مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
نكات كليدي موفقيت در بازاريابي
اخلاق در روابط عمومی
ریا و باطل شدن اعمال
تاثیر مثبت انديشی در موفقیت و زندگی
استرس چيست؟
كسب و كار الكترونيك
هیات مذهبی بعنوان نهاد اجتماعی
مواظب کیف خودباشید!
دقت کردید ؟؟
/Voting/public_opinion/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/archive/photography/0/10/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

15 نکته درباره کسب و کار، که هر کارآفرینی باید بداند
بزرگ ترین مشکلی که مؤسسان و صاحبان کسب و کار های کوچک دارند این است که آنها در حوزه ی خود متخصص اند...

کارآفرینی برای بزه دیدگان در زندان؛ چراغ راه آینده زندانی(2)
برنامه توسعه جمعیت کیفری واجد شرایط تحت پوشش زندانهای باز از مهمترین اولویتهایی است که ناظر است به ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : 15 نکته درباره کسب و کار، که هر کارآفرینی باید بداند
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1516   بازدید   
تاریخ درج مطلب  5/11/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

15 نکته درباره کسب و کار، که هر کارآفرینی باید بداند

15 نکته درباره کسب و کار، که هر کارآفرینی باید بداند واحد جامعه تبیان زنجان-

 

بزرگ ترین مشکلی که مؤسسان و صاحبان کسب و کار های کوچک دارند این است که آنها در حوزه ی خود متخصص اند، اما برای مدیریت مؤثر یک کسب و کار، تازه کار به حساب می آیند. درست به همین دلیل است که دیر یا زود به بن بست می خورند.

اجازه ندهید این اتفاق برای شما هم بیفتد. اگر در مورد کسب و کار اطلاعاتی ندارید این را بپذیرید، و بالا بردن دانش خود در این حوزه را با مطالعه ی ۱۵ راهنمایی پیش رو آغاز کنید. این راهنمایی ها شما و شرکتتان را از خطر دور نگه می دارند. برخی از آنها ساده و سرراست هستند، و برخی ممکن است غیرمنطقی به نظر برسند، اما همه ی آنها حقیقت دارند و روزی شما و شرکتتان را نجات خواهند داد.

همیشه اطمینان حاصل کنید به اندازه ی کافی پول نقد در حساب خود دارید

معمول ترین اتفاق ناگواری که ممکن است باعث شکست یک کسب و کار شود تمام شدن پول آن است. اگر می دانید در جریان نقدینگی یا دارایی نقدی خود دچار مشکل خواهید شد، همین حالا مشکل را برطرف کنید.

شما نمی توانید کارمندان نامناسب خود را به موقع اخراج کنید

این کار عملی نیست. معمولاً زمانی نامناسب بودن آنها برایتان آشکار می شود که کار از کار گذشته است. فقط هنگام اخراج مطمئن شوید اشکال از آنهاست، نه از شما (به راهنمایی بعدی مراجعه شود).

به احتمال زیاد مشکل از خود شماست

استیو توباک در این زمینه می گوید: زمانی که مدیری جوان بودم، شرکت همه ی ما را به یک برنامه ی آموزشی یک هفته ای فرستاد. مهم ترین چیزی که در این دوره ی آموزشی فرا گرفتیم این بود که ۹۰ درصد تمام مشکلات، مشکلات مدیریتی هستند. وقتی مشکلی وجود دارد، اولین جایی که باید نگاهی به آن بیندازید درون آینه است .

مراقب ستاره های خود باشید

این شامل همه ی شرکت ها می شود؛ چه کوچک، چه بزرگ. هزینه ی از دست دادن یک کارمند ارزشمند بسیار گزاف است، با این حال رهبران کسب و کار به ندرت به انگیزه دادن و به چالش کشیدن و تشویق کارمندان پربازده خود اهمیت کافی می دهند.

کارمندان شما، فرزند، دستیار شخصی و یا خدمتکار شما نیستند

مطمئن باشید اگر با این نگاه از آنها استفاده یا سوء استفاده کنید از این کار خود پشیمان خواهید شد.

بله و خیر گفتن زیاد را یاد بگیرید

دو نمونه از مهم ترین واژه هایی که صاحبان و مؤسسین کسب و کار ها در اختیار دارند بله و خیر هستند. یاد بگیرید از این دو زیاد استفاده کنید؛ این یعنی قاطعیت. مهم ترین دلیل تمرکز داشتن در مورد فعالیت های شرکت این است که در مورد تمام کارهایی که شرکت شما خود را درگیرشان نمی کند شفافیت داشته باشید.

به صحبت های مشتریان خود گوش دهید

با اینکه بازخور ها و درونداد های مشتریان از جمله مهم ترین اطلاعاتی محسوب می شوند که کارآفرینان دریافت می کنند، جای تأسف دارد که خیلی از آنها به این نظرات توجه کافی نشان نمی دهند.

دو کلمه را خوب یاد بگیرید: شایسته سالاری و پارتی بازی

اولی همان کاری است که برای اداره ی سازمان خود باید انجام دهید؛ یعنی به رسمیت شناختن، تکریم و تشویق، صرفاً بر اساس توانایی ها و دستاورد های افراد. دومی نیز همان کاری است که برای اداره ی یک سازمان نباید انجام دهید؛ معنی آن را هم که همه ی ما به خوبی می دانیم.

یاد بگیرید کجا شفافیت به خرج بدهید و کجا نه

شفافیت داشتن در مواقعی می تواند همانقدر زیان آور باشد که در مواقع دیگر مفید واقع می شود. زمانی باید بعضی مسائل را با شفافیت کامل در میان گذاشت و زمانی نیز باید سکوت کرد. شما باید بدانید کِی و با چه کسی شفافیت داشته باشید و بالعکس. به تجربه این موضوع را خواهید فهمید.

به احساس درونی خود اعتماد کنید

این جمله اغلب به وفور تکرار می شود اما معنای آن به درستی درک نمی شود. معنای حقیقی آن این است که شم درونی شما ابزار بینهایت ارزشمندی برای تصمیم گیری است. خیلی مواقع پیش می آید که با خودمان می گوییم می دانستم فکر خوبی نبود . اما مهم این است که بدانید چگونه از شم خود استفاده کنید.

از دارایی های معنوی خود محافظت و دفاع کنید

اطلاع نداشتن از تفاوت های قوانین دارایی های معنوی، علامات ثبت شده ی تجاری، اسرار بازرگانی، گواهی ثبت اختراع و غیره قابل قبول نیست. اگر در ثبت و حفظ هر یک از اینها کوچکترین کوتاهی صورت بگیرد ممکن است به قیمت از دست رفتن مزیت رقابتی و یا حتی کل کسب و کار شما تمام شود.

خواندن و نوشتن قرارداد های مؤثر را یاد بگیرید

در زبان انگلیسی اصطلاحی هست که می گوید دیوار خوب، همسایه ی خوب به همراه می آورد . دنیای کسب و کار نیز همین است. هرچه توافق ها و قراردادهایتان مؤثرتر باشند، روباط کاری بهتری خواهید داشت.

کسب و کار خود را در حد یک کسب و کار اداره کنید

کارآفرینان بسیاری هستند که کسب و کار خود را مانند الحاقیه ای بر امور مالی شخصی شان اداره می کنند. این اصلاً ایده ی خوبی نیست. برای کسب و کار خود بنیان درستی شکل دهید و آن را از زندگی شخصی تان دور نگه دارید

زیر و بم امور مالی خود را بدانید

شما اگر در کنار باقی مسائل، درآمد ها، مخارج، سرمایه ی مورد نیاز، سود (خالص و ناخالص)، بدهی ها، جریان نقدی، و نرخ مالیات کسب و کار خود را نمی دانید بدون شک به دردسر خواهید افتاد؛ یک دردسر بزرگ.

اگر در مورد چیزی آگاهی ندارید آن را بپذیرید

تواضع از ویژگی های بزرگ رهبران کسب و کارهاست. اگر فکر می کنید پاسخ همه چیز را می دانید، بیش از آنکه از این موضوع منتفع شوید بابتش متضرر و پشیمان خواهید شد.

پشت هر شرکت ناموفق، مدیران بی کفایت، کژ پندار و نالایق قرار دارند. جالب اینجاست که هیچ یک از آنان در لحظات سرنوشت ساز شرکت خود از این موضوع آگاهی ندارند و از آن تأسف برانگیز تر اینکه خیلی از آنها هنوز هم این موضوع را نفهمیده اند. اطمینان حاصل کنید شما به جمع چنین مدیرانی نخواهید پیوست.

وب سایت دیجیاتو

پیام ادیب


گرد آوری: گروه جامعه سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/society.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : کارآفرینی , کارآفرین موفق ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183098
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.