مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
شوزو کاواساکی از اعماق دریا تا مرزهای فضا
دقت کردید ؟؟
http://news.tebyan-zn.ir/
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/ItMatchOnline.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

گذر عمر سید حمید حسینی
نه فرزند این خانواده، چهار برادر و پنج خواهر، که دوران طفولیت و بلوغ خود را بر سر سفره پدر گذرانده ...

گذر عمر لوید آکسوردی
لوید آکسوردی، رئیس و مدیر اجرایی مؤسسه مباحث جهانی لیو (وابسته به دانشگاه بریتیش کلمبیا، کانادا) در...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : جمال عبدالناصر رهبر نظامي و سياسي مصر
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   719   بازدید   
تاریخ درج مطلب  28/9/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

جمال عبدالناصر رهبر نظامي و سياسي مصر

جمال عبدالناصر رهبر نظامي و سياسي مصر واحد مشاهیرو بزرگان تبیان زنجان-

 

ملیت : مصر - قرن : 19

(1918ــ 1969) رهبر نظامي و سياسي مصر

رئيس جمهوري اسبق مصر در اسکندريه تولد يافت. در اسکندريه و قاهره تحصيل کرد. در 1937‏ وارد دانشکده افسري گرديد و پس از تحصيل، رئيس پياده نظام اسيوط شد، آنگاه به اسکندريه منتقل گرديد. چندي بعد بتدريس در دانشکده افسري و غيره پرداخت. در 1948 در جنگ فلسطين شرکت کرد. در فالوجا او و همراهانش محاصره شدند.

عبدالناصر از همان آ‏غاز جواني دلي پرشور براي رهائي وطن خود از استبداد و نفوذ خارجي داشت و گروهي از جوانان علاقه مند بوطن با وي همدلي و همکاري ميکردند تا اينکه انقلاب 1952 را رهبري کرد و حکومت فاسد سلطنتي فاروق را برانداخت و در 1953 معاون نخست وزير و وزير کشور و در فوريه 1954‏ نخست وزير گرديد و کتاب فلسفه انقلاب خود را منتشر کرد.

و در 1955 در کنفرانس باندونگ که براي رسيدگي باوضاع آسيا و آفريقا تشکيل گرديده بود، شرکت و در 1956‏ قرارداد خروج کامل نيروهاي انگليسي را از مصر که مدت سه ربع قرن در مصر(1882 ــ 1956‏) کشتار و استثمار ميکردند امضا کرد. و در همين سال موضوع تدوين قانون جديد اسا‏سي و رفراندوم را از مردم تقاضا نمود و برياست جمهوري مصر برگزيده شد و پس از انقلاب در 1957مجلس ملي تأسيس و مشغول بکار گرديد.

در1956 بسبب خودداري بانک هاي انگليسي و آ‏مريکائي براي کمک بساختن سد آسوان، کانال سوئز را ملي کرد. و در اکتبر 1956 اسرائيل، فرانسه و انگليس به مصر حمله کردند براي اينکه مصر کانال سوئز را ملي کرده بود و سرانجام با استقامت عبدالناصر و مردم مصر بر تهديدات و تجاوزات متجاوزان پيروز گشت و از آن پس ملل عرب ويرا برهبري خود پذيرفتند در 1958‏ميان مصر و سوريه جمهوري متحده عربي گرديد.

آنگاه ميان اين جمهوري جديد و يمن اتحادي برقرار گشت. و در 17‏ آوريل 1963‏ قرارداد اتحاد ميان مصر، سوريه و عراق بسته و پس از آ‏ن گامهاي مهم اقتصادي برداشته شد و در 1961 اصلاحات ارضي صورت گرفت و مؤسسات بزرگ مالي و صنعتي ملي اعلام گرديد و براي رفاه کارگران و کشاورزان گامهاي بلند برداشته شد. در1962‏ اقدامات و اصلاحات اجتماعي و سياسي در مصر انجام گشت و در مبارزات مردانه ملت الجزاير ضد استعمار فرانسه عبدالناصر کمک هاي فراوان کرد. از جمله عده اي از مردان و زنان الجزايري را تعليمات نظامي ميداد.

عبدالناصر در کنفراس هاي سران آفريقائي از جمله کنفرانس آديس آبابا در 1964 شرکت کرد و قرارداد اتحاد آفريقا را مورد بحث قرار داد و قراردادهاي متعدد اقتصادي با بسياري از کشورهاي جديد الاستقلال بست. به هند، يوگسلاوي و روسيه سفر کرد.

جمال عبدالناصر تا پايان زندگي ميان اعراب محبوبيت فراوان داشت و در راه آباداني و سربلندي مصر کوشش هاي بسيار کرد و در دميدن روح ناسيوناليستي و آزاديخواهي خاورميانه نقشي عمده بعهده داشت. اکنون نيز با همه تبليغات منفي که نسبت به جمال عبدالناصردر مصر و ساير کشورهاي عربي صورت گرفته است، قبله آمال عده اي از جوانان و آزاديخواهان خاورميانه عربي و آفريقاست.

منبع : مشاهیر و رهبران

راسخون


گرد آوری:گروه بزرگان و مشاهیر تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/famous_man.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : جمال عبدالناصر , شخصیت سیاسی ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

182276
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.