مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
رفتار پیامبر با خانواده
چند توصیه درباره اهدای کادو به همسر
شرايط صيغه عقد
مادران شاغل بخوانند!
با نیازهای کودک خود آشنا شوید
انتخاب درست همسر
خوشبختی
معیارهای انتخاب همسر
دقت کردید ؟؟
/Directory/Free-Web-Submission.html
/ItMatchOnline.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
جدیدترین مطالب این بخش

این ابزاری خطرناک را از دسترس نوجوان تان دور کنید
آمارها نشان می دهد، بیشترین مشتریان محصولات هرزه نگاری در جهان، نوجوانان هستند. دلایلی که سبب می شو...

5 اشتباه والدین که نوجوان شان را پنهان کار می کند
نه می توانید دست هایش را ببندید و نه می توانید پاهایش را به زنجیر بکشید. همه وجودش را شوق پرواز فرا...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : نوجوان علاقه دارد ساعاتی را با خود خلوت کند.
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   299   بازدید   
تاریخ درج مطلب  15/12/1395
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

نوجوان علاقه دارد ساعاتی را با خود خلوت کند.

نوجوان علاقه دارد ساعاتی را با خود خلوت کند.

اگر منزل پررفت وآمد و کوچکی دارید و این مکان برای نوجوان در طی روز کمتر مهیا شود او برای برآوردن این نیاز دیرتر از بقیه افراد به رختخواب می رود تا لحظاتی را در تنهائی بگذراند، البته بین تنها ماندن به علت کمبود رفیق، و نیاز درونی به انزوا به جهت ارضاء خواسته های شخصی، تفاوت بسیاری است.

گاهی نوجوان دیرتر از خواب بیدار می شود، زیرا می خواهد خودی نشان دهد و با این کار ثابت کند که بزرگ شده است و این امر در دوران نوجوانی، کاملاً طبیعی است و لذا شما نباید به عدم تمایل نوجوان به بیدار شدن از خواب، پیش از حد خرده گیری کنید زیرا این کار به معنای ایجاد عادت ناپسند نیست.

اگر بازدهی درسی فرزند شما، کمتر از توان او به نظر می آید. بررسی کنید آیا در مدرسه مشکل خاصی برایش به وجود آمده؟ آیا نمی تواند در جمع شاگردان جایی برای خود باز کند؟ آیا از وضع خانوادگی خود ناراضی است؟ آیا از نظر جسمی سالم است؟ آیا مشغله ٔ دیگری غیر از درس خواندن مثل ورزش، مطالعه متفرقه، رفیق بازی یا فعالیت خارج از خانه، پیدا کرده؟

شما باید برنامه ی انضباطی و مقرراتی برای او وضع کنیدک تا چه ساعتی از شب می تواند بیرون بماند، ساعت مطالعه، زمان خواب و ... را تعیین کنید. اما اجراء این قوانین باید پس از توافق بین شما و فرزندتان صورت بگیرد.

علایق نوجوان را بسنجید و به او بیاموزید. چه طور از وقت خود به بهترین شکل بهره مند شود. مسلماً بی اعتمادی به توانائی نوجوان، و تلاش نسنجیده شما در برقراری ارتباط، موجب سرکشی وی می شود. طوری با نوجوان صحبت کنید که حس مقاومت (در مقابل شما) در او برانگیخته نشود به عنوان مثال این دو جمله را با یکدیگر مقایسه کنید:

۱)حواست را جمع کن دیر نیایی؟

۲) فکر می کنی چه وقت کارت تمام می شود؟

جمله اول حس مقاومت را در فرزند شما ایجاد می کند، در حالی که جمله دوم به او احساس مسئولیت را القاء می کند. در نظر بگیرید که هر چقدر او را بیشتر محدود کنید. برای اثبات جرأت و جسارتش واکنش شدیدتری نشان می دهد.

پسران و دخترانی که اعمال وحشیانه یا احمقانه ای از آنها سر می زند یا یکباره تغییر رفتار می دهند، در واقع پیشاپیش اعلام خطر کرده اند و در واقع شما در درک نیازهای واقعی آنها کوشا نبوده اید و هماهنگ عمل نکرده اید.

به عنوان مثال دانش آموزی که می خواهد از لحاظ درسی برجسته باشد، اگر برای انجام امور و مسئولیت هائی که شما بر عهدهٔ او می گذارید وقت زیادی را از دست بدهد، نباید انتظار داشته باشیم که او محصل برجسته ای بین همکلاسی هایش باشد زیرا درس خواندن، نیاز به وقت، تلاش و اراده دارد.

شما والدین عزیز می توانید الگوی مناسبی برای فرزندانتان باشید زیرا رفتار خوب و آگاهانه شما بیشتر از هر تربیت و تعلیمی مؤثر و آموزنده خواهد بود.


 منبع:akairan.com

 

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : نوجوان , بلوغ , خلوت کردن ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183780
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.