مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
چه ‌کنیم که پوستمان پیر نشود؟
آموزش زناشویی و مسائل جنسی
استفاده ازکرمهای ضد آفتاب
6آرایش خطرناک مو
درباره طب سوزنی بیشتربدانیم
موادغذایی مورد نیازدوران بارداری
بیماری وزوز گوش و درمان آن
استفده از مام ها و ضد عرق ها ! خوب یا بد ؟؟؟
دقت کردید ؟؟
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/archive/photography/0/10/default.html
/ItMatchOnline.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
جدیدترین مطالب این بخش

خودشیفتگی و دردسرهای آن
در ذهن تان پسری را مجسم کنید که می خواهد به خواستگاری برود. جلوی آینه می ایستد، تصویرش را بارها ورا...

اختلال شخصیت خود شیفته
خود شیفتگی بیمار گونه زمانی ظاهر می‌شود (به عشق خارجی متحول نمی‌شود) که کودک اغلب بوسیله کسانی مراق...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : این افراد خودشیفته اند!!
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   492   بازدید   
تاریخ درج مطلب  9/10/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

این افراد خودشیفته اند!!

این افراد خودشیفته اند!! واحد تندرستی و سلامت تبیان زنجان-

 

خودشیفته ها این شکلی اند!

حتما شما هم با آدم هایی برخورد کرده اید که اگر استعداد و مهارتی هم ندارند، آنقدر با کلمات بازی می کنند که باورتان می شود طرف دانشمند، ریاضیدان یا یک فیلسوف است. شما با این آدم ها که اعتماد به نفس کاذب دارند چطور رفتار می کنید؟

حتی از روی عکس پروفایل یکسری آدم ها در شبکه های اجتماعی می شود فهمید درجه اعتماد به نفس و خودشیفتگی شان تا چه اندازه ای است. حتما شما هم با آدم هایی برخورد کرده اید که اگر استعداد و مهارتی هم ندارند، آنقدر با کلمات بازی می کنند که باورتان می شود طرف دانشمند، ریاضیدان یا یک فیلسوف است. شما با این آدم ها که اعتماد به نفس کاذب دارند چطور رفتار می کنید؟

قبل از اینکه برچسب خودشیفته را به کسی بزنید لازم است این سوالات را از خودتان بپرسید:

* آیا فردی که فکر می کنم خودشیفته است، دنیا را تنها محدود به خود می بیند؟

* برای اینکه توجه و حمایت او را جلب کنم باید کارهایی انجام دهم که باب میل او باشد

* آیا او همه گفتگوها را معطوف به خود و مسائلش می کند؟

* آیا او احساسات و علایق مرا سرکوب می کند؟

* اگر با نظر او مخالفت کنم او از من دلزده و سرد می شود؟

* اگر به ۲ یا ۳ سوال بالا جواب بله داده اید، باید گفت طرف شما اعتماد به نفس کاذب دارد.

یادتان باشد شعار خودشیفته ها این است: همیشه من اول هستم . نمی خواهیم ناامیدتان کنیم اما ارتباط با این دسته از افراد خطرناک است چون چیزی به نام عشق بدون قید و شرط در زندگی شان وجود خارجی ندارد و اگر از بخت بدتان دوست خودشیفته ای سر راهتان ظاهر شد، باید بگوییم بیشتر اوقات احساس تنهایی خواهید کرد.

اولین تکنیک، پایین آوردن سطح انتظارات تان است. دوست تان اعتماد به نفس کاذب دارد، قبول اما ویژگی مثبتی ندارد که حداقل بشود با آن رابطه تان را ادامه دهید؟ سعی کنید با این دسته از افراد هدفمند ارتباط برقرار کنید؛ یعنی در موردی خاص که نیاز به حضور اوست روی همراهی اش حساب کنید نه تمامی موارد اما یادتان باشد طوری آنها را وارد بازی کنید که هم نیاز شما برآورده شود و هم به دوست خودشیفته تان حس رضایت و پیروزی دست دهد.

نکته مهم اینکه سعی کنید تا جای ممکن با این دسته از افراد گلاویز نشوید یا بحث به راه نیندازید چون به سختی می شود به این دسته از افراد فهماند که کارشان اشتباه است اما اگر همسرتان از قضا دارای اعتماد به نفس کاذب است سعی نکنید برای هر خواهش و درخواستی التماس کنید، بلکه سریع و قاطع خواسته تان را ابراز کنید چون تنها در قاطعیت می شود این دسته از افراد را تسلیم کرد.

در بعضی از افرادی که اعتماد به نفس کاذب بالا دارند، موارد سوءنیت و سوءاستفاده هم دیده می شود. مثلا فردی که بسیار ترسو است، وقتی احساس خطر می کند جسارت به خرج می دهد و داد و بیداد می کند تا دیگران فکر کنند که اعتماد به نفس او بالاست، در صورتی که او در حقیقت خالی است و به محض اینکه تنها شود یا در موقعیتی قرار بگیرد که نتواند اینگونه نقش بازی کند، فرو می ریزد.

افراد متظاهر هم به نوعی می خواهند خود را آن گونه که نیستند نشان دهند، فقط به دلیل این که دیگران آنها را ببینند و باور کنند. افرادی هم که قصد فریب دادنه دیگران و کلاهبرداری دارند، با اعتماد به نفس بسیار بالا ظاهر می شوند تا طرف مقابل هیچ شک و تردیدی در درست بودن ادعاهای آنان به دل راه ندهد.

آموزش مهار یک خودشیفته

بهتر است واقع بین باشید. نیازهای شما از طریق چنین افرادی تامین نمی شود. به فکر یک دوست بهتر باشید تا بتواند شما و نیازهای تان را درک کند اما یادتان باشد شما تنها فردی نیستید که با چنین افرادی سروکار دارید. مشکل خود را با افرادی که فکر می کنید دیدگاه مشابه شما را دارند در میان بگذارید. با این کار به یک راه حل دسته جمعی می رسید و کمی از عصبانیتی که در ذهن تان دارید، کاسته می شود.

کسانی که اعتماد به نفس کاذب دارند به دنبال ضعف افراد می گردند تا کنترل و قدرت خود را به دیگران نشان دهند. در برخورد با این افراد لازم است قوی باشید. هرگز بیش از اندازه از آنها تعریف نکنید و برخلاف میل تان تن به خواسته های این دسته از افراد ندهید.

این حقیقت را بپذیرید که شما قادر به تغییر این دسته از افراد نیستید. البته نمی شود گفت که اعتماد به نفس کاذب درمانی ندارد اما اگر ارتباط با این دسته از افراد واقعا روی اعصاب تان است سعی کنید از قرار گرفتن در موقعیت هایی که با آنها رو در رو می شوید، اجتناب کنید.

موضوع خیلی مهم اینکه هرگز رفتارهای چنین افرادی را شخصی برداشت نکنید. به دنبال این باشید که این دسته از افراد به چه انگیزه ای داشته های خود را بیش از حد معمول نشان می دهند. شاید در پشت پرده این رفتارها شخصیتی خانه کرده باشد که هیچ اعتماد به نفسی ندارد. اگر ریشه اعتماد به نفس کاذب افراد را بیابید واکنش معقولانه تری از خود نشان خواهید داد.

بدل زدن به یک خودشیفته

دکتر مسعود احمدزاد اصل روانپزشک: یکی از ویژگی های افرادی که اعتماد به نفس کاذب دارند این است که هر کاری برایشان انجام دهید باز هم راضی نبوده و به اصطلاح طلبکارند. بارزترین ویژگی این افراد این است که شما را وادار به انجام کاری می کنند. در واقع شما را در موقعیتی خاص (برای مثال ایجاد حس گناه در شما) قرار می دهند که مجبور می شوید آن کار را انجام دهید.

این دسته از افراد خیلی برایشان سخت است که خود را نیازمند کسی بدانند چون این کار را ایراد و نقصی بزرگ در خود می دانند و در نتیجه ترجیح می دهند از کسی تقاضایی نکنند.

متاسفانه این دسته از افراد قدردان لطف کسی نیستند زیرا تصور می کنند اگر بدهکار کسی باشند یک ایراد بزرگ است. بر همین اساس، روابط را به صورت مادی ارزشگذاری می کنند تا بتوانند جبران کنند و بدهکار کسی نباشند. این افراد می دانند اگر بر اساس معنویات، کار افراد را ارزشگذاری کنند، قادر به جبران نیستند.

در مواجهه با این دسته از افراد نشان ندهید که آنها به شما نیاز دارند و به تخریب شخصیت آنها نپردازید زیرا با این کار آنها واکنش های پرخاشگرانه از خود نشان می دهند؛ بنابراین در وهله اول سعی کنید به این دسته از افراد حمله نکنید. نکته مهمتر اینکه تا زمانی که از شما درخواستی نشد کاری برایشان انجام ندهید حتی با علم به اینکه آن فرد خیلی محتاج است.

معمولا افرادی که اعتماد به نفس کاذب دارند تحمل شنیدن نه را ندارند. به همین دلیل در مواقعی که نیاز به کمک دارند، مستقیم از کسی درخواست نمی کنند. برای مثال ممکن است این جمله را بر زبان بیاورند همه مرا تنها گذاشته اند و کسی نیست که کمکم کند. در چنین مواقعی بلافاصله نگویید که قصد کمک کردن دارید. اگر دوست دارید به این دسته از افراد کمک کنید به آنها این جمله را بگویید: اگر شما فکر می کنید که من می توانم به شما کمک کنم کافی است از من بخواهید تا کمک تان کنم. و یا من بررسی می کنم و اگر امکانش وجود داشت این کار را برایتان انجام می دهم.

ملیحه مهدوی

هفته نامه ایران،ضمیمه روزنامه ایران


گردآوری:گروه تندرستی و زندگی سالم

http://www.tebyan-zn.ir/healthy_safe_life.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
مطالب گردآوری شده از منابع اینترنتی در این وب سایت تنها جنبه اطلاع رسانی عمومی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفا جهت هرگونه بررسی پزشکی با پزشک متخصص خود مشاوره نمایید .
آرشیو های مرتبط : خودشیفتگی , سلامت روان ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

182529
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.