.
    ورود به صفحه اصلی گالری صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
camera اطلاعات این تصویر


نام تصویر : اماکن دیدنی در استان آنکارا در ترکیه
سایز تصویر : 600 × 797
توضیحات تصویر :
ایتخت کشور ترکیه، با آثار باستانی و بناهای تاریخی، دانشگاههای معتبر و از مراکز مهم دیگر فرهنگی مهم با مردمی پر تلاش و کوشش. آنکارا به یونانی و لاتینی، انکوزه به یونانی جدید انگره به نوشته جغرافیادانان عرب انقره، انقوریه و نیز قلعه السلاسل پایتخت جمهوری ترکیه و مرکز ولایت آناتولی و در محل تلاقی سه رودخانه قرار گرفته که مجموع آنها رودخانه انقره را تشکیل می دهد. آنکارا بر دامنه و سراشیبی کوهی واقع گشته که از جنوب به شمال کشیده شد و قلعه ای وسیع بر فراز قله آن قرار گرفته، این قله 978 متر ارتفاع از سطح قرار دارد. آنقره، مرکز بازرگانی و محل عبور کاروانها بوده و سابقه ای کهن یعنی از ماقبل تاریخ دارد. بر فراز تپه قلعه ای ساخته شد که رفته رفته طی قرنها توسعه یافت به صورت شهری در آمد، احتمالاٌ‌ تاریخ بنای این دژ به ماقبل تاریخ میرسد، اما شکل کنونی این دژ از روزگار بیزانس است که در عهد سلجوقیان چندین بار تعمیر و بزرگ شد در دیوارهای آن بسیاری از مصالح جابجا شده قدیمی دیده می شود. شکل آن تقریباٌ مربع و از سه قسمت تشکیل گردیده و ارگ آن به نام آق قلعه است.

تعداد بازدید : 1053
دسته بندی : گردشگری و توریستی   > کشور های خاور میانه   > ترکیه


1053
camera تصاویر مرتبط با این عکس
Copyright 2010 Tebyan Branch Of Zanjan Province. All rights reserved.
(استفاده از آرم تبیان زنجان به منظور مالکیت تبیان زنجان بر عکس نمی باشد و تنها به معنای استفاده از سرور های مجموعه و منابع برای نمایش آن به مخاطبان است . لذا این وب سایت ادعایی در این خصوص ندارد )