

۴) ارتباط:

اگر مردم ندانند که چه می خواهید و چه مقصدی در پیش دارید، رهبری تان را نخواهند پذیرفت.

هر بار که با مردم صحبت می کنید سعی کنید حرف شما را احساس کنند، به خاطر بسپارند و به آن عمل کنند. لازمه این کار شناخت مخاطب، زبان ساده و شفاف، اعتقاد درونی به گفته های خویش و عمل به آن هاست.

۵) لیاقت:

حقیقت این است که لازم نیست مایکل جردن یا بیل گیتس باشید که در صحنه کفایت بدرخشید.

جامعه ای که مهارت در لوله کشی را تحقیر می کند، زیرا کاری پیش پا افتاده است، و هر سخن مهمل فلسفی را برمی تاید چون فلسفه مقام بالائی دارد، نه لوله کش خوبی خواهد داشت نه فیلسوفی به درد بخور، نه در لوله هایش آب بند می شود و نه در نظریه هایش.

برای احراز کفایت بکوشید همیشه آماده برای حضور در میدان عمل باشید، پیگیر رشد و یادگیری و پیشرفت بوده و اراده ای خلل ناپذیر همراه با تلاشی فراتر از حد انتظار داشته باشید.

۶) شجاعت:

شجاعت یعنی بیرون آمدن از فضای مأنوس و گام نهادن به قلمروهای جدید.

ترس و میل وافر به امنیت، مانع انجام کارهای بزرگ است و دست و پای هر رهبری را می بندد. از این که زندگی تان پایان می یابد نترسید، از آن بترسید که زندگی تان را هیچ گاه آغاز نکنید.

۷) بصیرت و قدرت تشخیص:

آشفتگی و پیچیدگی برخی مسائل باعث می شود نتوانیم اطلاعات کافی را در مورد همه آن ها به دست آوریم. بصیرت هر رهبر باعث می شود که تصویر را ولو ناتمام، ببینید، اجزاء ناپیدای تصویر را بیابد و بر آن بیفزاید و از درون و باطن هر امری سر درآورد.

۸) تمرکز:

رهبران مؤثر وقت و انرژی خود را در کاری صرف می کنند که از عهده آن برمی آیند، به عبارتی اولویت ها را تعیین می کنند و روی آن متمرکز می شوند.

اگر هم زمان دو خرگوش دنبال کنید هیچ کدام را نخواهید گرفت.

۹) شور و شوق:

نمی توانید کاری را که به آن عشق و علاقه ای ندارید به سرمنزل مقصود برسانید، در مقابل اگر چیزی را از ته دل بخواهید نیروی اراده دستیابی به آن پیدا خواهید کرد. کسانی که پا را از مرز زندگی معمولی فراتر می گذارند آرزوئی بزرگ در سر دارند.

۱۰) از دیگر صفات یک رهبر موفق می توان به:

تسلط بر نفس، گوش دادن، نگرش مثبت، خدمت به سایرین و مقدم شمردن آن ها بر خود، عدم تکرار اشتباهات، میل به یادگیری و آموختن اشاره کرد.


 منبع: صفات بایسته یک رهبر ـ ”جان ماکسول

مجله موفقیت

 vista.ir

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : رهبر موفق , رهبر , مدیر ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183918
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.