مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
تاثیر مثبت انديشی در موفقیت و زندگی
افزایش اعتماد به نفس با چهار هفته تمرین
مواظب کیف خودباشید!
استرس چيست؟
ریا و باطل شدن اعمال
می‌خواهم کارآفرین شوم
هیات مذهبی بعنوان نهاد اجتماعی
نكات كليدي موفقيت در بازاريابي
دقت کردید ؟؟
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/archive/photography/0/10/default.html
/ItMatchOnline.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
جدیدترین مطالب این بخش

افکار خود را تغییر دهید، تا درآمد بیشتری داشته باشید
اگر کسی به شما بگوید درآمد فعلی شما دقیقاً به همان میزانی است که خودتان انتخاب کرده اید و جایگاه فع...

افراد موفق‌ این کارها را انجام نمی دهند
هر کسی که مدت زیادی را با مدیران اجرایی و رهبران شرکت ها سپری کرده باشد می تواند بفهمد کدام رفتارها...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : ۱۱ ویژگی شخصیتی افراد قدرتمند که می توانید در خودتان پرورش دهید
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   3953   بازدید   
تاریخ درج مطلب  29/11/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

۱۱ ویژگی شخصیتی افراد قدرتمند که می توانید در خودتان پرورش دهید

۱۱ ویژگی شخصیتی افراد قدرتمند که می توانید در خودتان پرورش دهید واحد جامعه تبیان زنجان-

 

چگونه قدرتمندتر شویم؟!

همه ی ما در زندگی خود انسان های قدرتمندی را می شناسیم که با بهره گیری از ویژگی های شخصیتی خاصی موفق شده اند رهبری تعداد زیادی از انسان ها را بر عهده بگیرند و تحولات بزرگی بیافرینند. ممکن است در نگاه اول شباهت خاصی بین این افراد پیدا نکنید اما چه رهبران سیاسی، چه فرماندهان ارشد نظامی، و چه مؤسسین موفق استارتاپ ها، همه و همه ویژگی های مشترکی دارند که آنها را در کنار هم قرار می دهد. وقت شناسی، سخت کوشی و علاقه برای موفقیت ویژگی های درستی محسوب می شوند. در کنار اینها، ۱۱ مورد از عادات انسان های قدرتمند که می توانید در وجود خود پرورش دهید را نیز در ادامه خواهید خواند.

۱- اعتماد به نفس دارند

انسان های قدرتمند اعتماد به نفس دارند. اعتماد به نفس مهارتی است که می توانید در خود پرورش دهید. انسان ها به صورت طبیعی به سمت کسانی که اعتماد به نفس بالا دارند کشیده می شوند. انسان های قدرتمند به خاطر همین ویژگی، از ریسک کردن و به چالش کشیده شدن نمی ترسند. به علاوه، این افراد قدر دستاورد های کوچک را نیز به خوبی می دانند، روی مهارت های ارتباطی خود کار می کنند، گذشته ها را به گذشته می سپارند و اهمیت موضوعات مختلف را درک می کنند

۲- به دنبال شهرت و ثروت نیستند

بسیاری از رهبران سیاسی و اجتماعی که تاریخ به خود دیده است هیچگاه به دنبال شهرت و ثروت نبوده اند. انسان های قدرتمند نیز به دنبال به رخ کشیدن موفقیت های خود نیستند. در عوض، روی آنچه که بیش از همه برای مشتریان، شرکت و جامعه شان اهمیت دارد متمرکز می شوند.

۳- فضای بیشتری اشغال می کنند

آزمایشی که در سال ۲۰۱۰ توسط روانشناسان به نام های دانا کارنی و ایمی کادی انجام گرفت نشان داد کسانی که به مدت بیش از یک دقیقه در حالتی قرار گرفته بودند که احتیاج به فضای بیشتری داشته است، به واقع احساس قدرت بیشتری کرده اند. علت این امر واکنشی بیوشیمیایی به این حالت بدن بوده است که سطح تستوسترون را افزایش و سطح کورتیزول را کاهش می دهد.

۴- می دانند چه وقت باید سخن بگویند

فردی را در نظر بگیرید که زیاد حرف نمی زند، اما وقتی لب به سخن گفتن باز می کند حرف های بسیار مفید، قدرتمند و آگاهی بخشی به زبان می آورد. انسان های قدرتمند می دانند چه وقت باید صحبت کنند، و در هر موقعیتی دقیقاً چه بگویند. از طرف دیگر با کم صحبت کردن، احتمال به زبان آوردن حرف های نسنجیده را کاهش می دهند.

۵- ارتباط چشمی را قطع می کنند

احتمالاً شما هم شنیده اید که بهترین سخنوران و رهبران، ارتباط چشمی قدرتمندی برقرار می کنند. اما به نظر می رسد موضوع دقیقاً به این شکل نباشد. پژوهش انجام شده توسط فرانسیس چن و جولیا مینسون نشان می دهد ارتباط چشمی در واقع می تواند مخرب باشد چرا که سطح متقاعد کنندگی را کاهش می دهد. بر اساس یافته های پژوهش یاد شده، بهتر است رهبران به جای چشمان مخاطبان خود، به دهان آنها نگاه کنند.

۶- از مورد انتقاد قرار گرفتن نمی هراسند

وقتی در موضع قدرت قرار داشته باشید، برخی از تصمیمات شما در میان دیگران محبوبیت نخواهند داشت. افراد قدرتمند از این دست واکنش های شدید احتمالی نمی ترسند. اگر می ترسیدند، نمی توانستند مسئولیت امور را در دست بگیرند و کاری را انجام دهند که برای مشتریان، شرکت و یا جامعه شان بهترین است.

۷- خود را متمایز می کنند

اگر به اغلب رهبران نگاه کنید، خواهید دید که پوشش حرفه ای و انتخاب شده ای برای خود در نظر می گیرند. رهبران قدرتمند با پوشش، طرز صحبت و رفتار متفاوت، خود را به عنوان یک حرفه ای از دیگران متمایز می کنند. البته استثنا همیشه وجود دارد.

۸- خود را عضوی از یک تیم می دانند

انسان های قدرتمند این را به خوبی می دانند که عضوی از یک تیم هستند و نقش مشخصی دارند. نقش آنها تأثیر و مسئولیت های به مراتب بیشتری دارد، اما آنها هیچگاه ارزش تلاش های دیگر اعضای تیم خود را پایین نمی آورند.

۹- انعطاف پذیرند

زندگی غیر قابل پیش بینی است. انسان های قدرتمند قادرند برای حل مشکلات پیش آمده، دست به تغییرات و تعدیلات مناسب بزنند. اما انعطاف پذیر بودن آنها به معنای تأثیرپذیر بودن نیست. هدف آنها صرفاً مهار موقعیت های مختلف است.

۱۰- سؤال های بهتری می پرسند

تونی رابینز جایی گفته است: انسان های موفق سؤال های بهتری می پرسند و در نتیجه، جواب های بهتری هم می گیرند . جان مکسول نیز یک کتاب کامل را به توضیح در این باره اختصاص داده است. افراد قدرتمند برای اینکه ببینند چه چیزی برای مشتریان، شرکت و جامعه شان بهتر است، سؤالات زیرکانه می پرسند.

۱۱- از موقعیت های دشوار استقبال می کنند

بر اساس یافته های مطالعه ای که در نشریه ی ساینس منتشر شده، کسانی که ترجیح می دهند روی یک صندلی نه چندان راحت بنشینند در مذاکره روحیه ی سرسخت تری از خود نشان خواهند داد چرا که به نظر می رسد این احساس خشک و انعطاف ناپذیر احتمال بروز تغییر در تصمیم ها را کاهش می دهد. در همین پژوهش نشان داده شد کسانی که اجسام سنگین تری را بلند می کنند انسان های مهم تری هستند.

وب سایت دیجیاتو

پیام ادیب


گرد آوری: گروه جامعه سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/society.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : رموزموفقیت , ارتقای درون ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183596
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.