مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
جزایر سه گانه نخل
گردشگري ماجراجويانه در ایران
آیا تا کنون به مالزی سفر کرده اید؟
آتشگاه اصفهان در استان اصفهان
کوهستان الوند از جاذبه های دیدنی همدان
نگاهی بر صنعت هتل داری
باغ عفیف آباد شیراز
منارجنبان اصفهان
دقت کردید ؟؟
/Directory/Free-Web-Submission.html
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/ItMatchOnline.html
جدیدترین مطالب این بخش

اروپا را 10 بار در مارسی ببینید
«مارسی» در کشور فرانسه، از قدیم بندر مهاجران، شهر دوچرخه ها، شهر قایق ها و کشتی ها بوده است؛ از آبر...

۸ جایی که ماجراجوها حتما باید بروند
در گوشه و کنار جهان، مکان های شگفت انگیز بسیاری برای پیاده روی و قدم زدن وجود دارد. جاهایی که به خا...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : ۷ شهر گمشده در زیر آب
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   812   بازدید   
تاریخ درج مطلب  27/5/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

۷ شهر گمشده در زیر آب

۷ شهر گمشده در زیر آب واحد گردشگری تبیان زنجان-

 

شهرهای زیادی در جهان وجود دارند که زیر آب ها مدفون شده اند اما با وجود خشکسالی اخیر، تعدادی از آنها بار دیگر سر از آب بیرون آورده اند که تماشای آنها برای توریست ها بسیار جذاب است. ما در اینجا نام تعدادی از آنها را برایتان آورده ایم.

۱.ویلا اپکوئن، آرژانتین

اپکوئن در جنوب غربی زمین های کشاورزی بوئنوس آیرس قرار دارد و در طول سال جزو مناطق جذاب توریستی محسوب می شده و وجود چشمه های آب شور و معدنی این شهر را به شهرت جهانی رسانده بود. اخبار حاکی است باران های سیل آسا در ۱۰ نوامبر ۱۹۸۵ و سرریز شدن آب دریا به خانه ها و خیابان های شهر طی ۲۰ روز کل شهر را ۱۰ متر زیر آب فرو برد.

اما پس از گذشته سالها آب به آرامی شروع به عقب رفتن کرده و به تازگی کل شهر گمشده بار دیگر پس از نیم قرن سر از دل دریا درآورده است. این شهر که به مدت ۲۵ سال زیر آب بوده به همراه اتومبیل های زنگ زده، خانه های ویران شده، سنگ قبر های متعدد، گورستان و درختان خشک شده در منطقه وسیعی، باعث توجه توریست های زیادی به این منطقه از آرژانتین شده است.

۲.شی چنگ، چین

این شهر باستانی و کهن حدود ۱۳۰۰ سال قبل در دامنه کوهستان وو شی یا کوهستان پنج شیر بنیان نهاده شد، اما امروز در عمق ۲۶ تا ۴۰ متری زیر آب قرار گرفته است. در سال ۱۹۵۹ این شهر و دهکده مجاورش با برنامه ای از پیش تعیین شده برای ایجاد یک سد به زیر آب رفتند تا یک دریاچه مصنوعی و همچنین یک نیروگاه تولید نیروی برق آبی راه اندازی شود. امروزه این مکان به بهشتی رویایی برای غواصان تبدیل شده است.

شهر شی چنگ به صورت معجزه آسایی دچار فرسایش چندانی نشده و ساختمان ها، دیوارها و حتی جزئیات چوبی آن تقریبا دست نخورده و سالم باقی مانده اند. هم اکنون یک گروه فیلم برداری سرگرم ضبط و ثبت تصاویری از این شهر باستانی هستند.

باستان شناسان در اندیشه این مسئله اند که چگونه این شهر از چنگال تخریب و فرسایش تدریجی جان سالم به در برده است. اگر چه در سال ۲۰۰۴ یک زیر دریایی با هزینه ۶.۴ میلیون دلار برای گشت و گذار توریست ها در این شهر ساخته شد اما هیچ گاه مورد استفاده قرار نگرفت و متاسفانه هنوز هیچ امکانات غواصی برای گردشگران مهیا نشده تا از این بخش باستانی دیدن کنند.

۳.کلیسای پوتوسی، ونزوئلا

به مدت ۲۰ سال تنها بخشی که از این کلیسای گوتیکی به چشم می خورد، برج آن است. این کلیسا متعلق به روستایی با ۱۲۰۰ ساکن بوده که در سال ۱۹۸۵ برای ساخت یک سد در نزدیکی آن، به زیر آب رفت. در سال ۲۰۰۸ به دلیل خشکسالی کم کم ساختمان آن نمایان شد و در سال ۲۰۱۰ به طور کامل سر از آب بیرون آورد و به جمع باقی خانه های ویران شده پیوست.

۴.پورت رویال، جامایی

پورت رویال نام بندری در جنوب باختری جاماییکا بوده که در ته پالیسادوز و در دهانه بندر کینگستون جای داشته است. در نیمه دوم سده هفدهم میلادی پورت رویال مرکز بازرگانی دریایی در دریای کارائیب بوده است. همچنین در زمانی که اسپانیا ابرقدرت بود پورت رویال پایگاه دریایی این کشور شمرده می شد. با ناتوانی دولت های اروپایی در فرستادن نیروهای یاری رسان دزدان دریایی بر مسیرهای دریایی پورت رویال جولان دادند و فرمانروایان شهر هم از سر ناچاری به ایشان گراییدند. در دهه ۱۶۶۰ اروپاییان این شهر را شهر گناهکاران خواندند چرا که پناه گاه دزدان، آدم کشان گشته بود.

انگلستان در نیمه دوم سده ۱۷ این مکان را از دست اسپانیاییان بیرون کشید. در سال ۱۶۹۲ زمین لرزه ای آسیب های فراوان به پورت رویال رساند و بسیاری از بارو و استحکامات آن را ویران نمود. در سده ۱۸ و نیز ۱۹ کوشش هایی برای بازسازی آنجا شد ولی آتش سوزی های پیاپی باز به ویرانی بیشتر پورت رویال انجامید. بخشی از شهر نیز در پی توفان های دریایی به زیر آب رفت و اکنون در ۱۲ متری زیر سطح آب قرار گرفته است.

۵.کالیازین، روسیه

در سال ۱۹۳۹ ژوزف استالین دستور داد تا برای ساخت اوگلیچ، شهر کالیازین که متعلق به قرن ۱۲ میلادی است را غرق کنند. در طی این اقدام چندین ساختمان قرون وسطایی از جمله دو کلیسا به زیر آب رفتند اما برج ناقوس یکی از آنها همچنان بیرون از آب نمایان است. این برج با ارتفاع ۷۵ متر یکی از بلندترین سازه های مسیحی ارتودوکس در جهان است. کارشناسان این برج را از ویرانی نجات دادند و اطراف آن جزیره دست ساز کوچکی ساختند که مبدل به یکی از جاذبه های گردشگری شناگران و توریست ها شده است.

۶. کلیسای مدیانو، اسپانیا

اسپانیا شهرهای غرق شده زیادی دارد اما از میان آنها کلیسای مدیانو در هوئسکا شهرتی خاص دارد. این کلیسا متعلق به اواخر قرن ۱۶ میلادی می باشد و نوک برج آن همیشه قابل مشاهده است. غواصان می توانند از اطراف و حتی داخل این مکان بازدید کنند اما اخیرا به دلایل امنیتی رفتن به داخل آن ممنوع اعلام شده است.

۷. کتسکیلز، نیویورک

بیشترین شهرهای غرق شده آمریکا متعلق به نیویورک است. در سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۲۸ ده ها روستای کشاورزی در کاتسکیلز به منظور ساخت و ساز به زیر آب رفت که موجب از دست رفتن اموال بسیاری از ساکنین شد. افراد ساکن در آن منطقه حتی شغل، خانواده و اقوام خود را هم از دست دادند. امروزه زمانی که سطح آب پایین می آید، نوک کلیساها، مدارس، انبارها و غیره سر از آب بیرون می آورند که برای توریست ها جاذبه گردشگری بسیاری دارد.

برترینها

آفتاب


گرد آوری: گروه گردشگری سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/turism.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : شی چنگ , جهانگردی , کلیسای پوتوسی ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

179364
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.