مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
سیاره 51
فیلم هيچ
فعالترین مردان سینمای ایران
عشق وعلاقه شرط اول گویندگی است
از مختار نامه بیشتر بدانیم
دقت کردید ؟؟
/Voting/public_opinion/default.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/archive/photography/0/10/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/ItMatchOnline.html
http://news.tebyan-zn.ir/
جدیدترین مطالب این بخش

فيلمی که بايد در کن 2014 ديده شوند
ساندس به خاطره ها پيوست، گلدن گلوب به پايان رسيد و اسکار جايزه ها را بين مدعيان تقسيم کرد. اکنون با...

معرفی فیلم افتتاحیه توعی نگاه کن 2014
فیلم «Party Girl» به کارگردانی و نویسندگی مشترک «ماری آماکوکلی»، «کلر برگر» و «ساموئل تیس» به عنوان...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : کدام فيلم ايراني به کن 2014 مي رود؟
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   918   بازدید   
تاریخ درج مطلب  23/1/1393
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

کدام فيلم ايراني به کن 2014 مي رود؟

کدام فيلم ايراني به کن 2014 مي رود؟ واحد سینما و تلویزیون تبیان زنجان-

 

کنفرانس مطبوعاتي بخش رسمي جشنواره کن درپنج شنبه 17 آوريل (28 فروردين) در سالني در خيابان شانزه ليزه برپا و دعوتنامه آن براي تعدادي از منتقدان خاص فرستاده مي شود.

اين کنفرانس ساعت 11 صبح با حضور آقاي تي يري فرمو (دبيرکل) و ژيل ژاکوب (رئيس جشنواره - که امسال آخرين دوره خود را خواهد گذارند) برگزار خواهد شد.

در مطبوعات و ساير رسانه هاي فرانسه و بين المللي از جمله هفته نامه واريتي اخباري غيررسمي در مورد فيلمهائي که امسال در جشنواره کن خواهند بود، منتشر شده که بيشتر گمانه زني است.

برخي از رسانه ها براي بدست آوردن اطلاعات حتي تلاش کرده اند به ايميل هاي خصوصي مسئولان جشنواره دسترسي پيدا کنند که به همين خاطر ايميل هاي برخي از مسئولان جشنواره به مدت کوتاهي هک شده بود!

با اين که هنوز چند روزي براي افراد کميته انتخاب بخش هاي جشنواره (مسابقه، نوعي نگاه ،15 روز کازگردانان و هفته منتقدين) باقي مانده تا تمام فيلمهاي ثبت نام شده را ببينند اما بنا به شنيده ها انتخاب نهائي بيش از نيمي از فيلمهاي جشنواره از کشور هاي گوناگون انجام شده اما خبرهاي آن تا اين لحظه در اختيار کسي نگرفته است.

سينماي ايران در چه جايگاهي است؟

سينماي ايران که از سابقه بسيار خوبي در جشنواره کن طي سالها برخوردار بوده، امسال نيز بر مبناي شنيده ها بيش از چهل فيلم در بخش هاي گوناگون آن ثبت نام کرده اند که مي توان به تعدادي از آنها اشاره کر:

دربست آزادي (مهرشاد کارخاني)، بچه اي با جوراب هاي قرمز(خداداد جلالي)، فصل فراموشي (عباس رافعي )، ملبورن (نيما جاويد)، با ديگران (ناصرضميري)

، سيزده (هومن سيدي)، بلوک 9، خروجي 2 (عليرضا اميني)، 17 ساله ها ( ...)، انارهاي نارس (مجيدرضا مصطفوي)، پدر، پسر، ( نويد دانش)، جينگو (تورج اصلاني)، چند متر مکعب عشق (جمشيد محمودي)، فرش قرمز ( رضا عطاران)، مردان ( بتين قبادي – از کشورعراق)، قصه ها ( رخشان بني اعتماد)، دختر، مادر ، دختر ( پناه برخدا رضائي)،و...

البته از فيلمسازان ايراني مقيم اروپا و امريکا نيز فيلم‌هائي براي شرکت در اين فستيوال ارائه شده است، از جمله :

وقت داريم حالا (عبد الرضا کاهاني – فرانسه)، گل قزمز ( سپيده فارسي – فرانسه )، صداي ناکجا آباد (آيت نجفي - المان) و... تعدادي نيز فيلم هاي کوتاه هم ساخته فيلمسازان ايراني از آمريکا و ديگر کشورها به اين جشنواره فرستاده شده است-

بر مبناي صحبت هاي بعضي از افراد کميته انتخاب هاي سه گانه کن – دو فيلم «دختر، مادر، دختر» اثر پناه برخدا رضائي و « صدا ي ناکجا آباد» ساخته آيت نجفي به عنوان رزو مرحله انتخاب اوليه را پشت سر گذاشته و از شانس بيشتري نسبت به ديگران براي انتخاب نهائي برخوردارند.

اما قابل ياد آوري است که هنوز همه فيلمهاي ايراني پيشنهاد شده، از سوي کميته انتخاب ديده نشده است و بايد منتظر خبرهاي بعدي بود.

مطابق سنت هر ساله، کنفرانس بخش «هفته منتقدين» که تنها 7 فيلم از سراسر جهان مي پذيرد، بعد از تاريخ 17 آوريل خواهد بود و از طريق سايت رسمي اين بخش اخبار آن منتشر مي شود وجلسه کنفرانس مطبوعاتي برگزار نمي کننداما قسمت( 15 روز کارگردانان)، طي جلسه اي با حضور دبيرکل آن آقاي ادوارد ون تروپ، براي براي روزنامه نگاران، ليست فيلم هاي انتخابي خود را اعلام خواهد کرد که به احتمال قوي، روز سه شنبه 22 آوريل کنفرانس در پاريس خواهد بود.

سال گذشته از ايران در بخش ( نوعي نگاه) فيلم «دست نوشته ها نمي سوزند» اثر محمد رسولف قرار داشت، که صحنه هاي داخلي آن در آلمان و بخش ديگر آن در ايران فيلمبرداري شده بود. اين فيلم هنوز در فرانسه پخش کننده اي ندارد و تاريخ نمايش عمومي آن اعلام نشده است.

در بخش 15 روز کارگردانان، فيلم «توقفگاه» از کاوه بختياري که محصول سوئيس بود ودر يونان ساخته شده پذيرفته شده بود که پائيز سال 2013هم درفرانسه بنمايش عمومي در آمد و مورد توجه منتقدين قرار گرفته بود. از طرفي فيلم «گذشته» ازاصغر فرهادي که محصول سينماي فرانسه و به زبان اين کشوراست در بخش مسابقه پذيرفته شده بود و جايزه بازيگر زن را نيز براي برنيس بژو، به همراه آورد.

جدا از اينها يک فيلم کوتاه از ايران در بخش مسابقه و دو فيلم در بخش سينه فونداسيون پذيرفته شده بود که از اين ميان «سوزن» اثر آناهيتا قزويني زاده جايزه اصلي سينه فونداسيون را بدست آورد.

اما کدام فيلم از فيلمسازان ايراني درجشنواره کن امسال انتخاب خواهد شد؟ بايد منتظر بود تا زماني که فهرست اسامي فيلمها توسط مديران جشنواره کن در نشست مطبوعاتي اعلام شود.

حضور ايران فعلا با عباس کيارستمي به عنوان رئيس هيئت داوران فيلم هاي کوتاه و سينه فونداسيون قطعي شده است. اين فيلمها طبق سنت هرساله در سه روز پاياني جشنواره به نمايش در مي آيد.

قطعي شدن حضور يک فيلم در بخش مسابقه کن

با اين که در بسياري از اخبار منتشر شده در باره نام فيلمهاي شرکت کننده در فستيوال کن 2014 هيچ قطعيتي وجود ندارد،

اما به گزارش خبرنگار باني فيلم و بر اساس شنيده هاي موثق، از ميان بسياري فيلمها تنها حضور يک فيلم فرانسوي در بخش مسابقه نهايي شده است.

اين فيلم مردم پرنده نام دارد که کارگردان آن يک فيلمساز زن فرانسوي به نام پاسکال فران است. داستان اين فيلم در حومه پاريس و بين يک هتل و فرودگاه ميگذرد به اميد و روياهاي در هم آميخته شده دونفر مي پردازد؛

در ابتدا يک مرد آمريکائي که مهندس کامپيوتر است به هتلي مي رود. او به دليل فشارهاي بسيار که به واسطه شغلش به وي وارد مي شود تصميم ميگيرد حرفه خود را عوض کند. در اين هنگام با زني - که مستخدمه هتل است آشنا مي شود - چند ساعتي نمي گذرد که حوادث ماورا طبيعي رخ مي دهد و...

پاسکال فران 54 ساله فرانسوي کارگردان بسيار کم کاري است. آخرين فيلم او به نام «خانم شاتر لي» نزد منتقدا ن و تماشاگران از محبوبيت بسياري برخوردار بود و توانست برنده پنج جايزه سزارشود. اين فيلمساز در 17 اوريل 1960 درشهر پاريس به دنيا آمده و تحصيلات سينمائي اش را در مدرسه عالي فميس به پايان رسانده است.

فران با فيلم اولش به نام «ساخت و پاخت هاي کوچک با مرگ ها» در سال 1994 توانست جايزه دوربين طلائي کن را ببرد.

 برگزيدگان فجر 32 به كن مي روند

بدون نام‌بردن از اسامي مديران اعزامي، اسامي سينماگراني که قرار است، توسط سازمان سينمايي به جشنواره «کن» 2014 بروند، اعلام شد.

بر اساس اعلام روابط عمومي سازمان سينمايي، برگزيدگان سي‌ودومين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر، سي‌امين جشنواره بين‌المللي فيلم کوتاه تهران و هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم حقيقت به جشنواره «کن» امسال اعزام خواهند شد.

آرش اميني، مديرکل حوزه رياست و دفتر جشنواره‌ها و همکاري‌هاي بين‌المللي سازمان سينمايي از اعزام برگزيدگان سه گرايش از سه بخش سي‌ودومين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر، برگزيدگان بهترين فيلم از سي‌امين جشنواره بين‌المللي فيلم کوتاه تهران و هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم حقيقت به جشنواره کن امسال خبر داد.

بر اين اساس، برگزيدگان سي‌و‌دومين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر در بخش‌هاي بهترين فيلم،بهترين فيلمنامه و بهترين کارگرداني در بخش‌هاي سوداي سيمرغ، نگاه نو و آراي مردمي به جشنواره کن امسال اعزام خواهند شد.

نرگس آبيار کارگردان فيلم «شيار 143» و مصطفي کيايي کارگردان فيلم «خط ويژه» از بخش آراي مردمي، تقي علي قلي‌زاده تهيه‌کننده فيلم «رستاخيز» و برگزيده جايزه بهترين فيلم در بخش سوداي سيمرغ، سيدجمال ساداتيان تهيه‌کننده فيلم «آذر، شهدخت، پرويز و ديگران» و برگزيده بهترين فيلم در بخش سوداي سيمرغ، بهروز افخمي برگزيده جايزه بهترين فيلمنامه در بخش سوداي سيمرغ براي فيلم «آذر،شهدخت، پرويز و ديگران»، احمدرضا درويش کارگردان فيلم «رستاخيز» و برگزيده جايزه بهترين کارگرداني در بخش سوداي سيمرغ، جمشيد محمودي کارگردان فيلم «چند متر مکعب عشق»

و برگزيده جايزه بهترين کارگرداني در بخش نگاه نو، محمدهادي نائيجي نويسنده فيلمنامه «حق سکوت» و حائز رتبه اول در بخش نگاه نو، هومن سيدي کارگردان فيلم «سيزده» و برگزيده جايزه ويژه هيات داوران در بخش نگاه نو سي‌و‌دومين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر، مرتضي رزاق‌کريمي تهيه‌کننده فيلم «خاطراتي براي تمام فصول» برگزيده بهترين فيلم از هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم حقيقت و محمد نصيري کارگردان فيلم داستاني

«جاده فرعي» برگزيده بهترين فيلم از سي‌امين جشنواره بين‌المللي فيلم کوتاه تهران، هيات اعزامي هنرمندان ايراني به جشنواره کن سال جاري را تشکيل خواهند داد. حجت ‌ا... ايوبي، رييس سازمان سينمايي در ديدار دوشنبه عصر (18 فروردين‌ماه) خود از خانه سينما گفته بود: «در جشنواره کن امسال قرار نيست جمع زيادي از مديران سينمايي بروند بلکه بخشي از مديران بين‌الملل حضور خواهند داشت و به جز آن‌ها کساني که فيلم‌هاي‌شان در جشنواره‌هاي فجر، سينما حقيقت و کوتاه برتر بود و نيز فيلم‌هاي برتر بخش مردمي جشنواره فجر به عنوان سفيران سينماي ايران در جشنواره کن حضور خواهند داشت.»

وي همچنين در پاسخ به پيگيري خبرنگاران در خصوص اين موضوع گفت: «اسامي مديران اعزامي به جشنواره کن اعلام خواهد شد»

 منبع:بانی فیلم


گرد آوری: گروه سینما و تلویزیون سایت تبیان زنجان

http://www.tebyan-zn.ir/tv_cinema.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : کن 2014 , جشنواره کن , جشنواره فیلم کن ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

171675
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.