مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
دقت کردید ؟؟
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/ItMatchOnline.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
جدیدترین مطالب این بخش

فروریختگی نظام استعماری و پیدایش تاریخ‌نویسی نواستعماری
در دوران پس از جنگ جهانی دوم، جهان شاهد فروریختگی و تجزیه امپراتوری‌های استعماری بود. طی این مدت، ب...

ترور جان اف کندی به دستور بن گورین
یهودیان صهیونیست و اذناب آنها، در مدت تقریباً 45 سال گذشته، داستانهایی را در ارتباط با ترور جان اف ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : هولوکاست
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   172   بازدید   
تاریخ درج مطلب  24/1/1396
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

هولوکاست

هولوکاست

هولوکاست (1) در لغت به معنای سوزاندن با آتش است که به طور کامل از میان برود و از واژه های یونانی (2) به معنای تمام (3) به معنای سوزاندن است و به جریان کشتار وسیع (؟) یهودیان در جنگ جهانی دوم اطلاق می شود که توسط فردی به نام الی وایزل برای اولین بار ابداع شد. معادل این واژه در عبری کلاسیک، اولم کالیل و در عبری مدرن شوآه است. به عنوان مثال، در اعلامیه به اصطلاح استقلال دولت صهیونیستی در سال 1948 از کلمه ی هولوکاست در نسخه ی انگلیسی استفاده می شود و از کلمه ی شوآه در نسخه ی عبری. (4)

در اصطلاح، هولوکاست به نظریه ای اطلاق می شود که ادعا دارد شش میلیون یهودی در طول جنگ جهانی دوم در اثر اعمالی از قبیل اعدام در اتاق های گاز و سوزانده شدن در کوره های آدم سوزی اردوگاه های کار اجباری نازی ها، کشته شده اند. به اعتقاد برخی از مدعیان هولوکاست، نازی ها از پوست یهودیان برای ساختن چراغ های نفتی و از اجساد آنان برای ساختن صابون استفاده می کردند.

این قضیه با استفاده از شیوه های مختلف هنری، ادبی، فیلم، داستان، شعر و از طریق روزنامه ها، نشریات، رادیو، تلویزیون، اینترنت و مهم تر از همه، سینما و صنعت عظیم فیلم سازی هالیود در جهان و به خصوص در کشورهای غربی با حجمی بسیار وسیع تبلیغ می شود. (5)

صهیونیست ها به کمک استعمارگران جهت تأسیس یک دولت یهودی در فلسطین، به ایجاد بسترهای لازم و ابزارهای کارآمد نیاز داشتند. به همین دلیل، درصدد برآمدند تا تمامی پدیده ها، وقایع، حوادث و تحولات مربوط به یهودیان در ابعاد گوناگون مذهبی، اعتقادی، تاریخی، سیاسی، اجتماعی، و... را به نفع خود و در راستای تحقق بازگشت به فلسطین و تشکیل دولت یهودی، تفسیر و تبیین کنند.

یکی از حوزه هایی که همواره مورد توجه صهیونیست ها بوده، حوزه ی تاریخی است. دستگاه تاریخ پردازی آنان موفق شده است، با پردازش وقایع تاریخی به نفع صهیونیسم، تحریفات عدیده ای را در تاریخ جهان به وجود آورد. از این تحریفات، به اسطوره یا افسانه های سازنده صهیونیسم تعبیر می شود که اسطوره هولوکاست یا قتل عام یهودیان در جنگ جهانی دوم، یکی از مهم ترین آن ها است. (6)

آغاز اسطوره ی هولوکاست به اوایل سال 1942 میلادی باز می گردد، زمانی که گرایش های یهودستیزانه ی حزب نازی و تلاش آن ها برای اخراج یهودیان از آلمان و اراضی تحت اشغال به اوج خود رسید. در این زمان، رسانه های تبلیغاتی با استناد به منابع صهیونیستی به پخش و انتشار اخباری اقدام کردند که بر شنیده ها مبتنی بود. این شایعات، بدون اینکه صحت آن ها از سوی منابع رسمی متفقین و یا سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آن ها، مورد تأیید قرار گیرد، تنها به دلیل پی گیری های سازمان های صهیونیستی از جمله کنگره ی جهانی یهود و نمایندگان آن ها در اروپا موفق به عبور از کانال های رسمی متفقین، سازمان ملل، ریاست جمهوری آمریکا، وزارتخانه های خارجه و خزانه داری آمریکا، شد و به عنوان یک رویداد فجیع و وحشتناک که در حال رخ دادن برای یهودیان اروپا است، به تصویر کشیده شد. (7)

علاوه بر تأسیس اسرائیل و تلاش برای تحقق اهداف صهیونیسم بین الملل، صهیونیست ها دو هدف عمده دیگر را نیز از مظلوم نمایی یهود و تقدس بخشیدن به هولوکاست تعقیب می کنند: (8)

1. پیش گیری از خیزش عمومی جهانیان علیه صهیونیسم.

2. مظلوم نمایی و برانگیختن احساسات نژاد یهود و ایجاد اتحاد سیاسی بین آنان.

ضمناً انگیزه ی اروپا و آمریکا از طرح و تبلیغ هولوکاست را می توان به شرح زیر خلاصه کرد: (9)

1. تخلیه حداکثری یهود از سرزمین های یهودی به یک مکان.

2. تمرکزدهی به یهود در محل اتصال سه قاره ی اروپا، آفریقا و آسیا و استقرار اسرائیل در قلب خاورمیانه برای ایجاد یک پایگاه دیدبانی بر منافع غرب در خاورمیانه.

3. ایجاد منطقه ی امنیتی غرب در قلب مناطق اسلامی برای نظارت و دیده بانی بر منافع امنیتی غرب از درون منطقه.

در یک جمع بندی، اقداماتی که صهیونیست ها با استفاده از شیوه ها و بسترهای مناسب در مسیر احیای هولوکاست انجام داده اند، عبارتند از: (10)

1. انجام فعالیت های علمی تحقیقاتی گسترده و تهیه اسناد جهت اثبات هولوکاست.

2. برپایی موزه های یادبود در سراسر جهان به ویژه در فلسطین اشغالی یادواشم ، آمریکا و اروپا.

3. ساخت فیلم ها و سریال های متعدد توسط هالیوود و سایر کمپانی های وابسته به یهود و استفاده از فرصت های هنری دیگر جهت تأثیرگذاری عمیق بر روی مخاطبان.

4. اعلام روز یادبود و توافق بر آن در کشورهای مختلف، به ویژه در اروپا و آمریکا و بالاخره در سازمان ملل.

5. تعقیب نازی ها با هدف زنده نگه داشتن کینه و نفرت و اثبات مظلومیت یهودیان.

6. تأسیس سازمان های متعدد به منظور صیانت از این دستاوردها، همچون لیکرا و سیمون ویزنتال

7. گنجانیدن موضوع کشتار یهودیان توسط نازی ها اتاق های گاز و سوزاندن اجساد آنان در متون درسی دانش آموزان در راستای مظلوم نمایی دروغین یهود و انتقال آن به نسل های آینده.

8. محاکمه و مجازات کسانی که در این موضوع شک کنند.

به اعتقاد بسیاری از تحلیل گران، در حال حاضر هولوکاست یکی از مهم ترین سلاح های استراتژی رژیم صهیونیستی و جنبش صهیونیسم با همکاری و تقویت اروپا و آمریکا به شمار می آید. سلاح هولوکاست، سلاحی کارآمد و چند منظوره به شمار می رود که تاکنون از آن در ابعاد گوناگون بهره برداری شده است، برای درک این واقعیت به چند کارکرد این سلاح اشاره می شود: (11)

1. افسانه ی هولوکاست از نیمه ی اول دهه ی چهل از سوی جنبش صهیونیستی مطرح شد و در برپایی رژیم صهیونیستی نقش مهمی ایفا کرد. با مطرح کردن افسانه ی هولوکاست و دروغ بزرگ کشته شدن شش میلیون یهودی از سوی آلمان نازی، موفق شدند وجدان اروپا را تحت فشار گناه پاک سازی نژادی و دینی قرار دهند و همبستگی مردم اروپا و آمریکا را با دولت هایشان برای این مردم جلب کنند. این فرآیند در اعلام موجودیت رژیم غاصب صهیونیستی در سال 1948 میلادی و به رسمیت شناخته شدن آن از سوی کشورهای غربی تا حد زیادی کمک کرد.

2. سلاح هولوکاست از زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون به عنوان مهم ترین سرپوش بر همکاری جنبش صهیونیستی و نظام آلمان به رهبری هیتلر از آن استفاده می شود. این همکاری به کشته شدن بسیاری از یهودیان انجامید و جوامع یهودی مقیم کشورهای اروپای مرکزی را تحت فشار قرار داد و به مهاجرت به فلسطین اشغالی وادار کرده است. در سال 1984 کمیته ضد صهیونیسم شوروی طی همایشی بسیاری از حقایق این همکاری را آشکار کرد. دیوید دارا گوفسکی رئیس این کمیته و مارک کروبکین قائم مقام او در جشن های چهل ساله ی پیروزی شوروی بر فاشیسم، تعدادی از اسناد این همکاری را از حالت طبقه بندی و سرّی خارج کرده و همکاری گشتاپو (سازمان امنیتی آلمان نازی) با جنبش صهیونیستی را نمایان ساخت. در یکی از این اسناد، از بوکسی نماینده گروه تروریستی - صهیونیستی هاگانا که اریل شارون یکی از مؤسسان آن به شمار می آید با نمایندگان دولت نازی پرده بر می دارد و توافق تحت فشار قرار دادن یهودیان برای مهاجرت به فلسطین اشغالی را آشکار می سازد. همچنین در مرکز اسناد آمریکا، ده ها سند وجود دارد که ثابت می کند میان آلمان نازی و جنبش صهیونیستی همکاری گسترده سیاسی وجود داشته است. در اواخر سال 1941، یکی از رهبران گروه صهیونیستی لهی به نام اسحاق شامیر که بعدها نخست وزیر اسرائیل شد، از اسم سازمان اصلی خود ایرگان (NMO) استفاده کرد و به نازی ها نزدیک شد. مقامات وابسته به نیروی دریایی سفارت آلمان در ترکیه، پیشنهاد لهی را به مقامات ارشد خود در آلمان انتقال می دادند: در این بخش این مطلب بیان شده است:

اغلب در سخنرانی ها و اظهارات مقامات دولتی برجسته ی آلمان نازی، بیان می شد که اصطلاحات کلی در اروپا همانند یک پیش نیاز برای حل ریشه ای مسأله ی یهودیان از طریق اخراج آن ها می باشد. اخراج توده های یهودیان از اروپا پیش نیاز حل مسأله یهودیان است. این کار فقط با اسکان این توده ها در خانه ملت یهود، فلسطین و برقرار کردن یک کشور یهودی در مرزهای تاریخی آن ها، به طور کامل انجام خواهد شد.

طرح لهی این گونه ادامه می یابد:

... فعالیت های صهیونیستی NMO، در داخل آلمان و طرح مهاجرت یهودیان آن، مورد رضایت حکومت رایش آلمان و مقامات بلند پایه آن می باشد.

موضوعی که مفسران بسیاری به آن اشاره کرده اند، این است که صهیونیسم ارتباط نزدیکی با نازیسم دارد. هر دوی این ایدئولوژی و طرز تفکرها، به یهودیان به طور نژادی و ملی گرایانه می نگرند. در حقیقت آلفرد روزنبرگ نظریه پرداز نازی، برای اثبات نظریه ی خود مبنی بر اینکه یهودیان نمی توانند آلمانی باشند، مکرراً از نویسندگان صهیونیست نقل قول می کند. (12)

3. یکی دیگر از کارکردهای هولوکاست کمک هایی است که از این طریق از کشورهای غربی دریافت می دارد. جنبش صهیونیستی برای کوچاندن یهودیان به فلسطین اشغالی به طرفندهای مختلف سیاسی و رشوه های کلان مالی روی آورد و گویا ذهنیت نوستالوژیک بازرگان، نزول خوار و پیمانکار چهره های صهیونیستی، هولوکاست را ابداع کرد تا آنچه به صورت رشوه به شخصیت های نازی داده بودند، به طور چند صد برابر از دولت و مردم آلمان و اروپا پس بگیرند.

4. یکی دیگر از کارکردهای هولوکاست، توجیه رفتارهای تجاوزگرانه و استعمارطلبانه رژیم صهیونیستی است. در اینجا نباید فراموش کرد که رژیم صهیونیستی از مدل استعمار میهن گزینی است و ایجاد چنین رژیمی در سرزمین فلسطین براساس این الگو، ایجاب می کند که این رژیم مردم بومی را از بین ببرد یا آواره سازد و جای آن ها را بگیرد. رفتارهای ضد انسانی همراه با این مدل در هیچ فرهنگ انسانی قابل توجیه و دفاع نیست، ولی رژیم صهیونیستی با فعال کردن سلاح هولوکاست و اینکه یهودیان در اروپا مظلوم بودند، می کوشد مظلومیت مردم فلسطین و رفتارهای تجاوزگرانه رژیم نژادپرست صهیونیستی بر ضد آن ها را تحت الشعاع قرار دهد. (13)

بنابر ادعای تاریخ نگاران رسمی، رهبر ناسیونال سوسیالیست آلمان تصمیم گرفته بود نسل یهودیان را از میان بردارد. (لذا) شش اردوگاه نابودسازی بر پا کرد، جایی که (شش) میلیون یهودی از طریق گاز کشته شدند. تمام این شش ارودگاه کشتار در لهستان (یا در اراضی ای که قبل از جنگ متعلق به لهستان بود و در 1939 به آلمان ضمیمه شد) قرار داشتند. چهار تا از آن ها (بلزک، (14) تربلینکا، (15) سابی بور، (16) و چلمنو (17)) اردوگاه های واقعی مرگ بودند و تعداد بسیار کمی از یهودیان از این اردوگاه ها نجات یافتند.

تاریخ نگاران هولوکاست مدعی اند، آلمانی ها علاوه بر کشتارهای دسته جمعی با گاز، بین یک تا دو میلیون یهودی را در جبهه های شرقی تیرباران کردند. به ادعای آنان، بین 5 تا 6 میلیون یهودی در اراضی تحت اشغال آلمانی ها، قتل عام شدند. بیش از نیمی از آن ها در اتاق های گاز کشته شده، (و تعداد کمی در ماشین های گاز کشنده) به قتل رسیده اند، تعداد زیادی هم در اراضی اشغالی شوروی (سابق) با گلوله کشته شده اند و بقیه نیز در حدود (چند هزار نفر) به دلیل بیماری، گرسنگی و رفتار بد در اردوگاه های کار و گتوها از میان رفته اند. (18)

این برداشت رسمی از (اسطوره) هولوکاست است که رائول هیلبرگ (19) در کتاب خود نابودسازی یهودیان اروپا (20) آورده است.

دیوید ایروینگ (21) تاریخ دان انگلیسی متعجبانه اظهار می دارد که چگونه برخی از گروه های صهیونیستی، از ژوئن 1945 یعنی دقیقاً پس از اتمام درگیری ها در اروپا، علی رغم بحران و آشوب شدید حاکم بر فضای بعد از جنگ در اروپا، قادر بوده اند تعداد کشتگان یهودی را (شش میلیون) شمارش کنند. (22)

نکته ی جالب تر آن که عدد شش میلیون امری قطعی شمرده می شود، اما این رقم ادعایی هرگز اثبات نمی شود. برای مثال می توان به دو تن از نویسندگان و تاریخ نگاران حامی هولوکاست اشاره کرد که در تعداد و نحوه رسیدن به این رقم با هم اختلاف دارند.

رائول هیلبرگ در کتاب خود با عنوان نابودسازی یهودیان اروپا و مورخ دیگر لوسی داویدویچ (23) در کتاب خود جنگ علیه یهودیان (24) مدعی می شوند که ارمغان جنگ دوم برای یهودیان بین پنج تا شش میلیون کشته بوده است. اما تعداد قربانیان هر منطق از نگاه آنان متفاوت است. این همه اختلاف از کجا ناشی می شود؟ (25)

محققان مکتب تاریخ حقیقی که این اعداد و ارقام را نادرست می دانند، مبانی ادعا و روش آمارگیری حامیان هولوکاست را شدیداً به چالش می کشتند. اینان، بارها به شماره ی 12 ژوئن 1946 روزنامه سویسی بسلر ناچیرچین (26)، اشاره کرده اند که تعداد کل کشته شدگان یهودی جنگ دوم جهانی را حداکثر یک و نیم میلیون نفر برشمرده است. همچنین، محققان مکتب تاریخ حقیقی، به گزارش فعالیت های پس از جنگ صلیب سرخ اشاره می کنند که بر آن اساس، هیچ گونه کشتار نظام مند یهودیان در اتاق های گاز وجود ندارد. (27)

روژه گارودی اندیشمند مسلمان فرانسوی نیز که رقم شش میلیون یهودی را تا سال 1971 واقعی می پنداشته، در این باره چنین می گوید:

در اینجا می خواهم بازگو کنم که چگونه به غیر واقعی بودن رقم شش میلیون قربانی پی بردم، چون من هم تا سال 1971، آن را واقعی می دانستم.

ناحوم گلدمن، رئیس کنگره جهانی یهود، یکی از دوستان من است. حتی در خانه اش در بیت المقدس مهمان او بوده ام. یک روز در پاریس برایم تعریف کرد که چگونه به خاطر قربانیان یهود، توانسته است غرامت سنگینی از رئیس جمهور آدنور بگیرد.

ناحوم گلدمن افزود:

من رقم رسمی شش میلیون را تعیین کردم. (28)

نکته ی دیگری که قابل توجه است و دروغ بودن هولوکاست را اثبات می کند، آمار جمعیت یهودیان، قبل و بعد از جنگ جهانی است. سالنامه های آمریکا قبل از جنگ در سال 1939 آمار یهودی ها را اعلام کرده است.

در کل اروپا در زمان جنگ، سه میلیون و یک صد و بیست هزار یهودی ساکن بودند. حالا نکته بعدی این جا است که این شش میلیون از کجا آمده است و چطور دو برابر (جمعیت) یهودیان ساکن در اروپا در جنگ کشته می شوند؟ نکته جالب توجه دیگر هم این که از جمعیت 600 هزار یهودی که در آلمان ساکن بودند، 400 هزار نفرشان به دستور هیتلر از آلمان اخراج شده بودند و این مسأله قبل از جنگ اتفاق افتاده بود. یعنی در آلمان، تنها 200 هزار یهودی ساکن بودند. نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که آمار یهودی ها قبل و بعد از جنگ تغییر پیدا نکرده است. (29)

روبرت فوریسون (30) مورخ تجدیدنظرطلب (31) دیدگاه خود را در زمینه ی هولوکاست و کشتار یهودیان چنین می نویسد: (32) ادعای کشتار جمعی یهودیان توهمی بیش نیست. با زندانی کردن و اخذ جریمه، مورخین تجدیدنظرطلب را در کشورهای غربی وادار می کنند که وقوع هولوکاست یهودیان را باور کنند. این که برخی در قرن 21 این اوهام را باور دارند جای حیرت است. از حدود نیم قرن پیش صهیونیست ها از همه ی ابزارها استفاده می کنند تا مغزها را شستشو دهند. آن ها در این راه مهم هم از چماق استفاده می کنند، هم از هویج، صبح، ظهر، عصر و شب، رسانه ها از مصائب یهودی و بی رحمی ها یا بی تفاوتی غیر یهودی ها حکایت می کنند. من به کسانی که به وجود سایت شستشوی مغزهای یهودی ها اطمینان ندارند مطالعه کتاب مزرعه حیوانات جورج اورل را توصیه می کنم.

یهودی ها ادعا می کنند که قوای آلمانی در جنگ جهانی دوم در بین سال های 1941 تا 1945 به قتل عام یهودیان مبادرت کرده اند و آن ها را در اتاق های گاز کشته و سپس اجسادشان را در کوره های آدم سوزی سوزانده اند. از نظر مورخین تجدیدنظرطلب این مسأله مطلقاً غلط و غیر منطقی است. اگر نظامیان آلمانی یهودیان را از کشورهای مختلف اروپایی به آلمان می برده و می کشتند، باید بعد از سه یا چهار سال اشغالگری آلمان، هیچ یهودی زنده نمی ماند. در حالی که تعداد زیادی یهودی در لهستان، روسیه، فرانسه و حتی آلمان و سایر کشورها وجود دارند.

من شخصاً بارها از سوی دولت فرانسه به اردوگاه فراخوانده شده ام و مورد آزار و شکنجه یهودیان قرار گرفته ام، همه مورخین تجدیدنظرطلب که در کشورهای مختلفی همچون آلمان، سویس، فرانسه، آمریکا و کانادا زندگی می کنند وضع دشوار و سختی دارند. ما نمی توانیم یعنی حق نداریم مقاله یا کتاب چاپ کنیم. حق خروج از کشور را نداریم. جالب اینکه رسانه ها تماماین وقایع را پنهان می نمایند. آیا می دانید که در فرانسه قانونی وجود دارد که براساس آن مورخین تجدیدنظرطلب در صورت ابراز عقیده به یک تا 12 ماده زندان و جریمه نقدی محکوم می شوند؟

در نهایت اینکه سند و مدرکی که وجود اتاق های گاز کشنده (جی رودلف و دبلیو رادماچر) و کشتارهای جمعی ادعایی از طریق گاز را (تأیید کند)، وجود ندارد. (آر. کرچ و جی سی بال) تمامی مدارک ، براساس گفته های شاهدان عینی است، که غیر واقعی بودن شهادت های آن ها نیز تأیید شده است (اف. فوریسون، ام. کوهلر)؛ (33)

علی رغم فعالیت گسترده ی سرویس ها اطلاعاتی و با وجود ساکن بودن افرادی در مناطق نزدیک اردوگاه های تجمعی آلمانی ها، متفقین به نحوی برخوردار کرده اند که گویی نابودسازی یهودیان اتفاق نیفتاده است. نه در کنفرانس یالتا، در فوریه ی 1945 که رؤسای ایالات متحده، روسیه و انگلیس حضور داشتند، نه واتیکان و نه حتی صلیب سرخ بین المللی علیه به اصطلاح هولوکاست اظهارنظر نکرده اند و هیچ یک دلیلی برای آن ارائه نداده اند (آر. بوتز). (34)

تحقیقات آماری تهیه شده از یهودیان زنده سراسر جهان حاکی از آن است که تعداد کشته شدگان این گروه قومی، در جنگ جهانی دوم شش میلیون نفر نبوده است. آمار دقیق کشته شدگان کمتر از پانصد هزار نفر است (دبلیو. ان. سنینگ و جی. رودلف).

مطالب ارائه شده را می توان به طور خلاصه به شرح زیر جمع بندی کرد: (35)

1. نحوه برخورد غرب با هولوکاست و جلوگیری از تحقیقات علمی و مستند دانشمندان نه تنها با ادعای آزادی عقیده و بیان، منافات دارد، بلکه خود حاکی از ساختگی و غیر واقعی بودن این قضیه است.

2. مدعیان حقوق بشر با بزرگ نمایی بخشی از جنایات جنگ جهانی دوم، در مقابل سایر جنایاتی که در این جنگ اتفاق افتاد، از جمله بمباران اتمی ژاپن توسط آمریکا و همچنین سایر نسل کشی های جهان، سیاسی بودن جانبداری از خود از حقوق بشر را به اثبات رسانده اند.

3. براساس تحقیقات علمی و مستندات تاریخی انجام شده توسط محققان و متخصصان، ماجرای هولوکاست و کوره های آدم سوزی، اتاق های گاز، قتل عام 6 میلیون یهودی و هر آنچه صهیونیست ها در این باره ادعا می کنند، دروغ محض و یک افسانه ساختگی است.

4. با دروغ بودن افسانه هولوکاست، اساس تشکیل دولت اسرائیل و توجه مضاعف به این مولود بی هویت انگلیس و آمریکا زیر سؤال می رود.

5. بر فرض قبول هولوکاست با چیزی جز ادعای ظلم مسیحیان در حق یهودیان مواجه نیستیم؛ وقتی غرب با دفاع از هولوکاست ادعای ظلم به آن ها را می پذیرد و ادعای جبران خسارات وارده به یهود را دارد، چرا این خسارت را از جیب ملت های دیگر پرداخت می کند؟

6. واقعیت این است که افسانه هولوکاست با فلسفه ی وجودی دولت اسرائیل و منافع حیاتی صهیونیسم بین الملل و دولت های غربی ارتباطی ناگسستنی دارد و برجسته کردن مسأله هولوکاست صرفاً سرپوش نهادن بر فلسفه ی نامشروع، اعمال توسعه طلبانه و جنایات رژیم اسرائیل در فلسطین و جهان جهت حفظ منافع است می باشد.

پی نوشت ها:

1. holocaust

2. HOLOS

3. KALEIN

4. سید محمد تراهی، جایگاه هولوکاست در پروژه صهیونیسم، ص 46.

5. علیرضا محمدی، هولوکاست دروغ مقدس غرب، ص 12.

6. سید محمد تراهی، جایگاه هولوکاست در پروژه صهیونیسم، ص 261.

7. همان، ص 262.

8. علیرضا محمدی، هولوکاست دروغ مقدس غرب، ص 24.

9. همان، صص 41-40.

10. همان، صص 17-16.

11. حسین رویوران، مهم ترین سلاح راهبردی اسرائیل ، همشهری دیپلماتیک، شماره 82، 24 دی ماه 1384.

12. آلن سی. برونفلد، پیوند تاریخی صهیونیسم و یهود ستیزی ، روزنامه اطلاعات، 5 شنبه 23 آذر 1385.

13. حسین رویوران، مهم ترین سلاح راهبردی اسرائیل ، همشهری دیپلماتیک، شماره 82، 24 دی ماه 1384، ص 5.

14. BELZEC

15. TREBLINKA

16. SOBIBOR

17. CHELMNO

18. سید محمد تراهی، جایگاه هولوکاست در پروژه صهیونیسم، صص 91-90.

19. RAUL HILLBERG

20. THE DESTRUCTION OF THE EUROPEAN JEWS.

21. DAVID IRVING

22. محمد جمشیدی، آیا شش میلیون نفر کشته شده اند؟ ، فصلنامه مطالعات تاریخی - ویژه هولوکاست، سال سوم، شماره 14 - پاییز 1385 - مؤسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی.

23. LUCY DAVIDOWICZ

24. THE WAR AGAINST THE JEWS.

25. محمد جمشیدی، آیا شش میلیون نفر کشته شده اند؟ ، فصلنامه مطالعات تاریخی - ویژه هولوکاست، سال سوم، شماره 14 - پاییز 1385 - مؤسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی، ص 105.

26. BASELER NACHRICHTEN.

27. محمد جمشیدی، آیا شش میلیون نفر کشته شده اند؟ ، فصلنامه مطالعات تاریخی - ویژه هولوکاست، سال سوم، شماره 14 - پاییز 1385 - مؤسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی، ص 106.

28. مجید صفاتاج، اسطوره نخ نما شده صهیونیسم، همشهری دیپلماتیک، 24 دیماه 1384، شماره 82.

29. همان.

30. ROBERT FAURISSON

31. REVISIONNISTE

32. روبرت فوریسون، تصویری از یک توهم تاریخی ، همشهری دیپلماتیک، 24 دیماه 1384، شماره 82.

33. سید محمد تراهی، جایگاه هولوکاست در پروژه صهیونیسم، ص 134.

34. BUTZ

35. علیرضا محمدی، هولوکاست دروغ مقدس غرب، صص 51-50. 

منبع مقاله :

شیخ نوری، محمدامیر؛ (1388)، صهیونیسم و نقد تاریخ نگاری معاصر غرب، تهران: سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، چاپ اول

 


منبع: وب سایت rasekhoon.net

 

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : یهود , صهیونیست , فلسطین ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

184559
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.