مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
درباره زایمان بی درد بیشتربدانیم!
خون مصنوعی تولید شد!
6آرایش خطرناک مو
چه ‌کنیم که پوستمان پیر نشود؟
پيشگيري ازابتلا به بيماري قارچي
باورهای غلط درباره ضدآفتاب
بیماری وزوز گوش و درمان آن
استفده از مام ها و ضد عرق ها ! خوب یا بد ؟؟؟
دقت کردید ؟؟
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/ItMatchOnline.html
/Voting/public_opinion/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
جدیدترین مطالب این بخش

کدام کمبودها شما را سرمایی می کند؟!
گاهی فرقی نمی کند هوا خوب است یا سرد؟ برخی افراد در هوای ملایم و خوب نیز می لرزند و سردشان است. این...

با این توصیه‌ها 15 سال بیشتر عمر می‌کنید!
تلاش‌ها برای پیدا کردن اکسیر‌هایی که قرار است آدم‌ها را جوان و سالم نگه‌ دارند، ادامه داشته و هنوز ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : انسانهای آینده قدِ کوتاه و وزن بالا
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1560   بازدید   
تاریخ درج مطلب  18/12/1389
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

انسانهای آینده قدِ کوتاه و وزن بالا

 انسانهای آینده قدِ کوتاه و وزن بالا واحد تندرستی و سلامت تبیان زنجان-

انسانهای آینده چه شکلی خواهند بود؟

نسل انسان همچنان در حال تکامل است و فناوری های جدید نتوانسته این روند طبیعی را در میان انسانها متوقف کند اما به نظر می آید انسانها آینده بیشتر به سمت قدِ کوتاه و وزن بالا گرایش پیدا کنند تا قد بلند و استخوانبندی کشیده.

از زمان ارائه نظریه تکامل تا کنون دانشمندان در تلاش بوده اند روند این پدیده را بر روی انسان درک کنند و دریابند که آیا انسان در بخشی از این روند از تکامل بازمانده است یا نه؟

دانشمندان معتقدند انسانها با انطباق دادن خود با تغییرات شدید زیست محیطی با استفاده از قوه ابتکار و هوشمندی خود را در روند تکامل متوقف کرده اند.

به گفته "استفان جی گولد" یکی از بزرگترین بیولوژیستهای تکاملی طی دوره ای چهار یا پنج هزار ساله هیچ تغییر بیولوژیکی در انسانها رخ نداده و هرآنچه که به نام فرهنگ و تمدن می شناسیم با بدن و مغزی یکسان و مشابه امروز ساخته شده اند.

با این حال اکنون آشکار شده است که وی به همراه بسیاری دیگر از بیولوژیستها در اشتباه بوده اند. توانایی در ترسیم نقشه ژنتیکی انسان توانست درک بشر را از روند تکامل انسان متحول سازد. دانشمندان با مقایسه DNA هزاران انسان در سرتاسر جهان دریافتند که چه تنوع ژنتیکی میان انسانها وجود دارد و این به آن معنی است که دانشمندان می توانند روند متفاوت تکاملی را میان انسانهای مختلف مشاهده کنند.

پردیس ثابتی متخصص ایرانی ژنتیک در دانشگاه هاروارد می گوید: ما نشانه های به ثبت رسیده گذشتگانمان هستیم و از این رو می توانیم با نگریستن به DNA انسانهای امروزی روند تکاملی آنها را تا زمان کنونی مورد بررسی قرار دهیم.

این بسیار هیجان انگیز است. ما جمع آوری قطعات اطلاعات را برای دست پیدا کردن به چنین تصویر یکپارچه و واضحی از انسان آغاز کرده ایم.

ثابتی در مطالعات اخیرش موفق به کشف 250 منطقه از ژنوم انسان شده است که طی 10 هزار سال گذشته با استفاده از انتخاب طبیعی به تغییرات خود ادامه داده اند.

برخی از آنها از قبیل رنگ پوست آشکار هستند اما برای مثال متابولیسم ما به گونه ای تغییر پیدا کرده است که امروز انسان می تواند مواد غذایی را هضم کند که در گذشته نمی توانسته است، همچنین تغییراتی در تنظیمات حرارتی بدن انسان به وجود آمده است به صورتی که تمدنهایی در ارتفاعات شکل گرفته است بدن آنها به گونه ای انطباق یافته تا بتوانند در شرایط کمبود اکسیژن به زندگی خود ادامه دهند با این همه برخی تغییرات از قبیل کاهش میزان مرگ و میر نوزادان نسبت به چند صد سال پیش می تواند به این معنی باشدکه در صورتی که انتخاب طبیعی متوقف نشده باشد، سرعت آن کاهش پیدا کرده است.

همچنین تحقیقات محققان دانشگاه ییل بر روی روند تکاملی انسان نشان می دهد روند تکامل در انسانها متوقف نشده، بلکه مسیری متفاوت و شگفت انگیز را در پیش رو گرفته است: انتخاب طبیعی انسانها را به سویی پیش می برد که قد آنها کوتاهتر شده و وزن آنها افزایش پیدا خواهد کرد. با این همه این روند برای ابد ادامه نخواهد داشت بلکه به صورت دوره ای در میان نسلها رخ داده و دوباره از روند تکاملی خارج خواهد شد.

از این رو این گونه به نظر می رسد که سیر تکامل در میان انسانها پایانی نخواهد داشت اما مشخص نیست ادامه پیدا کردن این روند انسان را به کجا خواهد کشاند.

از سویی دیگر انسانها در تلاشند این روند را تحت کنترل خود درآورند و این تلاش آینده تکامل را ناشناخته تر می کند. برای مثال موسسه باروری در لس آنجلس آمریکا در تلاش است جنین ها را به گونه ای تحت نظر داشته باشد تا بتواند از عدم حضور بیماری های ژنتیکی در آن اطمینان حاصل کند. این موسسه به پدر و مادر امکان می دهد جنسیت، رنگ مو و رنگ چشم فرزند خود را انتخاب کنند.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، دانشمندان باور دارند مهندسی ژنتیک در آینده انسانها نقشی بسیار مهم به عهده خواهد داشت و اینگونه به نظر می رسد که فرهنگ و فناوری هایی از قبیل مهندسی ژنتیک می تواند جهان را بیشتر از روندی مانند انتخاب طبیعی دستخوش تغییرات کند، در واقع این فناوری ها هستند که روند تکامل انسان را پیش می برند.

به بیانی دیگر طبیعت در هدایت روند تکامل آینده انسان هیچ نقشی نخواهد داشت و این انسان است که کنترل این فرایند را به عهده خواهد گرفت.


 

گردآوری:گروه تندرستی و زندگی سالم

http://www.tebyan-zn.ir/healthy_safe_life.html

 

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
مطالب گردآوری شده از منابع اینترنتی در این وب سایت تنها جنبه اطلاع رسانی عمومی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفا جهت هرگونه بررسی پزشکی با پزشک متخصص خود مشاوره نمایید .
آرشیو های مرتبط : انسان آینده , قدِ کوتاه , وزن بالا ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

19374
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.