مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
   
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
مقام زن درایران باستان
دیه و قصاص در مباحث حقوق زن
چیدمان میزنهار خوری در منزل
رابطه حجاب با اصل آزادي
حجاب و پایداری اجتماعی
جایگاه زن در دین مسيحيت
عکس های دختر بچه ناز
دیه و قصاص در مباحث حقوق زن
دقت کردید ؟؟
http://news.tebyan-zn.ir/
/archive/Religion_Thoughts/the_infallibles_family/god_messengers/Muhammad_prophet/0/10/default.html
/News-Article/News_agency/public_relation_tebyan/2012/1/11/48585.html
/News-Article/Help/help_for_using_tebyan/2010/12/27/16865.html
/Directory/Free-Web-Submission.html
/ItMatchOnline.html
/Voting/public_opinion/default.html
/photo-gallery/archive/17/135/276/0/30/default.html
جدیدترین مطالب این بخش

کشف دلیل عمر طولانی زنان نسبت به مردان!
بر اساس نتایج یک مطالعه، یکی از دلایل طولانی‌تر بودن میانگین طول عمر زنان در مقایسه با مردان، می‌تو...

چرا زنان بیشتر افسرده می‌شوند؟
زنان در مقایسه با مردان دو برابر بیشتر احتمال دارد در طول عمر خود اختلال‌ افسردگی حاد را تجربه کنند...

ارسال مطالب به دوستان
send to freinds ارسال مطلب برای استفاده سایر دوستان

عنوان مطلب : کشف دلیل عمر طولانی زنان نسبت به مردان!
 
 برای ارسال این مطلب به دوستتان لطفا منو های زبر را بدقت تکمیل و دکمه ارسال را کلیک نمایید

 
 
 
 
  
دریافت رایگان (کلیک کنید)
ارسال دعوتنامه (کلیک کنید)
بازدید ها :   355   بازدید   
تاریخ درج مطلب  14/12/1395
تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
  چاپ این مطلب  

کشف دلیل عمر طولانی زنان نسبت به مردان!

کشف دلیل عمر طولانی زنان نسبت به مردان!

بر اساس نتایج یک مطالعه، یکی از دلایل طولانی تر بودن میانگین طول عمر زنان در مقایسه با مردان، می تواند کند بودن روند پیر شدن دستگاه ایمنی (سیستم دفاعی) بدنشان در مقایسه با مردان باشد...

بر اساس نتایج یک مطالعه، یکی از دلایل طولانی تر بودن میانگین طول عمر زنان در مقایسه با مردان، می تواند کند بودن روند پیر شدن دستگاه ایمنی (سیستم دفاعی) بدنشان در مقایسه با مردان باشد.

پژوهشگران ژاپنی می گویند که با ضعیف شدن دستگاه ایمنی بدن در طول زمان، احتمال ابتلای مردان به بیماری ها بیشتر و در نهایت، از طول عمرشان کاسته می شود.

آزمایش و بررسی عملکرد دستگاه ایمنی بدن هر فرد می تواند شاخصی برای تعیین سن زیستی (سن بیولوژیک) واقعی او باشد.

دستگاه ایمنی از بدن در برابر ابتلا به عفونت و سرطان محافظت می کند و عملکرد نامنظمش، زمینه ساز بروز بیماری است. 

در مطالعه ای که پژوهشگران ژاپنی انجام دادند، این پرسش بحث برانگیز مورد آزمون قرار گرفت که آیا تغییراتی که با پیر شدن افراد در دستگاه ایمنی بدنشان رخ می دهد، می تواند از دلایل متفاوت بودن میانگین امید به زندگی بین زنان و مردان باشد؟ 

در مطالعه ای که در دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو و تحت سرپرستی پروفسور کاتسو ایکو هیروکاوا انجام شد، نمونه های خون ۳۵۶ مرد و زن ۲۰ تا ۹۰ ساله که از نظر سلامت در شرایط مطلوبی بودند، آزمایش و بررسی شد.

آنها میزان گلبول های سفید و ملکول هایی را که سیتوکین خوانده می شوند، در نمونه خون افراد اندازه گیری کردند. سیتوکین نوعی پروتئین است که با سلول های دستگاه ایمنی بدن در تعامل است تا واکنش بدن به بیماری ها را تنظیم کند. 

با توجه به نتیجه پژوهش های پیشین و همانطور که انتظار می رفت، در هر دو جنسیت (زن و مرد) تعداد گلبول های سفید خون متناسب به افزایش سن افراد به تدریج کمتر می شد.

اما بررسی های بیشتر نشان داد که دو مولفه اصلی دستگاه ایمنی در بدن زنان و مردان باهم متفاوت است؛ سلول های "تی" که محافظت از بدن در برابر عفونت را برعهده دارند و سلول های "بی" که در ترشح پادتن ها در بدن ایفای نقش می کنند.

در این مطالعه، نرخ کاهش تعداد سلول های"تی" و سلول های "بی" در مردان سریع تر از زنان بود. در عین حال که روند کاهش مداوم تعداد سیتوکین ها در مردان و متناسب با افزایش سن آنها بیشتر می شد. 

همچنین بررسی ها نشان داد که تعداد دوگونه مشخص از سلول های دستگاه ایمنی که سلول های مهاجم خارجی را هدف قرار می دهند، متناسب با بالا بودن سن افراد، بیشتر می شد، ولی نرخ این افزایش نیز در زنان بیشتر از مردان بود.

به نظر پژوهشگران، عوامل و وضعیت دستگاه ایمنی هر فرد می تواند شاخصی برای تعیین سن واقعی بیولوژیک او باشد.

در گزارشی که از نتیجه این مطالعه منتشر شد، آمده است: "تغییرات در شاخص های مختلف دستگاه ایمنی که با افزایش سن در ارتباط هستند، بین زنان و مردان متفاوت است." 

نویسندگان گزارش افزوده اند: "یافته های ما نشان می دهد که با افزایش سن افراد، این شاخص ها در دستگاه ایمنی زنان کندتر از مردان کاهش می یابد. این روند، همسو با این واقعیت است که طول عمر زنان بیشتر از مردان است."

دکتر دانلد پالمر از اساتید ارشد کالخ سلطنتی دامپزشکی در بریتانیا هم گفت که مطالعات روی موش ها هم نتیجه مشابهی را به همراه داشته است.


 منبع: akairan.com

 

توجه : این مقاله توسط سیستم نرم افزاری واحد های وب سایت گردآوری شده است و تبیان زنجان ادعای مالکیت این محتوا را نداشته و صرفاً جهت ارتقای سواد عمومی منتشر گردیده است .تبیان زنجان یک وب سایت عمومی اطلاع رسانی میباشد. در صورتی که تولید کننده اصلی این محتوا میباشید و مایل نیستید در وب سایت تبیان زنجان این مطلب در دسترس عموم قرار گیرد لطفا از لینک ' ارسال گزارش ' زیر نسبت به ارسال درخواست خود اقدام فرمایید .
ارسال گزارش
آرشیو های مرتبط : زنان , طول عمر , مردان , دستگاه ایمنی ,
  

12345
 
0 نفر به اين مطلب راي داده اند
میزان متوسط :0.0 از 5

اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد ؟
 نام و نام خانوادگی : 
آدرس Email :             
کد درون تصویر را وارد نمایید                       
 
 12345 
ضعيفعــالی
ضمن تشکر از توجه شما به این مطلب , نظرات سازنده شما در هر مطلب را صمیمانه ارج نهاده و آنرا به عنوان مرجعی قابل اعتماد جهت پیشرفت و ترقی اطلاع رسانی در فضای گفتمانی مناسب , می دانیم و اميد داريم بتوانيم از حسن نظر شما در راستاي افزايش سطح ارائه محتوا و خدمت رساني بهره گيريم.
نظر شما پس از بررسی توسط بخش محتوا, قابل روئیت برای عموم خواهدبود .
(توجه: تایید نظرات به معنی قبول و یا تایید محتوای آن  از سوی تبیان زنجان نمی باشد )

 
 

183694
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.