مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
شوزو کاواساکی از اعماق دریا تا مرزهای فضا
دقت کردید ؟؟
/ItMatchOnline.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/Voting/public_opinion/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
جدیدترین مطالب این بخش

مرجعيت حضرت آیت الله خامنه ای
يكى از فرازهاى زندگى مقام معظم رهبرى، مسأله مرجعيت ايشان است. پس از رحلت آيات عظام گلپايگانى، مرعشى...

دوره دوم رياست جمهورى آیت الله خامنه ای
در مرداد ماه سال 64، انتخابات چهارمين دوره رياست جمهورى برگزار شد.در اين دوره نيز مقام معظم رهبرى، ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : اجتهاد و مرجعيت آیت الله خامنه ای از ديدگاه حضرات آيات علماى اعلام
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   2005   بازدید   
تاریخ درج مطلب  8/11/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

اجتهاد و مرجعيت آیت الله خامنه ای از ديدگاه حضرات آيات علماى اعلام

اجتهاد و مرجعيت آیت الله خامنه ای از ديدگاه حضرات آيات علماى اعلام واحد مشاهیرو بزرگان تبیان زنجان-

 

ويژگيهاى مقام معظم رهبرى و انتخاب شايسته خبرگان در كلام آيات عظام و حجج اسلام

آيت الله العظمى اراكى (رحمة الله عليه) در پيامى به مقام معظم رهبرى فرمودند:

انتخاب شايسته حضرت عالى به مقام رهبرى جمهورى اسلامى ايران، مايه دلگرمى و اميدوارى ملت قهرمان ايران است.

آيت الله العظمى بهاء الدينى (رضوان الله عليه) :

...از همان زمان، رهبرى را در آقاى خامنه ‏اى مى‏ديدم، چرا كه ايشان ذخيره الهى براى بعد از امام بوده است.بايد او را در اهدافش يارى كنيم.بايد توجه داشته باشيم كه مخالفت ‏با ولايت فقيه، كار ساده‏اى نيست.هنگامى كه ميرزاى شيرازى بزرگ، مبارزه با دولت انگلستان را از طريق تحريم تنباكو آغاز كرد، يك روحانى با او مخالفت كرد و ميرزا با شنيدن مخالفت او، وى را نفرين كرد.همان نفرين باعث‏ شد كه نسل او از سلك روحانيت محروم شوند.پسر جوانش جوانمرگ شد و حسرت داشتن فرزند عالم به دل او ماند.

آيت الله مهدوى كنى، درباره انتخاب خبرگان رهبرى گفته ‏اند:

اين الهامى بود از الهامات الهى و هدايتى بود از هدايت معنوى روح حضرت امام (رضوان الله عليه) كه هنوز اين ملت را رها نكرده و اين رحمتى بود از طرف خداوند كه در كوران اين مصيبت جانكاه، با تعيين آيت الله خامنه‏ اى كه از ياران صديق امام و از ياران خوشنام و خوش سابقه بوده و مجتهد و عادل است، به عنوان رهبرى نظام جمهورى اسلامى ايران، آرامشى توام با اعتماد و اطمينان بر كشور و امت فداكار حاكم گرديد.

آيت الله خزعلى:

انتخاب آيت الله خامنه‏اى به رهبرى جمهورى اسلامى، كه فردى پخته و عالم و با سياست و مدبر مى‏باشد، در خارج دشمنان را در سكوت و ابهام فرو برد و در داخل، آرامش فراهم ساخت.

آيت الله مشكينى، رياست مجلس خبرگان رهبرى:

...حضرت مستطاب آيت الله حاج سيد على خامنه‏اى - مد ظله العالى - واجد مقام فقاهت و اجتهاد و قدرت استنباط احكام شرعيه كه تصدى مقام معظم رهبرى بدان نيازمند است، مى‏باشد، چنانچه معظم له حائز ساير شرايط ولايت است.

آيت الله فاضل لنكرانى، مرجع تقليد:

بنده به عنوان كسى كه هم عضو مجلس خبرگان هستم و هم اين كه آشنايى با آيت الله خامنه ‏اى دارم، عرض مى‏كنم كه ايشان اهل نظر و اهل اجتهاد هستند.بيست ‏سال پيش وقتى در مشهد، در مسجد گوهرشاد با ايشان برخورد كردم، آن موقع ايشان از مدرسين محترم مشهد بودند.اپرسيدم چه چيزى تدريس مى‏كنيد، فرمودند: مكاسب از مهمترين و مشكل ترين كتب علمى ماست.به نظر من ايشان يك فقيه و يك مجتهد است.

كسى كه در سالهاى طولانى در جهان سياست، استادى چون امام امت داشته است و خودش نيز داراى استعداد سرشار است، چنين فردى داراى مقامات بلندى از درك سياسى است.دوران هشت‏ ساله رياست جمهورى ايشان، يك شاهد قوى براى مطلب است.سفرهايى كه ايشان به كشورهاى خارج داشته ‏اند، به عنوان يك سياستمدار در صحنه‏ هاى سياسى جهان درخشيده است.

آيت الله جوادى آملى، مدرس حوزه علميه قم:

اجتهاد و عدالت‏ حضرت آيت الله جناب آقاى حاج سيد على خامنه‏ اى - دامت‏بركاته - مورد تاييد مى‏باشد.لازم است امت اسلامى - ايدهم الله - در تقويت رهبرى معظم له در بذل نفس نفيس، در هيچ‏گونه نثار و ايثار دريغ نفرمايند.

آيت الله ابراهيم امينى، مدرس و عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم:

حضرت آيت الله خامنه ‏اى - دامت‏ بركاته - در فقاهت و اجتهاد، به مرتبه‏ اى است كه براى تصدى مقام ولايت و رهبرى، صلاحيت كامل دارد.

آيت الله مومن، عضو مجلس خبرگان رهبرى و مدير حوزه علميه قم:

هنگام راى‏گيرى در مجلس خبرگان براى رهبرى حضرت آيت الله خامنه‏ اى - دامت‏ بركاته - اجتهاد معظم له با قيام هيات شرعيه نزد اين جانب ثابت ‏بود، ولى بعدا به واسطه حضور در جلسات مباحثه فقهى، شخصا به اجتهاد ايشان پى بردم و اكنون شهادت مى‏دهم كه معظم له، مجتهدى عادل و جامع الشرايط مى‏باشد.

آيت الله امامى كاشانى:

آيت الله خامنه‏ اى به تمام رموز سياست و حكومت آگاه بوده و شخصى با ورع، با تقوا، محبوب، مخلص، عالم و داراى بنيه فقهى هستند.

آيت الله يزدى، عض

و فقهاى شوراى نگهبان:

حضرت آيت الله حاج سيد على خامنه‏ اى، رهبر انقلاب جمهورى اسلامى ايران - دام ظله الشريف - فقيه والا مقام و مجتهدى عالى مقام هستند كه بر علوم مؤثر در استنباط، تسلطى بسيار بالا دارند.زايد بر لغت، ادبيات، اصول، حديث و تفسير، حتى در رجال و درايه كه در استحكام فتوا نقشى بسزا دارد، خود استاد و عالمى هستند.

آيت الله مصباح يزدى، مدرس حوزه علميه قم:

من اگر بخواهم درباره شخص ايشان و ويژگيهايى كه خداى متعال به ايشان عطا فرموده و امتيازاتى كه به ايشان لطف كرده، صحبت كنم، حقش را نمى‏توانم ادا كنم، ولى در چند جمله كوتاه عرض بكنم كه، ايشان فقاهت را توام با تقوا، تيزهوشى و فراست را توام با بردبارى و سعه صدر، مديريت را همراه با تعبد و پايبندى به اصول و مبادى اسلامى، فكر روشن و ثاقب و درنشان را با دورانديشى و تشخيص مصالح دراز مدت امت اسلامى، حزم و احتياط را توام با شجاعت و شهامت، بهره ‏مندى از علوم مختلف اسلامى را همراه با ذوق و گرايشهاى هنرى اصيل، اعتماد به نفس را همراه با توكل بر خداى متعال، تلاش و جديت و نظم و برنامه‏ريزى را توام با توسل به ولى عصر عجل الله تعالى فرجه الشريف و ائمه اطهار، و در يك كلمه، همه شرايط و مزاياى مديريت را با روح عبادت و بندگى و اخلاص جمع مى‏كند.

آيت الله حائرى شيرازى، امام جمعه شيراز:

 آيت الله خامنه‏ اى، صالحترين فرد براى رهبرى هستند.

آيت الله خامنه ‏اى علاوه بر تمام ويژگيها، يك عالم آگاه به مسائل اسلامى است و از سياست و درايت ‏خاصى برخوردار است.

آيت الله يوسف صانعى، مرجع تقليد:

آيت الله خامنه ‏اى، نه تنها مجتهد مسلم مى‏باشد، بلكه فقيه جامع الشرايط واجب الاتباع مى‏باشد.

حجت الاسلام و المسلمين هاشمى رفسنجانى، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام:

انتخاب آيت الله خامنه ‏اى به رهبرى جمهورى اسلامى، دست آوردى عظيم و نشأت گرفته از رهنمودهاى حضرت امام است...ايشان با اكثريت‏ خيلى بالايى در جلسه خبرگان راى آوردند.انصافا راى بجايى هم بود و نقطه مهمى كه فكر مى‏كنم براى ما اهميت دارد، آشنايى ايشان با مسائل كشور است.از همه صلاحيتها، نظير مبارز بودن، عالم بودن، داشتن عدالت و غيره كه بگذريم، يك كسى كه ده، دوازده سال در كوران مسائل كشور بوده و الآن ايشان جزئيات امور مملكت را مى‏داند.براى ايشان الآن همه چيز نقد است.

معناى رهبرى هم همين است كه بتواند با اطلاعات قبلى خودش نظر بدهد و سياستى را كه بخواهد، تعيين كند.من كاملا راضى هستم، يعنى وقتى به وجدانم مراجعه مى‏كنم، مى‏بينم ما هيچ راهى بهتر از آنچه انجام شد، نداشتيم.هر فرض ديگرى، يعنى اگر شورا داشتيم، يك سرى مشكلات به وجود مى‏آمد. اگر فرد ديگرى هم به غير از آيت الله خامنه‏اى مى‏آمد، دچار مشكل مى‏شديم... خداوند ما را هدايت كرد.

و در جاى ديگر اشاره دارند كه:

راه امام، با انتخاب آيت الله خامنه ‏اى به رهبرى جمهورى اسلامى، بيمه و تضمين گرديد.

حجت الاسلام و المسلمين حاج سيد احمد آقا خمينى (ره) :

حضرت امام بارها از جناب عالى به عنوان مجتهدى مسلم و بهترين فرد براى رهبرى نام بردند.

انتخاب شايسته و بسيار خداپسندانه حضرت عالى، باعث‏ شادى تمام دوستداران اسلام و انقلاب اسلامى در جهان گرديد.حضرت عالى از چهره ‏هاى درخشان انقلاب اسلامى ايران بوده و همواره مورد تاييد و تكريم امام عزيزمان بوده ‏ايد.

آوینی


گرد آوری:گروه بزرگان و مشاهیر تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/famous_man.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : روحانیون , سيد على خامنه ای ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183197
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.