مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
جایگاه زن در دین مسيحيت
چیدمان میزنهار خوری در منزل
دیه و قصاص در مباحث حقوق زن
حجاب و پایداری اجتماعی
عکس های دختر بچه ناز
همسر فرعون و حضرت مریم ، الگوهاي زنان
رابطه حجاب با اصل آزادي
مقام زن درایران باستان
دقت کردید ؟؟
/archive/photography/0/10/default.html
http://news.tebyan-zn.ir/
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
/ItMatchOnline.html
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/Voting/public_opinion/default.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
جدیدترین مطالب این بخش

بایدها و نبایدهای محیط اشتغال زنان
مسلم است كه نخستين هدف از حضور زنان در هر محيط شغلي را اهداف سازماني و كاري خاصي كه در سازمان مربوط...

نقش زنان در جامعه ایران
زنان در سراسر جهان نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در اداره امور خانواده و جامعه دارند . آنان برای ت...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : کار در خانه و ما گرد جهان مي‌گرديم!
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   678   بازدید   
تاریخ درج مطلب  11/5/1394
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

کار در خانه و ما گرد جهان مي‌گرديم!

کار در خانه و ما گرد جهان مي‌گرديم! واحد زنان تبیان زنجان-

 

داستان زندگي دبرا کوهن؛ نسخه زنانه موفقيت

دنيا دست مردان است. احتمالا اين جمله را شما که يک زن هستيد بارها و بارها شنيده ايد و احساس ناراحتي کرده ايد و به فکر فرو رفته ايد. شايد هم جوابي در آستين داشته ايد و نمونه هايي از زنان موفق در رشته هاي مختلف رديف کرده ايد اما وقتي با خودتان تنها شده ايد به اين حرف دقيق تر فکر کرده ايد و اين سوال را از خودتان پرسيده ايد که واقعا چرا؟

چرا بيشتر مشاغل مهم دنيا دست مردهاست؟ يکي از پاسخ هاي رايجي که به اين سوال داده مي شود، اين است: خانه دار بودن و مادر بودن آنقدر مهم و وقت گير است که کار در بيرون از خانه، مزاحم اش مي شود . در اين مقاله، داستان زني را مي خوانيد که بين خانه داري و مادري و مشغله کاري اش توازن برقرار کرده و کاملا موفق است.

دِبرا کوهِن وقتي حرفه اش را شروع کرد که تازه دخترش متولد شده بود. او 13سال قبل، خدمات خانگي را از خانه اش شروع کرد، موقعي که دخترش تنها 6ماه داشت.

قبل از به دنيا آمدن دخترش، او در يک مجله اسپانيايي زبان (نيروي هوايي) جانشين سردبير بود و از کارش لذت مي برد؛ سفرهاي زيادي مي رفت و به پيشرفت هاي چشمگيري در زمينه هاي فرهنگي و اجتماعي دست يافته بود ولي زماني که دخترش به دنيا آمد، اين حس لذت از کارش، جايش را با حس عذاب آوري عوض کرد. او خودش را سرزنش مي کرد چون نمي توانست به دختر تازه به دنيا آمده اش رسيدگي کند.

خودش از آن روزها اين طور مي گويد: يادم هست وقتي شبي از کار به خانه برگشتم دخترم را در وضعيتي ديدم که تا به حال نديده بودم. نمي دانستم فرزندم آن روز چه غذايي خورده بود. آن روز يکي از بدترين لحظه هاي زندگي ام بود که باعث شد تصميم بزرگي بگيرم. او در مورد کارش تغيير عقيده داد و ترجيح داد به قول خودش، به يک مادر تمام وقت تبديل شود ولي حد وسطي هم وجود داشت.

خانواده او بايد خودشان را براي يک شرايط مالي نامساعد آماده مي کردند زيرا بعد از کناره گيري او از شغل اش مجبور بودند تنها با حقوق معلمي شوهرش زندگي کنند. اين وضعيت زياد طول نکشيد زيرا او متوجه شد اشتغال او براي اقتصاد خانواده اش ضرورت دارد.يک شغل پاره وقت

کوهن به فکر يک شغل پاره وقت افتاد: شغلي مي خواستم که اولا درآمد خوبي داشته باشد و ثانيا بتوانم آخر هفته ها در کنار خانواده ام باشم. او به خاطر اينکه بتواند در کنار خانواده اش باشد، شغل قبلي اش را رها کرده بود. پس به دنبال شغلي رفت که بتواند عصرها و آخر هفته را پيش خانواده اش باشد. بيشتر شغل هاي پاره وقت به اندازه اي درآمد داشتند که مي توانستند بخشي از هزينه هاي زندگي را پوشش دهند.

شروع يک کار پاره وقت به نظر بهترين گزينه بود. ايده خدمات خانگي از علاقه شديد او به تغيير دکوراسيون و طراحي داخلي خانه شکل گرفت. او به زودي يک پروژه تغييرات داخلي ساختمان را انجام داد و در حين کامل کردن آن فهميد که پيدا کردن يک گروه پيمانکار علاقه مند به کار حرفه اي و البته مسووليت پذير چه قدر مشکل است.

براي همين، يک گروه پيمانکار استخدام کرد و در عوض سفارش کارهايي که براي آنها مي گرفت، از آنها حق العمل دريافت کرد و دست آخر، ايجاد رابطه بين متقاضيان اين سرويس و سرويس دهنده هاي ماهر و قابل اعتماد، نقطه اتکاي خدمات خانگي او شد.

او از کجا شروع کرد؟

مثل هر شروعي، در اين شروع هم کوهن بايد بر موانعي فايق مي آمد: ما در اين راه بايد مشکلات مادي مان را حل مي کرديم. او سرمايه اوليه کار را با گرفتن وام 5 هزار دلاري تامين کرد و با آن، کامپيوتر و ماشين فکس و... خريداري کرد. اما پول تنها سد راه او نبود.

او دانش و اطلاعات زيادي هم در زمينه کاري اش نداشت. براي اينکه بتواند با کيفيت بالايي خدماتش را ارايه دهد، گروهي غيررسمي از افراد متخصص تشکيل داد. افراد گروه از دوستان و آشنايان او بودند که در اين زمينه کار مي کردند و او از آنها براي بالا بردن دانش خود در اين زمينه بهره برداري مي کرد: شما نمي توانيد در همه زمينه ها ماهر و متخصص باشيد، پس بايد اطراف تان را از افراد متخصص در زمينه هاي مختلف پر کنيد.

کار در جعبه

کوهن، اين حرفه را با مشتري ها و پيمانکارها در منطقه خود شروع کرد ولي طولي نکشيد که درخواست هايي از شهرهاي همسايه دريافت کرد. آنها تمايل داشتند قسمتي از شبکه کار او باشند. او همچنين مراجعاني داشت که مي خواستند خودشان يک چنين شبکه اي را ايجاد کنند. او براي افرادي که مشتاق بودند اين حرفه را خودشان شروع کنند، بسته هايي به اسم کار در جعبه درست کرد.

در اين بسته ها انواع اقلام مورد نياز، صورت ها و اطلاعات و هرچه که مربوط به اين حرفه بود وجود داشت. هر کسي که اين بسته ها را خريداري مي کرد، آزاد بود هر کاري مي خواست با اين اطلاعات درون اين جعبه انجام دهد. او معتقد بود: هيچ کس مجبور نيست به شيوه من عمل کند. اغلب هفته ها، کوهن 20 تا 30 ساعت کار مي کرد و بيشتر، اوقاتي را که دخترهايش در مدرسه يا خواب بودند، زمان کاري خودش قرار مي داد. حرفه او درآمد خوبي را براي آنها به همراه داشت، خيلي بيشتر از آنچه کوهن انتظارش را داشت: هدف من هميشه به دست آوردن پول کافي بود تا بتوانم بيشتر در خانه بمانم و به وظايف مادري و خانه داري ام برسم.

منبع:www.salamat.com

منبع:راسخون


گردآوری:گروه زنان سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/zanan.html

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : اشتغال زنان , زنان موفقيت , دبرا کوهن ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

178909
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.