مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
سیاره 51
فعالترین مردان سینمای ایران
عشق وعلاقه شرط اول گویندگی است
فیلم هيچ
از مختار نامه بیشتر بدانیم
دقت کردید ؟؟
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/ItMatchOnline.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
جدیدترین مطالب این بخش

مادر خوب، نسلی بی‌پایان از آدم‌های خوب تربیت می‌کند
تعدادی از به‌یادماندنی‌ترین نقش‌های تلویزیونی را به نام خود ثبت کرده که از میان آنها می‌توان به نقش...

بدرقه ولی الله مومنی به سوی سرای باقی
مراسم تشییع پیکر ولی الله مومنی بازیگر سینما و تلویزیون صبح امروز برگزار شد.این مراسم با حضور جمع ز...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : مصاحبه ای جالب و خواندنی با کمند امیرسلیمانی
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   1459   بازدید   
تاریخ درج مطلب  6/11/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

مصاحبه ای جالب و خواندنی با کمند امیرسلیمانی

مصاحبه ای جالب و خواندنی با کمند امیرسلیمانی واحد سینما و تلویزیون تبیان زنجان-

 

با چاشنی عشق غذا می پزم

کمتر هنرمندی بوده که از دوران کودکی وارد عالم بازیگری شود و بتواند همچنان در نوجوانی و جوانی جایگاه خود را در این حرفه حفظ کند. این وضعیت محدود به ایران نمی شود و به طور کلی در دنیا یک چنین هنرمندانی بندرت دیده می شوند، اما کمند امیرسلیمانی از هنرمندان توانمندی بوده که توانسته هر سه دوره زندگی را در دنیای بازیگری بگذراند و از تمامی امتحانات سربلند بیرون بیاید.

با او به گفت وگو نشسته ایم که نه درباره حرفه اش که از زندگی شخصی اش بدانیم و ببینیم خوشبختی را در چه می داند و نگاهش به زندگی چیست و از آنچه می خواهد.

آنچه در پی می آید، حاصل گفت وگو با کمند در خانه شخصی اش است که چیدمانی ساده و زیبا داشت.

شما از دوران کودکی وارد حرفه بازیگری شدید. در همان سنین کودکی خودتان به بازیگری علاقه داشتید یا به دلیل شغل پدرتان تصمیم به انجام این کار گرفتید؟

بازیگری از همان ابتدا مورد علاقه من بود. مادرم می گوید مثل بچه های دیگر مشغول بازی های کودکانه نمی شدم و همیشه دوست داشتم نمایش بازی کنم. تا آنجا که به یاد دارم همیشه با برادرم سپند مشغول بازی تئاتر در خانه بودیم.

من از هفت سالگی بازیگری را با تئاتر و تلویزیون شروع کردم. آقایی می خواستند تئاتری برگزار کنند و به تعدادی بازیگر کودک احتیاج داشتند و از طرف پدر من را دعوت به بازی کرد.

پدرم تمایلی به ورود من به عالم بازیگری نداشت، اما مادرم دوست داشت ما بازی کنیم و از پدرمان خواست تا این اجازه را به ما بدهد. همان تئاتر در هفت سالگی شروع کار بازیگری من بود.

در قدیم با کدام یک از هنرمندان رفت و آمد خانوادگی داشتید؟

با مرحوم آقای حاتمی و آقای مشایخی رفت و آمد خانوادگی داشتیم و با بچه های آنها دوست شده بودم. هنوز با لیلای عزیز، دختر آقای حاتمی رابطه خوبی دارم و با آقای سام فرزند آقای مشایخی همسن بودم و در کودکی همبازی این دو بودم.

از این گذشته پدر من کارمند اداره تئاتر بودند و معمولا هر تئاتری که کار می کردند ما با دست اندرکارانش رفت و آمد پیدا می کردیم.

اگر بخواهید یکی از ویژگی های والدین خود را توصیف کنید، چه می گویید؟

دوری از مشاجره و جر و بحث؛ ما خیلی خانواده شادی بودیم. هیچ وقت ندیدم که پدر و مادرم با هم دعوا کنند.

شاید گاهی از یکدیگر ناراحت می شدند، اما با بحثی آرام موضوع را حل می کردند، وقتی مشکلی پیش می آمد جلسه ای 4 نفره می گذاشتیم و آن را به نتیجه ای منطقی می رساندیم. هنوز هم همان رویه را داریم. در خانواده از موسیقی استقبال می کردیم.

برادرم ساز می زد و می خواند. به همین خاطر ما در فضایی شاد و بی دغدغه بزرگ شدیم. پدر و مادرم بسیار اهل معاشرت و مهمان نوازی هستند.

تا آنجا که به یاد می آورم همیشه همه دوست داشتند به خانه ما بیایند چون والدین من از مهمان استقبال می کنند و در خانه ما به همه خوش می گذرد.

به نظر شما پدر و مادرها چگونه می توانند با فرزندانشان ارتباطی خوب برقرار کنند؟

ما باید با بچه هایمان دوست باشیم. در سایه دوستی می توان همه چیز را به فرزند یاد داد. زمانی خودمان هم کودک بودیم، اما در آن دوران والدین کمی سختگیرتر بودند که شاید به نظر ما درست نبود.

حالا ما باید همان دوران را پیش چشم داشته باشیم و ارتباطی خوب و منطقی با بچه ها برقرارکنیم. آنها هم باید حس کنند که ما بهترین دوستشان هستیم و خیر و صلاحشان را می خواهیم.

قدیم رفت و آمدها بیشتر بود. نظرتان راجع به رفت و آمد و معاشرت چیست و چه تاثیری در زندگی می گذارد؟

خیلی خوب بود، چون ایجاد وابستگی می کرد و طعم لذتبخشی داشت. صفا و صمیمیت موج می زد، اما رفت و آمد کم به معنای تحلیل رفتن صفا و یکرنگی بین انسان هاست

کودکی تان در چه محله ای گذشت؟

ما در خیابان توحید زندگی می کردیم.

چه خاطراتی از دوران تحصیل دارید؟

من در مدارس توحید و ارشاد تحصیل کردم چون از بچگی بازیگری می کردم و من را می شناختند، سعی می کردم وجهه اجتماعی ام را حفظ کنم و شاگرد آرام و مودبی بودم، اما همیشه در اجرای برنامه هایی به مناسبت های مختلف مثل عید یا دهه فجر حضوری فعال داشتم.

خاطره شیرین خاصی از دوران مدرسه دارید؟

من دوست بسیار خوبی از کلاس دوم دبستان دارم به نام خانم رامک فرخجسته.

دوران تحصیل را با ایشان بودم و ما بهترین لحظات دوران تحصیلی را با هم گذراندیم. گاهی خودمان را به مریضی می زدیم یا گرسنه مان می شد و یواشکی زیر میز خوراکی باز می کردیم و می خوردیم. تمام لحظاتی که با ایشان گذراندم برای من فوق العاده بوده است.

بیشترین علاقه را به معلمان دوران دبستان داشتم. شاید چون تمام سال را با آنها می گذراندیم و مانند دوران راهنمایی یا دبیرستان نبود که چند معلم داشته باشیم.

در راهنمایی و دبیرستان به دبیران ادبیات و زبان خیلی علاقه داشتم. درسشان را دوست داشتم و از روحیه مهربانشان خوشم می آمد.

سال دوم و سوم راهنمایی یک دبیر عربی داشتم که خیلی خوب درس می داد و من خوب تست زدن کنکورم را مرهون ایشان می دانم.

سریال پدرسالار در زمان خود بسیار پربیننده بود. شما در آن سریال نقشی متفاوت و تابوشکن را ایفا کردید. آن نقش آن قدر پررنگ بود که تا سال ها خیلی از مردم از شما تحت عنوان آذر پدرسالار نام می بردند. شاید حرف آذر حق بود، اما بیشتر بیننده ها ترجیح می دادند حق را به بزرگ تر خانواده یعنی همان اسدالله خان بدهند که براحتی به همه فرمان می داد و عادت داشت از همه اطاعت بشنود. آن نقش را چگونه ارزیابی می کنید و چه تاثیری بر خود شما داشت؟

آقای خواجویی برای آن سریال دو تا نقش را به من معرفی کردند که هر دو مناسب سنم بود. متن سریال را مطالعه کردم و از آذر خوشم آمد.

نقش آذر بسیار متفاوت بود. هر جا آذر بود بقیه نبودند و هر جا بقیه بودند آذر حضور نداشت. از نقش خوشم آمد و آن را انتخاب کردم، اما در ابتدا نمی دانستم نتیجه تا این اندازه پررنگ از آب درمی آید. چون آقای کشاورز هم مهربانی های خود را داشتند ناخودآگاه خیلی ها حق را به او می دادند.

از این گذشته آن دوران دوره ای بود که احترام بزرگ ترها بیشتر حفظ می شد و برخلاف این دوره که فرزندسالاری رواج یافته بیشتر مردم به بزرگ ترها اهمیت می دادند.

به همین دلیل نقش من بشدت متفاوت شده بود. آن نقش را به دلیل بدیع بودنش دوست داشتم و برایم تجربه ای جالب بود، اما نه در آن نقش و نه در هیچ نقش دیگری تحت تاثیر خلق و خوی کاراکتری که در آن ایفای نقش می کنم قرار نگرفتم.

شما در سریال همسران هم نقش زری کوچیکه را بازی کردید. همسران هم به زمان خود بسیار پربیننده بود و خیلی ها آن نقش شما را دیدند و راجع به آن نظر دادند. شما در آن سریال با مردی ازدواج کردید که ظاهرا بسیار با شما تفاوت داشت. واضح تر بگوییم، از شما بسیار سطح پایین تر بود. آن نقش را چگونه ارزیابی می کنید؟ نظرتان راجع به چنین انتخابی چیست؟

یادم می آمد، اولین شباهتی که کارگردان احساس کرد بین من و نقش وجود دارد حاضر جواب بودن و تند و تیز عمل کردن من بود.

نقش هم در نوع خود جذاب بود. قرار بود با کسی ازدواج کنم که به خودم هیچ شباهتی نداشت، اما این سریال مربوط به 20 سال پیش است.

در آن زمان زندگی ها دوام بیشتری داشت و ممکن بود ازدواج هایی با کمترین شباهت صورت بگیرد، اما باز هم زن و شوهر با هم بسازند و زندگی را ریشه دار کنند.

ولی واقعیت آن است که زندگی این دوران با آن زمان تفاوت پیدا کرده است. زن و شوهرهای فراوانی را می بینیم که با 80 درصد شباهت باز هم با هم به توافق نمی رسند و جدایی را تنها راه حل می یابند. به همین دلیل آن نقش را در آن زمان جالب می دانستم، اما برای این دوران نه.

در بعضی از فیلم ها با پدرتان همبازی بودید. در فیلم چون ابر در بهاران به کارگردانی ایشان نقش آفرینی کردید. تجربه کار در کنار پدر چگونه بوده است؟

سخت بود. فیلمی که به کارگردانی پدرم بازی کردم یکی از دشوارترین نقش هایم بود. در جاهای دیگر می توانم نظر خودم را بدهم و کمی تفاوت ایجاد کنم، اما در حین بازی در فیلم پدرم حق نظردهی نداشتم و باید طبق برنامه های جدی او پیش می رفتم. در واقع کار کردن در آن فیلم یکی از دشوارترین تجربیاتم بود.

سختی ها و شیرینی های حرفه بازیگری چیست؟

یکی از سختی ها آن است که کار ما برنامه مشخصی ندارد و بشدت وقت ما را پر می کند. الان در حین بازی در پروژه ای شش ماهه ام و برای این مدت نمی توانم برنامه ریزی درستی داشته باشم.

گاهی فشار کاری ما بسیار شدید می شود و حتی در یک روز 18ساعت کار می کنیم و ساعت ها را در خیابان و بیابان بدون امکانات می گذرانیم، اما لطفش در تنوع آن است و این که در هر برنامه، تجربه ای نو داریم.

ارتباطتان با مردم چگونه است؟

مردم را خیلی دوست دارم و برای آنها وقت می گذارم. ماندگاری ما در کار بر پایه علاقه مردم است و اگر آنها ما را نخواهند دیگر کار ما معنی ندارد.

برای خرید روزانه بیرون می روید؟

بله. تمام خریدهای روزانه را انجام می دهم. در آنجا هم با مردم خوب کشورم برخورد دارم و از بودن در کنار آنها شاد می شوم.

به زندگی خانوادگی تان برگردیم. چند فرزند دارید؟

یک پسر 14 ساله دارم به نام ایلیا. پسری خوب، خاص و جالب است. برخلاف بیشتر فرزندان هنرمندان که دوست دارند راه والدین را ادامه بدهند او چندان علاقه ای به این کار ندارد و بیشتر به نرم افزار و سخت افزار کامپیوتری و افزودن اطلاعات تکنولوژیک دارد.

در تربیت فرزند به چه مسائلی بیشتر اهمیت می دهید؟

برای من مساله اجتماعی بودن بسیار مهم است و من دوست دارم او مانند خود من و خانواده ام پسری اجتماعی شود و بتواند با مردم جامعه رابطه ای خوب برقرار کند.

همچنین مایلم به هنر علاقه پیدا کند چون هنر را بهترین ابزار برای تعالی روح انسان می دانم. خوشبختانه پسر من به هنر موسیقی علاقه دارد.

نظرتان راجع به مهریه های بالا چیست؟ آیا ارزشی در زندگی خانوادگی دارد؟

من خودم در سن ازدواج به مهریه اهمیتی نمی دادم. پدرم هم از مهریه های بالا استقبال نمی کرد و اعتقاد داشت ارزش فرزندان من خیلی بالاتر از آن است که با پول سنجیده شود.

اما خانم های خانه داری که هیچ درآمدی ندارند به مهریه به چشم یک پشتوانه نگاه می کنند و به همین دلیل به مهریه بسیار اهمیت می دهند. پرداختن به مساله مهریه یک امر نسبی است و نمی توان راجع به آن نظری کلی داد.

متاسفانه در دوره ای هستیم که آمار طلاق افزایش پیدا کرده. شما برای محافظت از زندگی مشترک چه پیشنهاداتی دارید؟

ما در شرایط استرس زا زندگی می کنیم. ترافیک، عجله داشتن ها، ناراحتی های محیط کار و مانند اینها همگی استرس زا هستند. ما بر آنها کنترلی نداریم، اما بر زندگی خانوادگی مان کنترل داریم.

من خودم هر چیزی که فکر می کنم آرامشم را برهم می زند را بتدریج حذف می کنم تا بتوانم روحیه آرام خود را حفظ کنم.

از این گذشته، گذشت کردن را کلیدی طلایی برای بقای زندگی می دانم. ما وقتی بیرون از خانه می رویم دوست نداریم در ترافیک بمانیم، اما به احترام دیگران مجبوریم ترافیک را تحمل کنیم چون همه به یک اندازه حق داریم.

در زندگی خانوادگی هم به همین نحو است. شاید خیلی مسائل باشد که ما در دنیای فردی خود آنها را نمی خواهیم، اما در خانواده مجبوریم تحمل کنیم.

نقش زن را در خانواده چگونه می دانید؟ آیا قبول دارید که یک زن در مقام مادر، همسر، دختر یا خواهر می تواند برای آن خانواده معجزه باشد؟

علم ثابت کرده که هر جا خانم ها مدیریت گروهی را بر عهده گرفته اند آن گروه موفق تر بوده است. خانم ها این توان را دارند که در یک لحظه چند مساله را همراه با هم کنترل کنند.

در خانواده هم همین طور است، مادر محیط مورد نظرش را در خانواده فراهم می کند و بین افراد خانواده با هم یا با دیگران ارتباطی موثر برقرار می کند.

از دیدگاه من بسیار مهم است که یک خانم آرامش لازم را داشته باشد تا تنشی را وارد زندگی نکند. دختر و خواهر یک نعمت است.

شاید آن طوری که خواهر به فکر راحتی برادرش است برادر این گونه نباشد. نه این که برادر نخواهد، اما ممکن است به سرعت به ذهنش خطور نکند که در آن لحظه خواهرش تا چه اندازه به او احتیاج دارد.

نظرتان راجع به زن سالاری و مردسالاری در خانواده چیست؟

هر دو بد است. هیچ کس حق ندارد خواسته خود را به دیگران تحمیل کند. هر کس باید آزادی عمل داشته باشد و بهترین حالت آن است که همه در خانواده با هم در صلح و صفا زندگی کنند.

برویم سراغ هنرهای خانگی. اهل آشپزی هستید؟

بله، من عاشق آشپزی ام و از خلاقیت در این زمینه خوشم می آید. من عمدتا غذاهای ایرانی مثل پلو خورش ها را درست می کنم و حقیقتش دستپخت بسیار خوبی دارم. از ادویه جات و چاشنی ها استفاده می کنم.

اصلی ترین چاشنی که به غذایم می افزایم عشق است و همین عامل بهتر شدن دستپختم می شود، اما از این گذشته، به طعم دارچین و پودر سیر علاقه دارم، اما سعی می کنم روغن کمتر استفاده کنم. گاهی شاید غذاهای خارجی درست کنم، اما فست فود اصلا در رژیم غذایی ما نمی گنجد.

آیا در زمینه تغذیه به پزشک مراجعه می کنید؟

بله. 12 سال پیش دو سال بعد از زایمانم احساس کردم کمی اضافه وزن پیدا کرده ام و به همین دلیل به پزشکی مراجعه کردم که راه درست غذا خوردن را به من یاد داد.

ایشان طبق طب ابوعلی سینا و سوخت و ساز کبد کار می کند تا متابولیسم بدن درست حفظ شود.

من همیشه سبزیجات در یخچال دارم، اما در مقابل سراغ سرخ کردنی نمی روم. گریل یا کبابی درست می کنم تا خوشمزه شود یا در تابه های رژیمی غذا درست می کنم.

چیزهایی مثل پنیرپیتزا یا سوسیس و کالباس اصلا در رژیم غذایی ما جایی ندارد. خوشبختانه پسرم هم در این زمینه با من هم سلیقه است.

من به طعم کوکو علاقه دارم، اما به دلیل حجم روغن زیادی که مصرف می کند آن را درست نمی کنم یا این که یک چنین غذایی را در ماهیتابه رژیمی دوطرفه که حداقل روغن را لازم دارد درست می کنم یا مثلا در درست کردن سوپ حداقل استفاده را از خامه، آرد و کره دارم. به سلامت و تغذیه اهمیت می دهم.

به خام خواری اعتقاد دارید؟

نه. وقتی یکسری مواد را در خوراک کنار هم می پزیم، طعم و خاصیتشان با هم تلفیق می شود. پس چه ضرورتی دارد که یکسری چیزها را سفت بخوریم؟ من اهل خام خواری یا گیاهخواری نیستم.

اهل ترشی و شور درست کردن هستید؟

بله، من ترشی های تکی را زیاد درست می کنم. مثل ترشی بامیه. به ترشی هفت بیجار هم علاقه دارم. سس چاتنی که از پاکستان آمده را هم درست می کنم. همچنین ترشی خرفه که چندان شناخته شده نیست را هم درست می کنم. ترشی خرفه خیلی خوشمزه است.

بافتنی و خیاطی بلدید؟

راستش را بخواهید نه. من همیشه باید سرعت کار بالایی داشته باشم و چون این هنرها طول می کشند نمی توانم با آنها ارتباط برقرارکنم.

اوقات فراغت تان را چگونه می گذرانید؟

بودن و ارتباط داشتن با دوستان برای من خیلی مهم است. گاهی هم در خانه کتاب می خوانم یا تلویزیون نگاه می کنم.

به مطالعه چه کتاب هایی بیشتر علاقه دارید؟

رمان های معروف را دوست دارم. از کتاب های روان شناسی و موفقیت هم خوشم می آید.

صاحبخانه هستید یا مستاجر؟ نظرتان دراین باره چیست؟

مستاجرم. اثاث کشی سخت است و من 22 بار آن را تجربه کرده ام و خانه به خانه شده ام. برای من اخلاق صاحبخانه خیلی مهم است و این که بتوانم با او ارتباط خوبی داشته باشم.

اثاث کشی دشوار است، اما حقیقتش چون انسان تنوع طلبی هستم این سختی را به جان می خرم و از زندگی در خانه ای جدید لذت می برم.

البته من در 21 سالگی صاحبخانه شدم، اما بعدها به دلایلی آن را فروختم و به دلیل بالارفتن قیمت مسکن دیگر نتوانستم صاحبخانه شوم. الان هم که با توجه به وضع قیمت ها امید چندانی نیست.

شما آپارتمان نشینید. راجع به فرهنگ آن در ایران صحبت کنید.

من از دوران کودکی به همراه خانواده ام آپارتمان نشینی را تجربه کرده ام. به نظر من فرهنگ آپارتمان نشینی زیرمجموعه ای از کل فرهنگ هاست.

یک انسان بی فرهنگ نمی تواند فرهنگ آپارتمان نشینی داشته باشد و در کنار بقیه خوب زندگی کند. خوشبختانه من بجز یکی دومورد از تمام آپارتمان ها راضی بوده ام. الان هم یک خانم بسیار خوب مدیر آپارتمان ما هستند.

چقدر اهل صرفه جویی هستید؟

من با خرج کردن حساب و کتاب شده موافقم. خودم چون از بچگی کار می کردم و درآمد داشتم احساس می کردم این حق را دارم که نیازهای ضروری ام را برآورده کنم، اما هیچ گاه اهل بریز و بپاش بیش از حد نبودم. با بودجه بندی هدفمند موافقم.

برای شادی خانواده ها چه پیشنهاداتی دارید؟

انسان ها باید سعی کنند خودشان شاد باشند و دیگران را هم خوشحال کنند. من نمی دانم چرا اخیرا این حالت در جامعه پیش آمده که همه می خواهند از یکدیگر ایراد بگیرند و خود را بر سر دیگری تخلیه کنند.

گویی هیچ کس فرد دیگری را دوست ندارد. این مساله بویژه درباره دنیاهای مجازی صدق می کند. ما باید با زبان خوب با یکدیگر حرف بزنیم.

من خودم اصلا اهل انتقاد تند نیستم و تلاش می کنم حتی نظر مخالفم را با زبانی نرم و مهربان ابراز کنم. همچنین احساس می کنم موسیقی می تواند بسیار آرامش بخش باشد.

نظرتان درباره شبکه های اجتماعی مانند تلگرام چیست؟ آیا خودتان عضو هستید؟

بله. از برخی جهات بسیار خوب است. در قدیم اگر دوستانمان را گم می کردیم دیگر پیدایشان نمی کردیم، اما الان براحتی با همه در ارتباطیم، اما یکسری معضلات هم به همراه آنها هست.

مثلا این که آدم ها می توانند با اسامی و شکل های مختلف وارد آن شوند و ارتباطات نادرست برقرار کنند که اتفاقاتی متعاقب آن می آید.

آیا به نظر شما والدین می توانند فرزندان خود را در این زمینه کنترل کنند؟

والدین باید فرزند خود را آموزش بدهند تا فریب نخورند و کار درست را انجام دهند، اما به زور و بدون فرهنگ سازی کنترل شدنی نیست.

به چه فصلی بیشتر علاقه دارید؟

بهار را خیلی دوست دارم. خودم هم در ماه خرداد به دنیا آمده ام. در بهار همه چیز سبز و نو می شود و همه چیز شکوفه می زند. نونوار شدن بهاری را خیلی دوست دارم.

برای دوران سالمندی چه برنامه هایی دارید؟

با دوستانم یک شوخی داریم به نام خونه پیری ها. قرار گذاشتیم که در سنین پیری کنار هم باشیم تا تنها نمانیم.

برنامه خاصی برای آن دوران ندارم و امیدوارم از آرامش کامل برخوردار باشم. خودم برای سالمندان خیلی ارزش قائلم و گاهی به سرای سالمندان سر می زنم.

کلام آخرتان برای هموطنان.

برای همه آنها آرزوی آرامش، سلامتی و موفقیت دارم.

ضمیمه قاب کوچک


گرد آوری: گروه سینما و تلویزیون سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/tv_cinema.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : بازیگر ایرانی , کمند امیرسلیمانی ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183134
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.