مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
حتما ببنید
لینکستان وب سایت های مفید
عکس و عکاسی مقالات
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
احادیث حضرت محمد
امر به معروف و نهی از منکر

مطالب خواندنی ارسالی اعضا
ثبت مطلب شما در تبیان     / بازدید ها :   2415   بازدید /    تاریخ ارسال مطلب از سوی کاربر   22/10/1389 /    تغییر اندازه متن:  افزایش اندازه فونت متن    کاهش اندازه فونت متن
   

همه چیز در مورد فرار از زندان +عکس
نوع مطلب : مطالب درج شده توسط اعضای وب سایت [ مشاهده قوانین درج مطلب توسط اعضا در وبلاگ های تبیان زنجان ]

سریال فرار از زندانPrison Break محصول آمریکا و حق انحصار پخش آن در اختیار کمپانی شبکه رسانهای فاکس بود. کمپانی فاکس این سریال را به شبکههای بسیاری در سراسر دنیا فروخت و همچنین تمامی قسمتهای این سریال را بر روی DVD نیز عرضه کرد. این سریال از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ در آمریکا و کشورهای اروپایی پخش میشد.آغاز فرار از زندان

در سال ۲۰۰۱ شبکه رسانهای فاکس، با توجه به این که مجموعههای ۲۴ (مجموعه تلویزیونی) و لاست(گمشدگان) را موفق دید، سعی کرد درصدد رقابت با آنها درآید، در سال ۲۰۰۴ با پیشنهاد «پائول شیورینگ» موافقت کرد و «شیورینگ» هم، سناریوی قسمتهایی از آن را نوشت و کمپانی شروع به جمع کردن گروه فیلمبرداری، تجهیزات و انتخاب بازیگران کرد. شیکاگو به عنوان محل فیلم برداری و زندان «جولیت» به عنوان زندان خود داستان (فاکس ریور) انتخاب شد.چند کارگردان برای یک سریال

تقریبا هر فصل از این سریال را چندین کارگردان متفاوت ساختهاند. فیلمنامه این سریال را ۱۱ نویسنده نوشتند و ۱۶ کارگردان آن را ساختند. همچنین بیش از ۲۷۰ نفر به عنوان بازیگر در این سریال ایفای نقش کردند. فرار از زندان تا کنون نامزد دریافت جوایزی هم چون Golden Globe و Emmy شده است. برای فیلم برداری این مجموعه در محلهای مشخص شده و هزینه استفاده از آنها ۲ میلیون دلار برای هر قسمت خرج شد! و تصویربرداری، تدوین، نورپردازی و در مجموع جلوههای تصویری و صوتی در خور توجه هستند. بازیهای حساب شده و آگاهانه بازیگران پرتعداد یا نامهای آشنا و بزرگ آنها و کارگردانی خوب، دلیل تفاوت این مجموعه است.


اما عامل مهمی که مجموعه «فرار از زندان» را به اثری در خور توجه تبدیل کرده است داستان و ظرافتهای موجود در آن اثر است؛ برای مثال «مایکل»، نقشه زندان را روی تمام بدن خود آن هم به شکل تصویری به طور کامل نامربوط خالکوبی کرده است، یا در رابطه پیچیدهای که او با بعضی از زندانیان دارد پیگیری بعضی از برنامههای آنها در خارج از زندان و خیلی قبل از ورود مایکل به زندان صورت گرفته است تا در زمان مناسب از آنها استفاده شود، در نهایت ترکیب نماهای فوقالعاده موفق و به جایی که از داخل به خارج از زندان و یا بالعکس صورت میگیرد، از محصور شدن دوربین در چارچوب زندان و افت ریتم اثر و به تبع آن خستگی بیننده جلوگیری میکند.
داستان 4 فصله

داستان این مجموعه تلویزیونی در مورد دو برادر است که یکی از آنها برای قتلی که انجام نداده به اعدام محکوم شده و برادرش خود را به زندان میاندازد تا با استفاده از نقشهای بسیار حرفهای او را از حکم اعدام فراری دهد. برادر قاتل؛ مایکل اسکوفیلد نام دارد که در کالج مدرک مهندسی سازه گرفته و دارای هوش فوقالعادهای است. تمامی داستان اصلی سریال به فرار این دو برادر مربوط است و با اتفاقاتی که رخ میدهد جذابتر میشود. البته فرار کردن، موضوع اصلی این سریال، در تمام قسمتهای آن است و حتی بعد از گریختن از زندان نیز آنها به عنوان مجرمین تحت تعقیب، باز هم فرار میکنند.تعدادقسمتهای هرفصل


تاکنون 69 قسمت از این سریال دوبله شده است:
فصل اول: ۱۶cd تعداد: ۲۲ قسمت
فصل دوم: ۱۶cd تعداد: ۲۲ قسمت
فصل سوم: ۱۲cd تعداد: ۱۳قسمت
فصل چهارم: ۱۶cd تعداد: ۲۲ قسمت + ۲ قسمت فرارنهاییخلاصه داستان فصلهای سریال


فصل اول:
در این فصل سریال «مایکل اسکوفیلد» برای نجات برادرش «لینکلن باروز» از زندان، که قربانی توطئه شرکتهای مافیایی شدهاست، بیجهت اقدام به سرقت از بانک میکند تا به جرم سرقت به زندان بیفتد. وی با درخواست وکیلش خود را به زندان «فاکس ریور» انتقال میدهد، این مکان همان زندانی است که باروز (برادرش) در آن زندانی است. مایکل اسکوفیلد که از قبل نقشه تاسیسات زندان را تهیه کرده و به شکلی خاص روی بدنش خالکوبی کرده بود، سرانجام موفق میشود با ترفندهای جالب و هوش فوقالعادهاش برادر خود را از زندان فراری دهد، اما برای این کار مجبور میشود تعدادی دیگر از زندانیها را نیز در نقشه فرار شریک کند.فصل دوم:
مربوط به داستان فرار هر یک از این زندانیها از جمله مایکل و برادرش پس از رهایی از زندان است. بعد از گذراندن ماجراهایی در پایان مایکل به جرم آدمکشی به زندانی به نام «سونا» در کشور پاناما میافتد.


فصل سوم:
مایکل اسکوفیلد در سونا یک نقشه فرار را طراحی میکند و از زندان پاناما با چندین تن از زندانیان دیگر فرار میکند، ولی او نمیخواهد خلاف کاران سابقه دار دوباره آزادانه در جامعه رها شوند، از اینرو ترفندی میبیند تا آنها نتوانند همراهش بیایند. با این حال مشخص میشود که نقشه زندانی کردن او در زندان پاناما، کار همان شرکتهای مافیایی است و قصد آنها این بوده که مایکل به خاطر هوش فوقالعادهاش مجبور شود شخص دیگری که مورد نظر آنها است، را با خود از زندان آزاد کند.فصل چهارم:
مایکل به دنبال خونخواهی نامزد خود «سارا» میباشد و پس از رویارویی با عوامل مافیا در مییابد که «سارا» زندهاست. با این حال مایکل مجبور میشود که در ازای آزادی خود و دوستانش به عدهای در بر اندازی شرکتهای مافیایی کمک کند. شرکت مافیایی اطلاعاتی مربوط به یک پروژه عظیم در ارتباط با انرژی را روی یک وسیله دیجیتال به نام «سیلا» ذخیره کرده و مایکل پی میبرد رقبای این شرکت به دنبال سیلا هستند. در پایان، مایکل متوجه زنده بودن مادر خود میشود و پی میبرد که مادرش نیز در جرگه افرادی است که میخواهند «سیلا» را به دست آورند! در نهایت گروهی، که از طرف سازمان ملل حمایت میشوند به کمک مایکل میآیند و او و تمام افرادی که با وی، از فاکس ریور فرار کرده و جان سالم به در برده بودند (به جز یک نفر، تئودور بگول) به خاطر همکاری با این گروه که منجر به از هم پاشیدن شرکت مافیایی و دستگیری رئیس آن میشود، مورد بخشش قرار میگیرند.


فرارنهایی :
در دو قسمت پایانی سریال، مشخص میشود که مایکل که از بیماری مهلکی در خود آگاه بوده، در آخرین تلاشهایش با فراری دادن سارا از زندان، که به قیمت جان خودش تمام میشود، میمیرد. «سارا» که در آن زمان باردار بوده، اسم فرزندش را «مایکل» میگذارد.فرار از زندان در ایران

فرار از زندان سریال پرطرفدار جهانی به صورت دوبله از طریق شبکه ویدئو خانگی رسمی (شرکت جوانه پویا) دوبله و روانه بازار شد.
این سریال در اوایل سال ۸۸ به صورت دوبله و مجاز در اختیار مردم قرار گرفت که اولین تجربه توزیع یک سریال خارجی به این شکل به شمار میرود.این مجموعه توسط دوبلورهای برجسته کشور دوبله شده است و هم اکنون در فروشگاههای عرضه محصولات فرهنگی موجود است..


بازیگران اصلی

ونتورث میلر در نقش مایکل اسکوفیلد قهرمان باهوش و البته مهربان داستان
«رومینک پرسل» در نقش لینکلن باروز (برادر مایکل)که فردی خلافکار است و گرفتار توطئه میشود، اما قلبی مهربان دارد.
پائول ادلستین در نقش پائول کلرمن بازیگر ۳۹ ساله، قاتل بی وجدان وابسته که بسیاری از شخصیتهای اصلی خوب داستان به دست او کشته میشوند.
رابرت نپر در نقش تئودور بگ ول (تی بگ، یک منحرف و هم زندانی مایکل و لینک).

آمائوری نولاسکو در نقش فرناندو سوکره (هم سلولی مایکل و بهترین دوست او در تمام مدت سریال). او متهم به سرقت مسلحانه است و به خاطر نامزد خود چنین کاری کرده است. او در آستانه ازدواج با نامزد خود، مجبور به فرار از زندان میشود.


سارا وین کالایز در نقش دکتر سارا تانکردی دکتر بهداری زندان، نامزد مایکل و دختر فرماندار . در فرار از زندان به مایکل کمک میکند ولی خیلی زود متوجه میشود خودش و پدرش هم هدف سازمان هستند.

وید ویلیامز در نقش براد بلیک (افسر ارشد زندان)در ابتدا زندانیان را آزار میدهد. در فصل دوم او که از زندان اخراج شده به دنبال فراریان میافتد و با یک پاپوش، خودش به زندان میافتد.
ویلیام فیچنر در نقش آلکس ماهون افسر (FBI)، یک پلیس بی رحم که زندانیان را به جای دستگیری به قتل میرساند.

رابین تونی در نقش ورونسیا تون وان، وکیل لینکلن باروز که در قسمت ابتدایی فصل دو، وقتی پی میبرد، جفتری زنده است، توسط عوامل سازمان کشته میشود.

سیلاس وایر میشل در نقش «های وایر»، هم اتاقی دوم «مایکل اسکوفیلد» یک بیمار روانی است، اما حافظه فوق العادهای دارد. او یکی از هشت فراریهای زندان «فکس ریور» است که هنگام بازداشت توسط «آلکس ماهون» تحریک میشود و خودکشی میکند.

فرانک گریلودر نقش نیک ساورین، وکیل لینکلن باروز که با تهدید جان دوستان آبروزی به او کمک میکند ولی بعدا پشیمان میشود.

«چارلز وستورلند» در نقش «موسا واتسون»، مردی که متهم به سرقت یک و نیم میلیون دلار پول بوده و به خاطر بیماری دخترش تصمیم به فرار میگیرد، اما توسط بلیک هنگام فرار زخمی میشود.


باز منتشر شده توسط sadafe69 در وب سایت تبیان مرکز زنجان   

توجه : این مطلب جزو مطالب ارسالی کاربران به ساختار وبلاگی خود در وب سایت می باشد . تبیان زنجان مسئولیتی در خصوص بررسی فنی محتوای آن ندارد و محتوای آنرا تایید یا رد نمی کند . برای مطالعه قوانین ارسال مطلب "این قسمت " را ببینید .
© 2004-2009 Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.