مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
عشق وعلاقه شرط اول گویندگی است
از مختار نامه بیشتر بدانیم
سیاره 51
فعالترین مردان سینمای ایران
فیلم هيچ
دقت کردید ؟؟
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/Voting/public_opinion/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/archive/photography/0/10/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

مادر خوب، نسلی بی‌پایان از آدم‌های خوب تربیت می‌کند
تعدادی از به‌یادماندنی‌ترین نقش‌های تلویزیونی را به نام خود ثبت کرده که از میان آنها می‌توان به نقش...

بدرقه ولی الله مومنی به سوی سرای باقی
مراسم تشییع پیکر ولی الله مومنی بازیگر سینما و تلویزیون صبح امروز برگزار شد.این مراسم با حضور جمع ز...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : کمدی یا جدی؛ هر نقشی را بازی می‌کنم
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1311   بازدید   
تاریخ درج مطلب  11/10/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

کمدی یا جدی؛ هر نقشی را بازی می‌کنم

کمدی یا جدی؛ هر نقشی را بازی می‌کنم واحد سینما و تلویزیون تبیان زنجان-

 

گفت وگو با بیژن بنفشه خواه به بهانه بازی در سریال حالت خاص

بیژن بنفشه خواه از آن دست بازیگرانی است که هم نقش طنز زیاد در تلویزیون بازی کرده و هم جدی و تقریبا با تمام کارگردانانی که در تلویزیون اثر طنز ساخته اند، همکاری کرده است.

از جمله کارهای او می توان به نوروز 75 به کارگردانی داریوش کاردان، همسران بیژن بیرنگ و مسعود رسام، حرف تو حرف و این چند نفر مهران غفوریان، بدون شرح مهدی مظلومی، مرد دو هزار چهره و قهوه تلخ مهران مدیری، پیامک از دیار باقی سیروس مقدم، پژمان سروش صحت، دزد و پلیس و روزهای بد به در سعید آقاخانی، اشاره کرد.

او این روزها در سریال حالت خاص به کارگردانی افشین اربابی در نقش دکتر وحید خان زاده ـ یک روانپزشک نه چندان موفق ـ را بازی می کند. این سریال هرشب از شبکه نسیم پخش می شود.

از آن دست بازیگرانی هستید که نقش های متنوع با کارگردان های متعدد بازی کرده اید. انگار با همه گروه هایی که طنز می سازند، رفاقت دارید؟

به من هر نوع نقشی پیشنهاد شود، قبول می کنم؛ فرقی ندارد جدی باشد یا کمدی. نقشی را که دوستش داشته باشم، می پذیرم و آنقدرها برایم اهمیت ندارد جزو چه نوع آثاری است، عامه پسند یا روشنفکرانه. فقط کافی است آن را دوست داشته باشم.

این دوست داشتن را چه چیزی تعیین می کند؟

همین که یک نقش بتواند مرا به عنوان بازیگر ارضا کند و از ایفای آن لذت ببرم و عذاب نکشم، یعنی می توانم این نقش را دوست داشته باشم.

نقش دکتر خان زاده این ویژگی ها را داشت که آن را قبول کردید؟

از مدت ها پیش آقای افشین اربابی کارگردان این سریال و خانم هاشمی دستیار ایشان را می شناسم. با آقای اربابی در سریال زیر آسمان شهر همکاری داشتیم و با خانم هاشمی هم در چند کار دیگر مثل تله فیلم شرف خانواده فاضل، سریال مرد دو هزار چهره و بمب خنده.

سینما و تلویزیون ما بدنه خیلی بزرگی ندارد. به هر حال شما به هر کاری دعوت شوید، یکی دو نفر را می شناسید. این خیلی طبیعی است!

نه همیشه این طور نیست، اما وقتی این شناخت وجود داشته باشد، تصمیم گیری راحت تر می شود. بازیگر خیالش آسوده است؛ چون روحیه و سلیقه آدم ها را می شناسد.

خود نقش چطور؟

آن هم مهم است. من در این سریال و همه آثاری که بازی کرده ام، نقشم را دوست داشتم. وقتی به سریال حالت خاص دعوت شدم، هم آدم های آشنا و هم قصه و شخصیت دکتر خان زاده برایم جالب بود. من در این سریال نقش یک دکتر روانشناس را بازی می کنم که با وجود تحصیلات و استعداد، نه در کارش و نه در زندگی شخصی خیلی موفق نبوده است.

او پدر و مادرش را از دست داده، از همسرش جدا شده است و احساس ناکامی می کند. بنابراین با انگیزه بسیار به کلینیک روانپزشکی می آید و قصد دارد از صفر شروع کند. او بارها به بن بست رسیده و دوباره از نو شروع کرده است. این بار هم می خواهد تلاش کند و برایش خیلی مهم است که به کلینیک رونق بدهد.

با توجه به این که این مجموعه طنز است، ویژگی روحی خاصی برای دکتر خان زاده در نظر گرفته شده یا نه؟

شخصیت او براساس همین ویژگی ها که تعریف کردم، طراحی شده است. چیز بیشتری نیست.

معمولا مراجعه به روانشناس و به خصوص روانپزشک در کشور ما خیلی خوشایند نیست و آدم ها آن را مخفی می کنند. شما چطور؟

راستش اهل مشاوره گرفتن هستم و به کتاب های روانشناسی هم علاقه دارم، اما به صورت حرفه ای پیگیر مباحث روانشناسی نیستم.

آخرین بار کی به مشاور مراجعه کردید؟

شش سال پیش.

دکترتان را به یاد می آورید؟ و از خصوصیات او چیزی بوده که در این نقش به دردتان بخورد؟

بازیگر هنگام ایفای هر نقشی، چیزی از زندگی خودش به نقش وارد می کند و به همین دلیل مهم است یک نقش را چه زمانی بازی کنیم. مسلما اگر این نقش ده سال پیش یا حتی یک سال پیش به من پیشنهاد می شد، طور دیگری آن را بازی می کردم، چون هرچه زمان می گذرد؛ هم تجربه و نگاه یک بازیگر عوض می شود و هم نقش های مختلف به مرور بر او تاثیر می گذارد.

یعنی امروز چیزهای بیشتری از یک روانشناس می دانید و بهتر می توانید آن را ایفا کنید؟

بله. فکر می کنم همین طور باشد.

بازی در نقش آدم های ضعیف و شکست خورده را دوست دارید یا این نقش ها به شما داده می شود؟ اتفاقا به نظر می رسد در این نقش ها موفق تر هستید و مخاطب بیشتر شما را در چنین شمایلی دوست دارد؟

درباره دکتر خان زاده اشتباه نکنید. او شکست خورده و ضعیف نیست! فقط به آن اندازه که خودش می خواهد و دوست دارد، موفق نیست. اصلا آدم ضعیفی نیست. من نقش های متنوعی بازی کرده ام و همه شکست خورده نبوده است. شاید در سریال پژمان نقشم این طور بود و در هیئت مردی ظاهر شده بودم که خیلی تحت تسلط زنش قرار داشت، اما در سریال ساختمان پژشکان این طور نبود و با آن که دکتر زیبایی بود، به دکتر نیما خط می داد و حتی هدایتش می کرد.

بله اما نقش شما در سریال پژمان بیشتر دیده شد و جذاب تر بود.

شاید. با این همه دکتر خان زاده، آدم شکست خورده و ضعیفی نیست. شاید من او را درست به شما توضیح ندادم.

فکر می کنید به بامزگی نقش بهرام در سریال یژمان بشود؟

نمی دانم. باید کمی از پخش سریال بگذرد و ببینیم مردم چه نظری دارند.

خودتان چه برداشتی دارید؟ نمی توانید براساس شواهد و قرائن پیش بینی کنید چه اتفاقی می افتد؟

نه، نمی توانم پیش بینی کنم. کار بسیار سختی است. باید صبر کنیم، زمان بگذرد و ببینیم نقش بعد از تدوین در کل سریال چطور از آب درمی آید و مردم درباره آن چه نظری دارند.

درباره خود سریال هم باید منتظر بازخورد مخاطبان بمانید؟

بله همین طور است، اما یکی از مشکلات ما این است که اصلا درباره سریال تبلیغ نشده است. فکر می کنم شیوه درست این است که سه ماه قبل از شروع یک سریال پخش تیزرهای آن شروع شود، اما متاسفانه درباره حالت خاص اصلا این طور نشد. نامرتب بودن زمان پخش هم مزید علت شده است.

مخاطب اصلا نمی فهمد از چه زمانی و در چه ساعتی می تواند سریال را تماشا کند، مدام زمان پخش عوض شد و این امروز و فردا کردن ها مخاطب را سردرگم کرد. حتی من و دوستانم که در شبکه های مجازی به مخاطبان خبر می دادیم، به دلیل به هم ریختن برنامه پخش باید مدام عذرخواهی می کردیم.

این بی برنامه بودن به هر کاری لطمه می زند. صمن این که اگر شبکه های دیگر به این سریال توجه ندارند، دست کم خود شبکه نسیم می تواند تبلیغ کند.

از کی تصویربرداری را شروع کرده اید؟

تقریبا از دو ماه و نیم پیش مشغول کار هستیم. از همان زمان می شد تبلیغ کنند، اما نکردند. هیچ جای دنیا هیچ کاری بدون تبلیغ پخش نمی شود. به هر حال برای خرید یا تولید یک اثر هزینه می شود و باید تبلیغ بشود که مخاطب آن را تماشا کند. قبل از پخش هر سریال تبلیغات آن شروع می شود. در آغاز تبلیغات کوتاه و بعد از آن هرچه زمان پخش نزدیک می شود، تبلیغات طولانی تر می شود و حتی همزمان با پخش هم تبلیغ ادامه می یابد. اصلا تبلیغ و ساخت تیزر یک تخصص است.

آذر مهاجر

جام جم


گرد آوری: گروه سینما و تلویزیون سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/tv_cinema.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

182572
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.