مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
احادیث حضرت محمد
عکس و عکاسی مقالات
لینکستان وب سایت های مفید
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
امر به معروف و نهی از منکر
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط ROHISAMADI با 120827 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 545
     درج شده در 3017 روز و 18 ساعت و 1 دقیقه قبل
    

مشکلات بارداري سالانه جان 500 هزار مادر را مي گيرد

 

صندوق کودکان سازمان ملل متحد، يونيسف، در گزارشي از مرگ سالانه 500 هزار مادر بر اثر مشکلات بارداري خبر داد.

بر اساس آخرين آمارهاي يونيسف در سال 2009، احتمال مرگ زنان هنگام زايمان و يا بر اثر عوارض مربوط به بارداري در کشورهاي کمتر توسعه يافته 300 بار بيشتر از زناني است که در کشورهاي توسعه يافته زندگي مي کنند.
بر اساس اين گزارش، احتمال مرگ نوزادان در اولين ماه تولد در کشور هاي در حال توسعه، 14 برابر بيشتر از نوزادني است که در کشورهايي توسعه يافته به دنيا مي آيند.
گزارش ساليانه يونيسف بر ارتباط ميان بقاي مادران و نوزادان تاکيد کرده و فرصت هايي را براي از بين بردن فاصله ميان کشورهاي فقير و ثروتمند در رابطه با مرگ و مير مادران هنگام زايمان پيشنهاد مي کند.
اين گزارش مي افزايد: ايران در اين زمينه در ميان کشورهاي جهان، در رده هشتاد و سوم جدول مربوط به مرگ و مير کودکان زير پنچ سال قرار دارد.
' سعيد عصايي' کارشناس بخش رشد و تکامل يکپارچه دوران خردسالي يونيسف در ايران، مي گويد : دستاوردهاي ايران در مورد کاهش مرگ و مير کودکان زير پنچ سال چشمگير است به طوريکه از سال 1990 تا 2005 اين رقم در ايران به نصف رسيده است.
وي افزود: مرگ و مير مادران در ايران در سال 2007 به 24.6 درصد در هر 100 هزار تولد رسيده که نسبت به 91 مورد مرگ در هر 100 هزار تولد زنده در سال 1998 کاهش قابل توجهي را نشان مي دهد.
وي اضافه کرد پيش بيني مي شود بر اساس اهداف توسعه هزاره، اين شاخص تا سال 2015 به 18 تا 20 مورد فوتي در هر 100 هزار تولد زنده برسد
توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.