مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
اخبار روز ورزشی
تاثیرمعجزه آسای شنا برسلامت جسمی
۸ درد عضلانی بدن که نباید از آن غافل شوید
بانجی جامپینگ (Bungee Jumping) چيست ؟
گرم کردن بدن آمادگی برای ورزش
دیدگاه اسلام به زن
ژيمناستیک زنان
آموزش ورزش هاي آبي
دقت کردید ؟؟
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/ItMatchOnline.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/archive/photography/0/10/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
جدیدترین مطالب این بخش

پیشرفت بارز ورزش بانوان ایران
رشد و پیشرفت کاملا مشخص و تفاوت زیاد جایگاه فعلی ورزش بانوان با آنچه ۳۰ تا ۵۰ سال پیش وجود داشته اس...

زمان مناسب برای ورزش بانوان
وجود اختلافات فیزیولوژیک و نیز ساختاری بین جنس زن و مرد هم مزید بر علت شده است. اگرچه بر اساس نظرسن...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : پیشرفت بارز ورزش بانوان ایران
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   470   بازدید   
تاریخ درج مطلب  23/12/1395
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

پیشرفت بارز ورزش بانوان ایران

پیشرفت بارز ورزش بانوان ایران

رشد و پیشرفت کاملا مشخص و تفاوت زیاد جایگاه فعلی ورزش بانوان با آنچه ۳۰ تا ۵۰ سال پیش وجود داشته است بر کسی پوشیده نیست.

شاید در گذشته دور، ورزش قهرمانی بانوان حرف هایی برای گفتن داشت، ولی هیچ توجهی به ورزش همگانی بانوان نمی شد. یعنی در حقیقت همه چیز حول و حوش ۱۵ تا ۲۰ ورزشکار حرفه ای خلاصه می شد و آنها با تمرین های زیاد، حدود ۲۰ سال در ورزش قهرمانی باقی می ماندند. در سال های ابتدایی انقلاب هم کادر فنی کافی برای ارتقای ورزش بانوان وجود نداشت و برای تربیت مربی و داور، افرادی آموزش می دیدند که در نهایت می توانستند تنها در حد یک مبصر کلاس عمل کنند و نه این که صاحب توانایی ها و تخصص های فنی باشند و به این شکل، مسابقه های ورزشی ما بیشتر جنبه سرگرمی داشت و بی شباهت به ورزش همگانی نبود.

آن زمان ها، خانواده ها رغبتی به حضور در کلاس های مختلف ورزشی نشان نمی دادند در حالی که الان ساعت ها در صف ثبت نام فرزندانشان در یک کلاس والیبال یا تست باشگاه می ایستند. در حقیقت، در سال های ابتدایی انقلاب، خیلی ها از تفریحات گذشته جدا شدند و به سمت ورزش آمدند که این موضوع، ورزش همگانی ما را بارور کرد و تقویت ورزش همگانی، در دراز مدت، برایمان موفقیت در ورزش قهرمانی را به ارمغان آورد.

حتی خیلی از قهرمانان ورزش ما از مکان هایی مثل بانک ها، دانشگاه ها و... به ورزش آمدند و در حالی که امکاناتی در اختیار مردها بود که زن ها کمتر از آن بهره مند بودند با کار بیشتر و حتی لطمه زدن به زندگی خصوصی و بچه های خود، سعی در جبران کردند و به جایی رسیدند که اکنون، مرتبا شاهد صعود بانوان ورزشکار در عرصه های آسیایی و بین المللی هستیم که این موضوع، واقعا شعف انگیز است و امیدواریم قهرمانان و مسئولان ورزش از زحماتی که طی سال های طولانی برای رسیدن به چنین جایگاهی کشیده شده است به آسانی نگذرند و بدانند در صورتی این موفقیت ها قابل تداوم و ترقی است که همچنان همان تلاش هایی که طی سه دهه اخیر صورت گرفته، ادامه پیدا کند و همان همت، مقاومت و ایثار وجود داشته باشد تا روند صعود از سکوها با رونق بیشتری دنبال شود.

رشد کمی ورزش قهرمانی بانوان ایران نیز کاملا هویداست. به عنوان نمونه، در گذشته تنها در ۵ رشته والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، تنیس و شنا حضور داشتیم در حالی که هم اکنون، علاوه بر آن پنج رشته، در ده ها رشته ورزشی دیگر نیز ورزش بانوان کاملا فعال شده است و حتی در رشته های جدیدی مثل کبدی از مدعیان جهانی و آسیایی به شمار می رویم.

در روند موفقیت های ورزش بانوان ایران، علاوه بر این که شاهد افزایش کاملا محسوس کمک های مالی مسئولان هستیم، نباید حمایت ها و کمک های شایان رسانه ها را نیز نادیده بگیریم که نقش قابل توجهی در این توفیق ها ایفا کرده اند. در گذشته ای نه چندان دور، بودجه ورزش بانوان، رقمی نزدیک به صفر بود و ورزشکاران و مسئولان، عاشقانه از جیب خود هزینه می کردند تا اردوها برگزار شود . البته عشق به ورزش و میهن هم تا حدی می تواند کارساز باشد ولی اگر سایر نقایص شدت زیادی داشته باشد، عشق و علاقه صرف، نمی تواند کارساز باشد . همان مشکلی که در گذشته برای ناکامی حرکات قهرمانی ورزش بانوان کارگر بود، ولی امروز به لطف حمایت های همه جانبه، ورزش بانوان ایران مسیر حرکت خود به سمت کسب موفقیت های بیشتر را یافته است. امیدواریم همان طور که در گذشته زحمات عاشقانه و ایثارگرانه ای برای قرار گرفتن ورزش بانوان در مسیر موفقیت به عمل آمد و شاهد به ثمر نشستن آن تلاش ها هستیم، امروز هم از فردایمان غافل نباشیم و با بینش کامل برای آینده بذر موفقیت را بکاریم تا فردای ورزش بانوان ایران به مراتب پربارتر باشد.


 منبعaftabir.com 

 rasekhoon.net

 

 

 

 

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : ورزش بانوان ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183981
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.