مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
امر به معروف و نهی از منکر
سخنان امام علی (ع)
پیامدهای بی توجهی به نماز
سادات حسینی به چه کسانی می گویند؟
آثار و فواید دعا چیست؟
برزخ چيست؟
مناظره امام صادق (ع) با ابوحنيفه
شرکت در نماز جمعه و اهمیت آن
دقت کردید ؟؟
/ItMatchOnline.html
/archive/photography/0/10/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
جدیدترین مطالب این بخش

جزییات عملیات هوایی لانه زنبور
یکی از شاهرگ های اصلی عراق، شهر موصل بود. در این شهر پایگاه هوایی موصل و همچنین مخازن سوخت قرار داش...

عملیات هوایی حمله به H-3-قسمت اول
عملیات اچ۳، که از آن به عنوان حمله به اچ۳ نیز یاد می‌شود، یکی از عملیات‌های هوایی مهم در جنگ ایران ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : واكنش صدام و رژيم بعث عراق در عمليات بيت المقدس
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1566   بازدید   
تاریخ درج مطلب  10/2/1391
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

واكنش صدام و رژيم بعث عراق در عمليات بيت المقدس

واكنش صدام و رژيم بعث عراق در عمليات بيت المقدس واحد دین واندیشه تبیان زنجان-

صدام صلح‌طلب مي‌شود

وقتي كه صدام به ايران حمله كرد، ايران آمادگي مقابله را نداشت و به همين دليل ارتش عراق قسمت وسيعي از خاك ميهن اسلامي ايران را اشغال كرد. صدام يكي از اهداف اين حمله را آزادي مردم عرب‌زبان خوزستان و نجات آنان از دست رژيم جمهوري اسلامي ايران ذكر مي‌كند؛ اما در عمل خلاف اين ادعاها را ثابت مي‌كند و با ورود به شهرهاي اشغالي، دست به چنان كشتار و تجاوز و جناياتي مي‌زند كه در تاريخ كمتر سراغ داريم. مردم شملچه چنان مورد ستم قرار مي‌گيرند كه تا ابد از يادشان نخواهد رفت.

زماني كه گردان توپخانه لشكر 92 زرهي وارد جاده سوسنگرد – حميديه مي‌شود، با پيرمردي برخورد مي‌‌كند كه سوار بر قاطر با چشماني گريان براي سربازان ايراني از جنايات صدام اين چنين درددل مي‌كند:

«سربازان صدام به خانه‌ام ريختند، همه را به باد كتك گرفتند تا خسته شدند. سپس سه تا از دختران بزرگم را گرفته و مورد تجاوز قرار دادند و در آخر آنها را به اسارت بردند.»

سربازان عراقي پس از ورود به خرمشهر، مردم شهر را به خاك و خون كشيدند و در هويزه بيش از چهل دختر جوان و نوعروس را به فجيع‌ترين شكل شكنجه كرده و پس از تجاوز، همگي را در داخل گودالي ريخته و زنده به گور مي‌كنند.

باز در همين شهر پيرمردي را همراه خانواده‌اش به خيابان آورده و سرهاي آنان را به جرم نشان ندادن مخفيگاه رزمندگان ايراني، چنان به زمين مي‌كوبند كه جز يك نفر كه موفق به فرار مي‌شود، بقيه دچار خونريزي مغزي شده و به شهادت مي‌رسند. مردم عرب زبان بستان، سوسنگرد و ديگر نقاط هم از تعديهاي صدام عفلقي كه قلم از بيان آنها شرم دارد، بي‌بهره نمي‌مانند.

اين نمونه‌ها قطره‌اي از درياي بي‌كران ظلم بعثيان در نواحي اشغالي ايران است. نيروهاي عراق در شهرهايي كه نمي‌توانند وارد شوند، حمايت خود را از خلق عرب با تمام بغض نشان مي‌دهند و با ريختن هزاران گلوله توپ و خمپاره و كاتيوشا و صدها موشك 9 متري و 12 متري مردم خوزستان را به خاك و خون مي‌كشند.

تمام شهرهاي در تيررس از جمله آبادان و.. شبانه روز گلوله باران مي‌شو ند. اهواز و دزفول به صورت آزمايشگاه انواع موشكها درمي‌آيند. در طول جنگ كمتر روز يا شبي است شهرهاي مختلف ايران مورد حمله قرار نگيرد و عده‌اي از مردم غيرنظامي و مظلوم به شهادت نرسند.

در حالي كه خلبانان جوانمرد ايراني از زدن يك پل كه ماشيني روي آن در حال عبور است اجتناب مي‌كنند، خلبانان دشمن به مدارس كودكان كرمانشاه حمله كرده و تعداد زيادي از كودكان معصوم را به خاك و خون مي‌كشند. در كمال بي‌شرمي هرشب راديو بخش فارسي بغداد گلوله باران و كشتار موشكي و هوايي شهرها را جزو پيروزي نظامي خود به حساب مي‌آورد و آن را حمله به مناطق حساس و استراتژيك ذكر مي‌كند. همه اين جنايتها زماني انجام مي‌گيرد كه از طرف نيروهاي اسلام حتي يك گلوله هم به سوي شهرهاي عراق شليك نمي‌شود.

با نفوذ عراق به داخل ايران، زمينه كاملاً مساعد مي‌‌شود تا رئيس رژيم بغداد و ديگر مقامات دست به تهديد زده و ايران اسلامي را وادار به تسليم كنند.

«براي اينكه به راه‌حلي دست يابيم، نفت ايران بايد از آن عراق گردد.»

(طه ياسين رمضان، يك ماه و نيم بعد از جنگ)

«ايران بايد حقوق ما را به طور كامل نه ناقص در شط العرب و زمينهاي غضب شده ما به رسميت بشناسد و شط العرب همان گونه كه پيش از اين تاريخ بوده است، عراقي و عربي گردد.»

(مصاحبه صدام 19/8/89)

«به تمامي ملتهاي ايران و در رأس آنها ملت بلوچستان و آذربايجان مي‌گوييم كه ما براي ايجاد روابطي مستحكم و به قصد دستيابي به حقوق ملي و ميهني خود آماده‌ايم و همچنين آماده‌ايم تا در اين راه هرگونه كمكي را از اسلحه گرفته تا مسائل ديگر در اختيارشان بگذاريم. اين تنها حرف و سخن نيست، اين يك تصميم است.»

(بيانيه حزب بعث عراق)

«به آنان و تمامي جهان و بخصوص به ملت عربمان در عربستان (خوزستان) مي‌گوييم كه بر آنهاست كه خود را براي به دست آوردن حقوق خويش در سرزمين خود آماده نمايند.»

(مصاحبه صدام 23/12/59)

«كشور عراق به مرزهاي حقيقي خود با ايران دست يافته و هرگونه مواضعي را كه در دست دارد ترك نخواهد كرد.»

(وزير اطلاعات عراق، ژانويه 1980)

«كليه نواحي اشغال شده توسط نيروهاي عراق در استان عربستان (خوزستان) يا در غرب ايران تحت كنترل حكومت عراق باقي خواهند ماند و به نقشة عراق ضميمه و در نقشة قبلي كشور ادغام خواهد شد.»

(هيئت دولت عراق 4/10/1359)

«عراق پايگاه انقلاب عربي اهواز به شمار مي‌آيد و مبارزه‌ رهايي‌بخش شما را نمونه‌اي از مبارزات آزادي‌‌خواهانه ملتي مي‌داند كه براي به دست آوردن خود و سرزمينش تلاش مي‌كند.»

(سخنراني عزت ابراهيم، معاون صدام براي جبهه به اصطلاح آزاديبخش)

«از موضع و نتايج حاصله راضي هستيم و حسابهايمان تا به حال درست از آب درآمده است. نيروهاي عراقي در جبهه‌اي به وسعت 550 كيلومتر و طول 20 تا 110 كيلومتر در داخل خاك ايران پيشرفت كرده‌اند.»

(صدام 21/8/59)

يك سال از جنگ سپري مي‌شود و در اين مدت، ايران، به رغم دشمني‌هاي آشكار و پنهان كشورهاي غربي و شيوخ عرب و بخصوص آمريكا و حمايت آنها از صدام، تسليم نمي‌شود و با استقامت در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح مي‌ايستد. صدام عفلقي كه از توقف ماشين جنگي خود در بيابانهاي جنوب و غرب و دريافت ضربه‌هاي محدود، نظير عمليات دارخوين نتوانسته بود به عمق فاجعه پي ببرد، با شروع عمليات ثامن الائمه(ع)، خود را در دامي احساس مي‌كند كه رهايي از آن امكان‌پذير نيست؛ ولي براي ‏سرپوش گذاشتن به واقعیت امر و تزریق روحیه به سربازان خود،آنرا حادثه‌ای ناشی از حضور خارجیان دانسته و تکرارآن را غیرممکن می‌داند.

‏رژیم بعث عراق با دریا فت دومین ضربة کاری در عملیات طريق‌القدس، به هذیان‌گویی می افتد و با انتشار اخبار دروغ از قبیل اعدام اسرای عراقی توسط ایرانیان، تلاش می‌کند شکست خود را تحت‌الشعاع این کذب محضر قرار دهد. او با کمال بی شرمی در حالی که قسمت وسیعی از خاک خوزستان از جمله شهر مهم بستان را از دست می‌دهد، خود را پیروز و قدرتمند خوانده و همچنان سرگرفتن امتیاز اصرار می‌ورزد.

‏دیگر مسؤولان حزب بعث به تکاپو می‌افتند و با رجزخواني وتهدیداتشان به صدام تأسی مي‌کنند.

‏«عراق دولت عربستان (خوزستان) را حق مسلم اعراب این سرزمین می‌داند و چنانچه آنان بخواهند وجود چنین دولتی را اعلام کنند، عراق برای تحقق آن به مردمش کمک خواهد ‏کرد.»

‏(مصاحبه لطیف نصیف جاسم، عضو فعال حزب بعث 28/10/60)

«ما بر این نکته تأکید می‌کنیم که جنگ به پایان نخواهد رسید، مگر این که وژیر حاکم بر ایران به طور کلی منهدم گردد. زیرا اختلاف اساسی بر سر چند کیلومتر زمین یا نصف شط‌العرب (اروندرود) که سبب بروز جنگ شده، نیست، بنابراین، این جنگ ما با ایران برخلاف آنچه که بعضی از خائنین به امت عرب می‌گویند یک جنگ مرزی نیست که بتواند آن را به ‏تعویق انداخت، بلکه در حقیقت، جنگ سرنوشت ماست.»

‏(طه یاسین رمضان دی ماه 1360)

به دنبال نبرد تنگة چزابه و آشکار شدن قدرت ورزمندگان اسلام، صدام برای جلوگیری از رسوایی بیشتر، یک روز مانده به عمليات فتح المبین، طي نامه‌ای به احمد سکوتوره (رئیس کنفرانس اسلامی و رئیس جنیش غیر متعهدها) شرط سوم ایران را مبنی بر تعیین متجاوز می پذیرد.

‏با پذیرش شرط سوم ایران، همگان به شکنندگی سربازان بعث در بیابا‌ن‌های خوزستان ‏پي‌مي‌برند، اما رئیس و رژبم بعث عراق مایل است با گرفتن حداقل اروندرود، به دیگران ‏نشان دهد که از شروع جنگ علیه ایران، امتیازی برای عراق کسب کرده است.

‏دستاورد بیت‌المقدس باعث می‌شود که همگان، حتی دوستان صدام به پیروزی قاطع ایران و شکست تاريخی او اعتراف کنند، اما وی مدعي پیروزی در خرمشهر مي‌شود و به سربازان شکست خورده و رو به هزیمت خود درود می فرستد و بازگشت پیروزمندانه آنان را با ازکف دادن 25‏تیپ، ‏گردان و نزدیک به 6000 کیلومتر از خاك ایران، جشن می‌گیرد.

‏سرانجام صدام به تمام ادعاهای خود از جمله مالکیت جزایر تنب كوچک، تنب بزرگ، ابوموسی، شط‌العرب و تشکیل حکومت عربی در خوزستان پشت پا زده و از سربازان خود می‌خواهد بدون دريافت هیچ امتیازی به مرزهای بین المللی بازگردند، اما نفت شهر را رها نمی‌کند و با وجود ادعای عقب‌نشینی از خاک ایران، آن را همچنان در اشغال مي‌گیرد.

‏«شما بدانید این چیزی که در عراق و چندی پیش، از مجلس عراق صادر شد که ما بلاد ‏ایران را خالی می‌کنیم، این یک توطثه است. نه این‌که می‌خواهند خالی کنند، این‌ها می‌خواهند تخدیر کنند ما را و جوان‌های ما را از جبهه منصرف کنند»

‏(از پیام امام خمینی در مورد عقب نشینی عراق)

‏در این میان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با ارسال پیامی به ملت و امت رزمنده، آنان را همچنان در آمادگی نگه می‌دارند و در مورد نقشه شیطانی دشمنان اسلام هشدار می‌دهند.

‏«استدعا دارم از اين كه زميني را به اراده خودتان ترك مي‌كنيد، احساس تلخی و مرا‏رت نكنید. چرا که این عقب‌نشینی طبق برنامه است و البته ما به شما نگفته بوديم و هيچ‌گاه در ذهن شما خطور نمي‌كرد كه اين زمين را براي خود نگه داريد. ما مكرر اعلام كرديم كه اين زمين را و زمين‌هاي ديگر را كه گرفتيم، فقط به خاطر اين بوده است كه از سرزمين و ملت خودمان دفاع كنيم.»

(پيام صدام در رابطه با عقب‌نشيني از ايران پس از عمليات بيت‌المقدس)


فارس / گرد آوری: گروه دین و اندیشه سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/Religion_Thoughts.html

  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

60336
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.