مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
لینکستان وب سایت های مفید
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
عکس و عکاسی مقالات
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
امر به معروف و نهی از منکر
احادیث حضرت محمد
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط ali146 با 3204 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 516
     درج شده در 1871 روز و 11 ساعت و 11 دقیقه قبل
    

 

فکر کردن به آروزهای دور و دراز اگرچه فی نفسه کار قشنگ و پسندیده ای از سوی همه طالبان پیشرفت تلقی می شود، اما بسیار در معرض خطر وقت تلف کردن هم هست.

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

اینکه ما گوشه ای بنشینیم و فقط فکرمان این باشد که به هر چه می خواهیم برسید، غلط محض است چون طبعا باید قدمی برداریم تا به خواسته هایمان نزدیکتر شویم.

در این گزارش از ۵ گام ساده اما مهم برای شما می گوییم که می تواند به همه کمک کند که به آرزوهایشان نزدیکتر شوند:

۱٫ الویت بندی کنید

الویت بندی کردن به این مفهوم نیست که یک هدف مهم و دیگری بی اهمیت است، بلکه هدف از این کار مرتب کردن ذهن است.

شما هم مثل هر کس دیگری چیزهای زیادی می خواهید و فکرهای جورواجور فراوانی را در ذهن می پرورانید. اما وقتی هیچ یک از این فکرها سرجا و در جایگاه خود قرار نداشته باشند، طبعا همه چیز بهم می ریزد.

از ذهن بهم ریخته و شلخته نمی توان انتظار چندانی داشت. آنچه می خواهید به آن دست یابید را در ذهن طبقه بندی و مرتب کنید تا هم خودتان راحت باشید و هم ذهن بی نوایتان به آرامش برسد.

۲٫ بیرحمانه برنامه ریزی کنید، خستگی ناپذیر به اجرا درآورید

کمی بیرحم باشید. لازم است که کمی بیرحم باشید، چون قرار است به هر آنچه می خواهید، برسید. مرحله برنامه ریزی باید بیرحمانه پیش رود و مرحله اجرایی باید خستگی ناپذیر دنبال شود که نتیجه مطلوب حاصل شود

وقتی برنامه ای در ذهن می چینید، در کنارش خود را ملزم به اجزایش کنید و دست نکشید.

در حین تلاش برای اجرای برنامه ها سعی کنید کمتر غر بزیید و به فکر بیخیال شدن بفتید. اگر منصرف شدید، باید قید آرزوهایتان را هم بزنید چون تازه مثل دیگران شده اید. خسته و دلزده.

۳٫ خود را بنده محدودیت ها نکنید

چارچوب ذهنی خود را باز کنید. فراختر و وسیع تر. اینقدر خود را در قید و بند تعصباتی که هیچ نتیجه ای ندارند، قرار ندهید.

کمی دورترها را هم ببنید و سعی کنید از دیگران چیزهای مختلف یاد بگیرید. یک دندگی، لجبازی و مرغ یک پا داشتن آدم ها را زمین می زند. خیلی زودتر و سریعتر از آنچه خودشان فکر می کنند.

بنده همه چیز دانی باشید نه محدودیت های خود ساخته.

۴٫ به همه جا سرک بکشید

توی دفتر کارتان نشسته اید، چای یا قهوه می خورید و به آرزوهای دور و دراز فکر می کنید. باید بگوییم که این آرزوها هرگز پار فراتر از فکر شما نمی گذارد، مگر اینکه حرکتی انجام دهید.

از دفترتان خارج شوید و سعی کنید دنیا را موشکافانه تر نگاه کنید. به هر جا که امکان دارد سرک بکشید و چیزهای تازه یاد بگیرید تا در راه رسیدن به هدف سختی های کمتری را تجربه کنید.

۵٫ بررسی کنید، تجدید نظر کنید، سازگاری ایجاد کنید و پیشروی کنید

با چشم باز پیش بروید. بررسی لازم را هرگز از یاد نبرید و جنبه های گوناگون یک مسئله را ببینید. اگر لازم شد در کارهایی که در گذشته انجام داده اید، تجدید نظر کنید. در واقع خرابی ها را درست کنید.

سعی کنید با شرایط و روندی که در مسیر رسیدن به هدف دارید، منطبق باشید و سازگاری ایجاد کنید که ساده تر به مطلوب خود برسید. به این ترتیب پیشرفت و رفتن به جلو یک امر طبیعی خواهد بود.


باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجانتوجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.