مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
آیا گوگل رقیب پیدا کرده است؟
نكات ایمنی لاستیک خودرو
پرورش ماهی اسکار
نانوتکنولوژی و صنعت نساجی
همه چیز درباره کولر خودرو
ابیراهی و انواع آن
با انواع اسکريپرها آشنا شوید.
پخش‌كننده موسیقی Cowon iAudio 7
دقت کردید ؟؟
/Directory/Free-Web-Submission.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/ItMatchOnline.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
http://news.tebyan-zn.ir/
جدیدترین مطالب این بخش

کشف کهکشان KKs3 در نزدیکی کهکشان راه شیری
تیمی از دانشمندان امریکایی و روسی نوعی کهکشان کوتوله تنها و کوچک اندام را شناسایی کرده اند که هفت م...

یک تپ اختر درخشان!
تلسکوپ فضایی طیف هسته ای ناسا -نوستار (NuSTAR) یکی از درخشان ترین تپ اختر هایی را که تاکنون کشف شده...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : قطب جنوب، بهشت اختر شناسان
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   189   بازدید   
تاریخ درج مطلب  24/1/1396
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

قطب جنوب، بهشت اختر شناسان

قطب جنوب، بهشت اختر شناسان

آسمان های سرد و صاف جنوبگان، این قاره را برای اخترشناسان یکی از بهترین محل های نظاره به آسمان کرده است. بنیاد علمی علوم امریکا، به عنوان اولین گام در برنامه های جاه طلبانه ای برای ساختن یک رصد خانةبین المللی در شرق جنوبگان تصمیم گرفته است سه تلسکوپ در پایگاه اسکات ـ آسموندسن خود در قطب جنوب بسازد.

آل هارپر از دانشگاه شیکاگو، که مدیر مرکز جدید پژوهش اختر فیزیک خواهد بود، می گوید: برای اختر شناسی به طرز مورد نظر ما، در روی زمین جایی بهتر از فلات جنوبگان وجود ندارد.

جنوبگان به این دلیل مورد توجه اخترشناسان است که هوای سرد میزان بسیار کمی بخار آب در خود دارد. در مناطق دیگر، بخار آب بخشی از طیف فروسرخ و زیر میلی متر را سد می نماید.

این مرکز، تلسکوپ 7/1 متری بررسی زیر میلی متری جنوبگان و رصد خانة راه دور را که توسط دانشگاه، بستن و آزمایشگاه های بل ساخته می شوند، به کار خواهد گرفت. این تلسکوپ طول موج هایی بین 200 میکرو متر و 1 میلی متر را نظاره خواهد نمود. همچنین تشکیل و تکامل ابرهای مولکولی در کهکشان ما را مورد مطالعه قرار خواهد داد.

گروه هارپر در شیکاگو کاشف فروسرخ قطب جنوب (SPIREX) را خواهد ساخت که تلسکوپی 60 سانتی متری است و به بررسی آسمان فروسرخ در طول موج هایی نزدیک به5/2 میکرومتر خواهد پرداخت. آنان امیدوارند که کهکشان های جوان بسیار دور، ستارگان جوان در ابرهای گاز بین ستاره ای و کوتوله های قهوه ای را نظاره نمایند.

هوای سرد بالای جنوبگان، نسبت به هوای مناطق گرم تر، نور فرو سرخ بسیار کم تری در طول موج های قابل دیدن توسطSPIREX منتشر می سازد. این وضع باید بتواند کیفیت تصاویر SPIREX را بهبود بخشد.

طرح ناهمسانی تابش پس زمینه کیهانی به نظارة طول موج هایی از 1 تا 100 میلی متر خواهد پرداخت و نوسان هایی در پس زمینه را تا کوچکی 1 در 1 میلیون جستجو خواهد کرد. شکست دریافتن اختلاف هایی در آن سطح می تواند تجدید نظر در فرضیه های چگونگی تشکیل جهان را تحمیل نماید

 


منبع: وب سایت rasekhoon.net

 

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : قطب جنوب , اخترشناسی , آسمان , جنوبگان ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

184447
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.