مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
دقت کردید ؟؟
/archive/photography/0/10/default.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/Voting/public_opinion/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش
برادران عزیز! خیلی خوش‌آمدید، و خرسندم از اینکه روز نوزدهم بهمن هر سال، یک وسیله‌ای است، یک بهانه‌ا...

پیام رهبر انقلاب به پنجاهمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به اتحادیه‌ی انجمن‌های اسلامی دانشجویان در ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : دیدار رئیس جمهوری چین با رهبر انقلاب
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   3272   بازدید   
تاریخ درج مطلب  7/11/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

دیدار رئیس جمهوری چین با رهبر انقلاب

دیدار رئیس جمهوری چین با رهبر انقلاب واحد جامعه و سیاست تبیان زنجان-

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (شنبه) در دیدار آقای شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین و هیأت همراه، با اشاره به سابقه ی کهنِ ارتباطات تجاری و فرهنگی دو ملت ایران و چین، تأکید کردند: دولت و ملت ایران همواره به دنبال گسترش روابط با کشورهای مستقل و قابل اطمینان همچون چین بوده و هستند و بر همین اساس، توافق رؤسای جمهوری ایران و چین برای یک روابط استراتژیک ۲۵ ساله، کاملاً درست و حکمت آمیز است.

رهبر انقلاب اسلامی، سخنان رئیس جمهور چین مبنی بر لزوم احیای جاده ی ابریشم و گسترش همکاری های کشورهای واقع در این مسیر را ایده ای کاملاً منطقی و قابل قبول خواندند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه همکاری های چین در دوران تحریم را فراموش نخواهد کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای، انرژی را یکی از مسائل مهم دنیا خواندند و خاطرنشان کردند: ایران تنها کشور مستقل در منطقه است که در زمینه ی انرژی می تواند مورد اطمینان قرار گیرد زیرا برخلاف برخی کشورهای منطقه، سیاست انرژی ایران تحت تأثیر هیچ عامل غیرایرانی قرار نمی گیرد.

ایشان با اشاره به سیاست های سلطه گرانه ی برخی کشورها به ویژه آمریکا و همکاری غیرصادقانه ی آنها با کشورهای دیگر افزودند: این وضعیت موجب شده است که کشورهای مستقل، به دنبال همکاری های بیشتر با یکدیگر باشند و توافق ایران و چین برای روابط استراتژیک ۲۵ ساله در همین چارچوب است که باید با پیگیری جدی دو طرف، توافق ها حتماً به مرحله ی عملیاتی برسند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تمایل و نگاه به شرق در فرهنگ ایرانی گفتند: غربی ها هیچ گاه نتوانسته اند اعتماد ملت ایران را جلب کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای، سیاست آمریکا نسبت به ایران را در میان کشورهای غربی، بدتر و خصمانه تر دانستند و افزودند: همین سیاست های خصمانه موجب شده است که ملت ایران و مسئولان کشور، گسترش روابط با کشورهای مستقل را پیگیری کنند.

ایشان با تأکید بر اینکه موضوع چین واحد از سیاست های اصولی و قطعی جمهوری اسلامی ایران است، به سخنان رئیس جمهور چین درخصوص گسترش همکاری های امنیتی میان دو کشور اشاره کردند و افزودند: متأسفانه منطقه ی ما به دلیل سیاست های غلط غربی ها و همچنین برداشتی انحرافی و غلط از اسلام دچار ناامنی شده است که خطر گسترش یابندگی دارد که باید با همکاری های خردمندانه جلوی آن را گرفت.

رهبر انقلاب، برخی کشورهای منطقه را منشأ اصلی این تفکر انحرافی دانستند و خاطرنشان کردند: غربی ها نیز به جای تقابل با منشأ اصلی این تفکر و گروه های تروریستی، مسلمانان را در اروپا و آمریکا مورد تهاجم و فشار قرار داده اند درحالی که این جریان های تروریستی با تفکر صحیح اسلامی کاملاً متفاوت هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اصرار آمریکایی ها و غربی ها در استفاده از عنوان دولت اسلامی برای برخی گروه های تروریستی گفتند: این رویکرد، اهانت به مسلمانان است و به جای علاج مشکل، به طور غیرمستقیم زمینه ی تقویت این گروه ها را به وجود می آورد.

ایشان ادعای آمریکایی ها مبنی بر تشکیل ائتلاف مبارزه با تروریسم را یک فریبکاری خواندند و تأکید کردند: رویکرد آمریکایی ها در همه ی مسائل این گونه است و آنها هیچ گاه رفتار صادقانه ندارند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان اظهار امیدواری کردند: نتایج گفتگوها و توافق های تهران به معنی واقعی کلمه برای هر دو طرف سودمند باشد.

در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین با ابراز خرسندی از سفر به ایران و تشکر از احساسات صمیمانه و صادقانه ی دولت و ملت ایران، این صمیمیت را ناشی از همکاری ها و مبادلات دوستانه و درازمدت دو کشور دانست و گفت: همکاری های دوجانبه ی ایران و چین بر پایه ی منافع متقابل باید به صورت روزافزون افزایش یابد.

رئیس جمهوری چین با اشاره به سابقه ی اتصال ایران و چین از طریق راه قدیمی جاده ی ابریشم، این جاده را نماد صلح، پیشرفت و تبادلات دوستانه خواند و افزود: کشورهایی که در مسیر این جاده قرار دارند با توسعه ی همکاری های خود می توانند در مقابل الگوی آمریکایی ها برای برهم زدن توازن اقتصاد منطقه از منافع خود دفاع کنند و به اهدافشان دست یابند.

آقای شی جین پینگ گفت: برخی ابرقدرت ها به دنبال حاکم کردن انحصار و سیاست جنگلیِ یا با ما یا دشمنِ ما هستند اما پیشرفت اقتصادهای نوظهور، انحصار قدرت را از دست آنها خارج و فضای مناسبی برای ایده ها و سیاست های دولت های مستقل فراهم کرده است.

رئیس جمهوری چین حمایت کشورش از موضوع هسته ای ایران و همچنین حمایت ایران از چین یکپارچه و واحد را نمونه ای از اعتماد متقابل و سیاست های مستقل دو کشور برشمرد و افزود: ما مسیر توسعه ی مستقل را دنبال می کنیم و آمادگی داریم همان گونه که در زمان تحریم ها در کنار ایران بودیم، پس از برداشته شدن تحریم ها نیز همکاری های خود را در همه ی زمینه ها گسترش دهیم.

آقای شی جین پینگ با اشاره به مزیت های فراوان جغرافیایی، انسانی و انرژی ایران گفت: اقتصاد چین و ایران مکمل یکدیگر هستند و در این سفر درخصوص برنامه ریزی برای همکاری استراتژیک ۲۵ ساله به توافق رسیده ایم و آماده ی گسترش و تعمیق همکاری ها در بخش های فرهنگی، آموزشی، فناوری، نظامی و امنیتی در سطح شرکای راهبردی هستیم.

رئیس جمهوری چین، ایجاد سازوکاری برای افزایش همکاری های امنیتی دو کشور در مواجهه با تروریسم و مسائل پیچیده ی منطقه را ضروری دانست.

آقای شی جین پینگ سخنان رهبر انقلاب را نیز حکیمانه و دوراندیشانه خواند و افزود: دولت و ملت چین نسبت به جنابعالی نگاه دوستانه و صمیمانه ای دارند و امیدواریم همچون گذشته به پیشرفت روابط دو کشور کمک کنید.

 khamenei.ir


گرد آوری: گروه جامعه و سياست سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/society.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : رهبر انقلاب , رئیس جمهوری چین ,
  

12345
 
1 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :5.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183151
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.