.
    ورود به صفحه اصلی گالری صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  
camera اطلاعات این تصویر


نام تصویر : عكس فوق العاده زيبا از پرواز پروانه ها و نشستن پروانه روي گل هاي زيبا
سایز تصویر : 486 × 800
توضیحات تصویر :

پروانه ها قسمت عمده ای از جهان حشرات را تشکیل می دهند وطبق محاسبات دانشمندان ، تاکنون ُیکصد هزارنوع از این حشره شناخته شده است.

بالهای پروانه ها را پولکهای شفاف و رنگارنگ پوشانیده که طرز قرار گرفتن آنها ، از شاهکارهای خلقت به شمار می آید. پروانه های نر ، قشنگتر و خوش خط و خالتر از ماده ها هستند.

پروانه ها، چشم های مرکب دارند که تعداد آنها گاهی به هجده هزار می رسد! پروانه تا وقتی تکامل پیدا کند مانند سایر حشرات چهارمرحله از زندگی را می گذراند: تخم، کرم، پیله، پروانه که برای نمونه کرم ابریشم را که اکثرمردم با آن آشنایی دارند می توان نام برد.

پروانه ها تا وقتی که به صورت کرم زندگی می کنند ازبرگ نباتات استفاده می نمایند. ولی چون پروانه شوند از شیره و شهد گلها می خورند. اما استثنائی هم در بین آنها دیده می شود مانند " پروانه ارغوانی" که چون عقاب بلند پرواز و چون کلاغ کوتاه بین، از اوج درخت فرود آمده و شکم خود را از گند و کثافات مرداب ها پر می کند.

 

مهاجرت پروانه ها
پروانه ها گاه می توانند مسافت های بسیار زیادی را طی کنند. مثلاً نوعی از آنها را در قطب شمال پیدا کرده و متوجه شده اند که این پروانه پس از طی هفتصد مایل راه ، به آن نقطه از عالم رسیده است.
معمولاً پروانه ها دسته جمعی مهاجرت می کنند.

A butterfly is a mainly day-flying insect of the order Lepidoptera, the butterflies and moths. Like other holometabolous insects, the butterflys life cycle consists of four parts, egg, larva, pupa and adult. Most species are diurnal. Butterflies have large, often brightly coloured wings, and conspicuous, fluttering flight. Butterflies comprise the true butterflies (superfamily Papilionoidea), the skippers (superfamily Hesperioidea) and the moth-butterflies (superfamily Hedyloidea). All the many other families within the Lepidoptera are referred to as moths.

Butterflies exhibit polymorphism, mimicry and aposematism. Some, like the Monarch, will migrate over long distances. Some butterflies have evolved symbiotic and parasitic relationships with social insects such as ants. Some species are pests because in their larval stages they can damage domestic crops or trees; however, some species are agents of pollination of some plants, and caterpillars of a few butterflies (e.g., Harvesters) eat harmful insects. Culturally, butterflies are a popular motif in the visual and literary arts


تعداد بازدید : 2032
دسته بندی : جانواران و حیات وحش   > حشرات   > پروانه ها


2032
camera تصاویر مرتبط با این عکس
Copyright 2010 Tebyan Branch Of Zanjan Province. All rights reserved.
(استفاده از آرم تبیان زنجان به منظور مالکیت تبیان زنجان بر عکس نمی باشد و تنها به معنای استفاده از سرور های مجموعه و منابع برای نمایش آن به مخاطبان است . لذا این وب سایت ادعایی در این خصوص ندارد )