مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
شوزو کاواساکی از اعماق دریا تا مرزهای فضا
دقت کردید ؟؟
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/ItMatchOnline.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

زندگینامه کريستوفر پيسارايدز
پيسارايدز در سال 2010 باتفاق پيتر دايموند و ديل مورتنسن جايزه نوبل اقتصاد را به خاطر " تجزيه و تحلي...

با پیتر دایموند آشنا شویم
دایموند متولد نیویورک است، وی یک اقتصاددان آمریکایی است که در دانشگاه های ییل، MIT و کالیفرنیا در ب...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : زندگینامه کريستوفر سيمز
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1173   بازدید   
تاریخ درج مطلب  28/9/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

زندگینامه کريستوفر سيمز

زندگینامه کريستوفر سيمز واحد مشاهیرو بزرگان تبیان زنجان-

 

ملیت : آمریکا - قرن : 20

Christopher A.Sims ( متولّد 1942 )

کريستوفر سيمز در سال 2011 باتفاق توماس سارجنت جايزه نوبل اقتصاد را به خاطر " تحقيقات تجربي در زمينه هاي علت و معلولي اقتصاد کلان " دريافت داشت. سيمز يک اقتصاددان آمريکائي است که تحصيلات دوره ليسانس را در رشته رياضي در دانشگاه هاروارد ( 1963 ) و دکترا را در رشته اقتصاد ( 1968 ) همان دانشگاه گذرانده است. تدريس او در دانشگاههاي هاروارد، مينوستا و ييل و از سال 1999 در دانشگاه پرينستون بوده است. وي در سال 1995 رئيس انجمن اقتصادسنجي و در سال 2012 رئيس انجمن اقتصاددانان آمريکا شده است.

آثار علمي سيمز فراوان است و مقالات علمي او بيشتر در زمينه اقتصادسنجي، تئوريهاي اقتصاد کلان و سياست است. کارهاي تحقيقاتي او با استفاده از مدلهاي آماري پيشرفته در علم اقتصاد خصوصاً به پيش بيني، فرموله کردن و ارزشيابي سياست هاي اقتصادي کمک هاي شاياني نموده است. سيمز هم چنين به تئوري مالي سطح قيمت ها و توسعه اين تئوري و نيز " تئوري تورم هاي منطقي " کمک کرده است.

به زبان ساده تر مي توان گفت کارهاي سيمز روش هائي را براي ارزيابي جهت هاي علّي سياست هاي پولي بانکهاي مرکزي فراهم آورده است. اين نظريات تاييدي است بر سياست هاي پولي کساني مانند ميلتون فريدمن که اعتقاد دارند توسل به عرضه پول اضافي تورم به دنبال مي آورد و يا به عبارت ديگر رابطه علت و معلولي در اين زمينه يک رابطه دوطرفه است. سخنراني سميز بمناسبت دريافت جايزه نوبل در دسامبر 2011 نيز در زمينه مدلهاي آماري و ارتباط آن با سياست هاي پولي بود.

آکادمي سلطنتي علوم سوئد معتقد است سيمز و سارجنت روش هائي را براي پاسخگوئي به پرسش هاي مهمّي ابداع نموده اند که از جمله آنها مي توان به اين پرسش اشاره کرد که چگونه رشد اقتصادي و تورم تحت تأثير افزايش موقتي نرخ بهره يا کاهش ماليات قرار مي گيرد. آکادمي مزبور اضافه کرده که امروزه روش هائي که اين دو نفر ارائه داده اند به ابزارهاي اساسي در تحليل هاي اقتصاد کلان تبديل شده است.

سيمز معتقد است اتحاديه اروپا بايد براي جلوگيري از اضمحلال و کاهش ارزش واحد پول يورو يک اتحاديه مالي ايجاد کند و اگر يورو بخواهد زنده بماند بايد راهي براي خروج از اين فشار و بحران مالي موجود بيابد. وي معتقد است 17 دولت عضو اتحاديه اروپا بايد در حل بحران هاي مالي و بدهي هاي فراوان اقتصادهاي کوچکتر نظير يونان و پرتغال و ايرلند تلاش کرده از سرايت آن به ديگر کشورها جلوگيري نمايد.

سيمز معتقد است بانک مرکزي اروپا نيازمند پيشتيباني و حمايت مالي اساسي توسط کشورهاي اروپائي است. سيمز و سارجنت اظهار داشته اند که سعي مي کنند پيش از ويراني دنيا مدل هاي آماري خود را مورد آزمون قرار دهند. سيمز معتقد است که احياء اقتصاد جهان با توجه به مشکلات موجود مستلزم کاري مداوم و مبتني بر اطلاعات است، او اعتقاد دارد مدلي را که مطرح کرده براي خروج از بحران بسيار ضروري است.

سيمز و هم چنين سارجنت معتقدند که ثبات چشم اندازهاي مالي ايالات متحده آمريکا مسئله و سئوال اساسي نيست بلکه نکته اصلي اين است که بايد تعهدات دولت ها محترم شمرده شود. البته مشخص نيست که کدام يک از اين تعهدات باورنکردني قرار است ابتدا شکسته شود. وي معتقد است که چالش هاي موجود در اقتصاد آمريکا ناشي از اختلاف نظر در خصوص کاهش هزينه ها يا افزايش ماليات ها مي باشد و قانونگذاران آن کشور درگير چگونگي کاهش کسري بودجه 1/3 تريليون دلاري آمريکا در رابطه با ميزان توليد ناخالص برحسب عدد نسبت توليد ناخالص داخلي آن کشور در پايان سال 2011 مي باشند.

برخي از آثار علمي:

1. Advances in Econometrics: volum 1 + valum2 sixth world congress (Econometric Society Monographs) may 1996.

2. The conquest of American inflation (Jam 2001).

3. Recursive Macroeconomic Theory (2004).

4. D ynamic Macroeconomic Theary (1987).

5. Macroeconomics and reality (1980)

منبع : جوایز نوبل اقتصاد

راسخون


گرد آوری:گروه بزرگان و مشاهیر تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/famous_man.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : کريستوفر سيمز , اقتصاددانان ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

182274
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.