مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
هیات مذهبی بعنوان نهاد اجتماعی
نكات كليدي موفقيت در بازاريابي
اخلاق در روابط عمومی
كسب و كار الكترونيك
استرس چيست؟
ریا و باطل شدن اعمال
تاثیر مثبت انديشی در موفقیت و زندگی
مواظب کیف خودباشید!
دقت کردید ؟؟
/Directory/Free-Web-Submission.html
/ItMatchOnline.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
جدیدترین مطالب این بخش

چگونه یک مدیر نفرت انگیز نباشم؟
نشانه‌های خیلی ریز و درشتی وجود دارد که کارمندان‌تان شما را دوست ندارند. اگر متوجه شده‌اید به هر قی...

یک رئیس خوب، این ویژگی‌ها را دارد
در ذهن تان یک فهرست بسازید از همه کسانی که زیر دست شان کار کرده اید. روزهای کاری تان را مرور کنید. ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : لیست مهارت‌های مدیریتی
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1449   بازدید   
تاریخ درج مطلب  24/1/1396
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

لیست مهارت‌های مدیریتی

لیست مهارت‌های مدیریتی

هر مدیری باید صاحب مهارت های اصلی در مدیریت باشد تا به طور کارآمد، تیم خود را مدیریت کند و به آنها انگیزه بدهد. این چیزی است که منجر به موفقیت و ارتقای روحیه ی تیمی می شود.

نقش اصلی مدیر در هر سازمانی رهبری، انگیزه دادن و تشویق کارمندان برای کار کردن با هم دیگر است تا به اهداف سازمانی دست یابند. برای رسیدن به اهداف، مدیر باید برنامه ریزی، سازمان دهی و منابع موجود شامل نیروی انسانی سازمان را کنترل کند. برای این منظور او باید صاحب مهارت ها و ویژگی های مشخصی باشد تا بتواند شغل خود را به بهترین نحو انجام دهد. در زیر لیستی از مهارت های مدیریتی آورده شده که شامل برخی از مهم ترین ویژگی ها است که مدیر باید دارا باشد تا بتواند موفق شود.

لیست مهارت های مدیریت تجاری :

مهارت های بین فردی :

مدیر باید فرد مردمی باشد. او باید این توانایی را داشته باشد تا با افراد با خلق و خو، پس زمینه و صلاحیت های تحصیلی مختلف تعامل و سر و کار داشته باشد. او باید به خوبی آگاه باشد که چه چیزی به اعضای تیمش انگیزه می دهد تا بهترین نتیجه را به دست آورد. مدیر باید در ایجاد روابط با زیر دستانش خوب و عالی باشد و در تعامل و سر و کار داشتن با آنها عدالت را رعایت کند تا این که هیچ احساس ناخوشایند و ناسالمی در میان اعضای تیم به وجود نیاید. مدیر باید صاحب توانایی های خوب ساختن تیم نیز باشد.

مهارت های ارتباطی :

خیلی مهم است که مدیر صاحب مهارت های ارتباطی خوب باشد. مدیر یک ارتباط دهنده ی خوب است که می تواند به طور خیلی مناسب دید و استراتژی های خود را برای تیمش توضیح دهد. مهارت های ارتباطی خوب برای عملکرد موثر و کارآمد تیم، حیاتی و ضروری هستند و به تصمیم گیری نیز کمک می کنند. مدیر علاوه بر این که یک ارتباط دهنده ی خوب است باید شنونده ی خوبی نیز باشد. او باید به دیدگاه ها و نظرات زیر دستان خود احترام بگذارد. مهارت های ارتباطی قوی می توانند به ساختن روابط پایدار و با دوام با اعضای تیم و کسب احترام و اعتماد نیز کمک کنند.

مهارت های تصمیم گیری :

این لیست بدون مهارت های تصمیم گیری و حل مشکل، ناقص می ماند. این یک فرآیند مداوم در هر سازمانی است. مدیر باید هر روز تعدادی از تصمیمات را بگیرد. در نتیجه او باید با مهارت های تفکر منطقی و بحرانی عالی سریع فکر کند، مشکل را مشخص کند و تصمیماتی را بگیرد که به نفع سازمان باشند. در وضعیت های بحرانی مدیر باید بداند که چگونه خونسردی خود را حفظ کند تا این که بتواند مناسب ترین تصمیمات را بگیرد.

مهارت های رهبری :

مهارت های رهبری برای تمام مدیران، اجباری هستند. رهبر کسی است که انگیزه می دهد، راهنمایی می کند و اعضای تیم را رهبری می کند و منابع مناسب را برای آنها فراهم می کند تا این که به اهداف سازمان دست یابند. رهبر نقاط قوت و ضعف اعضای تیم خود را تشخیص می دهد و با توجه به این موضوع، وظایفی را به آنها محول می کند. رهبر خوب کسی است که به اعضای تیم خود قدرت می دهد تا اگر شرایط اقتضا کرد به طور مستقل عمل کنند. یک مدیر باید صاحب تمام این مهارت های رهبری باشد تا این که موفق شود.

مهارت های فنی :

چون امروزه اکثریت سازمان ها وابسته به کامپیوتر و نرم افزار هستند تا فعالیت های خود را انجام دهند پس برای تمام مدیران الزامی است تا در کنار مهارت های مدیریتی اصلی، دانش کافی از کامپیوتر و دیگر مهارت های فنی داشته باشند. هم چنین مدیر باید در استفاده از ابزار، وسایل و غیره که برای کارش لازم و ضروری هستند، مهارت خوبی داشته باشد. برای مثال مدیر باید از برخی از ابزارهای کنترلی که امروزه به کار می روند مثل تکنیک های گرافیکی، جدولی، بودجه، دستور العمل های اجرایی استاندارد، برنامه ریزی و غیره، آگاه باشد چون تنها در این صورت قادر خواهد بود که منابع سازمانی را کنترل و بازرسی کند.

مهارت های مدیریت زمان :

بسیار مهم است که مدیران استراتژی هایی را برای مدیریت موثر زمان، توسعه دهند. مدیری که قادر است زمان خود را به طور موثر مدیریت کند می تواند تقاضاهای کشمکشانه ای از تجارت را ببیند و کارها را قبل از موعد تحویل دهد. برای این منظور فرد باید کارهای خود را اولویت بندی بکند و ابتدا بر روی مهم ترین کارها تمرکز بکند. مدیر باید درک کند که برای او امکان اجرای تمام کارهای در دست اجرا نیست. بنابراین او باید برنامه ی خود را طوری سازمان دهی کند که برخی از کارها به افراد دیگر محول شوند تا این که بتواند وقت خود را به وظایف مهم دیگر اختصاص دهد.

مهارت های ادراکی :

مدیر باید مهارت های ادراکی تیزی را توسعه دهد. این کار کمک می کند او به سازمان از چشم انداز وسیع تری بنگرد. مدیری با مهارت های ادراکی قوی می تواند شرایط پیچیده را به طور عمیق آنالیز کند و مورد مطالعه قرار دهد و استراتژی هایی برای عملکرد روان سازمان، توسعه دهد. این موضوع بر فرآیند تصمیم گیری در سازمان نیز تأثیر می گذارد.

مدیر خوب باید توانایی پیش بینی تغییر و چند تکلیفی را نیز هر وقت لازم شد داشته باشد. مدیری که صاحب تمام این مهارت های کارآمد است احتمال بیشتری دارد تا منفعت و سودی برای تجارت که هدف نهایی تمام تجارت ها است، کسب کند.

 


منبع: وب سایت rasekhoon.net

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : مدیریت , مهارت , رهبری ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

184474
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.