مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
امر به معروف و نهی از منکر
احادیث حضرت محمد
لینکستان وب سایت های مفید
عکس و عکاسی مقالات
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط javad_m با 2539 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 586
     درج شده در 1650 روز و 16 دقیقه قبل
    

 

به گزارش جام جم، امسال با نام فرهنگ و توجه به این حوزه گره خورده است و انتظار می رود که دست کم تا پایان سال فکری اساسی برای چهار فرهنگستان کشور شود تا آنها بتوانند با برنامه ریزی بهتر فعالیت کنند و همچون گذشته در حوزه های تخصصی شان جریان ساز و تاثیرگذار باشند.

قدیمی ترین مدیر فرهنگستان ها

رضا داوری اردکانی ، قدیمی ترین رئیس فرهنگستان ایران است. او که از سال 1377 سکان اداره فرهنگستان علوم را بر عهده دارد در هشت سال گذشته هیچ حکمی دریافت نکرده و بر اساس حکم های دریافتی پیشین خود بر مسند ریاست فرهنگستان علوم نشسته است. داوری چندی پیش از این سمت استعفا کرد، اما به درخواست برخی چهره های دانشگاهی و علمی استعفای خود را پس گرفت و اکنون در این فرهنگستان همچنان مشغول به کار است. این حواشی در حالی رخ داده است که زمزمه هایی مبنی بر جایگزینی محمدرضا عارف به جای داوری اردکانی شنیده می شود.

جایی برای پاسداری از زبان

غلامعلی حدادعادل گرچه در سال های دور یک بار تجربه حضور بر صندلی ریاست فرهنگستان زبان و ادب فارسی را داشته است اما دوره فعلی ریاستش از آبان سال 1387 آغاز شده است، نخستین رئیس این فرهنگستان روانشاد دکتر حسن حبیبی بود که همزمان معاون اول رئیس جمهور ایران هم بود. پس از او حدادعادل در سال 1373 بر این مسند تکیه زد اما اواخر دوران ریاستش بر این فرهنگستان به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی هم انتخاب شد.

مدتی پس از انتخاب حدادعادل به ریاست مجلس، مجددا حسن حبیبی سکان هدایت فرهنگستان را در دست گرفت. اما در سال ۱۳۸۷ با توجه به شرایط جسمی حسن حبیبی و بیماری او با حکم محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور وقت، حدادعادل دوباره بر کرسی ریاست فرهنگستان تکیه زد و هنوز هم با وجود پایان حکمش در این سمت قرار دارد.

کم حاشیه ترین فرهنگستان

فرهنگستان علوم پزشکی دیگر فرهنگستانی است که آذر سال 1388 سکان آن به دکتر سیدعلیرضا مرندی واگذار شد، پیش از حضور مرندی، ایرج فاضل به مدت 19 سال عهده دار ریاست این فرهنگستان بود و هجدهم آذر ۱۳۸۸ به پیشنهاد محمود احمدی نژاد و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی این منصب به علیرضا مرندی سپرده شد تا او مسئولیت یکی از کم حاشیه ترین فرهنگستان های کشور را بر عهده داشته باشد، با توجه به دوران چهار ساله حکم مرندی، این فرهنگستان هم یک سالی می شود که در بلاتکلیفی به سر می برد.

دشواری های «استاد»

علی معلم دامغانی که همه او را با عنوان «استاد» می شناسند و خطابش می کنند بی تردید دشوارترین مسئولیتش را در این سال ها بر دوش داشته است، او در شرایطی پس از حدود 12 سال ریاست میرحسین موسوی، جایگزین او شد که التهابات سیاسی شرایط سختی را برای رئیس جدید ایجاد می کرد.

استاد معلم در طول حضورش در فرهنگستان هنر گرچه همواره با مشکلات اعتباری ،گرفتاری ها و حساسیت های خاص دست و پنجه نرم کرد و همین موضوع تاثیر منفی خود را به همراه داشت، اما نگذاشت ماموریت اصلی این فرهنگستان و رسالت هنری اش تحت الشعاع سیاست بازی و جریان های سطحی قرار گیرد.

ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی

در چنین شرایطی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور از تصمیم گیری های جدید برای فرهنگستان ها سخن می گوید.

محمدرضا مخبر دزفولی در گفت وگو با جام جم با اعلام پایان دوره ریاست مدیران فرهنگستان های چهارگانه از تصمیماتی خبر می دهد که بزودی در این باره اتخاذ خواهد شد.

او می گوید: موضوع فرهنگستان ها در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است، به آنها اعلام کرده ایم گزارشی از کارکرد خود در دوره گذشته تهیه و ارائه کنند و بعد هم نسبت به انتخاب روسای جدید اقدام خواهیم کرد.

مخبر دزفولی درباره شیوه و معیارهای انتخاب روسای فرهنگستان ها این گونه توضیح می دهد: روسای فرهنگستان ها از سوی رئیس جمهور به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد می شوند، سپس در این شورا صلاحیت و کارنامه آنها بررسی می شود و به تائید اعضا می رسد.


باز منتشر شده توسط javad_m در وب سایت تبیان مرکز زنجانتوجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.