مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
دقت کردید ؟؟
/Voting/public_opinion/default.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/ItMatchOnline.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/archive/photography/0/10/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

فروریختگی نظام استعماری و پیدایش تاریخ‌نویسی نواستعماری
در دوران پس از جنگ جهانی دوم، جهان شاهد فروریختگی و تجزیه امپراتوری‌های استعماری بود. طی این مدت، ب...

ترور جان اف کندی به دستور بن گورین
یهودیان صهیونیست و اذناب آنها، در مدت تقریباً 45 سال گذشته، داستانهایی را در ارتباط با ترور جان اف ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : ترور جان اف کندی به دستور بن گورین
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   338   بازدید   
تاریخ درج مطلب  24/1/1396
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

ترور جان اف کندی به دستور بن گورین

ترور جان اف کندی به دستور بن گورین

انگیزه ی اسرائیل برای کشتن جان اف کندی:

یهودیان صهیونیست و اذناب آنها، در مدت تقریباً 45 سال گذشته، داستانهایی را در ارتباط با ترور جان اف کندی ساخته اند و به نمایش گذاشته اند و از پرداختن به حقیقت امتناع ورزیده اند.

به راستی چه انگیزه ای باعث شد تا یک سازمان، شخصی مانند جان اف کندی را ترور کند؟

آیا اصرار جان اف کندی بر توقف فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل، باعث شد تا یهودیان صهیونیست، تصمیم به ترور او گیرند؟

آیا اسرائیلی ها، جان اف کندی را تنها مانع بر سر راه خود، برای دستیابی به بمب هسته ای می دیدند؟

آیا اگر جان اف کندی - به عنوان رئیس جمهور آمریکا - زنده می ماند، اسرائیل می توانست کماکان به فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای خود ادامه دهد؟

چرا بلافاصله بعد از ترور جان اف کندی، نه تنها میزان کمک های مالی آمریکا به اسرائیل افزایش یافت، بلکه آمریکا با تمام فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل موافقت نمود و مواضع آمریکا در ارتباط با این موضوع، 180 درجه تغییر جهت داد؟

چرا دیوید بن گورین (1) (2) که از آغاز تأسیس رژیم صهیونیستی اسرائیل - یعنی در سال 1948 میلادی - نخست وزیر اسرائیل بود (3)، بعد از درگیری های لفظی که با جان اف کندی بر سر مسایل هسته ای اسرائیل پیدا کرده بود، به علت شدت عصبانیتی که از جان اف کندی داشت، در 16 جون (ژوئن) 1963 میلادی استعفاء داد؟

بدون شک، ترور جان اف کندی رئیس جمهور اسبق آمریکا به دستور دیوید بن گورین - یکی از تروریست های با سابقه ی صهیونیست که به عنوان اولین نخست وزیر اسرائیل گمارده شد - و توسط عوامل سازمان تروریستی اسرائیل (موساد) صورت گرفت و اسناد، شواهد و قرائن گوناگونی، این موضوع را اثبات می کند، ولی بیش از 45 سال است که یهودیان صهیونیست سعی داشته اند تا به طرق مختلف، مردم آمریکا را فریب دهند و این گونه مطرح سازند که جان اف کندی توسط لی هاروی آزوالد (4) - یکی از کارکنان انبار کتب مدارس تکزاس - کشته شده است. یهودیان تاکنون هیچ اسمی از بن گورین و موساد به میان نیاورده اند و متأسفانه درصدی از مردم آمریکا نیز باور کرده اند که این قضیه توسط لی هاروی آزوالد صورت گرفته است، در صورتی که حقیقت امر این است که آزوالد ضارب کندی نبوده است. در این بخش به این موضوع پرداخته خواهد شد.

کتب زیادی در ارتباط با ترور جان اف کندی منتشر شده است و نگارنده تصمیم ندارد که آن کتب را ترجمه کند، ولی در این مقاله، به بعضی از این کتب اشاره خواهد نمود. بعضی از این کتب به قلم یهودیان صهیونیست نوشته شده است که در این باره، در حاشیه ی موضوع اصلی، به نکات مهم دیگری نیز خواهیم پرداخت.

منحرف ساختن اذهان مردم از حقایق، توسط یهودیان:

در این مقطع، در حاشیه ی موضوع ترور کندی، لازم است به چند نکته اشاره شود. و اما آن نکات:

1- یکی از ترفندهای یهودیان صهیونیست برای رسیدن به اهدافشان، ایجاد بحران و آشوب در دنیا است، مخصوصاً در کشورهایی که نفوذ بیشتری دارند و رسانه های گروهی نیز در دست آنان می باشد. مردم را سرگرم قضایایی می نمایند و بعد، به دنبال مستحکم نمودن مواضع خود و سلطه ی بیشتر بر مردم و حکومت آن کشور می باشند.

2- نکته ی دیگری را که باید به آن اشاره نمود، پیرامون منحرف ساختن افکار و خنثی نمودن حرکت های مخالف یهودیان صهیونیست می باشد. وقتی در دوران مختلف، در ارتباط با مباحث و موضوعات گوناگون، قضیه ای در مورد یهودیان مطرح شده و حرکت هایی علیه آنان آغاز گردیده است، تعدادی از یهودیان - از قشرها و طیف های مختلف - خاخام گرفته تا به اصطلاح استاد دانشگاه و غیره - به طرفداری از آن افکار مخالف و حرکت هایی که علیه یهودیان صورت می گرفته، مطالبی را مطرح ساخته اند. به عبارتی دیگر، بعضی از یهودیان صهیونیست، این گونه وانمود کرده اند که آنها نیز با آن افکار و حرکت های مخالف، هم عقیده می باشند و مطالبی را علیه یهودیان صهیونیست ابراز داشته اند. در مواردی، این مطالب یک مقدار خفیف تر و در مواردی اگر لازم بوده و نیازی احساس می شده است، شدیدتر هم بوده است. بعد، که به تدریج، توجه مردم و افراد مخالف را به خود جلب نموده اند، سعی داشته اند تا عنان آن حرکت های مخالف را در دست بگیرند و متعاقب آن، موضوعات بی اساس را که هیچ ارتباطی با آن قضایا نداشته است، مطرح سازند و افکار عمومی را منحرف کنند و آن حرکت اصلی را به انحراف کشیده و به تدریج، آن را کاملاً خنثی کرده اند. این اقدام، فواید زیادی برای یهودیان صهیونیست داشته است که موارد زیر از آن جمله اند:

الف- یکی از آن موارد این بوده است که عموم مردم غیر یهودی، این برداشت را داشته اند که:

نگاه کنید، همه ی یهودیان، ایده های صهیونیستی ندارند و حتی در بین یهودیان صهیونیست، افراد منصفی پیدا می شوند که این جنایات و ایده های صهیونیستی را محکوم می کنند و مطالبی را علیه جنایات صهیونیست ها ابراز می دارند و مقالات و کتبی را می نویسند و...

ب- نکته ی دیگر این است که با ظاهر شدن این افراد و سوار شدن آنها بر امواج گروه مخالفین و طبل مخالفین را زدن و به تدریج عنان آن حرکت های مخالف را در دست گرفتن و متعاقب آن، مطالب انحرافی و یا آرام تری را عنوان کردن، به شدت از میزان و شتاب آن حرکت های مخالف کاسته است و بدین گونه، به راحتی مردم اغفال شده اند و به تدریج، آن حرکت ها کاملاً خنثی گردیده اند. در این رابطه، نمونه های بسیاری را می توان نام برد که در کشورهای مختلف روی داده است.

در ارتباط با ترور کندی، یهودیان صهیونیست اسرائیلی نیز سعی داشته اند این گونه اظهار دارند که جان اف کندی از مسایل هسته ای اسرائیل آگاه بوده است و هیچ مناقشه ای بین اسرائیل و کندی بر سر مسایل هسته ای اسرائیل وجود نداشته است. به عنوان مثال، یهود صهیونیستی به نام اونر کوهن (5) که از دانشگاه تل آویو مدرک کارشناسی خود را در سال 1975 میلادی در رشته ی فلسفه دریافت کرده و بین سال های 1983 تا 1991 میلادی یکی از مدرسین این دانشگاه بوده است، کتابی را تحت عنوان اسرائیل و بمب (6) نوشته است. هر چند این یهود صهیونیست در کتاب خود به حقایقی اشاره داشته است، ولی در مجموع، وی سعی داشته است تا اثبات کند که درگیری اساسی بین کندی و اسرائیل بر سر مسایل هسته ای اسرائیل وجود نداشته است تا مردم آمریکا این گونه تصور نکنند که کشتن کندی توسط عوامل موساد و به دستور بن گورین صورت گرفته است. البته یهودیان، کتاب او را بسیار پسندیده اند و از کتاب او تعریف و تمجید کرده اند.

در هر صورت، سؤالات متعددی در ارتباط با ترور کندی مطرح است که یهودیان صهیونیست و اسرائیل، یا از پاسخ دادن آنها طفره می روند و یا اذهان را به جهت گمراه کننده ای هدایت می کنند و یا اینکه مطالب کذبی را عنوان می نمایند.

اعتقادات بن گورین در مورد تسلیح هسته ای اسرائیل:

دیوید بن گورین معتقد بود که رژیم اشغالگر صهیونیستی برای ادامه ی حیات خود، به سلاح هسته ای نیاز دارد. در این باره اونر کوهن می نویسد: بن گورین هیچ احساس گناهی از نیاز [و یا دستیابی] اسرائیل به سلاح های کشتار جمعی نمی کرد (7). (8)

ایثن برانر (9) از روزنامه ی نیویورک تایمز، تلاش همه جانبه ی اسرائیل برای ساختن بمب هسته ای را یک موضوع مخفی خشمگینانه می خواند (10). (11)

همچنین بن گورین موشک های هاک (12) [برای کشتار مردم کشورهای اسلامی] از آمریکا درخواست کرده بود (13). از طرفی دیگر، جان اف کندی نیز سعی داشت تا بیانیه ی سه جانبه (14) سال 1950 میلادی را دنبال کند (15). در بیانیه ی سه جانبه آمده است که اگر در خاورمیانه، کشوری به کشور دیگری حمله نماید، آمریکا به آن کشور متجاوز حمله خواهد نمود.

جر و بحث های جان اف کندی و بن گورین بر سر مسایل هسته ای اسرائیل:

متأسفانه جر و بحث ها در مناظره ی بین جان اف کندی و بن گورین که بر سر فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل صورت گرفت، هنوز در آمریکا محرمانه و سری است و از حالت طبقه بندی شده، خارج نشده است.

ایثن برانر (16) در تاریخ 31 اکتبر سال 1998 میلادی در روزنامه ی نیویورک تایمز (17) که مشاجره ی بین جان اف کندی و بن گورین را بر سر فعالیت های هسته ای اسرائیل موضوع مخفی لگام گسیخته (18) می خواند، به این موضوع نیز اشاره می کند که متن این گفتگو، هنوز توسط دولت آمریکا طبقه بندی شده و محرمانه است.

ضمناً، شایان ذکر است که دیوید بن گورین از جوزف کندی (پدر جان اف کندی) نیز متنفر بود و او را نه تنها یک ضد یهود می خواند، بلکه اظهار می داشت که پدر جان اف کندی در دهه 30 و 40 میلادی، در طرف هیتلر قرار داشته است. یکی از نویسندگان آمریکایی به نام مایکل کالینز پایپِر (19) در کتاب 760 صفحه ای خود به نام نظر قطعی (20) که یک کتاب خواندنی است و در سال 2004 میلادی به چاپ رسیده است (21) و در کتاب فروشی های مهم آمریکا به فروش نمی رسد و یهودیان صهیونیست تبلیغات گسترده ای را علیه او و کتابش نموده اند و تا به حال فقط 30 هزار جلد از کتابش به فروش رسیده است، می نویسد: از دیدگاه بن گورین، جان اف کندی یک هامان (22) عصر امروز، (یعنی) دشمن مردم یهودی و کشور اسرائیل بود (23).

مایکل کالینز پایپر در کتاب خود می نویسد که اولاً یک خصومت دیرینه ای بین جوزف کندی (پدر جان اف کندی) با مایر لنسکی یهود تروریست صهیونیست - رئیس جانیان تبهکار یهود آمریکا - وجود داشت و این موضوع به دورانی باز می گشت که جوزف کندی (پدر جان اف کندی) یک رابطه ای با تبهکاران آمریکا داشته است (24). (25) ثانیاً زمانی که جان اف کندی نماینده ی مجلس سنای آمریکا بود، در استقلال کشور الجزایر دخالت و پا در میانی کرده بود، و لذا یهودیان صهیونیست و پدرخوانده ی اسرائیل - یعنی مایرلنسکی - از جان اف کندی تنفر داشتند (26). از طرفی دیگر، زمانی که جان اف کندی خود را برای پست ریاست جمهوری آمریکا کاندید کرده بود، تعدادی از یهودیان نیویورک با وی تماس گرفتند و به او گفتند که اگر او اجازه دهد تا آنها سیاست خاورمیانه ی او را برنامه ریزی کنند، آنها هزینه ی انتخاباتی وی را خواهند پرداخت که جان اف کندی این درخواست را نپذیرفت (27). جان اف کندی تصمیم گرفته بود تا رابطه ی خود را با لابی صهیونیست های آمریکا قطع نماید و هزینه ی آن را نیز بپردازد. لذا در اواخر عمرش، رابطه ی خود را کاملاً با لابی صهیونیست ها قطع کرده بود. در مجموع، یهودیان صهیونیست آمریکا و سندیکای تبهکاران یهود صهیونیست آمریکا، از جان اف کندی متنفر بودند (28).

مایکل کالینز پایپر در بخش های مختلفی از کتاب خود به جنگ محرمانه جان اف کندی و اسرائیل اشاره می کند و اساساً در این باره، به سه کتاب که نویسنده دو تا از آنها یهود صهیونیست می باشند (29)، استناد می کند (30).

مایکل کالینز پایپر در فصل های چهارم و پنجم و همچنین در قسمت های دیگر کتاب خود به این نکته اشاره می نماید که بن گورین - نخست وزیر اسرائیل - بر این باور بود و اظهار می داشت که سیاست های کندی، تهدیدی را برای بقاء اسرائیل محسوب می شود (31).

قبل از اینکه به ادامه ی این موضوع پرداخته شود، مناسب است تا به نکات دیگری که مایکل کالینز پایپر در کتاب خود به آنها اشاره می کند نیز اشاره ای داشته باشیم. در فصل هیجدهم کتاب کالینز در ارتباط با هم پیمانهای اسرائیل در سازمان تروریستی سیا و موساد و همچنین ساواک محمدرضا (پسر رضا قزاق) و ترور رابرت کندی، برادر جان اف کندی (در تاریخ پنجم ژوئن 1968 میلادی) که دادستان آمریکا در زمان جان اف کندی بوده است، به نکات بسیار مهم و خواندنی اشاره شده است (32). رابرت کندی در زمانی ترور شد که خود را کاندید پست ریاست جمهوری آمریکا کرده بود و برای این منظور به ایالات مختلف سفر می کرد و در هتل امباسادور (33) در شهر لوس آنجلس ترور شد و براساس اظهارات فیلیپ ملنسون استاد دانشگاه ماساچوست (34)، ضارب اصلی او دستگیر نشده است. ناگفته نماند که رابرت کندی - برادر جان اف کندی - تصمیم داشت تا در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، موضوع ترور برادرش را بازگشایی کند. در ضمن، مورد دیگری که مایکل پایپر به آن اشاره می کند، قضیه ی لاوان (35) در دهه ی 50 میلادی است که اسرائیلی ها بمب هایی را در تأسیسات آمریکایی ها و انگلیسی ها در مصر کار گذاشتند تا مقصر، مسلمان های اصولگرا (اخوان المسلمین) شناخته شوند و بدین طریق، حکومت جمال عبدالناصر متزلزل شود که این موضوع بعداً برملا گردید (36).

فشار کندی بر اسرائیل - در ارتباط با فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل: 

فعالیت های هسته ای اسرائیل، حتی از جانب انگلیس نیز پنهان نگاه داشته شد و محموله های هسته ای که از انگلیس به اسرائیل ارسال می شد، به آمریکا گزارش نمی گردید، زیرا در آن دوران، جان اف کندی با ارسال این اقلام مخالفت می کرد. در هر صورت، مخالفت کندی با فعالیت غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل، یک موضوعی روشن و آشکار بود که انگلیسی ها نیز از آن آگاه بودند و بر همین اساس، صدها محموله ی هسته ای را که انگلیسی ها به اسرائیل ارسال داشتند، به آمریکا گزارش نکردند، زیرا می دانستند اگر کندی از این قضیه آگاه شود، ارسال آن محموله های هسته ای غیر مجاز به اسرائیل را متوقف می سازد.

نکته ی دیگر اینکه، آمریکایی ها می گویند جان مک کُن (37) - رئیس وقت سازمان سیا - فعالیت هسته ای اسرائیل را به اطلاع کندی رسانده بود و کندی می دانست که شیمون پرز، مدیر کل پروژه های هسته ای اسرائیل است، لذا در تاریخ دوم اپریل 1963 میلادی که شیمون پرز برای دیدار با مایر فلدمن (38) - مشاور رئیس جمهور آمریکا - به کاخ سفید رفت، جان اف کندی نیز مستقیماً سئوالاتی را از شیمون پرز در ارتباط با فعالیت های هسته ای اسرائیل کرد تا از زبان خودِ پرز، مطالب را بشنود و مخالفت خود را مستقیماً در ارتباط با فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل به آنها بگوید.

به هر جهت، شیمون پرز - به عنوان معاون وزیر دفاع اسرائیل - در تاریخ ذکر شده [یعنی در دوم اپریل سال 1963 میلادی (تقریباً 7 ماه قبل از ترور جان اف کندی)] یک دیدار غیر برنامه ریزی شده (39) را با جان اف کندی (در دفتر کار کندی در کاخ سفید (40)) داشت. اسرائیلی ها صحبت های بین کندی و شیمون پرز را در 7 صفحه نوشته اند. این دیدار، نیم ساعت طول کشید. در صفحات 3 و 4 (ترجمه ی انگلیسی) این گفتگو آمده است:

کندی: شما می دانید که ما به دقت، هرگونه دستاورد گسترش هسته ای در منطقه [خاورمیانه] را زیر نظر داریم. این موضوع می تواند یک وضعیت بسیار خطرناکی را ایجاد نماید. به این دلیل، ما تلاش هسته ای شما را زیر نظر داریم. شما در این مورد چه چیزی می توانید به من بگویید؟ (41)

پرز: من می توانم خیلی واضح به شما بگویم که ما سلاح هسته ای را در منطقه شروع نخواهیم کرد و مطمئناً ما اولین کشور نخواهیم بود. (42)

اونر کوهن - یهود صهیونیست - نویسنده کتاب اسرائیل و بمب - می نویسد که موضوع هسته ای اسرائیل آن قدر برای بن گورین مهم و عزیز بود که او نمی توانست حقیقت را در مورد سایت دیمونا - حتی در خلوت - به دولتمردان آمریکا بگوید (43). (44)

سیمور هرش یهود صهیونیست (45)، روزنامه نگار روزنامه ی نیویورک تایمز و برنده جایزه ی پالیتزر (46)، در کتاب خود به نام گزینش سامسون: زرادخانه های هسته ای اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا (47) به این نکته اشاره دارد که تعهد و اعتقاد شدید جان اف کندی [برای ممانعت از گسترش فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای] باعث شده بود تا او به شدت با برنامه های [غیر صلح آمیز] هسته ای اسرائیل مخالفت نماید و از آغاز، فشار زیادی را بر اسرائیلی ها وارد نماید تا اسرائیل به فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای خود پایان دهد.

جان اف کندی راجع به فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل به چارلز بارتلت (48) می گوید: این مادر به خطاها [یعنی اسرائیلی ها] در ارتباط با قدرت هسته ای خود دائماً به من دروغ می گویند (49).

مطلبی را که پرز در دیدار با جان اف کندی در کاخ سفید گفت، یک کذب محض بود، زیرا اولاً پرز در آن زمان، سرپرست فعالیت های هسته ای غیر صلح آمیز اسرائیل بود و از تمام فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل خبر داشت و ثانیاً او می دانست که اسرائیل تنها کشوری در منطقه است که به دنبال بمب هسته ای - برای کشتار مردم دنیا - می باشد.

نه تنها اونر کوهن یهود صهیونیست در کتاب خود (به نام اسرائیل و بمب) راجع به فشار کندی بر اسرائیل - پیرامون توقف فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل - سخن می گوید، بلکه یهودیان صهیونیست دیگری در ارتباط با این موضوع، مطالبی را اظهار نموده اند. به عنوان مثال، جرالد ام استاین بِرگ (50) یک یهود صهیونیست است که به عنوان استاد علوم سیاسی در دانشگاهی در تل آویو (51) تدریس می کند. او می گوید: بین سال های 1961 تا 1963 میلادی، دولت کندی فشار زیادی را بر بن گورین (برای پذیرفتن بازرسی های بین المللی از سایت دیمونا و همچنین کناره گیری اسرائیل از تولید سلاح های هسته ای) وارد نمود. ظاهراً این فشار باعث نشد تا اسرائیل سیاست خود را تغییر دهد، ولی باعث استعفای بن گورین در سال 1963 میلادی گردید (52). (53)

کندی نامه ای را در ارتباط با فعالیت های هسته ای اسرائیل و درخواست بازرسی مرتب از سایت هسته ای اسرائیل به بن گورین نوشت. نامه کندی به بن گورین در تاریخ شنبه 15 ژوئن به وال ورث باربر (54) (سفیر آمریکا در اسرائیل) فرستاده شد تا به بن گورین بدهد.

اونر کوهن یهود صهیونیست اسرائیلی در کتاب خود می نویسد که نامه ی کندی به دست بن گورین نرسید و بن گورین این نامه را نخواند، زیرا او استعفا داد و از نظر اشکول (نخست وزیر اسرائیل بعد از بن گورین)، از نظر سیاسی، درخواست جان اف کندی برای بازدید از سایت هسته ای اسرائیل در دیمونا، نامناسب بود و با حاکمیت ملّی اسرائیل ناسازگار بود. کوهن می نویسد که نامه ی کندی، یک وضعیت نزدیک به بحران را برای دفتر نخست وزیری اسرائیل ایجاد نمود (55). (56)

نامه ی جان اف کندی به نخست وزیر اسرائیل - لِوی اشکول (57) - نیز حاکی از آن است که کندی مخالف فعالیت های غیرصلح آمیز هسته ای اسرائیل بوده است و او خواستار این موضوع بوده که آمریکا به طور مرتب، از تأسیسات هسته ای دیمونای اسرائیل (که اسرائیل در این مرکز بمب های هسته ای زیادی را ساخته است) بازرسی نماید.

مایکل کالینز پایپر در کتاب خود می نویسد که فشار جان اف کندی بر اسرائیل، با استعفای بن گورین پایان نیافت، بلکه افزایش یافت (58).

به هر صورت، دیوید بن گورین به علت عصبانیتی که در ارتباط با مخالفت جان اف کندی با فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل داشت، از سِمَتِ خود استعفا داد و بعد از او، لِوی اشکول نخست وزیر اسرائیل شد. جان اف کندی این قضیه را دنبال نمود و نامه ای را به لِوی اشکول نوشت.

بعد از استعفای بن گورین، کندی به فشارهای خود بر اسرائیل ادامه داد. اونر کوهن یهود صهیونیست در کتاب خود (به نام اسرائیل و بمب) می نویسد که بعد از استعفای بن گورین، جان اف کندی به لِوی اشکول نوشت که اگر اسرائیل اجازه ندهد تا آمریکا اطلاعات موثقی را از فعالیت های هسته ای اسرائیل کسب کند، تعهد و حمایت آمریکا از اسرائیل به خطر خواهد افتاد [یعنی آمریکا به تعهدات خود عمل نخواهد کرد و از اسرائیل حمایت نمی کند].

ترور جان اف کندی توسط عوامل موساد:

از دیدگاه بن گورین، جان اف کندی که مانعی بر سر راه فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل بود، باید کشته می شد، تا معاون کندی - لیندن جانسون - سیاست همکاری با اسرائیل در تمام زمینه ها را دنبال نماید. در این باره، مایکل کالینز پایپر می گوید بعد از ترور کندی، سیاست آمریکا در ارتباط با اسرائیل، 180 درجه تغییر نمود و این حقیقتی مسلم، روشن و انکار ناپذیر است (59). لذا جان اف کندی در تاریخ 22 نوامبر سال 1963 میلادی در شهر دَلِس (دالاس) در ایالت تکزاس توسط یکی از عوامل موساد به طرز بسیار ماهرانه ای کشته شد. شخص ضارب، که یک فرد بسیار حرفه ای بوده است، از فاصله ی دور، دقیقاً سر جان اف کندی را نشانه گرفت، به طوری که همسر کندی که در کنارش نشسته بود، هیچ آسیبی ندید.

یک افسر اطلاعاتی فرانسه به نام هرو لمار (60) در ارتباط با ترور جان اف کندی می گوید: ترور رئیس جمهور کندی، کار یک سری شعبده باز بود؛ یک تردستی روی صحنه - با تمام آلات و ابزار و آینه های گمراه کننده اش - بود و وقتی پرده ی صحنه پایین انداخته شد، تمام هنرپیشه ها، حتی صحنه ی نمایش، ناپدید شد؛ ولی این شعبده بازان، ساحر نبودند، بلکه آنها یک سری هنرپیشه ی ماهر در کار خود بودند [بدین صورت که کندی را در ملاء عام، در روز روشن، به راحتی کشتند، بدون اینکه هیچ ردپایی برجای بگذارند] (61). (62)

هالیوود نیز که در دست یهودیان صهیونیست می باشد، در طول 45 سال گذشته سعی داشته است تا فیلم هایی را در ارتباط با ترور جان اف کندی تولید نماید. در این فیلم ها، ضارب کندی را - لی هاروی آزوالد - معرفی می کند و در این فیلم ها، هیچ صحبتی از بن گورین و درگیری او با جان اف کندی بر سر فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل و استعفای بن گورین به علت عصبانیت از جان اف کندی و دستور بن گورین برای ترور جان اف کندی نمی شود.

بعضی ها شاید این گونه عنوان کنند که آلیور استون (63) که یک فرد به ظاهر مسیحی است و سازنده ی فیلم جان اف کندی می باشد، چرا در فیلم خود به این حقیقت که ترور جان اف کندی به دستور بن گورین و توسط عوامل موساد صورت گرفته است، نپرداخته است؟ در جواب به این سئوال باید گفت که سرمایه گذار اصلی در فیلم آلیور استون، یک یهود صهیونیست به نام آرنون میلکن (64) بوده است که این فرد نه تنها یک دلال اسلحه برای اسرائیل می باشد، بلکه از عوامل باسابقه ی موساد است.

والتر کرانکایت (65) که یک خبرنگار با سابقه ی شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا می باشد می گوید که من فکر نمی کنم که هیچ گروهی - به غیر از سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) - توان این را داشته باشد که تا به حال، توطئه ی قتل جان اف کندی را سرپوشیده نگاه داشته باشد (و اجازه ندهد تا حقایق برملا شود).

در هر صورت، چون آمریکا در چنگال یهودیان صهیونیست و اسرائیل قرار دارد، نه تنها مردم آمریکا، بلکه بستگان درجه اول جان اف کندی نیز نتوانسته اند تا پرده ی ابهامات را در ارتباط با ترور جان اف کندی کنار بزنند و حقیقت را آشکار سازند. فرزند جان اف کندی، جان اف کندی (پسر) (66) نام داشت. او نیز اظهار می داشت که ترور پدرش یک توطئه بوده است و او اقدامات مؤثری را در ارتباط با آشکار نمودن این موضوع پی گیری خواهد کرد. بعد از این اظهارات، طولی نکشید که او در تاریخ 16 جولای 1999 میلادی، به همراه همسرش کرولاین بِسِت کندی (67) و خواهر همسرش لارن بِسِت (68) - در حالی که با هواپیمای شخصی خود در حال پرواز بودند - هواپیمایشان در آسمان منفجر شد (69) و بعد به زمین سقوط کرد و همه ی آنها جان باختند و دیگر شخصی نبود تا ترور جان اف کندی را که به دستور بن گورین و توسط عوامل موساد صورت گرفته بود، پیگیری و برملا سازد.

پال فینلی - نماینده ی اسبق 11 دوره در کنگره آمریکا مطلبی را در ارتباط با ترور جان اف کندی عنوان نموده است که در نشریه ی گزارش واشنگتن در مورد امور خاورمیانه (70) در ماه مارچ سال 1992 میلادی نیز به چاپ رسیده است. او می گوید: این موضوع جالب است، ولی تعجب آور نیست که علی رغم این حقیقت آشکار (و واقعیت مشهود) در ارتباط با مشارکت موساد در جنایات، همانند در تئوری دیگری [ترور کندی به دست عوامل موساد]، شدنی [و امکان پذیر] است، ولی در تمام مطالبی که راجع به ترور کندی نوشته شده و یا گفته شده است، هرگز نام سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) ذکر نشده است (71).

مایکل کالینز پایپِر نویسنده ی کتاب نظر قطعی می نویسد که ترور کندی توسط عوامل موساد صورت گرفته است. او همچنین می نویسد: موسادِ اسرائیل [سازمان تروریستی موساد]، نقش اصلی و مهم را در پشت صحنه های توطئه که به زندگی جان اف کندی خاتمه داد، ایفا نمود (72). (73) مایکل کالینز پایپِر می افزاید: اسرائیل - با استفاده از منابع عظیم خود و همچنین از طریق ارتباطات (و طرف های) بین المللی خود در زمینه ی اطلاعات و جنایات سازمان یافته - وسیله، موقعیت و انگیزه را برای ارتکاب نقش اصلی در خط مقدم، در [این] جنایت قرن را دارا بود و آن را انجام داد (74). (75)

روزنامه ی اسرائیل جوروزلم پست نوشت که موردخای وانونو (76) اظهار می دارد که اسرائیل در ترور جان اف کندی دست داشته است (77).

به هر صورت، جان اف کندی کشته شد و چند ساعت بعد از ترور جان اف کندی، مسئولین آمریکا اعلام کردند که لی هاروی آزوالد به تنهایی جان اف کندی را کشته است. آزوالد در ساعت 11:15 صبح روز 24 نوامبر (یعنی دو روز پس از ترور کندی) به سروان ویل فریتز (78) گفت: من به هیچ وجه رئیس جمهور کندی و یا افسر تیپت را نکشته ام (79). آزوالد این تهمت را به شدت رد کرد و او می دانست که در دادگاه، این موضوع را اثبات خواهد نمود.

اگر در دادگاه اثبات می شد که آزوالد بی گناه است و این ترور توسط فرد یا افراد دیگری که از عوامل سازمان موساد می باشند، صورت گرفته است، آن وقت، خارج شدن از این دردسر، برای یهودیان صهیونیست و اسرائیلی ها بسیار مشکل تر می شد، لذا، در مرحله ی بعدی، قبل از اینکه اثبات شود که آزوالد فردی بی گناه است و ضارب کندی فرد دیگری می باشد، یهودیان صهیونیست باید فرد متهم را می کشتند.

در این مقطع باید به یک نکته ای اشاره نماییم و آن در مورد سوابق جنایت و تبهکاری یهودیان در آمریکا می باشد. در کتاب آمریکا بدون نقاب - در بخش پیکار و عملیات یهودیان در امریکا - قسمت یهودیان تروریست - در ارتباط با این موضوع به نکاتی چند و نیز باندهای جنایتکار یهودیان در آمریکا و همچنین یکی از سران آنها به نام مایر لنسکی (80) اشاره نمودیم که او بعد از ارتکاب جنایات گوناگون در آمریکا، در سال 1970 میلادی پا به فرار گذاشت و به اسرائیل رفت و در هتل دَن - در تل آویو (81) - اقامت گزید (82). یهودیان می گویند (83) که مایر لنسکی به همه چیز در زندگی، از فیلتر یهودیان می نگریست (84). او از عوامل موساد در آمریکا بشمار می رفت. مایکل پایپر در کتاب خود به این نکته اشاره می کند که مایر لنسکی رابطه ی تنگاتنگی با هم پیمان های اسرائیل که در سازمان سیا کار می کردند، داشت (85).

در ارتباط با ترور جان اف کندی و همچنین کشتن آزوالد، مایر لنسکی باید این مأموریت را به افراد زیردست خود می داد (86). بر این اساس، یهودی که یک سابقه ی طولانی را با باند تبهکاران داشت و همچنین گرداننده ی یک کاباره بود و نام اصلی او جیکوب روبین استاین (87) بود و از یهودیان مخفی به شمار می رفت و نام اصلی خود را تغییر داده و نام جک روبی (88) را انتخاب کرده بود، مأموریت یافت تا آزوالد را بکشد. جک روبی در لیست حقوقی سندیکای تبهکاران وابسته به مایر لنسکی و برانفمن (89) یهود صهیونیست قرار داشت (90). مایکل کالینز پایپر در کتاب خود به این نکته اشاره دارد که دست برانفمن در توطئه قتل کندی بسیار به چشم می خورد. ادگار برانفمن (91) در حال حاضر رئیس کنگره ی جهانی یهودیان می باشد. در کتاب آمریکا بدون نقاب، به برانفمن که مشروبات سیگروم (92) را در آمریکا تولید می کند و از سود فروش آن، سلاح به اسرائیل می فرستاده است، اشاره داشته ایم.

دو روز بعد از کشته شدن کندی و دستگیری آزوالد، جک روبی در ساعت 11:21 صبح روز 24 نوامبر، در ساختمان دادسرای شهر دالاس به طرف لی هاروی آزوالد رفت و در حضور مأمورین پلیس، اف بی آی و سیا، با شلیک گلوله هایی، آزوالد را از پای درآورد.

اسناد سازمان اف بی آی آمریکا نشان می دهد که جک روبی در سال 1955 میلادی به اسرائیل سفر نموده است. او در همان سال در شهر سانفرانسیسکو به یکی از دوستان خود می گوید: بعد از اینکه من از اینجا می روم، به ایالت فلوریدا خواهم رفت تا یک محموله ای از قاچاق {اسلحه} را بخرم و به اسرائیل بفرستم (93). (94) نکته دیگر اینکه لارنس مییرز (95) یکی از دوستان دیرینه جک روبی می باشد و جک روبی شب قبل از کشته شدن جان اف کندی، با لارنس مییرز در مهمانسرای کابانا (96) دیدار داشته است. لارنس مییرز فروشنده ی کارخانه ی ارو (97) بود که به طور غیر قانونی سلاح به اسرائیل می فرستاد (98).

در آغاز، جک روبی یهود، علت کشتن لی هاروی آزوالد را وطن پرستی و تقاص برای کشته شدن رئیس جمهور کندی (99) عنوان کرد، ولی بعداً به وکیل خود ویلیام ام کانستلر (100) - به عنوان یک راز - گفته بود که او آزوالد را به خاطر یهودیان کشته است (101). جک روبی در ادامه گفته است که من این کار را کردم که آنها [یعنی دولت و مردم آمریکا] یهودیان را مقصر و متهم در کشتن جان اف کندی ندانند (102). این مطالب را کانستلر در کتاب خود (به نام زندگی من به عنوان یک وکیل افراطی) ذکر می کند (103). آخرین باری که وکیل جک روبی از وی دیدن کرد، جک روبی یک یادداشتی را به وکیل خود داد که در آن یادداشت، جک روبی دوباره این مطلب را تکرار و تأکید کرده بود که علت اینکه وی، لی هاروی آزوالد را کشت، این بود که یهودیان آمریکایی را از یک قتل عام - که به علت عصبانیت از ترور [کندی] می توانست رخ دهد - حفظ نماید (104). 37 ماه بعد از اینکه جک روبی، لی هاروی آزوالد را به قتل رساند، خودش در زندان مُرد. وقتی جک روبی در رختخواب مرگ به سر می برد، یکی از دوستانش از وی سئوال کرده بود که چرا تصمیم به کشتن آزوالد گرفت؟ وی در جواب گفته بود: گوش کن! تو خوب مرا می شناسی و تو می دانی که من یک کاسب منطقی هستم. من اگر مجبور نبودم، این کار را نمی کردم (105).

نقش موساد و عوامل آن و نیز همکاری سیا در قتل جان اف کندی:

مایکل پایپر در بخشی از کتاب خود به این موضوع اشاره می کند که جان اف کندی نه تنها با اسرائیل و سندیکای تبهکار مایر لنسکی (یهود) در جنگ بود، بلکه با هم پیمان صمیمی اطلاعاتی بین المللی آنها - یعنی سازمان سیا - نیز در جنگ بود (106).

پایپر می گوید که شش هفته قبل از ترور جان اف کندی، یکی از اعضاء بلند پایه ی دولت آمریکا هشدار می دهد که امکان اجرای یک کودتا در آمریکا، از طریق سازمان سیا، به طور وحشت انگیزی وجود دارد. پایپر در فصل نهم کتاب خود از دعوای بین جان اف کندی و سازمان سیا می نویسد. او در این رابطه می گوید که سازمان سیا - همانند هم پیمانان اسرائیلی خود - دلایل خوبی را (با برداشت های خود) ارائه داده اند که جان اف کندی از کاخ سفید باید برداشته شود و لیندن جانسون جایگزین گردد. از طرفی دیگر جان اف کندی، اَلِن دولز - رئیس سازمان سیا - را اخراج کرده بود و تصمیم داشت بعد از آبروریزی حمله به خلیج خوکها (در کوبا)، سازمان سیا را از میان بردارد و با وجود جان اف کندی به عنوان رئیس جمهور آمریکا، حیات سازمان سیا در خطر بود (107).

سازمان تروریستی سیا نیز در قتل جان اف کندی دست داشته است. روزنامه نگاری به نام اندرو کاکبرن (108) می نویسد: از همان روزهای اول که اسرائیل تأسیس شد و سازمان سیا بنیان گذاشته شد، اساساً یک پیوند سرّی بین آن دو برقرار شد که سازمان جاسوسی اسرائیل کارهایی را برای سازمان سیا و دیگر سازمان های جاسوسی آمریکا انجام می داد. شما عملیات سرّی آمریکا و عملیات سرّی اسرائیل را نمی توانید درک کنید (بفهمید) تا اینکه توافقات و قرارهای سرّی آنها را بفهمید (درک کنید) (109) [بدین معنی که شما، مادامی که قرارها، توافقات و برنامه های سرّی بین موساد و سیا و دیگر سازمان های جاسوسی آمریکا را درک نکنید و به آن پی نبرید، نمی توانید به عملیات مخفی که بین آمریکا و اسرائیل صورت می گیرد، پی ببرید و به آن برسید و آن را درک نمایید] (110).

جیم گَریسن (گَریسون)، دادستان نیواورلئان در کتاب خود به نام در محاکمه ی آدم کش های حرفه ای توضیحات مفصلی را در ارتباط با کودتا می دهد که اساساً یک کودتا چیست و عوامل آن چگونه عمل می کنند و بعد از اینکه کودتاچیان کودتا را صورت دادند، چگونه عمل می نمایند. او در ادامه می نویسد، اگر این قضایا برای شما آشناست، به این علت است که این قضایا دقیقاً در مورد جان اف کندی که به قتل رسید، اتفاق افتاد و ترور جان اف کندی را یک کودتا می خواند (111).

بعضی افراد را که جیم گَریسون به جرم شرکت در توطئه ی قتل کندی به دادگاه احضار نمود - مانند کلی شاوْ (112) - با سازمان موساد در ارتباط بودند. به عنوان مثال، کلی شاوْ از مأمورین سازمان سیا، و در ضمن، در سال 1963 میلادی، از اعضاء هیئت مدیره شرکت پرم ایندکس بود. شرکت پرم ایندکس شرکتی است که مرکز آن در رُم (ایتالیا)، و تهیه و تدارک سلاح برای موساد را به عهده داشته است و در خط مقدم، برای موساد فعالیت می نموده است (113). نکته ی قابل توجه اینکه سهام دار اصلی شرکت پرم ایندکس، بانک بین المللی اعتبار (بنک دُ کردیت اینترناسیونال) (114) در ژنو بود که از آنِ خاخام تیبر روزنبام (115) - یکی از مسئولین برجسته ی موساد - بود و این بانک، مرکز پولشویی های یهودیان تروریست و تبهکارانی نظیر مایر لنسکی محسوب می شد (116).

زمانی که جیم گریسون کلی شاوْ (117) را به عنوان همدستی در ترور جان اف کندی تحت پیگرد قانونی قرار داد، این موضوع، با روابطی که کلی شاوْ با موساد داشت، بدین معنی بود که جیم گریسون موساد را در ترور جان اف کندی همدست دانسته است.

بری خمیش (چمیش) (118) خبرنگار اسرائیلی می گوید که همکاری موساد با سازمان سیا در توطئه ی قتل کندی، موضوعی بسیار قانع کننده و مستدل است (119). (120)

این موضوع عین واقعیت است که عوامل موساد با همکاری سازمان تروریستی سیا، به صورتی جان اف کندی را کشتند که هیچ رد پایی از خود برجای نگذاشتند و بعد در این سناریو، یک فردی را (به نام لی هاروی آزوالد) که ضارب کندی نبود، کشتند. بعد هم کمیسیونی را لیندن جانسون (که یک یهود پنهانی بشمار می رفت و معاون جان اف کندی بود، بعد از ترور کندی رئیس جمهور آمریکا شد و کندی با او اختلافات بسیار زیادی داشت و درصدد بود تا در دوره ی بعدی، او را کنار بگذارد و به عنوان معاون خود انتخاب نکند) تشکیل داد که سرپرستی این کمیسیون را ارل وارن (121) به عهده داشت و آن را هیئت وارن نامیدند و اعضاء آن 22 نفر از وکلاء بودند که 9 نفر از آنان یهود بودند و یک نفر از آنها با یک زن یهود ازدواج کرده بود و تعداد دیگری از آنان نیز روابط نزدیکی با لابی اسرائیل در آمریکا داشتند. به عنوان مثال، جرالد فورد (از حزب جمهوری خواه، از ایالت میشیگان که بعداً معاون نیکسون شد و بعد از قضیه ی واترگیت و استعفای نیکسون، رئیس جمهور آمریکا گردید) یکی از اعضای کمیته ی وارن بود که دست پرورده ی مکس فیشر (122) بود. مکس فیشر یک میلیونر یهود صهیونیست است که هم با موساد و هم با سندیکای تبهکاران یهود صهیونیست مایر لنسکی رابطه ی تنگاتنگی داشته است. جان مک کلوی (123) یکی دیگر از اعضای کمیته ی وارن بود که با خانواده ی برانفمن (124) یهود صهیونیست، از تولید کنندگان مشروبات الکلی در آمریکا (125) (و از دار و دسته ی موساد و شرکت پرم ایندکس (126) وابسته به موساد و سیستم یانکی واربرگ (127) یهودیان) رابطه ی نزدیکی داشته است (128). در هر صورت، بنا شد تا این گونه افراد در مورد ترور جان اف کندی تحقیق و تفحص نمایند. نتیجه ی کار نیز از آغاز مشخص بود که دقیقاً چیزی خواهد بود که موساد و امر ترور کندی - یعنی بن گورین - و یهودیان صهیونیست و سیا می خواست و همان هم شد!

مایکل کالینز پایپر در کتاب نظر قطعی به رابطه ی شرکت پرم ایندکس و کلی شاوْ و سازمان سرّی ارتش فرانسه (129) و موساد برای کشتن رئیس جمهور فرانسه - چارلز دوگل (130) - نیز اشاره می کند. پایپر در کتاب خود، علت طرح ترور چارلز دوگل توسط موساد را این گونه مطرح می سازد که دوگل، همانند جان اف کندی، مخالف فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل بود و لذا دستور توقف کمک های فرانسه در راستای ساختن سایت هسته ای دیمونای اسرائیل را صادر نمود (131). علت دیگر طرح ترور دوگل توسط اسرائیلی ها این بود که الجزایر در زمان دوگل، استقلال یافت و اسرائیلی ها مخالف این موضوع بودند [زیرا آنها دوست داشتند تا تمام کشورهای اسلامی - از جمله الجزایر - در اسارت غرب باشد، چون خود غرب، در اسارت یهودیان صهیونیست قرار دارد].

نکته ی دیگری که مایکل پایپر در این کتاب خود اشاره می کند این است که در همان دوران، اسرائیل با چین کمونیستی در زمینه ی تحقیقات و تولید سلاح هسته ای روابط محرمانه ای داشته است که نقش اصلی را از جانب اسرائیل در این زمینه، شائول ایزینبرگ (132) - از شرکت پرم ایندکس - ایفاء می نموده است (133).

مایکل پایپر در بخشی از کتاب خود به این نکته اشاره می کند که یکی از افسران (اسبق) اطلاعاتی فرانسه به نام پییر نوویل (134) - فرزند کنسول اسبق فرانسه در اورشلیم - به من اقرار نمود که او مطلع شده است که موساد، فردی را برای ترور جان اف کندی استخدام نموده است. پییر نوویل به مایکل پایپر گفته است که این فرد که توسط موساد استخدام شده است، شاید یک آدمکش حرفه ای کورسیکایی (135) بوده است که از طریق مسئولین سازمان اطلاعاتی فرانسه که مخالف دوگل بودند، به موساد معرفی شده است تا کندی را ترور نماید (136). پایپر در ادامه، از قول پییر نوویل می نویسد اسحاق شامیر [که نام اصلی خانوادگی او جازرنیکی (137) بوده است و در سال 1914 میلادی در یک دهات، در شرق لهستان به نام روزینوی (138) متولد شده است و بعدها در سال 1935 میلادی به فلسطین اشغالی رفته است و در دو سازمان (تروریستی) ایرگون (139) و استرن (140) فعالیت ( های تروریستی) داشته است و در اواخر دهه ی 80 میلادی نخست وزیر اسرائیل شده است (141)] در آن زمان، فرمانده ی ترور در سازمان موساد بود و در این قضایا (یعنی در کشتن جان اف کندی) دست داشته است (142).

مایکل پایپر در بخشی دیگر از کتاب خود به فردی به نام جیمز انگلتن (143) اشاره دارد که او رابط بین سازمان سیا و موساد بوده است. جیمز انگلتن فردی است که داستان ساختگی رابطه ی لی هاروی آزوالد و کی جی بی (144) (کا گ ب شوروی) را مطرح و منتشر نمود و افکار مردم آمریکا را در پی بردن به حقایق (در زمینه ترور جان اف کندی) منحرف نموده است (145).

مایکل پایپر در بخش دیگری از کتاب خود می نویسد شواهد نشان می دهد که اسرائیل به عنوان یک کشور، توسط حمایت های مالی و سیاسی مایر لنسکی (که در روسیه تولد یافته بود) و همچنین وابستگان آدم کش های حرفه ای مایر لنسکی در سندیکای تبهکاران، پایه گذاری شد (146). در ضمن، مایر لنسکی رابطه ی نزدیکی با سازمان سیا و اف بی آی آمریکا داشت (147).

پایپر در فصل های هشتم و شانزدهم کتاب خود، در ارتباط با همکاری سازمان موساد و سیا می نویسد که مدیر ارتباط و تماس سازمان سیا با اسرائیل، فردی به نام جیمز جیزاز انگلتون (148) بوده است که از شوروی تنفر داشته و این فرد، یک نقش کلیدی را در توطئه ی پوشاندن ترور جان اف کندی ایفاء کرده است و قضیه ترور کندی را به آزوالد و آزوالد را به کی جی بی (K.G.B) (کا گ ب، سازمان جاسوسی شوروی) شوروی نسبت دادند و این موضوع را از طریق رسانه های خبری در آمریکا، به خورد مردم دادند (149).

180 درجه تغییر جهت در سیاست آمریکا بعد از ترور جان اف کندی: 

اونر کوهن یهود صهیونیست در کتاب خود به نام اسرائیل و بمب می نویسد که 8 روز قبل از ترور جان اف کندی، اسرائیلی ها و آمریکایی ها یک دیدار محرمانه ای را در واشنگتن دی سی (در روزهای سیزدهم و چهاردهم نوامبر) داشتند و به علت اینکه موضوع بمب هسته ای اسرائیل بسیار حساس بود، لذا در این جلسه، راجع به این موضوع صحبتی نشد و در اثر کشته شدن جان اف کندی، رابطه ی آمریکا و اسرائیل به طور شگرفی تغییر یافت (150).

روزنامه ی هآرتص اسرائیل در نقد کتاب اونر کوهن، ضمن اینکه این کتاب را شگفت آور خواند، نوشت که قتل کندی، به فشار زیادی که دولت آمریکا بر فعالیت هسته ای اسرائیل وارد نموده بود، پایان داد. این روزنامه می نویسد که اونر کوهن در کتاب خود به نامه هایی که بین جان اف کندی و بن گورین رد و بدل شده است، اشاره می کند و می نویسد که کندی با فشار زیادی که بر اسرائیل وارد نموده بود، این نکته را برای نخست وزیر اسرائیل روشن ساخت که وی - تحت هیچ شرایطی - اجازه نخواهد داد که اسرائیل به یک کشور هسته ای تبدیل شود و اگر کندی زنده می ماند، معلوم نبود که امروزه اسرائیل، یک انتخاب هسته ای می داشت (151). در هر صورت، یهودیان صهیونیست اسرائیلی نیز به فشار کندی در ارتباط با توقف فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای اسرائیل و نیز تغییر 180 درجه ای سیاست آمریکا در ارتباط با این موضوع، بعد از قتل کندی اذعان دارند! به عنوان مثال، اونر کوهن در کتاب خود می نویسد: انتقال قدرت از کندی به لیندن جانسون، به نفع برنامه های هسته ای اسرائیل شد (152). (153)

استفن گرین - یهود صهیونیست، نویسنده ی کتاب جانبداری: روابط محرمانه ی آمریکا با اسرائیل متخاصم (یا مبارز) - می نویسد شاید مهمترین توسعه و پیشرفت اسرائیل در برنامه ی تسلیحات هسته ای اسرائیل در سال 1963 میلادی، زمانی اتفاق افتاد که در 22 نوامبر سال 1963 میلادی، هواپیمایی از شهر دالاس به واشنگتن دی سی پرواز می کرد تا بعد از ترور جان اف کندی، لیندن جانسون را به واشنگتن دی سی ببرد تا به عنوان سی و ششمین رئیس جمهور آمریکا قسم یاد کند . به عبارت دیگر، دقیقاً بعد از ترور جان اف کندی بود که سیاست آمریکا در مورد اسرائیل 180 درجه توسط لیندن جانسون تغییر جهت داد و اسرائیل به راحتی برنامه های غیر صلح آمیز هسته ای خود را دنبال کرد و به سلاح هسته ای دست یافت، زیرا در این زمینه، راه برای اسرائیل کاملاً توسط لیندن جانسون هموار گردید و جان اف کندی که مانعی بر سر این راه بود، نابود شده بود (154). استفن گرین همچنین می نویسد از آغاز، دولت جانسون، برنامه ی سلاح هسته ای اسرائیل را یک موضوع ظریف می خواند و تا سال 1964 میلادی که سایت دیمونا به مرحله ی بحرانی رسید، کاخ سفید جانسون (155)، نه سایت دیمونا رادید و نه شنید و نه درباره ی آن صحبت کرد (156).

جان اف کندی اظهار می داشت که اگر آمریکا به اسرائیل اجازه دهد تا بمب هسته ای داشته باشد، آن وقت نمی تواند به چین بگوید که شما نمی توانید از داشتن سلاح هسته ای برخوردار باشید، لذا به هر صورتی که شده، باید اسرائیل را از داشتن سلاح هسته ای بازدارد. پایپر در بخش ضمیمه شماره 9 کتاب خود به این موضوع اشاره می کند که در زمان ترور جان اف کندی، سازمان موساد اسرائیل و سرویس جاسوسی چین، در پشت صحنه، به طور مشترک، بر روی توسعه ی سلاح هسته ای کار می کردند. نکته ی دیگر اینکه، جان اف کندی چند ماه قبل از کشته شدنش، تصمیم داشت تا به تأسیسات غیر صلح آمیز هسته ای چین حمله نماید، ولی با ترور او و روی کار آمدن لیندن جانسون، این برنامه لغو شد و جانسون اجازه داد تا چین به سلاح هسته ای مجهز شود (157).

پی نوشت ها

1. بن گورین که نام اصلی او گروئن (Gruen) بوده است در سال 1886 میلادی در پلونسک لهستان (Plonsk, Poland) متولد شد. بعدها که به فلسطین اشغالی آمد، نام خود را تغییر داد و نام بن گورین را - که به زبان عبری به معنای بچه ی یک شیر جوان (son of thr yong lion) می باشد - بر خود نهاد. یهودیان صهیونیست او را پدر اسرائیل می خوانند.

2. Funk and Wagnalls Encyclopedia, 1995, under Ben-Gurion” entry.

3. بن گورین از سال 1948 تا 1953 و بعد از سال 1955 تا 1963 میلادی، نخست وزیر اسرائیل بود.

4. Lee Harvey Oswald

5. Avner Cohen

6. Israel and the Bomb.

7. "Ben-Gurion had no qualms about Israel"s need for weapons of mass destruction."

8. Avner Cohen, Israel and the Bomb, Columbia University Press, New York, USA, PP. 10-14.

9. Ethan Bronner

10. "a fiercely hidden subject"

11. N.Y. Times, Oct. 31,1998.

12. Hawk missile

13. Stephen Green, Taking Sides: America"s Secret Relations With a Militant Israel, New York: William Morrow and Company, 1984, PP. 181-182. Also Michael Collins Piper, Final Judgment, Sisyphus Press, P. O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, P. 44.

14. Tripartite Declaration

15. Michael Collins Piper, Final Judgment, Sisyphus Press, P. O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, P. 42.

16. Ethan Bronner

17. New York Times, Oct. 31,1998.

18. Fiercely Hidden Subject

19. Michael Collins Piper

20. Final Judgment, Sisyphus Press, P.O. Box 1095, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495.

21. آخرین نسخه ی کتاب آقای مایکل کالینز پایپر (به نام Final Judgment)، شامل 760 صفحه می باشد که با تیراژ 15000 جلد به چاپ رسیده است.

22. هامان وزیر خشایار شاه بود که توسط یهودی به نام موردخای کشته شد.

23. Michael Collins Piper. Final Judgment, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, PP. 56-57.

24. محتوای مطالبی را که مایکل پایپر بیان داشته است حاکی از آن است که جوزف کندی، پدر جان اف کندی (که مدتی سفیر آمریکا در انگلیس بوده است) و خانواده ی کندی، یک رابطه ی با تبهکاران آمریکا داشته اند و زمانی که جان اف کندی در انتخابات مجلس سنا و یا ریاست جمهوری آمریکا پیروز می شود، این روابط قطع نمی شود و کماکان ادامه می یابد.

25. Michael Collins Piper. Final Judgment, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, PP. 87.

26. Ibid, P. 114

27. Ibid, P. 64.

28. Ibid, P110.

29. Seymour Hersh and Stephen Green

30. . Seymour Hersh, Samson Option: Israel s Nuclear Arsenal and American Foreign Policy; 2- Stephen Green, Taking Sides: America s Secret Relations With a Militant Israel 3- Andrew and Leslie Cockbum, Dangerous Liaison: The Inside Story of the U. S.-Israeli Covert Relationship..

31. Ben-Gurion believed that JFK s policy was a threat to Israel s very survival--and said so

32. Ibid, PP. 286-322.

33. Ambassador Hotel

34. Professor Philip Melanson at the University of Massachusetts.

35. Lavon Affair

36. Ibid, PP. 81-82

37. John McCone

38. Myer Feldman

39. Unscheduled meeting

40. Oval Office

41. Kennedy: You know that we follow very closely the discovery of any nuclear Development in the region. This could create a very dangerous situation. For this reason we monitor your nuclear effort. What could you tell me about this?

42. Peres: I can tell you most clearly that we will not cintroduse nuclear weapon to the region and certainly we will not be the first.

43. Ben-Gurion had taken the nuclear issue so closely to heart that he could not tell the truth about Dimona to American leaders, not even in private.

44. Avner Cohen, Israel and the Bomb, Columbia University Press, New York, USA, p. 136.

45. Seymour Hersh

46. Pulitzer prize

47. Seymour Hersh. The Samson Option: Israel s Nuclear Arsenals and American Foreign Policy, New York, Random House, 1991, PP. 114, 117,124-125.

48. Charles Bartlett

چارلز بارتلت یک روزنامه نگار آمریکایی در واشنگتن دی سی بوده است. او باعث آشنایی جکلین با جان اف کندی (در دورانی که کندی یک سناتور در مجلس سنای آمریکا بوده است) می شود که این آشنایی به ازدواج جکلین با کندی می انجامد.

49. Thesons of bitches lie to me constantly about their nuclear capabilities.

50. Peres: I can tell you most clearly that we will not introduce nuclear weapon to the region and certainly we will not be the first.

51. . Ben-Gurion had taken the nuclear issue so closely to heart that he could not tell the truth about Dimona to American leaders, not even in private.

52. . Seymour Hersh

53. The Middle East Review of International Affairs, Dec. 1998.

54. Pulitzer prize

55. Charles Bartlett

56. Avner Cohen, Israel and the Bomb, Columbia University Press, New York, USA, p. 159.

57. The sons of bitches lie to me constantly about their nuclear capabilities

58. Michael Collins Piper, Final Judgment, The Missing Link in the JFK As¬sassination Conspiracy, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, P629.

59. Ibid, P 303.

60. Herve Lemarr, French intelligence officer.

61. "President Kennedy"s assassination was the work of magicians. It was a stage trick, complete with accessories and false mirrors, and when the curtain fell, the ac-tors, and even the scenery, disappeared. But the magicians werenot illusionists but professionals, artists in their way."

62. Ibid, P. 12. And also Farewell America.

63. Oliver Stone

64. Arnon Milchan

65. Walter Cronkite, CBS News

66. John Kennedy Jr.

67. Carolyn Bessette Kennedy

68. Lauren Bessette

69. در ارتباط با انفجار هواپیمای کندی قبل از سقوطش به طرف زمین، نه تنها 4 نفر شاهد این قضیه بوده اند، بلکه حتی اسرائیلی ها - افرادی نظیر بری خمیش (چمیش) که یک روزنامه نگار اسرائیلی می باشد (Barry Chamish) - به این موضوع اذعان داشته اند. این خبرنگار اسرائیلی می گوید که من مطمئنم که جان اف کندی (پسر) به قتل رسیده است.

70. Washington Report on Middle East Affairs, March, 1992.

71. . Gerald M. Steinberg

72. Bar-Ilan University, BESA Center for Strategic Studies, Tel Aviv, Israel

73. Michael Collins Piper. Final Judgment, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, P. 305.

74. Between 1961 and 1963, the Kennedy administration placed a great deal of pres¬sure on Ben-Gurion in the effort to pressure for acceptance of international inspec¬tion of Dimona and Israeli abdication of their nuclear weapons. This pressure ap¬parently did not alter Israeli policy, but it was a contributing factor to Ben-Gurion s resignation in 1963.

75. Michael Collins Piper. Final Judgment, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, P. 305.

76. Walworth Barbour

77. Jerusalem Post, July 25,2004.

78. Capt. Will Fritz

79. "I did not kill President Kennedy or officer Tippit"

80. Mayer Lansky

81. Tel Aviv

82. او در سال 1983 میلادی در اسرائیل مُرد.

83. Jewish News of Greater Phoenix, March 5,. 1999.

84. Mayer Lansky saw life entirely through a Jewish filter.

85. Final Judgment, Michael Collins Piper, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, chapter 14, P. 168.

86. آمریکایی ها، درآمد مایر لنسکی را از طریق قمار، قاچاق و جنایات دیگر، بیش از درآمد شرکت ماشین سازی جنرال موتور ذکر کرده اند.

87. Jacob Rubenstein

88. Jack Ruby

89. Bronfman

90. Final Judgment, Michael Collins Piper, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, chapter 14, P.173.

91. Edgar Bronfman

92. Seagram

93. After I leave here I m gomg>to .Florida to buy a1 load?oLeontraband to send to Israel.

94. Ibid, chapter 14, P. 171

95. Lawrence Mfyers

96. Cabana Motel

97. Ero Manufacturing

98. Ibid, chapter 14, P. 171.

99. "out of patriotism to avenge PresidentKennedy"

100. William M. Kunstler

101. He confided that he killed Oswald for the Jews.

102. I did this that they wouldn t implicate Jews,

103. William M. Kunstler, My Life as a Radical Lawyer, Carol Publishing Group, USA, 1994, p. 158.

104. Protect American Jews from a pogrom that.,could occur because oL anger over the assassination.

105. Listen, you know me well, and you know that I am a reasonable businessman. I wouldn t have done it if I did not have to.

106. Michael Collins Piper. Final Judgment, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, P. 95.

107. Ibid, PP. 110 and 614.

108. Andrew Cockburn

109. Ibid, P. 11.

110. "There has been since almost the waeliest days of the Israeli state and theearliest days of the CIA a secret bond, basically by which Israeli intelligence did jobs for the CIA and for the rest of American intelligence. You can"t understand what"s been going on with American covert operations and the Israeli covert operations until you understand this secret arrangement."

111. Jim Garrison, On the Trial of the Assassins, Warner Books, 1988, p. 325.

112. Clay Shaw

113. Michael Collins Piper, Final Judgment, The Missing Link in the JFK Assassination Conspiracy, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State Col¬lege, Pa., U.S.A. 16805-0495, P. 418 (photo section).

114. Banque De Credit Internationale

115. Tibor Rosenbaum

116. Ibid, P. 656.

117. Clay Shaw

118. Barry Chamish, Israeli Journalist

119. "A pretty cogent case" for Mossad collaboration with the CIA in the assassination conspiracy.

120. Ibid, (photo section).

121. Earl Warren

122. Max Fisher

123. John Mc Cloy

124. Bronfman

125. در کتاب آمریکا بدون نقاب به این خانواده اشاره شده است که با فروش مشروبات الکلی، سلاح به اسرائیل می فرستادند و خود آنها در یکی از برنامه های تلویزیونی آمریکا، به این موضوع اذعان داشتند.

126. Permindex

127. Warburg

128.Ron Chemow, The warburgs, Vintage Bools, 1994, N.Y. USA, PP. , 575-576,619.

129. French "Secret Army Organization" (the OAS).

130. French President Charles DeGaulle

131. البته دوگل بعداً به علت این که از سوی یهودیان صهیونیست تحت فشار قرار گرفته بود، دستور داد تا فرانسویان، به ساختن سایت هسته ای دیمونای اسرائیل ادامه دهند و این قضیه بعد از مدت کوتاهی توقف، مجدداً ادامه یافت.

132. Shaul Eisenberg

133. Michael Collins Piper, Final Judgment, The Missing Link in the JFK Assassination Conspiracy, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State Col¬lege, Pa., U.S.A. 16805-0495, P. 416.

134. Pierre Neuville

135. جزیره ی کورسیکا (Corsica) در دریای مدیترانه واقع شده است و از جزایری است که فرانسه آن را اشغال نموده است. سکنه ی این جزیره را کورسیکَن (Corsican) کورسیکایی می نامند.

136. Ibid, PP. 302-303.

137. Jazernicki

138. Ruzinoy

139. Irgun/Irgun Zvai Leumi

140. Stern/Lohamei Herut Yisrael

141. Funk Wagnalls Encyclopedia, 1995, under "Shamir, Yitzhak," entry.

142. Michael Collins Piper, Final Judgment, The Missing Link in the JFK Assassination Conspiracy^Sfsyphus Press, P.O. Box 10495, State Col¬lege, Pa., U.S.A. 16805-0495, PP. 302-303.

143. James Angleton

144. KGB

145. Ibid, P. 385.

146. Ibid, Michael Collins Piper, Final Judgment, The Missing Link in the JFK Assassination Conspiracy, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, PI 33.

147. Ibid, P133.

148. James Jesus Angleton

149. Ibid, P. 95,209, and 607.

150. Avner Cohen, Israel and the Bomb, Columbia University Press, New York, USA, pp. 172-173.

151. Ha"aretz, February 5,1999. Ha"aretz review regarding Avner Cohen"s book, "Israel and the Bomb" by Reuven Pedatzur.

152. "The transition from Kennedy to [Lyndon] Johnson... benefited the Israeli nuclear program."

153. Avner Cohen, Israel and the Bomb, Columbia University Press, 1998, USA, p. 195.

154. Stephen Green, Taking Sides: America s Secret Relations With a Mili¬tant Israel, New York: William Morrow and Company, PP. 182 - 183.

155. منظور کابینه ی جانسون است.

156. Stephen Green, Taking Sides: America"s Secret Relations With a Mili¬tant Israel, New York: William Morrow and Company, PP. 182- 183.

157.Michael Collins Piper. Final Judgment, Sisyphus Press, P.O. Box 10495, State College, Pa., U.S.A. 16805-0495, Appendix 9. 

منبع مقاله :

میرلوحی، سید هاشم؛ (1390)، یوسرائیل و صهیوناکراسی، قم: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دفتر نشر معارف، چاپ سوم

 


 منبع: وب سایت rasekhoon.net

 

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : یهود , صهیونیست , فلسطین ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

184561
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.