تاریخ : 18/9/1394

آدرس مطلب :
http://Tebyan-Zn.ir/news-papers/News_agency/public_relation_tebyan/tebyan_zn_announcement/2015/12/9/181971.html


اطلاعیه انتشار ویژه نامه "شولای مصیبت" به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص)واحد اطلاع رسانی تبیان زنجان-

 

مدينه حال و هواي غريبي دارد. چندي است كه شهر پيامبر(ص) ، مونس اشك و آه شده است و خاطره خنده و تبسم را از ياد برده است.از آن هنگام كه كاروان بزرگ حج ، از زيارت خانه خدا باز گشته‏ اند،هر لحظه سيماي ملكوتي پيامبر(ص) افروخته‏ تر مي‏شود و سرو بلندش، پس از يك عمر تلاش و پيكار، خميده ‏تر.

گويا در همين روزها پيك الهي براي او پيام آورده است كه اي محمد :

تو مي‏ميري، ديگر مردمان نيز مي‏ميرند. (زمر 30)

در حالي كه دست بر شانه علي(ع) دارد، راهي قبرستان بقيع مي‏شود، تا در واپسين لحظات، براي اسيران خاك، طلبِ آمرزش كند.

با قدمهايي شمرده، وارد بقيع مي‏شود. با نگاهي مهربان يك يك قبرها را از نظر مي‏گذراند و برايشان فاتحه مي‏خواند.

چندي پيش پيامبر(ص) به فاطمه(س) فرمود: دخترم! هر سال جبرئيل تمامي قرآن را يك‏بار براي من مي‏خواند؛ اما امسال دو مرتبه آن را خواند.

 تبیان زنجان

على علیه السلام گوید: جبرئیل در بیمارى پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم كه بر اثر آن از دنیا رفت هر روز و هر شب به نزد او مى آمد، و مى گفت : خداوند به تو سلام مى رساند و مى گوید: چگونه اى ، در حالى كه او خود به تو آگاه تر است ، ولیكن مى خواهد شرافت و كرامت تو را بر مردمان افزون كند، و مى خواهد عیادت بیمار را در میان امت تو سنت و امر پسندیده اى بگرداند، و پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم اگر دردى مى داشت ، به او مى گفت مى بینى درد دارم .

 ویژه نامه "شولای مصیبت" به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص)

تبیان زنجان

تصویری از ویژه نامه

شما همرامان عزیز تبیانی با مطالعه این ویژه نامه می توانید با نگاهی گذرا به نگاهی به عام الفيل سال تولد پيامبر(ص)،پدر رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم،مکان ولادت حضرت رسول اكرم (صلي الله عليه وآله وسلم)،قرآن كریم و بشارت هاى پیامبران،معجزه جاودان پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله و سلم)،محبت در سیره رسول خدا،اخلاق خانوادگی پیامبر صلی الله علیه و آله،اقرار دشمنان به مباهله،احادیث گهربار پیامبر اکرم (ص)-بخش اول،سوگنامه امام علی در فراق پیامبر،چگونگی ملاقات فرشته مرگ با رسول خدا (ص)،و...  آشنا شوید.

همچنین اشعار و پیامک هایی نیز به همین مناسبت در متن ویژه نامه موجود است.

کاربران میتوانند با مراجعه به وب سایت WWW.TEBYAN-ZN.IR به مطالعه ويژه نامه بپردازند .

لازم به ذکر است کاربران تبیان می توانند در وب سایت تبیان (مرکز زنجان) قبل از فرا رسیدن هر مناسبت , شاهد ویژه نامه های جذاب و جدیدی باشند که در زمینه های دینی و اجتماعی و ... کاربران را با جدیدترین مقالات و مطالب کاربردی روز مرتبط با آن ویژه نامه آشنا می کند.

ویژه نامه "شولای مصیبت" به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص)


گردآوری:گروه اخبار و اطلاع رسانی سایت تبیان زنجان
http://www.tebyan-zn.ir/news_agency.html