مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
عکس و عکاسی مقالات
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
امر به معروف و نهی از منکر
لینکستان وب سایت های مفید
احادیث حضرت محمد
طبقه بندی موضوعی مطالب
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط ali146 با 3204 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 122
     درج شده در 1106 روز و 18 ساعت و 32 دقیقه قبل
    

دین و زندگی را بیش‌تر بشناسیمتبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

سومین درس از دفترچه‌ی سؤالات عمومی کنکور به دین و زندگی اختصاص دارد. ضریب این درس 3 بوده و 25 سؤال از مباحث دین و زندگی دوم و سوم دبیرستان و دین و زندگی سال چهارم را شامل می‌شود. در نگاه اول شاید این طور تصور شود که این درس مطلقاً حفظی است، اما حقیقت آن است که سؤالات طرح‌شده از این درس بسیار مفهومی است. به‌ویژه در بخش آیات که مورد توجه طراحان قرار دارد.

برای موفقیت در کنکور شما به نمره یا درصد این درس نیاز خواهید داشت؛ زیرا طبق آمار معمولاً میزان پاسخ‌گویی به سؤالات این درس، از سایر درس‌ها بیش‌تر است. پس اگر می‌خواهید از قافله عقب نمانید، دین و زندگی را فراموش نکنید.

به خاطر سپردن نکات زیر، به افزایش کیفیت در مطالعه‌ی درس دین و زندگی منجر خواهد شد:

1- اگر می‌خواهید در این درس نمره بیاورید، آیات را جدی بگیرید.

2- پیام آیه را بفهمید و سپس حفظ کنید. چه بهتر که هر آن‌چه از پیام آیه متوجه شدید، در کنار آن یادداشت کنید.

3- آیه‌ها در راستای موضوع متن درس هستند. پس درک هدف و موضوع یک درس، درک آیه‌های آن درس را نیز به دنبال خواهد داشت.

4- در آیات باید این‌که چه کسی، چه چیزی را به چه کسی گفته است، حفظ کنید.

5- آیات قرآن تنها دربردارنده‌ی یک پیام نیستند. این منجر به قرابت معنایی می‌شود که گاهی در تست‌ها با آن مواجه می‌شویم. پس آیه‌هایی را که دربردارنده‌ی پیامی مشترک هستند، (به‌ویژه وقتی از درس‌های مختلف هستند) دسته‌بندی کنید.

6- متن درس دربردارنده‌ی مفاهیم دینی است که باید این مفاهیم را متوجه شوید و این اولویت دارد؛ اما در مرحله‌ی دوم باید کلمات کلیدی موجود در متن درس را به همان شکلی که هست خوب حفظ کنید. به‌ویژه احادیث که باید کلمه به کلمه‌ی آن حفظ شوند.

7- کلماتی مثل اولین، آخرین، مهم‌ترین، بهترین و... بسیار مهم هستند و در تست‌ها فراوان دیده می‌شوند.

8- از بیش‌تر بدانیدها طبق قانون به طور مستقیم سؤال نخواهد آمد؛ اما خواندن روزنامه‌وار آن‌ها می‌تواند به ما در شناخت مفاهیم درس کمک کند.

9- خلاصه‌نویسی کنید. مطالب این کتاب پرحجم است. ابتدا بهتر است آن‌ها را فشرده کنید و سپس دریافت کنید.

10- هیچ گاه به محض خواندن این درس مستقیم به سراغ تست‌ها نروید. اگر خیلی مشتاق محک زدن خود هستید، سؤالات تشریحی کار کنید. حداقل 24 ساعت بعد، تست زدن را شروع کنید.

11- مطالعه‌ی این درس را به صورت پوششی انجام دهید و زمان مطالعه‌ی آن را در هفته پخش کنید. این‌که شما 1 روز مانده به آزمون یک‌جا این درس را می‌خوانید و ازقضا نتیجه نیز می‌گیرید، نشان از عملکرد درست شما نیست. حلقه‌ی مفقود در این فرایند، سپرده شدن صحیح مطالب به حافظه‌ی بلندمدت است. نتیجه‌ی آزمون‌های جامع عملکرد واقعی شما را نشان می‌دهد.


باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجانتوجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.