مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
عشق وعلاقه شرط اول گویندگی است
فیلم هيچ
از مختار نامه بیشتر بدانیم
سیاره 51
فعالترین مردان سینمای ایران
دقت کردید ؟؟
/ItMatchOnline.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/Directory/Free-Web-Submission.html
/archive/photography/0/10/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
جدیدترین مطالب این بخش

شبستان در رادیو معارف بررسی می کند
حجت الاسلام و المسلمین محمد صدوقی در این برنامه با تبیین مفهوم وقف به عنوان صدقه جاریه و احسان ماند...

پخش برنامه «خونه زندگی» از رادیو سلامت
برنامه «خونه زندگی» که کاری از گروه خانواده شبکه رادیویی سلامت است، روز دوشنبه با حضور دکتر محمدرضا...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : «تا همیشه» مجموعه‌ای برای مرور خاطرات
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   625   بازدید   
تاریخ درج مطلب  2/9/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

«تا همیشه» مجموعه‌ای برای مرور خاطرات

«تا همیشه» مجموعه‌ای برای مرور خاطرات واحد سینما و تلویزیون تبیان زنجان-

 

شبکه دو سیما، آخر هفته، دفتر نوستالژی دهه 50 و 60 را ورق می زند

یکی از مباحث شیرین جمع های دوستانه، یادآوری خاطرات زیبا و دلنشین روزهای گذشته است؛ خاطراتی که مثل ورق زدن آلبوم عکس، شیرین است. به دنبال بازآوری خاطرات قدیمی، کلماتی مثل افسوس، ای کاش و... هم شنیده می شود، اما همین خاطرات حس خوبی هم به همراه دارد.

شاید به همین دلیل برنامه سازان تلویزیون به سراغ ساخت مجموعه هایی رفتند که بخش عمده ای از آن به خاطرات اختصاص دارد، یعنی همان حس نوستالژی. اولین بار برنامه بچه های دیروز با این ساختار و با اجرای گیتی خامنه و الهه رضایی تولید شد و بعد از آن یادگاری با اجرای مسعود فروتن شکل گرفت و این روزها برنامه ترکیبی تا همیشه با اجرای گیتی خامنه و مینا هاشمی به تهیه کنندگی و کارگردانی ماجد بازرگان به سفارش گروه کودک و نوجوان شبکه دو روزهای جمعه از این شبکه پخش می شود.

سفری خاطره انگیز

این برنامه گنجینه ای از خاطرات قدیمی را پیش چشم مخاطبان تلویزیون می گشاید و قصد دارد کودکان دیروز را در سفری خاطره انگیز با خود همراه کند. گرچه تا امروز شاهد برنامه های این چنینی بوده ایم که تصاویری از گذشته پخش می کردند، اما تا همیشه، یک برنامه نیست. این مجموعه یک جریان است که سعی می کند گذشته را به روایت امروز زنده کند. به عنوان نمونه با این برنامه به مدرسه هایی با نیمکت های سه نفره می رویم و روی همان نیمکت ها با دانش آموزان 30 سال پیش گفت وگو می شود.

تا همیشه، با بخش های متنوع سفری به دوران کودکی پدر و مادرهای امروز است. بخشی از آن به فیلم های سینمایی و عروسکی دهه های 50 و 60، گزارش مردمی، حضور مجریان قدیمی، وله، پلاتو و زیرنویس های مرتبط و نمایش نقاشی اختصاص دارد. یکی از آیتم ها برنامه تا همیشه، با نام شهدا، با محوریت دوران کودکی و نوجوانی یک شهید، کارنامه او در دوران مدرسه، برگه اعزام به جبهه، عکس های قدیمی و... را نشان می دهد.

میز سفید و کتابخانه هم از دیگر بخش های جذاب و شیرین این برنامه است که هر کدام جذابیت های خودشان را دارد. بخش اتاقچه هم اتاقی با طراحی قدیمی است که از وسایل نوستالژیک پر شده و هربار با لمس یکی از این وسایل خاطراتمان زنده می شود. همچنین در آیتم گزارش با چهره های محبوب همقدم می شویم و صحبت های آنها را درباره روزها و خاطرات خوش گذشته می شنویم.

شوک های عجیب و غریب

به گفته دست اندرکاران این برنامه بچه های دیروز ثابت کرد ورود به خاطرات هیجان انگیز است. مخاطب با دیدن این برنامه فقط نمی گوید آخی، ای کاش و...، بلکه این برنامه فرصتی است تا نگاه دوباره به سبک زندگی داشته باشیم و این برنامه رویکرد غم زدایی دارد. خوشبختانه مسیر هم درست است و با شروع پخش این برنامه پیامک های متعددی هم به برنامه ارسال شده است.

در حال حاضر ما از خانواده های گسترده به خانواده های هسته ای رسیدیم و نه تنها سبک زندگی عوض شده، بلکه تلویزیون بخشی از آن را پر کرده است. برنامه تا همیشه به مخاطبان تاکید می کند که تلویزیون جانشینی مناسب برای پدر و مادرها نیست. از سوی دیگر، اتاق فکر برای تک تک آیتم ها طراحی شده و تصمیم می گیرد.

خانه تکانی روحی و اخلاقی

گیتی خامنه، اجرای این برنامه را به عهده دارد و همه مخاطبان با دیدن چهره مهربان و لبخندی که همیشه بر لب دارد به یاد خاطرات خوب گذشته می افتند. وی در پاسخ به این پرسش که شما قبل از اجرای برنامه تا همیشه در گذشته برنامه بچه های دیروز را با محوریت یادآوری خاطرات قدیمی اجرا کرده بودید، این برنامه چه حرف تازه ای برایتان داشت که اجرای آن را پذیرفتید، به جام جم می گوید: تجربه کار کردن با آقای بازرگان در گذشته خوب بود.

در نتیجه یکی از دلایلم حضور او بود. برنامه تا همیشه قرار بود به مباحثی بپردازد که من نسبت به آن دغدغه دارم. تفاوت این برنامه با بقیه برنامه هایی که حس نوستالژی برای مخاطبان دارد این است که قرار نیست فقط به خاطرات رجوع و آنها را مرور کنیم و با خود بگوییم افسوس! گذشته ها دیگر گذشته و ارزش هایی که به زندگی ما رنگ و امید می داد، دیگر وجود ندارد.

وی ادامه می دهد: این برنامه قرار است با یادآوری خاطرات قدیمی و ارزش هایش به مخاطبان بگوید ما امروز هم می توانیم همان نکات زیبا را در زندگی مان جاری کنیم. بدون رودربایستی بگویم جامعه ما نیازمند خانه تکانی روحی و اخلاقی است. متاسفانه برخی وظایف اخلاقی به فراموشی سپرده شده است. من راجع به وظایف و مقولات اخلاقی والا صحبت نمی کنم، بلکه حرف من درباره عادی ترین و ساده ترین موضوعات اخلاق شهروندی است.

یادمان رفته که به حقوق یکدیگر تجاوز نکنیم. یادمان رفته که اگر کسی در رانندگی به ما راه داد با زدن لبخند از او تشکر کنیم. ما در برنامه تا همیشه این نکات زیبا را یادآوری خواهیم کرد. قرار نیست مشکلات را آسیب شناسی کنیم، ولی تاکید داریم می توان با مرور نکات زیبا به زندگی معنای دیگری بدهیم. خوشبختانه جامعه ما این چیزها را داشته و این نکات هم پررنگ و دقیق بوده است.

خامنه با اشاره به این که هدف برنامه تا همیشه این است که به گذشته رجوع کنیم نه این که متوقف بمانیم، توضیح می دهد: نگاه ما رو به آینده است و این که به یاد بیاوریم با ادا کردن سهم خودمان سعی می کنیم دنیایی بهتر داشته باشیم و نکات ارزشمند را به نسل بعد انتقال بدهیم. کافی است یاد بگیریم حقوق دیگران را زیر پا نگذاریم تا حقوق خودمان زیر پای دیگران له نشود.

وی درباره این که خودش در انتخاب موضوعات برنامه تا چه میزان مشارکت دارد؟ می گوید: خوشبختانه با گروهی کار می کنم که اخلاقی هستند و بزرگوارانه و متواضعانه برخورد می کنند. یکی از امتیازات برنامه این است که افراد گروه شنوندگان خوبی هستند و با دقت به ایده های تازه گوش می دهند و از آن بهره می برند. حس همدلی، انعطاف و اتحاد بین ما حرف اول را می زند. در راس این گروه آقای زارعان، مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو است که دلسوزانه گروه را هدایت می کند. حضور ایشان منجر به دلگرمی گروه می شود. بخش های متنوع این برنامه هم نشات گرفته از کار گروهی و حس همدلی است.

خامنه ویژگی اصلی این برنامه را مشارکت گسترده مردم ذکر می کند و می افزاید: خوشبختانه بخش های متنوع این برنامه با اقبال مخاطبان رو به رو شده است و گروه هم تلاش می کند گنجینه ارزشمند امید بخشی، انسانیت و... را بین مردم ترویج دهد.

حیدری، برنامه ریز گروه هم می گوید: ما یک گروه همدل هستیم و هر کس در حد توانش سعی می کند کاری انجام بدهد. من همه تلاشم را می کنم تا همه پیامک ها را بخوانم. گرچه روز به روز به تعداد مخاطبان افزوده می شود و کار من هم سخت تر می شود، اما تا امروز پیامک های برنامه را خوانده ام.

مشارکت گسترده مردم

ماجد بازرگان، تهیه کنندگی و کارگردانی برنامه تا همیشه را به عهده دارد. وی درباره تولید این برنامه به جام جم می گوید: هدف این برنامه افزایش شادابی و آرامش روانی میان افراد جامعه است. به همین دلیل با تهیه و پخش بخش های متنوع تلاش داریم به این هدف دست پیدا کنیم. تا همیشه یک برنامه نیست! این مجموعه یک جریان است که سعی می کند گذشته را به روایت امروز زنده کند. در ضمن برنامه تعاملی است و میزان مشارکت مردم هم بالاست و روز به روز هم بیشتر می شود.

وی ادامه می دهد: تلاش می کنم به تعداد آیتم های متنوع این برنامه هم بیفزایم. طرح های خاصی داریم و مردم به مرور شاهد این بخش های جدید خواهند بود. تلاش می کنیم برنامه به تکرار نیفتد.

فاطمه عودباشی

جام جم


گرد آوری: گروه سینما و تلویزیون سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/tv_cinema.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : تا همیشه , برنامه تلویزیونی , یادگاری ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

181690
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.