مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
قصه درمانی در کودکان
خوشبختی
با نیازهای کودک خود آشنا شوید
شرايط صيغه عقد
رفتار پیامبر با خانواده
قصه و تأثير آن در تربيت كودكان
مادران شاغل بخوانند!
چگونه با کودکان ارتباط برقرار کنیم؟
دقت کردید ؟؟
http://news.tebyan-zn.ir/
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

اقتصاد خانواده چيست؟
تاکنون بارها کلمه اقتصاد را در گفته ها و نوشته هايمان به کار برده ايم و يا در صحبت ها و سخنراني ها ...

مشکلات اقتصادی خانواده را چگونه حل کنیم؟
این مطلب فوت وفن های مدیریت اقتصادی یک خانواده را بررسی می کند و سعی دارد به این پرسش که ذهن بسیاری...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : راز مدیریتی در اداره "اقتصاد خانواده"
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   196   بازدید   
تاریخ درج مطلب  15/12/1395
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

راز مدیریتی در اداره "اقتصاد خانواده"

راز مدیریتی در اداره "اقتصاد خانواده"

حتما برای شما هم پیش آمده که در روزهای پایانی ماه با کمبود بودجه مواجه شوید این کمبود بودجه سطوح مختلفی دارد گاهی مجبورید از سینما رفتن آخر هفته چشم پوشی کرد و گاهی حتی کرایه تاکسی هم در جیب آدم باقی نمی ماند.

 بعضی ها رازهایی دارند که به آنها کمک می کند آخر ماه سربلند و بدون کم و کسر به انجام کارهایشان بپردازند و هر روز اول وقت نمی پرسند حقوق ها کی واریز می شود در زیر به برخی از این راز ها اشاره می کنیم: 

1.مدیر 

برای کنترل اقتصاد خانواده و اینکه برنامه ریزی درستی داشته باشیم یک مدیر لازم است. اشتباه نکنید این پست چندان هم مثل باقی پست ها پشت میز نشینی و دستور دادن ندارد. 

من مدیر خانواده را مثل پذیرش مدیریت ساختمان می دانم کسی که بسیار زحمت می کشد و همیشه باید پاسخگو باشد همیشه مدیر خانه است که باید جوابگو باشدمثل مدیر ساختمان که تا آب و یا برق قطع می شود یا همسایه ها سرپارکینگ بحثشان می شود همه می روند و در خانه مدیر ساختمان را می زنند!

اما وجود مدیر خانه لازم است تا برنامه ریزی و بر اجرای آن نظارت کند. 

2. بهبود معاش باخرج درست 

افزایش درآمد به معنی بهبود معاش نیست بلکه منظور از بهبود معاش استفاده حد اکثری و بهینه از منابع است. هرخانواده ای باید با درآمدی که هر ماه کسب می کند بسازد. یعنی کاری که همه مردم انجام می دهند. 

خانواده ها معمولا ممر دیگری برای کسب درآمد ندارند که مانند دولت یک متمم بودجه بیاورند و قال هزینه های اضافی را بکنند! پس هر خانواده باید برنامه های خود را در چارچوب درآمدی تنظیم بکند که کسب می کند. یعنی پایش را از گلیم خودش فراترنگذارد.

3. اقتصاد خانواده =اقتصاد زندگی 

خیلی ماشینی به بحث های مالی خانواده نگاه نکنید از اصول اقتصادی باید در زندگی استفاده کرد اما باید روح زندگی در آن جاری باشد پس برنامه ها را طوری تنظیم کنید که قابل تغییر باشد و در صورت بروز مسائل جدید یا خرج های غیر مترقبه برنامه جایگزین داشته باشید. 

4.هزینه از درآمد جلو نزند 

دولت با کم کردن تعداد پروژه یا طولانی تر کردن مدت اجرای آن ها هزینه هایش را متعادل می کند. هدف همین است که هزینه ها از درآمدها جلو نزند.

در خانواده هم خواه ناخواه همین اتفاق باید بیفتد. 

5. به آب باریکه رضایت ندهید

اینکه یک حقوق ماهیانه مشخص داشته باشید خیلی خوب است و نعمت بزرگی است اما رضایت دادن به آن دیگر چندان هم خوب نیست چقدر از وقت روزانه تان را صرف امور بیهوده می کنید . تماشای تلویزیون چرت بین روز و... از فرصت ها استفاده کنید و تا می توانید برای کسب درآمد درست راه های جدید بیابید . اصلا اگر لازم شد از آب کره بگیرید و بفروشید. 

آدم های زیادی را می شناسم که در میان سالی و پیری خود را به خاطرکوتاهی در ایام جوانی سرزنش می کنند اما چه سود 

6.پس انداز کنید 

در هر خانواده ای باید پس انداز وجود داشته باشد بدون پس انداز، هیچ خانواده ای نخواهد توانست به کامیابی برسد. پس انداز تعدیل کننده هزینه ها، تضمین کننده آینده و نقطه اتکای خانواده است.

7.روحیه همکاری بین اعضای خانواده

تعامل مناسب اعضای خانواده و همچنین اولویت بندی نیازهای اقتصادی سبب تقویت و سلامت اقتصاد خانواده می شود. نباید این طرز تفکر بین اعضای خانواده به خصوص فرزندان ایجاد شود که تنها پدر یا مادر خانواده مسئول حل مشکلات اقتصادی هستند.


منبع: tabnak.ir

 

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183784
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.