.
    ورود به صفحه اصلی گالری صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
camera اطلاعات این تصویر


نام تصویر : عکس دیدنی از آشپرخانه مدرن و ترکیب رنگ و نور مناسب در آن
سایز تصویر : 457 × 840
توضیحات تصویر :
آشپزخانه یكی از مهمترین بخش های هر خانه است كه فعالیت های بسیاری در آن انجام می شود. بنابراین، با اطمینان خاطر می توانید از رنگ های روشن و درخشان كه احساس انرژی را با خود به همراه می آورند، در آن استفاده كنید. اگر علاقمند نیستید كه از چند رنگ بر روی هر یك از دیوارها بهره ببرید، تنها یك رنگ را به كار برید. با این همه، استفاده از چند رنگ، آن جا كه تقابل هایی میان رنگ ها پدید آید، می تواند منظره ی آشپزخانه را مدرن كند.
رنگ های نارنجی، قرمز، زرد و سبز، حس زنده بودن و شكوه را برای آین آشپزخانه به ارمغان آورده اند. این حس حاصل تقابل رنگ های دیوارها و وسایل است. هرگاه احساس كنید كه نیاز به روحی جدید در آشپزخانه دارید، به آسانی می توانید برخی از خرده وسایل را عوض كنید و به جای آنها جایگزین هایی با رنگ جدید تهیه كنید.
برخی از شما ممكن است به طرح های چهارخانه یا راه راه بر روی دیوارهای آشپزخانه علاقه داشته باشید. گهگاه می توان چنین طرح هایی را از میان كاغذهای دیواری یافت. اما اگر طرح دلخواه خود را نیافتید، ناامید نشوید. خودتان دست به كار شوید و الگوی مورد نظر را پدید آورید. - نخست كل دیوارها را به رنگ سفید یا كرم بسیار روشن در آورید. دقت كنید كه زیرسازی رنگ ها به درستی صورت گیرد و سطح دیوار صاف و یكدست باشد. سپس، نوارهای باریكی از كاغذ تهیه كنید و درون آنها را با تیغ ببرید. - این نوارها را بر روی دیوارها قرار دهید و درون شان را رنگ آمیزی كنید. مثلاً اگر زمینه ی اصلی كرم رنگ است، می توانید برای نوارها از رنگ سفید استفاده كنید. - پس از این كه رنگ خشك شد، نوارها را به صورت افقی قرار دهید تا خطوط افقی را نیز بر روی دیوار پدید آورید. برای این كه خطوط صاف و موازی باشند، دقت بسیاری لازم است. برای این منظور، می توانید مثلاً برای كشیدن خطوط عمودی، بالا و پایین دیوار را به فاصله های 10 سانتی متری علامت گذاری كنید تا بتوانید نوارها را دقیقاً موازی هم قرار دهید. اگر سراسر آشپزخانه سفید باشد، احساس خواهید كرد كه در بیمارستان هستید. از این رو، برای جلوگیری از سادگی بیش از حد، رنگ هایی را نیز به طرح خود بیفزایید.
تهیه ی كفپوشی جدید برای آشپزخانه می تواند هزینه بر باشد. از این رو خودتان می توانید با رنگ آمیزی و سپس براق كردن كفپوش، جلوه ای نو پدید آورید. تقابل این دو رنگ در تصویر بسیار دلنشین است. پس از خشك شدن رنگ، پوششی برای براق كردن بر روی كفپوش استفاده شده است.
با رنگ ها و شیوه ها و طرح های مختلف رنگ آمیزی، جذابیت را برای آشپزخانه ی خود به ارمغان آورید. یكی از رنگ های جذاب در آشپزخانه، رنگ آبی است. كاشی های آبی نیز می توانند همین جلوه را پدید آورند. اگر در زمینه ی اصلی رنگ دیوارها یا كاشی ها، طرح ها و خطوطی نیز دیده شود، بر جذابیت فضا افزوده می شود. از این رو، سعی كنید طرحی را برگزینید كه بافت آن نیز به دلنشین كردن فضا كمك كند. صورتی زیبا اگر چه در بسیاری از آشپزخانه ها "صورتی" رنگ متعارف و معمول نیست، اما استفاده از آن در زیبا كردن طرح می تواند بسیار سودمند باشد. این رنگ محیط را گرم و دوستانه می كند و با هم آیی آن با سفید و خاكستری جلوه ی آشپزخانه را امروزی می كند. البته صورتی را می توان با طیف گسترده ای از رنگ ها به كار برد كه هر یك احساس و حال و هوایی متفاوت را پدید می آورند.
وجود بوفه های جادار مهمترین نكته در آشپزخانه است ؛ یعنی جایی برای قرار دادن وسائل و مواد غذایی فاسد نشدنی. در بوفه ها و كابینت می توانید قوطی های كنسرو و خرده ریزهای آشپزخانه را قرار دهید تا بدین ترتیب، محیط شلوغ و آشفته به نظر نرسد. به هر روی، مهمتر آن است كه بتوانید هر وسیله ای را كه بدان نیاز دارید، به سرعت پیدا كنید و از آن استفاده نمایید. روی قفسه ها و لبه ی كابینت نیز فضای مفیدی است كه در صورت داشتن ایده، به خوبی می توان از آن استفاده كرد. از یك سو، می توانید برخی وسایل تزیینی یا گلدانی از گل را بر روی آن قرار دهید تا از این طریق جلوه ی آشپزخانه زیباتر شود. از سوی دیگر، روی كابینت فضای مناسبی را برای قرار دادن برخی وسایل كاربردی كه نمای مطلوبی نیز دارند، در اختیار می نهد. مثلاً، می توانید ماكروفر یا آبمیوه گیری خود را آنجا بگذارید. به هر تقدیر، استفاده از چنین فضاهایی در آشپزخانه از گذشته ی دور مرسوم بوده است، هر چند در سال های اخیر، جلوه ی آن مدرن تر و كاربرد آن سودمندتر شده است. به نظر می رسد كه مناسب و جادار بودن بوفه ها و كابینت امروزه بیش از گذشته است، زیرا در آپارتمان های كوچك شهری داشتن چنین فضاهایی برای هر آشپزخانه ای موهبتی به شمار می رود.
اگرچه بوفه و كابینت عناصری كاربردی در آشپزخانه به شمار می روند، اما می توانند بخشی از جلوه ی تزیینی فضا نیز باشند. از این منظر، انتخاب رنگ مناسب برای آنها اهمیت بسیاری دارد. رنگ های آبی و سفید می توانند گزینه ی مناسبی برای رنگ آمیزی كابینت باشند. چنان كه در این تصویر مشاهده می كنید، قفسه ها به رنگ آبی درآمده اند و بشقاب ها نیز شطرنجی آبی و سفید در زمینه ی خود دارند. تأثیر چنین طرحی می تواند بر هر بیننده ای عمیق باشد. طرح سنتی این قفسه ی سفید طرحی سنتی و جذاب دارد. با این همه، می توان حتی در آشپزخانه ای مدرن نیز آن را به كار برد. هماهنگی سفید و خطوط سبز جلوه ی مطلوبی را پدید آورده و بر زیبایی طرح افزوده است. همچنین، ردیفی از سبزینه ها نیز در این طرح خودنمایی می كنند و كاملاً با فضا همگون اند.
شیوه های گوناگونی برای جذاب تر كردن نمای بوفه می توان یافت. بی تردید، یكی از آسان ترین شیوه ها رنگ آمیزی بوفه است كه به آن جلوه ای نو می بخشد. بوفه را می توان با رنگ های مختلف تزیین كرد یا حتی می توان درهای آن را با نمای موزائیكی یا دیگر طرح ها زیباتر نمود. شیشه های رنگی نیز شیوه ی مناسبی اند كه به كمك آنها فضای آشپزخانه جذابیتی دو چندان می یابد. از این رهگذر، بوفه نیز گذشته از آن كه ویژگی كاربردی خود را حفظ می كند، بخشی از نمای تزیینی آشپزخانه می شود. به یاد داشته باشید كه بوفه ای با در شیشه ای جلوه ای روشن تر از بوفه هایی با درهای معمولی پدید می آورند.
به كمك بوفه و وسایل آن می توان مناظر گوناگونی در آشپزخانه پیش روی گذاشت. هر یك از مجموعه ی وسایل و عناصر درون آشپزخانه می توانند سبك متفاوتی را پدید آورند؛ مجموعه ای از ظروف چینی، اشیای قدیمی و سنتی و ظرف های شیشه ای، هر كدام جلوه ای خاص – از مدرن و امروزی تا سنتی و ییلاقی – به فضای آشپزخانه می بخشند. برای آن كه كه آشپزخانه شما جلوه ای مرتب تر بیابد، می توانید بر روی درهای شیشه ای بوفه ها پرده هایی متناسب و همگون نصب كنید. این پرده ها دست كم دو فایده خواهند داشت: از یك سو، همان گونه كه اشاره شد، جلوه ی آشپزخانه را به عنوان بخشی از عناصر تزیینی زیباتر می كنند و از سوی دیگر، به كمك آنها می توانید برخی آشفتگی های درون بوفه یا برخی وسایلی را كه نمی خواهید جلوی چشم باشند، پنهان كنید.

تعداد بازدید : 442
دسته بندی : فضاهای داخلی   > آشپزخانه  


442
camera تصاویر مرتبط با این عکس
Copyright 2010 Tebyan Branch Of Zanjan Province. All rights reserved.
(استفاده از آرم تبیان زنجان به منظور مالکیت تبیان زنجان بر عکس نمی باشد و تنها به معنای استفاده از سرور های مجموعه و منابع برای نمایش آن به مخاطبان است . لذا این وب سایت ادعایی در این خصوص ندارد )