مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
احادیث حضرت محمد
لینکستان وب سایت های مفید
عکس و عکاسی مقالات
امر به معروف و نهی از منکر
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط ali146 با 3204 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 15
     درج شده در 1080 روز و 12 ساعت و 11 دقیقه قبل
    

به گزارش پارس به نقل از مهر، ۹ واحد آپارتمان به مدت یک سال، کاملا رایگان در اختیار زوج های جوانی قرار می گیرد که در آغاز زندگی شان توان مالی تامین سقفی برای شروع ندارند. حاج محمد قاسمی بختیاری، چهارده سال می شود که یک ساختمان با ۹ واحد مسکونی را وقف کرده؛ به این امید که بتواند باری از روی دوش چند زوج بردارد. او تیرماه هر سال مراسمی به عنوان قرعه کشی برگزار و در آن مراسم از بین ۳۰ زوج جوان ۹ زوج را برای یک سال زندگی در آن خانه ها انتخاب می کند. در نهایت از شهریور همان سال تا سال بعد کسانی که انتخاب شده اند می توانند زندگی مشترکشان را شروع کنند و این یک سال را فرصتی بدانند تا پس اندازی برای سال های بعدی زندگی شان باشد. حاج آقا قاسمی، خیریه احسان الحسن را به تنهایی و از طریق درآمدی که از جایگاه داری(پمپ بنزین) و چند مغازه ای که اجاره داده، به دست می آورد؛ اداره می کند. علاوه بر آن با کمک همسرش ۱۵۰ خانوار بی سرپرست، بد سرپرست، ناتوان و کم توان را زیر پوشش خود قرار داده که نزدیک به ۵۰۰ نفر می شوند و هر ماه مقداری خاروبار، لباس و لوازم التحریر در اختیار آنها قرار می دهد.

یک ماهی می شود که ۹ زوج تازه عروس و داماد وارد خانه های جدیدشان شده اند. به همین دلیل روزی را تعیین کردیم و به آشیانه امیدی که حاج محمدقاسمی بختیاری ۱۴ سال می شود آن را بنا کرده است رفتیم تا با خودش، همسایه های جدید حاج محمد قاسمی  بختیاری و کسبه اطراف آن محله گفت و گویی داشته باشیم.

کارگاه موازییک سازی تبدیل به آشیانه امید شد

حاج آقا از زمانی شروع می گوید که هنوز ساختمان خیریه احسان الحسن یک کارگاه موزاییک سازی بوده و خودش در یک سوپرمارکتی که نزدیک همان موازییک سازی بوده کار می کرده است. در مدت زمانی که به عنوان کاسب در خاوران مشغول بوده از طریق اهالی محل متوجه می شود که یکسری از زوج های جوان که نامزد و عقد کرده هستند به دلیل مشکلات مالی توان تهیه مسکن ندارند و به همین دلیل چند سالی می شود که به شکل عقدکرده مانده اند و مشکلاتشان هر روز بیشتر می شود. او می گوید: «بعد از این صحبت ها بود که به فکر فرو رفتم و با خودم گفتم چرا باید زوج های جوان به دلیل مشکل مسکن نتوانند به سر خانه و زندگی شان بروند. آن زمان من کارگاه موزاییک سازی داشتم. تصمیم گرفتم کارگاه را تعطیل کنم و از همان زمان که کلنگ ساخت این ساختمان را زدم به نیت آن بود که ساختمان را وقف و تبدیل به خیریه ای کنم که در آن آپارتمان ها را دراختیار زوج های جوان به مدت یک سال بدهم. خدارا شکر از آن تاریخ تا امروز ۱۴ سال می گذرد و تا امروز توانسته ام پذیرای ۱۲۶ زوج تازه عروس و داماد شوم.»

شرایط انتخاب زوج های جوان

واقف احسان الحسن درباره روند انتخاب هر ساله زوج های جوان توضیح می دهد: «ما هر سال اول تیرماه اطلاع می دهیم که قرعه کشی انجام می شود و هر زوج جوانی که احساس می کند توان مالی برای تهیه مسکن ندارد می تواند در اینجا ثبت نام کند. بیشتر از ۳۰ زوج را هم ثبت نام نمی کنیم تا هم تعداد زیاد نشود و هم شانس کسانی که شرکت کرده اند حداقل به یک سوم برسد. در اواخر تیرماه نیز مراسم قرعه کشی انجام می شود و ۹ زوج انتخاب شده می توانند از اول شهریور وارد خانه های جدیدشان بشوند.» حاج آقا قاسمی در پاسخ به این سوال که شرایط پذیرش زوج ها در زمان قرعه کشی چیست و باید چه ویژگی هایی داشته باشند گفت:‌ «زوج ها در زمان ثبت نام باید کپی عقدنامه، آدرس منزل، کپی شناسنامه ها، نام پدر و مادرها و شغل هایشان را اعلام کنند. در این زمان ما به عنوان تحقیق، وضعیت اجتماعی و اقتصادی آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. شرایطی مانند کم بضاعت بودن، خوب نبودن وضع مالی پدر و مادرها، ارازل و اوباش نبودن، سابقه دار نبودن، نداشتن اعتیاد به هیچ گونه موادی اعتیادآور و... را مورد بررسی قرار می دیهیم. در این صورت با توجه به شرایط مورد تایید قرار خواهند گرفت و می توانند در قرعه کشی شرکت کنند.»

این خانه ها برای زوج هایی است که هنوز ازواج شان سرنگرفته است

او با تاکید بر اینکه خانه ها در اختیار زوج هایی قرار می گیرد که هنوز سرخانه و زندگی شان نرفته باشند گفت: «این خانه ها مخصوص زوج هایی است که نامزد و عقدکرده هستند و آنها شروع اولین روزهای زندگی شان را در این خانه آغاز می کنند و عروس جهیزیه اش را به این خانه می آورد. بنابراین خانه ها شامل کسانی که زندگی شان را سر گرفته اند نمی شود. علاوه بر این ما از همان روز اول به زوج ها می گویم که آنها تنها می توانند یک بار و به مدت یک سال از این خانه استفاده کنند و سال های بعد تعلق به زوج های جوان دیگر با شرایط آنها خواهدداشت. در اینجا ما زوج هایی داشتیم که سه سال عقد شده بودند و به دلیل نداشتن خانه نمی توانستند ازدواج کنند. آنها حتی سال گذشته هم شرکت کرده بودن اما انتخاب نشدند تازه امسال بود که در قرعه کشی نامشان اعلام شد. ما بعد از مراسم قرعه کشی نیز جلسه ای می گذاریم و به زوج های انتخاب شده می گویم اگر واقعا برای خانه گرفتن پول دارید چون نیازمندتر از شما هست اعلام کنید. در این سال ها شده بعد از قرعه کشی تماس گرفته اند و گفته اند ما توان تهیه خانه داریم و فرصت ما را به فرد دیگری بدهید.» حاج آقا بختیاری می گوید: «ما از همان روز اول به این زوج ها می گویم فکر نکنید اینجا مجانی است فکر کنید باید بابت این خانه اجاره بدهید. پول آن را در این مدت یک سال کنار بگذارید تا سر سال پول رهن خانه داشته باشید.» این خیر تقریبا از ۱۲۶ زوجی که در این خانه ها زندگی شان را شروع کرده اند خبر دارد و می گوید: «تلاشمان بر این است تا همچنان با این زوج ها در ارتباط باشیم. البته در حال حاضر با همه آنها در ارتباط نیستیم ولی خدارا شکر با همان هایی که در ارتباطیم می دانیم که همچنان در زندگی هایشان موفق هستند و توانسته اند از پس خودشان بربیایند. حتی ما با قدیمی ترین زوجی که ۱۴ سال پیش دراینجا ساکن بودند در ارتباطیم که الان دو فرزند ۱۰ و ۸ ساله دارد.»

۵۰۰ نفر زیر پوشش احسان الحسن

حاج آقا بختیاری در این سال ها علاوه بر اینکه خانه هایش را در اختیار زوج های جوان می گذارد حدود ۱۵۰ خانواده را نیز زیر پوشش دارد و می گوید: «هر ماه مقداری خاروبار(برنج، روغن، سویا، ماکارانی، رب و...) با کمک همسرم در اختیا ۱۵۰ خانوار قرار می دهیم. اکثر این خانوارها هم زنان بی سرپرست و بدسرپرست، از کارافتاده هستند و روی هم رفته نزدیک به ۵۰۰ نفر می شوند. علاوه بر آن سالی دو بار نیز لباس و لوازم التحریر در اختیار این خانواده ها قرار می دهیم.» او با گلایه از اینکه حمایتی وجود ندارد  و تمام کارهایی که انجام می دهد از طریق درآمد شخصی اش است گفت: «من تمام کارهایی که انجام می دهم را از طریق درآمد جایگاه پمپ بنزینی که دارم، بعلاوه کرایه چند مغازه ام تامین می کنم و هیچ حمایتی از سوی هیچ کجا به من نمی شود. اگر حمایتی صورت بگیرد من می توانم با خانواده های بیشتری در ارتباط باشم و کمک حالشان باشیم.»

مادرشوهرم گفت در قرعه کشی شرکت کنیم

آپارتمان ۹ واحدی احسان الحسن دارای خانه هایی با مساحت ۴۵، ۵۵ و ۶۵ متری است و اکثر کسانی که در این خانه ها ساکن شده اند یا کارمند بوده اند یا کارگر، روحانی، دانشجو و... وارد ساختمان که شدیم پشت در طبقات، گل های کوچک روبانی چسبانده شده بود و اینطور ورود تازه عروسان به این ساختمان را اعلام می کرد. با یکی از تازه عروس هایی که یک ماه می شود در یکی از واحدهای آپارتمان ساکن شده است صحبت کردیم. عروس خانوم ۱۹ سال بیشتر سن ندارد و آقا داماد نیز ۲۳ ساله است و می گوید: «ما یک سال و نیم می شد که عقد کرده بودیم و با توجه به درآمد همسرم که کارگر بافندگی است هر چه می گشتیم نمی توانستیم خانه پیدا کنیم تا اینکه مادر شوهرم که در همین نزدیکی زندگی می کند به ما گفت که برای ثبت نام در خانه های حاج آقا شرکت کنیم. ما هم همین کار را کردیم و خدارا شکر هم در قرعه کشی شرکت داده شدیم و هم توانستیم صاحب یکی از این واحدها شویم.»

عده ای گریان و عده ای خوشحال اند

کسبه های قدیم خیابان ناصری نیز سال های سال است که حاج آقا قاسمی را می شناسند. نانوایی سرکوچه ای که خیریه احسان الحسن وجود دارد می گوید: «حاج آقا اینجا کارگاه موزاییکی داشت اما آن را به نیت ساختن خانه ای برای زوج های جوان خراب کرد و اینجا را ساخت. هر سال تیرماه که مراسم قرعه کشی برگزار می شود اینجا خیلی شلوغ است. ۳۰ زوج همراه پدر و مادرهایشان می آیند. یکسری گریان از اینجا می روند که به نامشان درنیامده و یکسری هم خوشحال هستند که برای یک سال که شده خانه دار شده اند. همکار من دراین نانوایی دو سال است که در قرعه کشی شرکت می کند و اسمش در نمی آید برای همین دو سال می شود عقدکرده مانده به این امید که بتواند سال بعد صاحب خانه شود و ازدواج اش را سر بگیرد.» روبروی کوچه نیز لوازم خانه فروشی قرار دارد که ۲۰ سال می شود در آنجا کاسبی می کند و می گوید: «حاج آقا در اینجا بسیار شناس است چه زمانی که کارگاه و چند مغازه داشت چه در این سال ها که با قرعه کشی ۹ زوج جوان را برای یک سال خانه دار می کند. او با وجود آنکه می توانست با درآمدی که دارد برای خودش زندگی راحتی محیا کند اما تمام فکر و ذکرش مردمان کم توانی هستند که به دلیل مشکلات مالی نمی توانند سر خانه و زندگی شان بروند.»  صاحب بنگاه مسکنی که در آن حوالی قرار دارد نیز درباره حاج آقا قاسمی گفت:‌ »در اینجا قشر ضعیف و کم توان تهران زندگی می کنند و به بودن چنین خیرینی در این محله نیاز است. متاسفانه تا جایی که می دانم در این محدوده فقط حاج آقا بختیاری به عنوان خیری که دستش به دهانش می رسد برای زوج های جوان این کار را می کند. ما هم تا آنجا که بتوانیم به او در شناسایی افراد نیازمند کمک می کنیم.»


باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط ali146 با 3204 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 49
     درج شده در 1080 روز و 12 ساعت و 13 دقیقه قبل
    

آموزش: چطور یک گوشی که در آب افتاده را نجات دهیم؟

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir تصویر: android authority

این روزها گوشی ها به یکی از همراهان همیشگی بسیاری از مردم تبدیل شده است. نداشتن گوشی به معنی در دسترس نبودن، عدم توانایی ارتباط در مواقع ضروری و همچنین در برخی موارد از دست دادن موقعیت های شغلی و شبیه آن است. از طرفی قیمت این دستگاه ها هم باعث می شود کاربران کمی نگران سالم ماندن آنها باشند و تا حد امکان از به خطر افتادن آنها جلوگیری کنند! در این بین صحنه های دلخراشی هم مانند افتادن گوشی روی آسفالت وجود دارد که به راستی دل هر کاربری را به درد می آورد. اما یکی از شوکه کننده ترین لحظات برای هر کاربری زمانی است که گوشی بخت برگشته ناگهان داخل آب می افتد (یا آب روی گوشی می ریزد، در اصل قضیه هیچ تفاوتی ندارد). شوک مواجه شدن با چنین صحنه ای باعث می شود در کسری از ثانیه مجموعه ای افکار نا امید کننده مانند از دست دادن مخاطبان و شماره تلفن ها، پیام ها، تصاویر، اطلاعات و همچنین هزینه مورد نیاز برای خرید یک گوشی جدید از جلوی چشم فرد رد شوند. اما اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید باید چه کاری انجام دهید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا برای درمان یک گوشی غرق شده آماده شویم.

اول: گوشی را از آب خارج کرده و مطمئن شوید خاموش شده است

البته قبول داریم در زمان چنین شوکی نشان دادن عکس العمل سریع بسیار سخت و دشوار است ولی بهتر است برای نجات جان گوشی عزیزتان هم که شده سریع با قضیه کنار بیایید چون هر چقدر مدت زمان باقی ماندن دستگاه در آب زیادتر باشد شانس برگشت آن هم کمتر خواهد شد. پس از بیرون کشیدن گوشی از آب بررسی کنید و مطمئن شوید که گوشی خاموش است و اگر هنوز روشن مانده به سرعت آن را خاموش کنید و بعد گوشی را روی یک سطح صاف یا روی یک دستمال قرار دهید.

دوم: چه کارهایی نباید انجام دهید؟

بعد از بیرون کشیدن گوشی از آب و خاموش کردن آن فکرهای مختلفی به ذهنتان خواهد رسید که ممکن است درست یا نادرست باشند. در هر صورت مطمئن شوید که هیچ کدام از موارد زیر را انجام نمی دهید:

  • - گوشی را به هیچ عنوان روشن نکنید. چنین کاری باعث آسیب رسیدن به اجزای الکترونیکی داخلی آن خواهد شد
  • - به همین دلیلی که در مورد قبلی عنوان شد گوشی را به برق متصل نکنید
  • - هیچ کلیدی را فشار ندهید. این کار ممکن است باعث انتقال مقدار بیشتری آب به داخل گوشی شود.
  • - دستگاه را تکان ندهید. این کار هم بدون شک باعث نفوذ بیشتر آب به داخل گوشی شده و ممکن است کار را به جای باریک بکشاند
  • - خیلی از کاربران فکر می کنند بهترین کار در این شرایط خشک کردن گوشی به وسیله وسایلی مانند سشوار است. اما این کار هم صحیح نیست چون گرمای بیش از حد هم می تواند باعث صدمه دیدن تجهیزات الکترونیکی شود.

سوم: قطعات را از هم جدا کنید

اجازه بدهید جمله قبل را تصحیح کنیم. منظور از جدا کردن قطعات این نیست که یک پیچگوشتی بردارید و از ماژول دوربین گرفته تا برد اصلی را باز کنید! در واقع تنها کاری که باید انجام داد جدا کردن بخش هایی از دستگاه است که در دسترس شما قرار دارد. درب پشتی دستگاه را باز کنید، باتری را خارج کنید، کارت حافظه، سیم کارت و موارد مشابه را جدا کرده روی سطحی صاف قرار دهید. البته اگر خیلی حرفه ای هستید و نیازی هم به گارانتی گوشی ندارید می توانید قطعات اصلی را هم از یکدیگر جدا کنید ولی مسئولیت چنین کاری مستقیما با خود شما خواهد بود. نکته ناراحت کننده اینکه اگر گوشی شما قابلیت باز شدن قاب پشتی را ندارد خونسردی خودتان را حفظ کنید و مراحل بعدی را امتحان کنید.

چهارم: سطح بیرونی را با یک دستمال کاغذی خشک کنید

اولین قدم برای خشک کردن گوشی، پاک کردن آب از روی سطح خارجی است. بهترین گزینه برای این کار هم برگ های دستکال کاغذی خواهد بود. فقط برای یادآوری باید اشاره کرد که سعی کنید این کار را با کمترین میزان تکان دادن و جا به جا کردن گوشی انجام دهید.

پنجم: از جاروبرقی استفاده کنید

بدون شک بخش هایی از گوشی هستند که نمی توانید با دستمال آنها را خشک کنید. در چنین شرایطی باید توجه داشته باشید که استفاده از دمنده ها (سشوار) حتی با فشار هوای سرد هم کار نادرستی است و آب را بیشتر به داخل دستگاه هدایت می کند. تنها موردی که در این مواقع به کمک شما خواهد آمد جاروبرقی است. به کمک جاروبرقی می توانید قطرات آب را از گوشی بیرون بکشید و در عین حال خطری هم برای آن ایجاد نکنید.

ششم: خشک کردن گوشی

این بخش سخت ترین قسمت ماجراست. البته نه به این دلیل که پیچیدگی های فنی زیادی لازم دارد، بلکه به این دلیل که باید گوشی را برای مدت طولانی بدون حرکت باقی بگذارید و کاری به کار آن نداشته باشید. ساده ترین راه برای چنین کاری قرار دادن گوشی در یک کیسه برنج است. دانه های برنج به دلیل خاصیتی که دارند رطوبت را به خود جذب خواهند کرد، اما برای این کار باید 2 تا 3 روز به آنها فرصت بدهید. همچنین می توانید از بسته های ژل سیلیکا استفاده کنید. این بسته ها همان بسته های کوچکی هستند که معمولا در جعبه های کفش پیدا می شوند. پس بهتر است زمانی که کفش جدید می خرید این بسته ها را جایی نگه دارید شاید به دردتان بخورند.

هفتم: روز موعود

اگر همه این مراحل را به ترتیب دنبال کنید چند روزی طول می کشد تا به روز موعود برسید. حالا باید گوشی را از جایی که در آن قرار داده اید خارج کرده و میزان موفقیتتان را آزمایش کنید. اگر گوشی روشن شد شانس با شما یار بوده و از یک اتفاق تلخ به سلامت عبور کرده اید. در این مواقع بهتر است چند روزی حواستان به عملکرد دستگاه باشد تا اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ داد سریع آن را به تعمیرگاه برسانید. همچنین یک تماس برقرار کنید تا از سالم بودن آنتن، میکروفون و بلندگوی دستگاه مطمئن شوید. اگر هم گوشی روشن نشد بهتر است با حقیقت کنار بیایید و به فکر خریدن یک دستگاه جدید باشید. فقط این بار حواستان را بیشتر جمع کنید تا مجددا چنین اتفاق ناگواری برایتان رخ ندهد.


باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط ali146 با 3204 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 13
     درج شده در 1080 روز و 12 ساعت و 14 دقیقه قبل
    
افراد به ویژه در فصول سرما علاقه‌ی بسیاری به نوشیدن آب سرد دارند اما آب سرد به دلیل آسیب‌هایی که به بدن می‌رساند، باید با نوشیدنی‌های دیگری جایگزین شود.
دکتر حسن اکبری متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آب سرد به علت دارا بودن طبع سرد و تر،‌بر روی NADH سلولی اثر منفی دارد، و عبور الکترون برای فرآیند متابولیسم مواد غذایی را کم می کند و موجب کاهش ATP  (آدنوزین تری فسفات) سلولی می‌گردد و این امر می‌تواند موجب اختلال عملکرد بسیاری از سلول ها شود و در نهایت باعث بروز بیماری گردد. به همین دلیل ما پیشنهاد می‌کنیم تا بجای آب سرد از مواد دیگری استفاده کنید.
 
وی در ادامه گفت: موادی که توصیه می‌شود تا بجای آب سرد میل کنید عبارتند از:
 
1.‌استفاده از آب جوشیده ولرم شده.
2.‌آب جوش به همراه خرما.
3.‌شربت عسل برای افراد غیر دیابتی.
4.‌شربت خنک شیره انگور
5.استفاده از انواع شربت‌های محلی مانند: شربت زعفران یا سکنجبین‌، شربت بید مشک با سکنجبین،‌شربت بهار نارنج به همراه سکنجبین،‌ شربت نعناع به همراه سکنجبین، شربت عرق یونجه با سکنجبین.
 
وی در ادامه گفت: این شربت‌های ذکر شده را خنک میل کنید، همچنین میزان عسل و مواد شیرین دیگر برای افراد دیابتی موقتا یک چهارم افراد غیر دیابتی می باشد.
 
وی در پایان گفت: با رعایت اصول و موارد ذکر شده‌، می توانید سلامتی جسم خود را تضمین کنید.

باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط ali146 با 3204 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 22
     درج شده در 1127 روز و 21 ساعت و 22 دقیقه قبل
    

آشنایی با خواص شگفت‌انگیز سیب‌زمینی

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir


سیب‌زمینی‌، دارای خواص فراوانی است و کمک خوبی برای درمان بسیاری ازبیماری‌ها محسوب می‌شود.

سیب‌زمینی‌ها سرشار از مواد مغذی هستند ولی متاسفانه بسیاری از افراد از این منبع غذایی به اشکال ناسالم مانند سیب‌زمینی‌سرخ کرده و یا چیپس سیب‌زمینی استفاده می‌کنند و حتی اگر آن را به صورت پخته نیز مصرف می‌کنند آن را با مواد چربی مانند پنیر و کره و خامه مخلوط کرده و می‌خورند.

این افراد بهتر است بدانند که استفاده از این روش‌ها و تکرار آن، ‌نتیجه‌ای جز افزایش احتمال بروز نارسایی‌های قلبی را در آنان به همراه نخواهد داشت.

اگر به روش صحیح از سیب‌زمینی‌ها استفاده شود مواد غذایی کم کالری و سرشار از فیبر محسوب شده که موجب سلامت بدن می‌شوند.

برخی از خواص سیب‌زمینی‌عبارتند از:

1- موجب افزایش وزن می‌شوند.

سیب‌زمینی‌ها حاوی مقدار فراوانی کربوهیدرات و مقدار کمی پروتئین هستند. مصرف سیب‌زمینی برای آنان که لاغر هستند و می‌خواهند وزن، اضافه کنند، توصیه می‌شود. این ماده غذایی دارای ویتامین‌های سی و ب ‌کمپلکس است.

2- هضم آن راحت است.

سیب‌زمینی‌ها به خاطر اینکه سرشار از کربوهیدرت‌ها هستند هضم آن‌ها آسان است از این رو،‌ این ماده غذایی به بیماران و کودکان که نیاز به غذایی با هضم راحت و انرژی‌زا دارند، توصیه می‌شود.

3- برای پوست مفید است.

ویتامین‌های گروه سی و ب کمپلکس و مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم، فسفر و روی، محافظان خوبی برای پوست محسوب می‌شوند.

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

سیب‌زمینی‌ رنده شده را با مقداری عسل مخلوط کرده و برای رفع چروک‌های پوستی و هرگونه لکه‌ پوستی ناشی از افزایش سن آن را روی پوست بمالید.

4- موجب تقویت مغز می‌شود.

اصولا عملکرد مناسب مغز به ذخیره اکسیژن، سطح گلوکز، منیزیم، برخی از اعضای ویتامین‌ ب کمپلکس و برخی هورمون‌ها مانند اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب مانند اسیدهای چرب امگا 3 بستگی دارد و سیب‌زمینی نه تنها حاوی تمام این خواص است بلکه دارای ترکیبات دیگری مانند روی و فسفر نیز هست که برای مغز مفیدند.

5- خاصیت ضد التهابی دارد.

به خاطر وجود مواد مغذی مانند ویتامین سی و ویتامین ب و پتاسیم در این ماده غذایی، می‌تواند کلیه التهابات بیرونی و درونی را مانند التهاب روده و سیستم گوارش را تسکین بخشد و از آن رو که هضم راحتی دارد برای کسانی که دارای زخم‌های دهانی هستند غذای خوبی به شمار می‌رود.

6- برای درمان روماتسم توصیه می‌شود.

وجود برخی از مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، کلسیم و منیزیم در این ماده غذایی کمک خوبی برای درمان روماتیسم محسوب می‌شوند.


باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط ali146 با 3204 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 19
     درج شده در 1127 روز و 21 ساعت و 23 دقیقه قبل
    

آشنایی با ادویه‌ها و گیاهان مفید برای سلامت

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ادویه‌ها و گیاهان دارویی به بهبود سلامت کمک شایانی می‌کنند.

استفاده از ادویه‌ها به دوران تولد حضرت مسیح برمی‌گردد. در آن زمان از ادویه برای رنگ و لعاب بخشیدن و عطر و طعم دادن به غذاها استفاده می‌شد.

به گزارش ایسنا، تحقیقات وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا حاکی از آن است که مردم آمریکا به طور سالانه حدود 3.3 پوند معادل 1.496 گرم ادویه مصرف می‌کنند که بیش از یک چهارم این میزان مربوط به فلفل سفید،‌ فلفل سیاه و دانه خردل می‌شود.

دانه خردل محتوای ترکیبات محافظ است که از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری به عمل می‌آورد و همچنین سایر سلول‌ها را از سرطانی شدن محافظت می‌کند.

به گزارش ' ریدرز دایجست' این ادویه‌ها همچنین اثرات بسیار شگفت‌انگیزی در کاهش حملات قلبی و یا سرطان دارند. برخی از این ادویه‌ها و گیاهان شامل زردچوبه، زنجبیل، رزماری، دارچین، تخم گشنیز و دارچین هستند. زردچوبه که از خانواده زنجبیل می‌باشد نقش اصلی را در ایجاد رنگ زرد در ادویه کاری ایفا می‌کند. این ادویه یک آنتی‌اکسیدان بسیار قوی است که در کشورهای چین و هندوستان مصرف دارویی فراوانی دارد.

در روستاهای هندوستان که مصرف این ادویه بالاست، میزان ابتلا به آلزایمر به طرز محسوسی پایین است. در مورد گیاه زنجبیل، تحقیقات نشان می‌دهد این گیاه اثرات بسیار مفیدی بر روی بیماری‌های ناشی از حرکت، مانند حالت تهوع بر اثر مسافرت با ماشین یا کشتی دارد. این گیاه مفید همچنین در جلوگیری از حالت تهوع ناشی از حاملگی موثر است. این گیاه همچنین به دلیل دارا بودن ترکیبات ضد التهابی به نام جینجرول، دردهای ناشی از آرتریت را کاهش می‌دهد.

گیاه رزماری نیز به دلیل دارا بودن ترکیبات ضد التهابی ضمن تقویت سیستم ایمنی بدن، حملات آسم را نیز کاهش می‌دهد. استفاده از رزماری در رایحه درمانی به بهبود حافظه و فرآیند یادگیری کمک می‌کند. تخم گشنیز منبع غنی آهن، منیزیم و منگنز می‌باشد. همچنین دارچین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین ادویه‌جات در کاهش التهابات موثر است. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که این ادویه برای افراد مبتلا به دیابت نوع دوم مفید است.

برخی از گیاهان دارویی می‌توانند سرطان را ریشه‌کن کرده یا رشد سلول‌های سرطانی را کند نمایند. وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا 39 داروی گیاهی را مورد بررسی قرار داده است که این بررسی‌ها نشان می‌دهد خانواده آویشن، شوید و رزماری بیشترین میزان آنتی‌اکسیدان‌های ضد سرطان را دارا هستند.

تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که مصرف زردچوبه، مریم گلی، میخک، سیر، زنجبیل و فلفل قرمز در مبارزه با بیماری‌های مهلک مفید هستند.


باز منتشر شده توسط ali146 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


      [ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10  مشاهده صفحه بعدی  مشاهده صفحه آخر

توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.