مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
رفتار پیامبر با خانواده
معیارهای انتخاب همسر
چگونه با کودکان ارتباط برقرار کنیم؟
قصه و تأثير آن در تربيت كودكان
خوشبختی
مادران شاغل بخوانند!
چند توصیه درباره اهدای کادو به همسر
شرايط صيغه عقد
دقت کردید ؟؟
/archive/photography/0/10/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/ItMatchOnline.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/Directory/Free-Web-Submission.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
جدیدترین مطالب این بخش

زیباترین رابطه پدر و دختری چگونه است؟
در رابطه پدر و دختر کارهایی را می توان انجام داد که علاقه ها و صمیمت هایی های بیشتری را در بین آن ه...

رابطه با همسرتان را اینطوری تقویت کنید
بسیاری از زوجین، زمانی که صحبت از بهبود رابطه عاطفی می شود، تنها به رابطه زناشویی می اندیشند، در صو...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : راز موفقیت در همسرداری به سبک حضرت زهرا (س)
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   340   بازدید   
تاریخ درج مطلب  15/12/1395
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

راز موفقیت در همسرداری به سبک حضرت زهرا (س)

 راز موفقیت در همسرداری به سبک حضرت زهرا (س)

 راز موفقیت در همسرداری را میتوانید با نگاهی به سیره ائمه اطهار بخصوص زندگی حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) دریابید.

همسرداری را از حضرت زهرا (س) بیاموزید

همسرداری ایده آل و موفق مستلزم دانستن اصول همسرداری یا پیروی کردن از الگویی است که آیینه تمام نمای فداکاری و عشق در زندگی است . با نگاهی به زندگی حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) میتوانیم اصول مهم همسرداری و موفقیت در زندگی مشترک را دریابیم.

داشتن یک زندگی ایده آل در حفظ رضایت زن و شوهر از آن زندگی است و همسران می تواند با احترام متقابل،به زندگی خود کمک کنند.

از امتیازات یک بانوی مسلمان، توفیق او در امر همسرداری است. اگر در میان زن و شوهر، یکی از آنان فداکاری و گذشت بیش تری داشته باشد، مطمئناً کار به مشاجره و نزاع خانوادگی منجر نخواهد شد.

بنابراین، کم توقع بودن، گلایه نکردن، صبر و استقامت در سختی های زندگی توسط زنان با ایمان می تواند به استحکام ارکان خانواده کمک شایانی بکند. فرازی از زندگی و سخنان حضرت زهرا(س)در این زمینه راهکار جالبی برای همسران شایسته می باشد.

درسی از زندگی حضرت زهرا (س) درباره همسرداری

فاطمه زهرا (س) آیینه تمام نمای موفقیت در اصول همسرداری بود

در یکی از روزهای پر مشقت، غذا در منزل امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) کمیاب شده بود. امام از همسرش پرسید:فاطمه جان، غذایی داری که مقداری تناول کنیم؟ فاطمه(س)پاسخ داد:سوگند به آن خدایی که مقام و عظمت تو را بالا برد. سه روز است که غذای کافی در منزل نداریم و مقدار اندکی هم که داشتیم به شما بخشیدم و خودم رنج گرسنگی را تحمل کردم.

امام علی(ع)فرمود:چرا به من اطلاع ندادی؟

حضرت زهرا(س)پاسخ داد:کَانَ رَسُولُ اللَّهِ(ص) نَهَانِی أَنْ أَسْأَلَکَ شَیْئاً فَقَالَ:لَا تَسْأَلِی ابْنَ عَمِّکِ شَیْئاً إِنْ جَاءَکِ بِشَیْءٍ عَفْواً وَ إِلَّا فَلَا تَسْأَلِیهِ؛

رسول خدا(ص) مرا نهی فرموده است که از تو چیزی بخواهم و به من سفارش کرده است که:از پسر عمویت چیزی درخواست نکن اگر خودش چیزی آورد، بپذیر؛ وگرنه خودت درخواست نکن.

این رویکرد و درس رفتار اخلاقی که فاطمه زهرا (سلام الله علیها) از خود نشان دادند می تواند پیامهای فراوانی را به همسران بیان نماید از جمله اینکه:

1-در سختی های زندگی زبان به شکوه و نارضایتی از زندگی نگشاییم وسعی نماییم با تحمل سختی ها مشکلی از دوش همسر خود درخانواده برداریم.

2-قانع بودن در زندگی می تواند روح رضایتمندی در زندگی را تقویت نماید و مشکلات اقتصادی را برای اعضای خانواده قابل تحمل کند.

3-قانع بودن در زندگی به معنای عدم توجه به مایحتاج زندگی و کار و تلاش نیست. چرا که از جمله مهترین دستورات اقتصادی آموزه های اسلامی توجه به معیشت زندگی است.

4-در زندگی مشترک دیگری را برخود مقدم داشتن و از حق خویش گذشت کردن از جمله پیامهای زیبای این حکایت اخلاقی است. این موضوع می تواند موجب استحکام و تقویت بنیاد خانواده شود. چرا که با رعایت این مؤلفه می توان به مشاجرات و درگیریها در خانواده خاتمه بخشید.


منبع: namnak.com

 

 

 

 

 

دوست دارید برای همسرتان بهترین باشید و او را شیفته ی خود کنید پس باید هنگامی که با او هستید به نحوی رفتار کنید که شریک زندگیتان از بودن کنار شما لذت ببرد و با نبود شما احساس خلا کند.

نشانه هایی که همسرتان بهترین دوست شماست

همسرتان بهترین دوست شماست وقتی نشانه هایی که خواهیم گفت را داشته باشد ، اگر این ویژگی ها در رفتارهای شریک زندگی تان ذاتی است پس شما خوشبخت ترین زن و شوهر دنیا هستید. در رابطه ی همسری حس فداکاری ، تعهد و عشق مطلق وجود دارد و مثل دوران مجردی نیست که فقط چیزی از طرف مقابل درخواست کنید و ازدواج برای فرار از تنهایی یا برطرف کردن نیازهای اقتصادی نیست. بعضی ها با این طرز تفکر ازدواج می کنند که فقط چیزی از همسرشان درخواست کنند ولی خود کاری در مقابل برای همسرشان انجام نمی دهند.

اگر به همسرتان به چشم یک دوست نگاه کنید شانس بیشتری برای ادامه رابطه دارید. کارشناس ازدواج هلن چن می گوید:بیشتر ازدواج های نا آگاهانه به طلاق منجر می شود، مفهوم این آمارها این نیست که رابطه شما هم با شکست مواجه می شود، مفهوم آن این است که در ابتدای رابطه چه کار کنید.

چطور بهترین دوست همسرم باشم؟

1. با همسرتان بیشتر از هر کس دیگری جوک بگویید و بخندید : زندگی رنگ و بوی شادی به خودش میگیرد و همسرتان جدیت را کنار می گذارد و شما برای مدتی کوتاه مشکلات را فراموش میکنید.

2. اوقات خوشی با همسرتان داشته باشید : همسرتان سعی می کند شرایطی را به وجود بیاورد که شما احساس خوشحالی و راحتی کنید، شما هم باید از ته قلب از کنار همسرتان بودن لذت ببرید. اینجاست که شما بهترین دوست یکدیگر خواهید بود.

 

3. در شرایط سخت روی همسرتان حساب کنید: بدون شک شما می توانید وقتی که زمین می خورید و از نظر روحی ناراحت هستید، روی همسرتان حساب کنید و بدانید که کنار شما می ایستد و حمایتتان می کند. او شما را وقتی که به او نیاز دارید ترک نمی کند و مثل یک دوست خوب شما را سوال پیچ نمی کند.

4. احساس خوبی دارید حتی وقتی کاری انجام نمی دهید:نیاز نیست شما همسرتان را برای اینکه تاثیر بیشتری روی همسرتان بگذارید تغییر دهید، همین که کنار همسرتان بنشینید و به عوامل بیرونی تکیه نکنید برای رابطه شما کافی است.

5. با هم بحث کنید ولی اجازه ندهید رابطه شما خراب شود: بهترین دوستان هم با هم بحث میکنند ولی اجازه نمی دهند تفاوت ها رابطه آنها را خراب کند. شما باید مشکلاتتان را حل کنید نه اینکه رابطه خود را تمام کنید.

6. ساعت ها با هم صحبت کنید: شما هیچ وقت از این که با دوستانتان صحبت می کنید احساس بدی ندارید. تصور کنید همسرتان بهترین دوستتان است. شما می توانید شب را بیدار بمانید و با همسرتان صحبت کنید و از صحبت کردنتان لذت ببرید.

 

منبع: namnak.com

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183802
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.