مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
مقام زن درایران باستان
ایجاد دکوراسیونی مردانه در خانه
جایگاه زن در دین مسيحيت
همسر فرعون و حضرت مریم ، الگوهاي زنان
چیدمان میزنهار خوری در منزل
دیدگاه اسلام به زن
دیه و قصاص در مباحث حقوق زن
عکس های دختر بچه ناز
دقت کردید ؟؟
/Directory/Free-Web-Submission.html
/archive/photography/0/10/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/ItMatchOnline.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
جدیدترین مطالب این بخش

کفپوش مناسب خانه شما کدام است؟
زمانی در خانه های ما فقط فرش ها خودنمایی می کردند؛ با نقش ها و طرح های خاص خودشان. آن موقع کفپوش خا...

سرسبزی را به خانه های امروزی بیاورید
نگهداری از گل های آپارتمانی دغدغه همه ماست اما با آپارتمان های کم نور امروزی دیگر کمتر کسی سراغ گ...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : ایده هایی برای اتاق دختربچه ها
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   3074   بازدید   
تاریخ درج مطلب  25/4/1390
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

ایده هایی برای اتاق دختربچه ها

ایده هایی برای اتاق دختربچه ها واحد زنان تبیان زنجان-

 اتاقی پر از گل و رنگ های دخترانه، پروانه هایی که با استنسیل به دیوار زده شده باشد و پرده و قالیچه ای لطیف و رنگی و... همگی نشانه هایی هستند که با دیدن شان به سن و سال و جنسیت صاحب اتاق پی می برید ولی اگر می خواهید اتاقی متفاوت و نو طراحی کنید این موارد می تواند خلاقیت شما را تحریک کند:

▪ دریا:

برای ساختن این تم، دیوارها را آبی کنید و کف اتاق را با هر متریالی به رنگ شن ها تصور کنید، روی سقف اتاق ابر و آسمان نقاشی کنید. از صدف و سنگ های دریایی برای زیباتر شدن فضا استفاده کنید. می توانید از عکس ها و پوسترهای ساحلی استفاده کنید یا ایده بگیرید. این اتاق بسیار آرامش بخش خواهد بود.

▪ ستاره:

ستاره، تم فوق العاده ای است و پرده، کاغذ دیواری و روتختی های متنوعی با این موضوع می توانید بیابید. ستاره های برجسته نقاشی شده روی دیوار و سقف را تجسم کنید. به راحتی حتی با یک پاک کن به شکل ستاره می توانید تعداد زیادی از آنها را روی دیوار داشته باشید. به فرزندتان اجازه دهید تا در این کار سهیم باشد. فقط کافی است که پاک کن یا هر طرح ستاره ای را به رنگی که برای ستاره های روی دیوار در نظر دارید، آغشته کرده و به دیوار بزنید. این تم برای پسربچه ها هم مناسب است بنابراین اگر یک اتاق برای هر دو کودک تان (یکی پسر و دیگری دختر) در اختیار دارید، حتما این تم را در نظر بگیرید.

▪ نور ماه:

منظره زیبایی از نور ماه بسازید. سقف اتاق را آبی کنید، چنانکه نیمه شب را تداعی کند و ماه و ستاره روی آن نقاشی کنید یا تعدادی ستاره شبرنگ در نظر بگیرید. به قسمت های ظریف دقت کنید. می توانید برای در کشوها دستگیره هایی با طرح ماه و ستاره سفارش دهید.

▪ پریان و فرشته ها:

دختربچه ها به این تم خیلی علاقه نشان می دهند. کاغذ دیواری هایی با این طرح بیابید یا بدون تاکید زیاد تنها با رنگ ها فضاسازی کنید. صورتی های یخی، آبی های کمرنگ و بنفش کمرنگ مناسب می باشند. از بال های شفاف پریان قصه ها، چوب های جادویی فرشته ها و... ایده بگیرید.

▪ گل ها:

نارنجی روشن و تیره، زرد، سبز و صورتی تیره بهترین رنگ ها برای این تم می باشند. پارچه های مورد استفاده در اتاق می تواند ساده و بدون طرح باشد، تلفیقی از دو یا حتی سه رنگ تند که با هم هارمونی نیز داشته باشند. روی دیوارها گل نقاشی کنید و آنها را با رنگ هایی که برای پارچه ها انتخاب کرده اید رنگ آمیزی کنید. قالیچه اتاق می تواند گبه ای پر از گل باشد. شادابی در این اتاق موج می زند.

▪ خورشید:

روی دیوارها تصویری از تپه های متصل به هم و خورشیدی بالای آنها نقاشی کنید. می توانید تخت و وسایل مرتبط با آن را زرد، قالیچه را سبز به عنوان چمن ها و سقف را آبی آسمانی در نظر بگیرید. بیدار شدن از خواب در این اتاق بسیار لذت بخش خواهد بود.

▪ کلبه:

رنگ های طبیعت را به اتاق بیاورید، سبز و آبی آسمانی و... . همه وسایل اتاق را نقاشی کنید. می توانید در اتاق کودک تان فضایی مانند دشت و دمن طراحی کنید که زمین بازی اش تعریف شود. لازم نیست اتاق بزرگی داشته باشید فقط مکان استراحت کودک و اطراف تخت را با نرده های کوتاه و کوچک چوبی (یا حتی پلاستیکی) که روی آنها نقاشی شده است از فضای بازی او جدا کنید. در قسمتی از این نرده ها یک در را در نظر بگیرید و فضای بازی را با رنگ های ذکر شده پر کنید.

▪ رنگ:

کافی است که رنگ مورد علاقه کودک تان را انتخاب کنید. هر رنگی که دوست دارد. با این کار دخترتان احساس خوبی در اتاقش که با رنگ مورد علاقه اش پر شده، خواهد داشت.

▪ پروانه و زنبور و سنجاقک:

تصویری از باغ و پروانه ها روی دیوار یا پارچه های پروانه ای اتاق زیبایی به شما خواهد داد. نقاشی های کوچکی که پشت صندلی ها کشیده شود، قاب عکس هایی مطابق با موضوع، چراغ خواب و... همه می توانند با تم انتخابی شما هماهنگ باشند.

▪ حیوانات:

گربه ها، سگ ها، خرگوش ها و باقی حیوانات دوست داشتنی انتخاب خوبی هستند. حیوان مورد علاقه فرزندتان را پیدا کنید و آن را تم اصلی اتاق در نظر بگیرید.

▪ قصر و شاهزاده خانوم:

دیوار اتاق را مثل دیوار یک قصر نقاشی کنید، نقاشی ها و آبی آسمانی یک اتاق خاطره انگیز برای شاهزاده شما خواهد بود. روی تخت و سایر وسایل را با استنسیل گل و برگ و... پر کنید تا فضای نقاشی شده روی دیوار را کمی آرام کند.

▪ میهمانی چای:

فضای بازی دخترتان را فراهم کنید. او می تواند یک میهمانی در اتاقش با عروسک ها ترتیب دهد، یک آشپزخانه کوچک دارد که از آنجا برای میهمان ها وسایل پذیرایی می آورد. یک میز با چند صندلی برای دور هم نشستن و چای خوردن در بازی موجود است. همه دوستان دخترتان هم عاشق اتاق او خواهند بود.

▪ ورزش:

اگر دخترتان به ورزش خاصی توجه نشان می دهد فضای اتاق را با توجه به آن ورزش دکور کنید. کاغذ دیواری ها بهترین گزینه برای تمرکز در این زمینه می باشند. وسایل این ورزش هم برای بروز دادن تم مناسبند. شاید شلف های اتاق دخترتان بعد ها با مدال های ورزشی پر شوند به هر حال شرایطی برای شکوفایی استعدادهای کودک تان و توجه به علایق اش در اختیار دارید.

▪ شخصیت های داستان ها:

پری دریایی، سیندرلا و کارتون های دخترانه موضوع جالبی برای اتاق فرزندتان می باشد. از روی پوستر کارتون مورد نظرتان اتاق را دکور کنید، می توانید از رنگ های پوستر کمک بگیرید. روتختی، پرده و... با هر طرحی موجود است. فقط باید بگردید. عکس شخصیت اصلی کارتون می تواند روی اکثر وسایل اتاق چسبانده شود یا اگر کسی را بیابید که عکس را روی دیوار دکوپاژ کند. اتاق بسیار زیبایی خواهد شد. دکوپاژ تکنیکی از چسباندن عکس است که حاصل کار مانند یک تابلوی نقاشی می شود.

یکی از این موضوعات می تواند برای دختران دو تا ۱۲ سال بهترین باشد، بعضی از آنها قابلیت به روزرسانی با سن بچه ها را دارند. اگر نمی خواهید تاکید زیادی روی یکی از آنها داشته باشید، خیلی مهم نیست، فقط فضای بازی کودک تان را طوری طراحی کنید که همیشه برایش هیجان داشته باشد، به عنوان مثال میهمانی چای و کلبه بهترین فضای بازی را در اختیار کودک قرار می دهد.


روزنامه شرق/گردآوری:گروه زنان سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/zanan.html

  
نوشته شده توسط زینب  محمدی در تاریخ 90/11/2 ساعت 20:3

خوب بود

  
نوشته شده توسط زینب  محمدی در تاریخ 90/11/2 ساعت 19:54

مفید بود

  

12345
 
2 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :5.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

33766
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.