مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
شوزو کاواساکی از اعماق دریا تا مرزهای فضا
دقت کردید ؟؟
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
/ItMatchOnline.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
جدیدترین مطالب این بخش

گذر عمر سید حمید حسینی
نه فرزند این خانواده، چهار برادر و پنج خواهر، که دوران طفولیت و بلوغ خود را بر سر سفره پدر گذرانده ...

گذر عمر لوید آکسوردی
لوید آکسوردی، رئیس و مدیر اجرایی مؤسسه مباحث جهانی لیو (وابسته به دانشگاه بریتیش کلمبیا، کانادا) در...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : گذر عمر سید حمید حسینی
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   993   بازدید   
تاریخ درج مطلب  21/8/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

گذر عمر سید حمید حسینی

گذر عمر سید حمید حسینی واحد مشاهیرو بزرگان تبیان زنجان-

 

ملیت : ایرانی - قرن : 20

دکتر سید حمید حسینی در سال ۱۳۳۷ در یکی از روستاهای رفسنجان و در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. خانواده ای اصیل و ریشه دار که در رفسنجان مورد احترام و اعتماد مردم شهر بوده و هست .

نه فرزند این خانواده، چهار برادر و پنج خواهر، که دوران طفولیت و بلوغ خود را بر سر سفره پدر گذرانده اند اخلاق اجتماعی، پذیرش حرف حق و روحیه همکاری با یکدیگر و مردم شهر و جامعه را بخوبی فرا گرفته اند . آزاد اندیشی و تعامل آن چنان در وجود آنان رخنه کرده است که اگرچه برادران طیف گسترده ای از باورهای سیاسی دارند اما هرگز به تقابل با هم نمی نشینند و همگی حضور در تشکل های مردمی و انجام کارهای اجتماعی را تأیید و ترغیب می کنند.

انگیزه سید حمید برای شرکت در کارهای اجتماعی به حدی بود که در ۲۱ سالگی مسئول جهاد سازندگی کهنوج شد و در آن منطقه بسیار وسیع همراه با تعدادی دانشجو برای رفع مشکلات مردم و انجام برنامه های سازندگی تلاشی بسیار کرد و با موفقیت دوران مأموریت خود را به پایان رساند.

باور سید حمید به وجود امکانات بسیار در کشور و راه های گوناگون برای موفقیت در زندگی باعث شد که تا فعالیت های اجتماعی و اقتصادی خود را به پایتخت منتقل نماید تا هم بتواند به تحصیلاتش در دانشگاه تربیت مدرس ادامه دهد و هم تلاش های اقتصادی خود را پایه گذاری نماید.

او در سال ۱۳۷۳ موفق شد از دانشگاه تربیت مدرس مدرک دکتری مدیریت خود را دریافت نماید و بدین ترتیب با نحوه مدیریت سازمان ها، علوم بانکی، بودجه نویسی و اقتصاد آشنائی فراوانی پیدا نمود که در مراحل بعدی زندگی از آن ها استفاده بسیار کرد.

سید حمید یکی از بنیانگذاران اصلی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی است که در سال ۱۳۸۰ تأسیس گردید و مدت چهار سال نیز ریاست این اتحادیه را بعهده داشت که تاکنون ۲ بار بعنوان اتحادیه نمونه کشور انتخاب شده است و اعضای این اتحادیه با کمک و همراهی مدران آن توانسته اند بیش از ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص دهند.

دکتر سید حمید حسینی مورد اعتماد فعالان اقتصادی تهران قرار گرفت از سال ۸۱ به عضویت هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران و ایران انتخاب شد. او در دوره سوم نمایندگی بعنوان امین هیأت نمایندگان به سمت خزانه دار اتاق تهران انتخاب گردید.

ریاست دکتر حسینی بر کمیسیون اصل ۴۴ و محیط کسب و کار اتاق ایران که وظیفه آن بررسی و اعلام نظر پیرامون قوانین اصل ۴۴ و محیط کسب و کار و سایر قوانین اقتصادی کشور به مجلس شورای اسلامی می باشد باعث گردیده تا از یک سو نظرات فعالان بخش خصوصی به گوش مسئولین برسد و از سوی دیگر تجربه ای بسیار پر اهمیت برای دکتر حسینی بدست آمده تا چنانچه به همت و با اعتماد مردم شریف و پرتوان رفسنجان به مجلس شورای اسلامی راه یافت بتواند از آن تجارب برای انجام وظایف قانونگذاری و خدمت به موکلین خود بهره گیری نماید .

بدین ترتیب دکتر سید حمید حسینی در مجلس نه تنها فردی تازه وارد و بدون تجربه نیست بلکه با تجارب فراوانی که در امور صادرات، بازرگانی، مدیریت مالی، بودجه و قانون نویسی دارد میتواند یکی از نمایندگان ارزشمند کشور باشد .

سید حمید حسینی معتقد است که کمتر کشوری در دنیا مانند ایران از مواهب الهی برخوردار است. امکانات بسیار در زمینه های معدنی، صنعتی، کشاورزی، موقعیت ژتو پلتیک و نیروی جوان و تحصیل کرده کشور چنانچه بدرستی بکار گرفته شوند، ایران میتواند یکی از ۱۵ کشور برتر جهان گردد.

او بدرستی می داند که مسائل اقتصادی و اجتماعی زیادی را برای کشور بوجود آورده اند. او کشور را شکل بزرگتری از خانواده خود می داند. همانگونه که در خانواده اش برادران با وجود باورهای مختلف سیاسی و اقتصادی توانسته اند که در کنار یکدیگر با آرامش و اتحاد زندگی کندد، مردم نیز قادرند با وجود سلیقه های مختلف اتحاد و یگانگی خود را حفظ و با کار گروهی و استفاده از پتانسیل ها در جهت رفاه جمعی و دستیابی به اهداف عالیه کشور موفق باشند.

سوابق تحصیلی:

لیسانس مدیریت بازرگانی از مدرسه عالی بازرگانی

فوق لیسانس مدیریت استراتژیک از دانشگاه تربیت مدرس

دکترای مدیریت سیستم ها از دانشگاه تربیت مدرس

تجارب کاری:

رئیس هیات مدیره گروه بین المللی مرآت از سال ۶۴

صادر کننده نمونه کشور در سال ۷۹ و ۸۱

مدیر عامل پالایشگاه نفت سروش

عضو هیئت مدیره شرکتهای: پارس آلتون (پالایش طلا) تکران طوس (تجهیزات نفت و گاز)، کنسرسیوم پرشین انرژی و نساجی بابکان

عضو شورای سیاست گذاری نشریه تجارت فردا

مدیر مسئول نشریه دنیای انرژی

تجارب و فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی:

مولف مقالات در زمینه تجارت بین الملل، خصوصی سازی، اصل ۴۴ و کارشناس ارشد انرژی

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و ایران (دوره پنجم و ششم)

رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادر کنندگان فراورده های نفت،گاز و پتروشیمی ایران

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک ایران

عضویت هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی، مهندسی و صنایع انرژی ایران

عضو شورای مرکزی انجمن مدیران و متخصیصن صنعتی ایران

عضو هیئت امنای گروه فرهنگی اندیشه و قلم و دانشگاه علامه جعفری رفسنجان

راسخون


گرد آوری:گروه بزرگان و مشاهیر تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/famous_man.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : سید حمید حسینی , شخصیت سیاسی ,
  

12345
 
1 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :5.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

181468
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.