مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
دقت کردید ؟؟
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/archive/photography/0/10/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/ItMatchOnline.html
جدیدترین مطالب این بخش

کتک خوردن شیطان توسط یک حاجی!
لطیفه ای در بین مردم مرسوم است که گفته می شود شخصی بعد از اینکه در رمی جمرات سنگ هایش تمام می شود ش...

"تغییر" سنگ محکی برای شناخت مؤمنان واقعی
تغییر قبله مسلمانان از بیت المقدّس به سوی کعبه، یکی از بزرگترین رویدادهای صدر اسلام بوده است که از ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : کتک خوردن شیطان توسط یک حاجی!
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   346   بازدید   
تاریخ درج مطلب  25/1/1396
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

کتک خوردن شیطان توسط یک حاجی!

کتک خوردن شیطان توسط یک حاجی!

لطیفه ای در بین مردم مرسوم است که گفته می شود شخصی بعد از اینکه در رمی جمرات سنگ هایش تمام می شود شروع به فحش دادن به شیطان می کند.

در حج امسال یک حاجی بعد از اینکه سنگ هایش تمام می شود با چوب به نماد شیطان حمله می کند!!

البته این حاجی 37 ساله که "حاج عبده" نام دارد، در مورد علت این کار خود گفت: من خیلی از دست شیطان ناراحت و عصبانی بودم از همین رو خواستم او را با چوب بزنم اما نیروهای امنیتی جلوی مرا گرفتند و مرا از این کار منع کردند.

با شنیدن این خبر، یاد اعمال و رفتارهای روزانه مان افتادم و با خود گفتم: آیا به واقع در طول زندگیمان در تلاش هستیم تا در برابر خواسته های شیطان سنگی یا چوبی برداشته و در برابر او جبهه گرفته و او را از صمیم قلب بزنیم؟!!

رمى شیطان و شیطنت

تا به حال به معنای رمی فکر کرده ایم؟!

معناى سنگ زدن به جمره آن است كه من هر شیطان و شیطنتى را رمى كردم. حال آیا به نظر شما اگر انسانى خود جزء شیاطین انسى باشد، قدرت و لیاقت رمى کردن دارد؟

وقتى شیطان قرین (همنشین) كسى باشد، او نمى تواند قرین خود را رمى كند؛ وَمَن یَعْشُ عَن ذِكْرِ الرَّحْمَنِ نُقَیِّضْ لَهُ شَیْطَانًا فَهُوَ لَهُ قَرِینٌ ( زخرف: 36)، وَمَن یَكُنِ الشَّیْطَانُ لَهُ قَرِینًا فَسَاء قِرِینًا ( نساء: 38)

كسى كه از یاد حق غافل است و نام حق و یاد حق را نمى شنود و نمى بیند، كیفرى را كه خداوند متعال به او مى دهد، آن است كه شیطان را قرین و مقارن او مى سازد و كسى كه شیطان قرین او باشد، به همسفر بدى مبتلا است و از آنجا كه شیطان قرینش مى باشد، دیگر او را رمى نمى كند و چنین كسى در حقیقت اعمال منا را انجام نداده، به سرّ رمى جمرات نرسیده و حجّ او ناتمام است.(كتاب عرفان حج، آیة الله جوادی آملی)

چقدر این رمی مهم و حیاتی است که با عدم انجام آن، حج انسان ناتمام خواهد شد.

ما که الان از رمی جمرات نمادین در سرزمین مکه جا مانده ایم، چقدر به فکر سنگ زدن و رمی کردن شیطان ها و شیطونک های ریز و درشتی که هر لحظه سایه شان بر زندگی ما مستدام است هستیم؟

و آیا شمایی که سعادت با شما یار بوده و توانستید از نزدیک به خانه خدا رفته و در اعمال رمی جمرات شرکت کنید، مراقب شیطان های زندگیتان هستید؟! خود را برای رمی این شیطان ها در زندگی آماده کرده اید؟!

كسى كه از یاد حق غافل است و نام حق و یاد حق را نمى شنود و نمى بیند، كیفرى را كه خداوند متعال به او مى دهد، آن است كه شیطان را قرین و مقارن او مى سازد و كسى كه شیطان قرین او باشد، به همسفر بدى مبتلا است و از آنجا كه شیطان قرینش مى باشد، دیگر او را رمى نمى كند و چنین كسى در حقیقت اعمال منا را انجام نداده، به سرّ رمى جمرات نرسیده و حجّ او ناتمام است

شیطونک هایی که ما با انتخاب آنها به عنوان همنشین و دوستان همیشگی، بدجوری خودمان را پابند آنها کرده ایم که گاه می توان گفت بدون حضور آنها به نظر نمی توان زندگی کرد.

می پرسید؟ کدام شیطونک ها؟!

شیطان دروغ که سایه اش خیلی وقته در بازار ها و کاسبی های ما پهن شده به طوری که وقتی به وجود آن معترض می شویم: در پاسخ می گویند: این که دیگه همه جایی شده، سخت نگیر. اگر دروغ نگیم که نمی تونیم کاسبی کنیم!!

شیطانک زنا که با سایه ی نحس و شومش عفاف و حیا را از زنان و مردانمان ربوده و به جای غیرت، بر تن مردان ما بی غیرتی را ملبس کرده است.

شیطانک ربا که شده نقل داد و ستد جامعه، تا یکی کم میاره راهی را جز ربا و رشوه نمی بینه و بدتر از آن اینکه شیطان ربا و رشوه با شیطان دیگری به نام توجیه، این عمل گناه و زشت را پنهان می کند و به آن تصویر حق به جانبی می دهد!

شیطانک غیبت که اصلاً محافل خانوادگی و دوستانه ی خیلی ها بدون حضور او صفایی نداره!

و....

بله اگر کمی با خودمون فکر کنیم و روی رفتارهای روزانه مان متمرکز شویم، خواهیم دید که در زندگی بسیاری از ما آدم ها شیطان ها و شیطونک های ریز و درشتی وجود دارند که اگر دست نجنبانیم و حواسمان نباشد تیشه بر زندگیمان خواهند زد و خسر دنیا و آخرت خواهیم شد.

پس تا دیر نشده فرصت را غنیمت شماریم ....

زهرا اجلال-بخش قرآن تبیان

 


منبع: وب سایت www.tebyan.net

 

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : قرآن , شیطان , حج , رمى شیطان ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

184621
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.