مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
امر به معروف و نهی از منکر
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
احادیث حضرت محمد
لینکستان وب سایت های مفید
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
عکس و عکاسی مقالات
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
فعالان ارسال دعوتنامه این ماه
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط khnasimg با 10 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 135
     درج شده در 2605 روز و 23 ساعت و 36 دقیقه قبل
    

چرا باید بگوییم امام خامنه ای2

ما را فقط به پای ولایت نوشته اند                                                      ما سینه پای بیرق دیگر نمی زنیم

بعدازرحلت امام خمینی(ره)آقای هاشمی رفسنجانی آمدندپنج روزبعداز رحلت امام خمینی در دومین خطبه‌ی اولین نمازجمعه‌ی بعد ازرحلت امام، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند. اولین جمله این بودکه «ما نمی‌خواهیم بعد از رحلت امام خمینی(ره) به جانشین ایشان«امام» بگوییم».عجب! این همه مشکلات داشتیم،اینهمه دعوا داشتیم با شرق و غرب؛ امام حاضرشد شهید بهشتی را قربانی کند برای این کلمه؛ شما می فرمایید نمی خواهیم دشمنان اسلام گفته بودندما اجازه نمی دهیم بعداز امام خمینی(ره) موضوع امامت ولی فقیه دنبال بشود حالا شما می فرمایی. ما نمی خواهیم بر چه اساسی؟

قانون اساسی پنج بارروی امامت ولی فقیه تأکید کرده، امام این را از سال 48 مطرح کرده، قانون اساسی بر محوریت امامت ولی فقیه  شکل گرفته حال شمابه چه علت  می‌گوییدنمی‌خواهیم؟ به اسم اعزازواکرام  امام خمینی(ره) گفتندبه جانشین‌اش نمی‌گوییم امام! انگاریکی به شمابگویدمن چون خیلی شمارا دوست دارم، افکار شما رامی‌خواهم با شما دفن کنم! جمله‌ی دوم‌شان این بود:« مجلس خبرگان قانون اساسی مرجع تقلید تعیین نکرده است». یعنی جانشین امام خمینی(ره)نه مرجع است ونه امام.با همین دو جمله دوبال امامت ومرجعیت ولی فقیه شکسته شد.

وقتی ایشان بجای «امام» گذاشت «رهبر»،«امّت» هم تبدیل شد به«ملّت». یعنی عملاً سیستم ملت- دولت یا ملت-رهبرانگلیسی‌ها راپذیرفتیم و سیستم امت-امامت امام خمینی(ره) را کنار گذاشتیم. وقتی «امّت» شد «ملّت»، عناصر امّت یعنی «خواهران و برادران قرآنی»«ان المومنین اخوه فاصلحوا بین اخویکم»«بعضهم اولیا بعض» که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر نسبت به هم دارند تبدیل شدند به عناصر ملت یعنی «شهروند» و « هموطن» اماکلمه‌ی سوم یعنی «عدالت»؛ مقدس‌ترین کلمه‌ای که آقای هاشمی در دوران ریاست‌جمهوری‌شان ابداع و به نظام اسلامی تحمیل کردند، کلمه‌ی«توسعه»بود.فرق عدالت و توسعه این بود که «عدالت» را خدا و پیغمبر (ص) و علی مرتضی (ع) تعریف می‌کنند، اما «توسعه» را صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی و صهیونیست‌های عالَم. پس امام تبدیل شدبه رهبر،امت تبدیل شد به ملت، خواهر وبرادر تبدیل شدندبه شهروند وعدالت نیز تبدیل شد به توسعه  سه کلید واژه ایدئولوژیک امام خمینی(ره)این چنین از دست ما گرفته شد.

درعرصه‌ی بین‌الملل هم دو کلیدواژه‌ی قرآنی «مستکبرین» و «مستضعفین» راایشان اصلاح کردند و گفتندکلمه«مستکبرین» فحش و توهین‌آمیز است! به جایش بگوییم «قدرت‌های جهانی»! خب وقتی «مستکبرین» گفته می شود،یعنی  بایددر برابرشان بایستی و با آنها «مبارزه» کنی، اما وقتی  به جای آن «قدرت‌های جهانی» بکار برده می شودیعنی باید با آن‌ها «تعامل» داشته باشی وهمکاری بکنی و همفکری بکنی و....«مستضعفین»راهم ایشان فرمودند«مستضعف»دیگه نداریم،مستضعف واژه سنتی است.بجای آن«قشر آسیب‌پذیر» استفاده می کنیم؛ واین یعنی آدم‌های بی لیاقت وبی‌عرضه‌ای که خودشان پذیرای آسیب‌اندکسانی که وضعیت فعلیشان راخودشون انتخاب کرده اندشماچرا سعی دراصلاح نجاتشان دارید،اگرخدامی­خواست خوب این جمعیت راخودش کمک می­کرد؛واین چنین در نهایت،با کمال تاسف پنج کلیدواژه‌ی قرآنی امام خمینی(ره) که اساس گفتمان نهضت اسلامی بود، توسط ایشان تغییر پیدا کرد به همان کلیدواژه‌هایی که دشمنان می‌خواستند.در این بین برادران، خواهران ما می توانیم تمام فعالیت های خودمون را شکل بدهیم تمام حرف های خوب را بزنیم، جان فشانی بکنیم، حرص وجوش بزنیم، اماتا موقعی که کلیدواژه‌های قرآنی امام خمینی (ره)که رأس آن‌ها امام بودن ولی فقیه است احیا نشود، هر کاری که بکنیم، وصله‌پینه کردن است.ما را به یک وضعیت انداختن که انگار در یک دور گرفتاریم. هر قدر هم این نائب امام زمان هر زحمتی ،هر تلاشی ، هر تدبیری، به خرج بدهند تا وضعیت ما را اصلاح بکنند،می بینندبزرگترین فتنه را علیه ایشان شکل می دهند تا ایشان نتواند به اهدافش برسد. برادران تا این جایگاه را احیا نکنیم حرفی برای گفتن نخواهیم داشت.

شماهرلعنی که به ایجاد کنندگان انحراف درمسیرانقلاب بکنید،این قدرجگردشمنان نمی‌سوزدکه بگویید«امام خامنه‌ای». مشکلی که هست هم این است که همه می‌گویند «دیگران بگویند ما هم می‌گوییم!». اصولگراها می‌گویند صداوسیما شروع کند، ما هم می‌گوییم! صداوسیما می‌گویدماکه ازروحانیون نمی‌توانیم جلوبیفتیم!روحانیون می‌گویندتامدیران ارشدنظام خودشان نگویندکه مانمی‌توانیم جلوی مردم بگوییم!مدیران ارشد می‌گویند وقتی جوانان انقلابی هم نمی‌گویند، ما بگوییم و هزینه بدهیم؟! و... این چنین مثل ما، همانند مثل آن تماشگرانی شده است که همه منتظرنداول دیگری وارد استادیوم شد واین چنین در نهایت هیچ کس وارد استادیوم نمی شود.

بعضی هم درجواب می‌گویندچون قبلاًکسی(حشمت‌الله طبرزدی)این کارراکرده وباعث شده این کار سابقه‌ی خوبی درذهن مردم نداشته باشدما فعلاًنگوییم!خیلی خوب‌ مابایدپرچمداراین کارشویم تاآن سابقه پاک شود.شما ببینیدآیت‌الله سیدمحمدباقرحکیم پا می‌شود می‌رودنجف.ازآن‌جا نامه می‌نویسدبه«حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای». یک هفته بعد شهیدش می‌کنند. آن مرد بزرگ می‌فهمدکه بایدازآنجاپیغام دهد«امام خامنه‌ای».سیدحسن نصرالله می‌فهمددرسخت‌ترین شرایطی که دارد، بایدبگوید امام خامنه‌ای!  مااینجا نشسته‌ایم ونمی‌گوییم! بدانیم اگرنعمت خدارا قدر ندانیم،می‌فرماید«انّ عذابی لشدید».روز قیامت هم آن‌جا ندا داده می‌شود که«وقفوهم انّهم مسئولون، ما لکم لا تناصَرون». هی حرف را انداختند از این طرف به آن طرف.

پایان

منبع                                                       www.shohadaeashora.com


باز منتشر شده توسط khnasimg در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط khnasimg با 10 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 174
     درج شده در 2608 روز و 22 ساعت و 27 دقیقه قبل
    

چرا باید بگوییم امام خامنه ای(1)

ما را فقط به پای ولایت نوشته اند                                                      ما سینه پای بیرق دیگر نمی زنیم

نظریه پردازان،تئوری سازان وایدولوگ ها واستراتژیستهای جهان دردوران انقلاب اسلامی پنج کلید واژه که سه عدد از آن ها متعلق به تفکر غربی ها ودو عدد از آن ها متعلق به تفکر شرقی ومارکسیستی بود، به مدیریت جهان آن روز می پرداختند.غرب از حدود دویست سال پیش از زمان انقلاب اسلامی وآغاز حرکت امام خمینی(ره )با سه کلیدواژه‌اصلی «آزادی»، «دموکراسی» و«حقوق بشر» وصدها نظریه پردازی و تئوری سازی در حول محور آن ها، تقریباًافکاردو سوم جهان عصر امام خمینی(ره )رامدیریت می‌کردند.

مارکسیست هااز زمان لنین دو کلید واژه ی مبارزه‌ی پرولتاریا(کارگر) با امپریالیسم وبرابری را دربرابراین سه کلمه قرار داده بودندواین چنین توانسته بودندافکار یک سوم کره زمین رادر اختیار خود بگیرند.

حضرت امام خمینی(ره )در مقابل این پنج کلمه جهان غیر خدایی،پنج کلمه قرآنی قرار دادند.

سیستم امت وامامت، حرف جهان شمول اسلامی بودکه در عرصه سیاست احیا شد.

نخستین کلمه «امامت‌محوری ولی فقیه» بود. اصل حرف امام خمینی (ره)همین یک کلمه است.جالبه که بدانید.ده سال دوران امامت امام خمینی (ره)است تعجب خواهید کرداگر بگویم که ماهر کاری کردیم، یک رسانه‌ی غربی لفظ«امام » رادر مورد ایشان بکار ببرد، اما موفق نشدیم. همه آن ها لفظ «آیت‌الله خمینی» را برای امام بکار می بردند.
سال 59 به یکی از اساتید یهودی آلمان گکه کار رسانه ای نیز می کردفتم «استاد! چرا رسانه‌های شما نمی‌گویند امام
خمینی؟». خنده‌ای کرد و گفت «آخر ما بعضی چیزها را متوجه شدیم!». بعدکیفش را باز کرد وترجمه‌ی آلمانی کتاب «ولایت فقیه» امام خمینی(ره )را از آن درآورد.من که قبلاً ترجمه آلمانی این کتاب را ندیده بودم با تعجب نام ناشرش را پرسیدم که گفتن ناشران آلمان شرقی کمونیست. بعد رو کرد به من وگفت «شما این کتاب را خوانده اید.»جواب دادم «بله» گفت «ما هم همین طورآقای خمینی شمایک تئوری جهانی دارد.که اکنون ما در صددیم تئوری جدید، در برابرتئوری ایشان مطرح کنیم . ایشان « سیستم امت-امامت» را در برابر سیستم های موجود در جهان تعریف کرده اند.

بنابراین  وقتی ما بگوییم «امام»با توجه به این که کلمه اما قابل ترجمه نیست وما به ازایی ندارد، جایگاه آقای خمینی در بین کشورهای دنیا شاخص می‌شود. ولی وقتی ازلفظ «رهبر»استفاده کنیم، با بار منفی که این کلمه در فرهنگ غرب دارد.  ایشان رادر اذهان عمومی هم ردیف استالین و موسیلینی و هیتلر قرار می‌دهیم. این چنین هم از بعد ایدئولوژیکی وهم رسانه ای کلمه‌ی 'رهبر' به نفع ما و کلمه‌ی 'امام'به نفع آقای خمینی است. از طرف دیگر اگر ایشان یک جایگاه دینی دارند، ما به ایشان می‌گوییم «آیت‌الله»، اما لفظ « امام» یک بار معنوی دارد!که اگر تقویت شود طوری می‌شودکه ایشان به عنوان« امام» امت اسلامی که مسلمان‌های دنیا را حول محور رهبری  خودش جمع کرده و به وحدت می رساند!والبته ما نمی گذاریم چنین اتفاق بیفتد.

با این صراحت این مطلب را به من گفت.  و ادامه داد استفاده از لفظ «امام» نه از طرف دنیای شرق ونه از طرف دنیای غرب ممکن نیست یعنی نه بلوک شرقی چین وشوروی حاضر بودند نه غربی ها! حالا هم بنده عرض می کنم اگر کسی یک رسانه‌ی غربی یا شرقی را پیدا ‌کنه که لفظ «امام خمینی»استفاده کرده باشدمن بهش جایزه می دهم. همه رسانه ها از لفظ « آیت الله» استفاده می کردند. خوب آنها چیزی فهمیده بودند که برای من هم خیلی جالب بود، یکی از نقاط شروع توجه من به این موضوع نیز سر همین قضایا بود.

آن موقع ما امتحان کردیم رسانه‌های غربی آیا می‌پذیرند ما یک آگهی بدهیم به نام «امام خمینی»؟ حتی حاضر بودیم 60،000 مارک بدهیم که چنین آگهی چاپ کنند، ولی هیچ کدام قبول نکردند. جواب می دادند که فقط «آیت الله خمینی» می توانیم بنویسیم.

این مدت گذشت،وقتی امام به آقای بهشتی گفتن این کلمه امامت رو تو قانون اساسی بیاور، شهریور 58 که در مجلس خبرگان قانون اساسی شهید بهشتی کلمه‌ی امامت را در قانون اساسی گذاشت، ریاست آن مجلس با آقای منتظری بود. امام خمینی(ره) گفت شما نمی‌توانی مجلس را اداره کنی، برو کنار، آقای بهشتی اداره کند. وقتی شهید بهشتی آمد اصل پنجم را مطرح کند که ولی فقیه نائب امام زمان و امام امت اسلامی است، کشور ریخت به هم. بازرگان اعلام استعفای دسته‌جمعی دولت را کرد. امیرانتظام اعلام کرد که مجلس خبرگان قانون اساسی باید منحل شود. سر یک کلمه کشور ریخت به هم!

بعد غربی ها آمدند نزدیک دو سال ونیم بعد از مطرح شدن تئوری ولایت فقیه در جایگاه سیستم امت وامامت، یک طرح جایگزین رو مطرح کردندبا نام گلوبالیزبشن؛ جهانی سازی یا جهانی شدن،دو سال ونیم بعد از مطرح شد در برابر این سیستم

خوب بنابراین« امامت‌محوری» اولین کلمه محوری در اندیشه. امام خمینی(ره) بود،بعد« امّت‌گرایی»و بعد« عدالت‌گرایی» که رابطه امامت وامت را تعیین می کند،وبعد از آن دوقطبی کردن جهان به اکثریت قریب بالاتفاق «مستضعفین» هستندواقلیت گردن کش که «مستکبرین» این پنچ کلمه قرآنی که حضرت امام خمینی(ره) ،گفتمان خودش را با آن ها شکل داد اساس وحدت ودر واقع اساس انفلاب اسلامی بود. بود. 

ادامه دارد.

منبع

www.shohadaeashora.com


باز منتشر شده توسط khnasimg در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط khnasimg با 10 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 200
     درج شده در 2629 روز و 18 ساعت و 53 دقیقه قبل
    

بسم الله الرحمن الرحیم

حجاب وزیبایی در نگاه یک زن نویسنده غربی

این مقاله بخشی از نوشته دکتر«هنری ماکوو» است نویسنده دراین مقاله در برابر «حیا» به عنوان ویژگی دختر جوان مسلمان سر تعظیم فرود می آورد.چنانجه احترامش را نسبت به زن مسلمان مخفی نمی کند. زیرا زن مسلمان زندگی خود را خانواده، برای تربیت ورشد فرزندان متمرکز کرده است.در نقطه مقابل ناخوشنودی خود را از پیامدهای انحطاط ارزشها  وهیجان های جنسی در زندگی زنالن آمریکایی ابراز می نماید.دکتر 'هنری ماکوو' استاد دانشگاه، مخترع بازی معروف «Scruples»، نویسنده و پژوهشگر در مسایل زنان و جنبش های آزادی بخش  است. با وجود تفاوت در گرایش ها واختلاف ایدئولوژیک ،این مقاله میزان شگفت زدگی برخی آزادی خواهان  منصف جهان غرب را نسبت به ارزش های اسلامی ما نشان می دهد. مقاله دکتر هنری  ،عکس العمل های مثبت ومنفی زیادی در جامعه آمریکایی داشته است.

دو چهره متفاوت

دکتر هنری در این مقاله  می نویسد:
«روی دیوار دفترم دو عکس چسبانده ام: عکس اول تصویر زنی مسلمان و با حجاب است و در کنارش، تصویر زنی آمریکایی قرار دارد که در مسابقۀ ملکۀ زیبایی شرکت کرده و چیزی جز یک بکینی بر تن ندارد. زن نخست کاملا پوشیده است و دیگری کاملا عریان!» جمله های از مقدمه این مقاله و درآمدی بود برای نمایش دو نمونۀ متفاوت در گرایش و رفتار.» 

جنگی با هدف گوناگون

نویسنده به انگیزه پنهان غرب در جنگ علیه امت اسلامی و عربی اشاره می کند وتوضیح می دهداین جنگ دارای ابعاد سیاسی ، فرهنگی واخلاقی است. زیرا به دنبال ثروت ها وذخیره های امت اسلامی هستند. به اضافه این که ارزشمندترین دارایی مسلمانان را یعنی :دین وکنجینه های فرهنگی واخلاقی را هدف گرفته اند و در زمینۀ مسایل زنان جایگزین کردن حجاب با بکینی، کنایه ای است از عریانی و فساد اخلاقی.

نویسنده می گوید: «نقش زن در عمق هر فرهنگ نهفته است، جنگ خاورمیانه علاوه بر دزدی نفت مسلمانان، به دنبال گسست آنان از دین و فرهنگشان و جایگزین کردن حجاب با بکینی است»!!
دفاع از ارزش ها

دکتر هنری ارزشهای اخلاقی حجاب و پوشش زن مسلمان را می ستاید و می گوید: «من کارشناس مسایل زنان مسلمان نیستم. من زیبایی زنان را دوست دارم، به همین دلیل اینجا، انگیزه ای برای دفاع از حجاب ندارم ولی از برخی ارزشهایی که حجاب گویای آن است دفاع می کنم»

او اضافه می کند: «حجاب از نظر من به این معناست که زن خود را برای همسر و خانواده اش متمرکز کند. تنها کسانی که زن مسلمان را بدون حجاب می بینند، خانوادۀ او هستند و این مساله تأکیدی بر ویژه بودن زن مسلمان است»

زن مسلمان مربی نسل ها

نویسنده از وظیفه وآرمان زن مسلمان وتوجه وحرص او به سلامت خانواده وتربیت نسلی صالح تقدیر می کند ومی گوید: تمرکز زن مسلمان بر خانه خویش است : فرزندان را به دنیا می آورد و تربیتشان می کند . زن مسلمان تولید کننده محلی است. ریشه ای است که زندگی وروح خانواده را استمرار می بخشد... فرزندان را تربیت می کندوزندگی می آموزد و یاریگر همسرو پناهگاه  اوست.

اما زن آمریکایی...
بعد از شرح تصویر نخست دیوار دفترش یعنی عکس زن مسلمان، دکتر هنری عکس دوم را تفسیر می کند و می نویسد: «در نقطۀ مقابل ملکۀ زیبایی آمریکایی است. بکینی به تن کرده و شبه عریان، در برابر میلیون ها نفر در صفحات تلویزیون، عشوه گری می کند. او ملکه ای عمومی است! زیبایش را در مزایده همگانی به بالاترین قیمت عرضه کرده و هر روز در مزایدۀ علنی خود فروشی می کند! » او اضافه می کند: «در آمریکا معیار ارزش فرهنگی زن، جذّابیت اوست. بر اساس این معیارها، ارزش زن به سرعت کاسته می شود چون خود و اعصاب و روانش را برای خودنمایی به کار می گیرد.» 

دختران پسر نما!!

سپس نویسنده به توضیح پیامدهای زندگی دیوانه وار دختران جوان آمریکایی می پردازد.و می گوید: «پیش از ازدواج ده ها پسر با او مرتبط هستند. پاکی خود را که بخشی از جذابیتش است، از دست داده. تبدیل به انسانی جامد و حیله گر می شود که توان محبّت ورزیدن نخواهد داشت.» او اشاره می کند: «زن در جامعۀ آمریکا، خود را مجبور به پیروی از زندگی مردان می بیند. همین مساله باعث شد زنان آمریکایی، پرخاشگر و مضطرب باشند، در بعضی مواقع شایستۀ همسر و مادر شدن نباشند. تنها به ابزاری برای کامیابی جنسی تبدیل شوند نه انسانی که عشق و مادر شدن را پیشه کرده است.» 

نظم نوین جهانی وانزوا

دکتر هنری از سیستم  زندگی در دنیای معاصر انتقاد می کند زیرا انسان را گوشه گیر واز جمع جدا می کند . او می نویسد: «پدر بودن قله پیشرفت انسان است . مرحله رهایی از غرق شدن در شهوت هاست تا انسان بنده خدا گردد،تربیتی نو وزندگی جدید است.»

او اضافه می کند : « نظم نوین جهانی نمی خواهدما به این سطح از رشد برسیم. قصد دارد ما را فرد گرا و گوشه گیر کند. می خواهد تشنه روابط نامشروع باشیم وتصاویر مستهجن را به جای ازدواج به ما عرضه کند.»

دروغی به نام آزاد سازی زن!
دکتر هنری دروغ بودن، شعار آزادی سازی زن را افشا می کند. هنری این واژه را «فریبی سنگدلانه» توصیف کرده، می گوید: «آزادسازی زن، فریبی از فریب های نظم نوین جهانی است. فریبی سنگدلانه که زنان آمریکایی را اغوا نموده و تمدن غرب را ویران کرده است.» نویسنده تأکید می کند: «آزاد سازی زن تهدیدی برای مسلمانان به شمار می رود» و می گوید: «این مساله میلیون ها نفر را تباه کرده و تهدید بزرگی برای مسلمانان است.» 

در پایان دکتر هنری می نویسد: «من از حجاب دفاع نمی کنم ولی تا اندازه ای طرفدار ارزش هایی هستم که حجاب گویای آن است. به شکل ویژه وقتی زن خود را وقف همسر و خانواده اش می کند، وقتی زن با وقار و تواضع رفتار می کند، باید چنین موضعی نسبت به او داشته باشم.» 

برگرفته از نشریه بیداری اسلامی                 چاپ اسفند 89


باز منتشر شده توسط khnasimg در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط khnasimg با 10 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 257
     درج شده در 2661 روز و 2 ساعت و 5 دقیقه قبل
    

امواج الکترومغناطیس درقرآن: دریکی ازآيات قرآن به امواج الکترومغناطیس اشاره کرده كه  آيه 51 سوره قلم آيه به زیرصورت است.

(نزديك است كافران هنگامي كه آيات قرآن رامي شنوند توراباچشمان خود هلاك كنند

ومي گويند اوديوانه است!)

 درتفسيـراين آيـه آمـده است كه بسياري ازمـردم معتقدنـد دربعضي چشمها اثرمخصوصي است كـه وقتـي ازروي اعجـاب به چيـزي بنگـرندممكـن است آن را ازبيـن ببرد ويا درهم شكنـد واگرانسان است بيمـارياديوانه كنداين مساله ازنظـرعقلي امــر محالي نيست چه اينكـه بسيـاري ازدانشمنـدان امـروز معتقـدند دربعضـي ازچشمها نيروي مغناطيسي خـاصي نهفته شده كـه كارائـي زيادي داردحتـي باتمرين وممارست مي توان آن راپرورش دادوخواب مغناطيسي ازطريق همين نيروي مغناطيسي چشمها است .

بسياري نقل مي كند كه باچشم خود افرادي راديدند كه داراي اين نيروي مرموز چشم بوده اند، وافراديا حيوانات يا اشيائي راازطريق چشم زدن ازكارانداخته اند واين امر ازنظر عقلي وعلمي تنها باامواج الكترومغناطيسي مطابقت داردكه اين امواجی که اخيراً كشف شده در14قرن پيش قرآن ازآن سخن گفته است.

اماامروزباپيشرفت هاي علمي كه نصيب بشر شده اعجازقرآن ازنظرآيات مربوط به علوم تجربي درخصوص مطالب علمي قطعيت يافته است هرچه علم بشر بيشتر رشد يابد وعقل وتفكر اوقوي تر وعميق تر شود بهتر مي تواند اسرار والفاظ, معاني ونظم قرآن رادريابد وبراعجاب او نسبت به اين كتاب گرانقدر آسماني افزوده شود خداوند راه حل تمام اين سوالات را در يك عمل ساده كه امكان آن براي همه افراد وجود دارد و بيش از چند دقيقه هم وقت نمي برد و هيچ ضرري هم ندارد به انسان هديه داده و آن نماز است.

نماز و ميدان مغناطيسي: آنگونه كه از تصاوير به دست آمده از ميدان مغناطيسي زمين پيداست، به طور شگفت انگيزي اگر انسان در هر نقطه از زمين رو به قبله بايستد، ميدان مغناطيسي بدنش بر ميدان مغناطيسي زمين منطبق مي گردد و در مدتي كه در نماز است ميدان بدنش منظم مي شود.

يكي از نكات بسيار جالبي كه پروفسور بور به آن دست يافته بود اين بود كه در بدن تمام دانشجويان مؤنث ماهي يكبار تغيير ولتاژ شديد ايجاد مي شود و ميدان بدن به منظم ترين حالت خود مي رسد و به همين دليل است كه زنان نيازي ندارند در اين مدت نماز بخوانند. اخيراًهم كشف شده است كه علت اينكه قلب زنان منظم ترو قويترازمردان مي زندودليل آن همين تغيير ولتاژهست.

نماز و بارهاي الكتريكي: همانطور كه قبلا اشاره شد بارهاي زائدي كه در اثر تحريكات الكتريكي اعصاب به وجود مي آيند هم شبيه ميدان بدن و هم بر امواج مغزي اثر سو دارند. و اين اثرات در نواحي كه اعصاب در آن تحرك بيشتري دارند، خطرات جدي تري ايجاد مي كنند و بايد هرچه سريعتر از آن نواحي دور شوند. به طرز حيرت آوري مي بينيم كه اين نواحي دقيقا نواحي هستند كه در وضو شسته مي شوند و بنابر تحقيقات صورت گرفته، بهترين راه دفع اين بارهاي زائد استفاده از یک ماده رساناست كه سريعترين و ارزانترين و بي ضررترين ماده براي اين كار آب است و جالب اينجاست كه آب هرچه خالص تر باشد سريعتر بارهاي ساكن را از بدن ما به اطراف گسيل مي دهد و هيچ مايعي مثل آب خالصي كه در وضو به انسان سفارش شده اين اثر را ندارد.

نماز و امواج مغزي: با دفع بارهاي زائد بدن در وضو امواج مغزي در ايده ال ترين حالت قرار مي گيرند. علاوه بر آن حالت تمركزي كه در هنگام نماز درانسان به وجودمي آيد، تشعشع امواج آلفا رابه اندازه قابل توجهي بالا مي برد و توانايي مغز را در توليد اين امواج بالا مي برد.

محصولات بيو مگنتيك: امروزه علاوه برآنچه گفته شـد از وسایل مخصوصی برای مغناطیـس درمـانی استفاده می شودکه ازجمله آنهامی توان به محصولات جديدبيومگنتيك تراپي شركت(آمگاگلوبال AMEGAGLOBAL ) نام برد

درمان مغناطيسي بعنوان يك كامل كننده درماني در كل دنيا شناخته شده مي باشد. دستبندهاي مغناطيسي شركت آمگا AMEGAGLOBAL از تيتانيوم (Commercially Pure) يا سي پي تهيه شده كه اين مدل تيتانيوم كاربرد زيادي در مصارف پزشكي دارد كه با بدن انسان كاملاً سازگار بوده و ايجاد حساسيت در بدن نمي كند.

تمامي موجودات از يك سيستم ميدان مغناطيسي دروني استفاده ميكنند. الكتريسيته دروني و ميدانهاي مغناطيسي كه سيگنالها رادركل بدن براي كنترل اعصاب وماهيچه ها مي فرستند توسط مغزصادر مي گردند كه امروزه ميزان و شدت اين ميدانها توسط دستگاههاي پيشرفته قابل اندازه گيري ميباشد.

استفاده از درمان مغناطيسي در حقيقت باعث كمتر شدن ميزان بار مثبت يونها در بدن شده و سرعت گردش خون در بدن را بهبود مي بخشد. بهبود ميزان گردش خون و ايجاد حرارت در بدن كه يكي از كارهاي مهم اين شيوه درمانيست، در حقيقت كمك به بدن انسان براي انجام سريعترامرخود بهبودي سيستم بدن است.اين روش درماني كه برگرفته از طب قديم سوزني در چين باستان است امروزه جايگاه ويژه اي را در درمانهاي تكميلي در كنا درمانهاي پزشكي روزمره پيدا كرده است.

اين دستبندها تحت نظارت انجمن تحقيقات پزشكي و بايو مگنت تراپي آمريكا و همچنين سازمان بهداشت جهاني با شدت ميدان مغناطيسي ۲۰۰۰ گاوس توسط شركت آمگا گلوبال توليد شده و در موارد زير كاربرد درماني چشمگيري دارند.

۱- اصلاح ميزان گردش خون

۲- كم كردن تاثيرات استرس

۳- كاهش دردها و گرفتگيهاي ماهيچه اي و عضلاني

۴- بالا بردن ميزان انرژي بدن

۵- كاهش دردهاي مفاصلي

۶- كنترل ديابت، فشارخون، و كاهش كلسترول

منابع:

 تفسيرنمونه قرآن جلد26 -  ناصر مكارم شيرازي - دارالكتب الاسلاميه

پژوهشی دراعجاز علمی قرآن- دکتر محمدعلی رضائی اصفهانی-  انتشارات پژوهش های تفسیر وعلوم قرآن

WWW.TEBYAN.NET

پایان


باز منتشر شده توسط khnasimg در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط khnasimg با 10 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 138
     درج شده در 2666 روز و 14 ساعت و 54 دقیقه قبل
    

تولد میدان مغناطیسی: علم مغناطیس ازمشاهده، که برخی سنگها(ماگنتیت)تکه‌های آهن راجذب می کردند سرچشمه گرفت. واژه مغناطیس از ماگنزیا یا واقع در آسیای صغیر ، یعنی محلی که این سنگها در آن پیدا شد، گرفته شده است. زمین به عنوان آهنربای دائمی بزرگ است که اثر جهت دهنده آن بر روی عقربه قطبهای آهنربا ، از زمانهای قدیم شناخته شده است. در سال 1820 اورستد کشف کرد که جریان الکتریکی در سیم نیز می‌تواند اثرهای مغناطیسی تولید کند، یعنی می‌تواند سمت گیری عقربه قطب نما را تغییر دهد.

اماکشف بنیادی اورستد وسایر دانشمندان سبب شد که الکترومغناطیس به عنوان یک علم واحد مطرح شود.

 آثار این میدانها از زمانهای بسیار قدیم ، یعنی از همان وقتی که آثار مغناطیسهای طبیعی سنگ آهنربا (Fe3O4 یا اکسید آهن III) برای اولین بار مشاهده شد، شناخته شده‌اند. خواص شمال و جنوب یابی این ماده تاثیر مهمی بر دریانوردی و اکتشاف گذاشت با وجود این، جز در این مورد مغناطیس پدیده ای بود که کم مورد استفاده قرار می گرفت و کمتر نیز شناخته شده بود، تا اینکه در اوایل قرن نوزدهم اورستد دریافت که جریان الکتریکی میدان مغناطیسی تولید می‌کند.این کار تواأم با کارهای بعدی گاؤس ، هنری . فاراده و دیگران نشان دادند که این شراکت واقعی بین میدانهای الکتریکی ومغناطیسی وجود دارد واین دو توأم تحت عنوان میدان الکترومغناطیسی حضور دارند. به عبارتی این میدانها به طرزجدایی ناپذیری در هم آمیخته شده‌اند.

تلاش مردان عمل به توسعه ماشینهای الکتریکی، وسایل مخابراتی ورایانه‌ها منجر شد. این وسایل که پدیده مغناطیسی در آنها دخیل است نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ایفا می‌کنند. با گسترش و سریع علوم از اعتبار این علوم اولیه کاسته نمی‌شود و همیشه سازگاری خود را با کشفیات جدید حفظ می‌کند.

میدان مغناطیسی زمین: ویلیام گیلبرت (willam gilbert) یکی از فیزیکدانان پیشگامی بود که اولین بار به وجود میدان مغناطیسی زمین پی برد. وی نشان داد که اگر یک میله آهنی را در راستای شمال و جنوب قرار داده و بر روی آن بکوبیم میله ، آهنربا خواهد شد. او همچنین برای اثبات وجود میدان مغناطیسی زمین یک آهنربا را درون کره‌ای قرار داد و نام ان را Terrlla نامید که در زبان لاتینی به معنای زمین کوچک بود. گیلبرت یک قطب نما را بر روی آن حرکت داد و مشاهده نمود که وقتی قطب نما در راستای سطح Terrlla  قرار می‌گیرد، جهت عقربه مغناطیسی آن همواره ثابت می‌ماند، که نشانگر قرار گرفتن عقربه تحت تاثیر میدان مغناطیسی آهنربای درون کره است.

 

 درواقع کره زمین مانندیک آهنربای قوی عمل می‌کندکه قطب N آن درجنوب جغرافیایی قراردارد(که می‌تواندقطب S آهنربا‌ها رابه سمت خودمنحرف کند)و قطب S آن درشمال جغرافیایی قرار دارد (که قطب N آهنربارا به سمت خود منحرف می‌سازد

همه خطوط میدان مغناطیسی در نیمکره شمالی در نقطه‌ای که به آن قطب جنوب مغناطیسی زمین گفته می‌شود، به هم می‌رسند. این خطوط در نیمکره جنوبی در نقطه‌ای که به قطب شمال مغناطیسی زمین معروف است، به هم می‌رسند.

از آنجا که محور مغناطیسی زمین (خطی که از دو قطب مغناطیسی زمین می‌گذرد)کاملا برمحوردوران زمین(خطی که از قطب شمال و جنوب جغرافیایی زمین می‌گذرد)منطبق نیست، بنابراین یک عقربه مغناطیسی که در جهت مماس بر محور مغناطیسی زمین قرار می‌گیرد، نمی‌تواند جهت شمال وجنوب جغرافیایی زمین را دقیقا تعیین نماید.


باز منتشر شده توسط khnasimg در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط khnasimg با 10 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 195
     درج شده در 2704 روز و 16 ساعت و 39 دقیقه قبل
    

رسول اكرم (ص) مي فرمايد: ››آنكس راكه مرگ فرا رسد و (اما) اودرحال آموختن دانشي باشدكه بدان اسلام  رازنده كند. در بهشت ، ميان او وپيامبــران (تنها ) يك رتبه فـاصلـه ا ست ‹‹

معجزات علمي

قرآن كتاب جاويدان دين اسلام كه 14 قرن قبل ازاين برپيامبر اسلام (ص) براي هدايت انسان نازل شده است اين كتاب آسماني باهمه رمزورازهايي كه دارددرطول اين مدت راهگشاي مسلمانان بوده وهست درست است كه,قرآن برخلاف كتب ساختگي بعضي اديان قرون اخيركه ازقراردادن كتابهاي خوددردسترس مردم وحشت دارند,به تمام زبانهاي زنده جهان ترجمه شده ودرتمام خانه هاي مسلمانان وعموم كتابخانه هاي دنياوجود دارد, همه روزه ازتمام فرستنده هاي ممالك اسلامي وجمعي ازكشورهاي غيراسلامي نيزپخش مي شوديادرموردقرآن درسايت هاي خبري آورده مي شود,ولي افسوس وصد افسوس كه بسياري ازماازحقيقت تعليمات عالي قرآن و روح معاني اين كتاب بزرگ آسماني ودرسهاي آموزنده وراهگشاي آن عملاًبي خبريم.بطوريكه درقرآن نيزبه اين مطلب اشاره كرده وفرمود:»سست نشويدوغمگين نباشيد,شماازهمه برتريداگرايمان داشته باشيد0«(سوره آل عمران آيه 139)

حضرت علي(ع)نيزدراين باره فرموده اند:»بدانيدهيچكس باداشتن قرآن فقيرنيست وهيچكس بـدون قـرآن غني وبي نياز نخواهد بود.«ونيزآن حضرت مي فرمايند:»درمشكلات وسختيهابه قرآن پناه ببريدوداروي دردهاي بزرگ(اخلاقي, اجتماعي) خودراازآن بخواهيدزيرا بزرگترين دردها نداشتن ايمان,پراگندگي ونفاق وگمراهي است وداروي آنهادراين قرآن است.«نهج البلاغه خطبه 171

اگرداروي تمام اين دردهادرقرآن است چراامروزما مسلمانان اين قدر پراكنده ايم؟ وتنها راه رسيدن به افتخار تمسك جستن به اين كتاب مي باشد كه درقرآن هم صريحاًبه آن اشاره شده است .سوره توبه آيه 2 مي فرمايد :» اين كتابي است خالي ازهرگونه شك ترديد,وسيله هدايت پرهيزكاران است .«

امواج الكترومغناطيسي

درآيه ي ازآيات قرآن به اين موضوع اشاره نموده است كه متن آيه به اين صورت است ( نزديك است كافران هنگامي كه آيات قرآن رامي شنوند تورا با چشمان خود هلاك كنند ومي گويند اوديوانه است!)                 (سوره قلم آيه 51)

 درتفسيـراين آيـه آمـده است كه بسياري ازمـردم معتقدنـد دربعضي چشمها اثرمخصوصي است كـه وقتـي ازروي اعجـاب به چيـزي بنگـرندممكـن است آن را ازبيـن ببرد ويا درهم شكنـد واگرانسان است بيمـارياديوانه كنداين مساله ازنظـرعقلي امــر محالي نيست چه اينكـه بسيـاري ازدانشمنـدان امـروز معتقـدند دربعضـي ازچشمها نيروي مغناطيسي خـاصي نهفته شده كـه كارائـي زيادي داردحتـي باتمرين وممارست مي توان آن راپرورش دادوخواب مغناطيسي ازطريق همين نيروي مغناطيسي چشمها است .

بسياري نقل مي كند كه باچشم خود افرادي راديدند كه داراي اين نيروي مرموز چشم بوده اند ،وافراديا حيوانات يا اشيائي راازطريق چشم زدن ازكارانداخته اند واين امر ازنظر عقلي وعلمي تنها باامواج الكترومغناطيسي مطابقت دارد كه اين امواج درقرن اخير كشف شده ولي در14قرن پيش قرآن ازآن سخن گفته است.

اما امروز باپيشرفت هاي علمي كه نصيب بشر شده اعجازقرآن ازنظرآيات مربوط به علوم تجربي درخصوص مطالب علمي قطعيت يافته است هرچه علم بشر بيشتر رشد يابد وعقل وتفكر اوقوي تر وعميق تر شود بهتر مي تواند اسرار والفاظ ,معاني ونظم قرآن رادريابد وبراعجاب او نسبت به اين كتاب گرانقدر آسماني افزوده شود.

اندكي تامل تفكردررموز كائنات شناخت ومعرفت مارانسبت به خداوند متعال كه خالق اين همه نظم وزيبائي وعظمت است بيشتر خواهد كرد وقرآن نيز ازكساني كه نسبت به اين مسايل بي تفاوت هستند گله وشكايت مي كند وآن هارامورد نكوهش قرارمي دهد  .

»و(اين مــردم بي خـرد) چه بسيـاربرآيات ونشــانه هاي قـــدرت الهي درآسمان هـــا وزميـن مي گـذرند وازآن هـا روي

 

مي گردانند (واعراض ازتامل وتفكر درآن مي كنند).«                                            (سوره يوسف ـ آيه 105 )

    دراين پرده يك رشته بيكارنيست                        سـررشتـه مـا پديدارنيست

     نه زين رشته  سرمي توان تافتن                           نه سررشته راميتوان يافتن 

منابع ومواخذ :

   قـرآن وآخـرين پيــامبر                ناصر مكارم شيرازي                دارالكتب الاسلاميه

      گامي درراه شناسائي قرآن           ميرخليل سيد تقوي                   ناشر انتشارات احرار

      تفسير نمونه                              ناصر مكارم شيرازي                 دارالكتب الاسلاميه

      رشدهاي قرآن :

رشد قرآن شمار ه  8 بهار 84   دوره ي سوم

رشد قرآن شمار ه  1 پائيز 84   دوره ي سوم

رشد قرآن شمار ه 2 زمستان84 دوره ي سوم

رشد قرآن شمار ه4 تابستان 84  دوره ي سوم

پایان


باز منتشر شده توسط khnasimg در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط khnasimg با 10 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 155
     درج شده در 2720 روز و 14 ساعت و 22 دقیقه قبل
    

معجزات علمي

همچنان چه دردو قسمت به اعجازعلمي قرآن اشاره شد ودرادامه ابتدا برای اطلاع اعجازعلمي قرآن آن است كه مدعي شويم آياتي كه ازقرآن مجيدرازگويي علمي دارند.يعني مطلبي علمي را بيان مي كنند كه مدتهابعدازنزول آيه,توسط دانشمندان علوم تجربي كشف مي شود.درحقيقت درك يا كشف اين مطلب علمي باوسايل عادي كه دراختياربشرعصرنزول بوده ممكن نبوده است.امافقط به چند موردمعجزه علم فيزيك بيان ميشود نه به همه موارد.اين موارد به شرح زير است.  

قرآن وجاذبه عمومي نيوتن درقرن17ميلادي براي اولين بارباالهام گرفتن ازسقوط يك سيب به زمين قانون جاذبه عمومي رابيان كرد و اين جمله رااثبات نمايدكه»هردوجسم يكديگررابه نسبت مستقيم جرمهاوبه نسبت معكوس مجذورفاصله هاجذب مي كنند.«ولي بيش ازهزارسال قبل ازنيوتن وكشف اواين آيه درقرآن آمده بودكه مي فرمايد:»خدائي كه آسمانها(كرات آسماني)راباستوني نامرئي برافراشت سپس برعرش استيلايافت وآفتاب وماه رامسخر(شما)ساخت, هريك ازاينهاتامدت معلـومي به حركت خودادامـه مي دهند,خـداوند تـدبيـرامـور(جهـان هستي)مي كنـدوآيـات(خـودرا براي شما)تشريح مي نمايدباشدكه به (رستاخيز)ولقاي پروردگاريقين پيداكنيد.«                                    (سوره رعد آيه 2)

باتوجه به معني وتفسيرآيه چنين اثبات مي شود:كه خداوندي كه آسمانهارابدون ستون قابل روئت,برافراشت. پس آسمانهاستوني دارنداماقابل مشاهده نيست.درتفسيربرهان درمورداين آيه امام رضا(ع)مي فرمايد:آياخداوندنفرموده:»بدون ستوني كه آن رامشاهده كنيد«گفتم آري چنين است فرمود:بنابراين ستوني وجوددارداماديده نمي شود.

درحديث ديگري ازامام علي(ع)كه مي فرمايد:اين ستارگاني كه درآسمان است شهرهائي همچون شهرهاي زمين دارد, هرشهري باشهر ديگر(هرستاره اي باستاره ديگر)باستوني ازنور ارتباط دارد« .

اگراين نيرو نبودجهان به هم مي ريخت هرستاره اي به گوشه اي پرتاب مي شدودريك ظلمت ابدي فرومي رفت, بدون نيروي جاذبه هيچ سياره اي درمدارخودگردش نمي كند.خلاصه اين نيروي جاذبه است كه آنهارابه اين حال نگه داشته, همانطـوركه ستـون عمارت را برپـاوبه وضـع خاص خودنگه مي دارد.درضمن اين آيه به تسخير خورشيدوماه اشاره شده است ازجمله درهفت موردازآيات قرآن مجيدبه اين مسئله اشاره شده.اين آيات عبارتند از : سوره ابراهيم ـ آيه33و سوره نحل ـ آيه12 وسوره عنكبوت ـ آيه 61 و سوره لقمان ـ آيه10 و 29 و سوره فاطرـ آيه13 و سـوره زمـرـ آيه5 مي باشد.اصولاًدرقرآن بسياري ازموجودات اين جهان رادرتسخير انسان مي داند:مانند

- تسـخيرخـورشيد : يكي ازمسخرهائي كه باتوجه به آيات قرآن به انسان سود مي رساندآفتاب عالمتاب است كه اين آفتاب ازجهات مختلف به انسان سود مي رساند واينها عبارتنداز :

الف)خورشيدمنبع نور         ب )خورشيدمنبع گرماوحرارت                  پ ) عامل وزش بادها

ت) عامل تبخيرآب              ث) مبارزه باميكروبهاي بيماري زا                    

2- تسخيرماه

الف) نورافشاني ماه درشب          ب) پي ريزي تاريخ طبيعي          پ)ايجادنيروي محرك عظيم

درقسمت پ نيروي هاي ايجاد شده كه به انسان سود مي رساند به ترتيب زير است:

1- آبياري طبيعي سواحل درياها واقيانوسها              2- كمك به برخي ازكشتي ها

3- تعديل درجه حرارت ومواد تركيبي آب دريا         - توليـد نيـروي بـرق          

درآيات فراواني ازقرآن مجيد اشارات گوناگوني درباره كوههاواسرارآفرينش آنها ديده مي شودكه مي تواندپرده ازحقايق جالب بردارد. مثل آيات زير:»درزمين كوههائي افكندتاازحركت ناموزون آن جلوگيري كند «      (سوره لقمان ـ آيه10)

و» و درزمين كوههائي افكندتاازحركت ناموزون آن جلوگيري كندونهرهاوراههائي (ازميان كوهها)ايجادنمودشايدهدايت شويد.«                                                                                                                  (سوره نحل ـ آيه15)

» ودرآن(زمين)كوههاي بلندي قرارداديم وآب گوارا(ازآنها)به شمانوشانديم.«                 (سوره مرسلات ـ آيه27)

و»آيازمين راگهواره قرارنداديم وكوههاراهمچون ميخها(براي نگهداري زمين).«                             (سوره نباء ـ آيه 6و7) 

ازآيات فوق به چندموضوع جالب پي مي بريم :

1- كوهها اسكلت هاي زمين محسوب مي شوند:كوههابه منزله ميخهاي آهنين وزره محكم فولادي هستندكه قعطات زمين راازپراكندگي حفظ مي كنندودورتادورزمين راحاطه كرده تايك شبكه نيرومند سرتاسري راتشكيل دهندواين پوسته فولادي فشارموادمذاب دروني رامي گيرد وآن را كنترل مي كند

2- كوهها باپنجه هاي نيرومند خود هوارامي چرخراند: پستيها وبلندي هاي زمين مخصوصاًكوههاماننددانه هاي چرخهاي ساعت پنجه درهواانداخته وآن رابه تدريج باخودبه حركت درآورده اند به طوريكه اين قشرضخيم هوا مخصوصاًدر قسمتهاي مجاورسطح زمين پابه پاي زمين گردش مي كندومانع بالا رفتن درجه حرارت مي شود.

3- كوههاوزش بادهاراكنترل مي كنند : براثراختلاف درجه حرارت درنقاط مختلف زمين وزش بادهاكنترل شده واگر چنين نبود كره زمين مانند سطح كويرهادائماً درمعرض طوفانهاي شن بود وبدين ترتيب انسانها آرامش نداشتند.

4- جاري شدن آب وفراهم شدن آب آشاميدني : اگر كوهها نبودند اين نهرهاي آب جاري وشط هاي عظيم هرگز وجود نداشت وبارانهابصورت سيلاب سطح زمين راشسته وبه دريا سرازير مي شدندوزمينهاي خشك درانتظارآب مي سوختند. پس قرآن رابطه اي ميان كوههاوتهيه آب آشاميدني گواراوجريان رودخانه هابرقرارساخته است.

 


باز منتشر شده توسط khnasimg در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط khnasimg با 10 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 155
     درج شده در 2728 روز و 17 دقیقه قبل
    

معجزات علمي

با توجه به اشاره قبلی مقصودازاعجازعلمي قرآن آن است كه مدعي شويم آياتي كه ازقرآن مجيدرازگويي علمي دارند.يعني مطلبي علمي را بيان مي كنند كه مدتهابعدازنزول آيه,توسط دانشمندان علوم تجربي كشف مي شود.درحقيقت درك يا كشف اين مطلب علمي باوسايل عادي كه دراختياربشرعصرنزول بوده ممكن نبوده است.امافقط به چند موردمعجزه علم فيزيك بيان ميشود نه به همه موارد.اين موارد به شرح زير است.  

قرآن وزوجيت درجهان

الف)زوجيت عمـومي همه موجودات جهان:واژه زوج درعلم حيوانات به نروماده گفته مي شودودرغيرحيوانات به هركدام ازدوچيزي كه قرينه يكديگرباشندونيزبه چيزهاي مقارن ومشابه ومتضاداطلاق مي شود.دانشمنـدان مي دانندكه تمام موادجهان ازذرات بسياركوچكي بنام»اتم«تشكيل شده,اماهيچكس نمي دانست اين ذرات كوچك به نوبه خودداراي اجزاي فوق العاده كوچكتري هستندكه بعضي داراي بارالكتريسيته»مثبت«وبعضي داراي الكتريسته»منفي«مي باشند. بالاخره درآغازقرن بيستم بشربانيروي علم وباشكستن اتم به درون اسرارآميزاتم پي بردكه ساختمان اتم ازالكترونها(ذرات متحـرك اتـم كه داراي بـارمنفي)وپـروتونها(هسته اتم ساكـن كه داراي بـارمثبت)تشكيل شـده است

وامادريكي ازآيات قرآن دراين باره چنين مي خوانيم:»ازهـرچيـزدوزوج آفـريديم.باشـدكه شمـامتذكرشويد.«سوره ذاريات آيه49 )

قبلاًزوج بودن رابه اشياءنسبت داده مي شدواين دربعضي ازاشياءخلاف بنظرمي رسيدولي باروشن شدن علوم مختلف مفهوم اين آيه امروزروشن مي شود.زيراتمام موجودات اين جهان ماده بدون استثناءازذرات اتم تشكيل يافته وهردانه اتم هم ازدوزوج مختلف كه يكي الكتريسيته منفي وديگري الكتريسيته مثبت است تشكيل يافته است درواقع اجسام بابارالكتريكي ناهمنام همديگرراجذب واجسام بابارالكتريكي همنام همديگررادفع مي كنند واين شباهت كاملي به جاذبه جنسي,كه ميان دوجنس مخالف موجودات است دارد.درتفسيراين آيه حضرت علي(ع) فرموده:او(خداوند)درميان قواي متخاصم جهان الفت ايجادكرده ودرميان قواي نزديك,جدائي افكنده است.«

قرآن وحركت زمين

نخستين كساني كه حركت كره زمين راكشف كردندگاليله ايتاليائي وكپرنيگ لهستاني دراواخرقرن16دراوائل قرن17ميلادي اين عقيده رابرملاساختند.پيش ازگاليله كساني مسئله زمين رامطرح ساخته بودندازجمله فيثاغورث حكيم يوناني بودولي نتوانست دلايل كافي برادعاي خودارائه كندوبطلميوس براين عقيده بودكه زمين ساكن ومركز,خورشيدوسايرستارگان ثابت وبه دورآن درحال حركت است.ولي قرآن درحدوديك هزار سال پيش از گاليله اين عقيده رادرلابلاي آيات قرآن به اسرارآفرينش وتوحيد صريحاًردكردوتصريح نمودكه زمين باسرعت در گردش است آنجاكه مي فرمايد:»كوههارامي بيني درحالـي كه چنيـن مي پنـداري آنهاساكن وجامـدند بااينكه همچـون ابرهـادرحركتند,ايـن صنـع خداونـدي است كه هرچيزي راازروي اسلوب صحيحي ساخته است,اوازاعمال شماآگاه است.«                        (سوره نمل ـ آيه90 )

 ايـن آيه به روشني بيـان مي كنـدكه كـوههادرحركتنداگرچه به نظرساكن مي آيندمسلماًحركت كوههابدون حركت زمين هاي ديگركه به آنها متصل است معني ندارد,وبه اين ترتيب معني آيه چنين مي شودكه زمين ها(كره زمين ) همه باهم باسرعت درحركتند همچون حركت ابرها.چون كوههاازنظرسنگيني ووزن وپابرجائي ضرب المثلندوبراي تشريح قدرت خداوندوقدرت اوبرهمه چيز,قرآن اين تعبيرراانتخاب كرده جائي كه كوههابااين عظمت وسنگيني به فرمان خداگردش كنند.قدرت قاهره اوبرهرچيزبه ثبوت مي رسدهمچنين جالبتراينكه تشبيه حركت زمين به حركت ابرهااست كه اين نشانه حركت سريع كه امروزنيزبه حركت ابرهاتشبيه شده مانند(فرصتهاهمچون ابرها به سرعت درگذرند)وهمچنين حركت ابرهابانهايت آرامش وبدون سروصداانجام مي پذيردوحركت زمين بدور خود نيزكاملاً آرام وخالي ازهرگونه اضطراب وسروصدا است.


باز منتشر شده توسط khnasimg در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط khnasimg با 10 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 255
     درج شده در 2729 روز و 23 ساعت و 50 دقیقه قبل
    

معجزات علمي

مقصودازاعجازعلمي قرآن آن است كه مدعي شويم آياتي كه ازقرآن مجيدرازگويي علمي دارند.يعني مطلبي علمي را بيان مي كنند كه مدتهابعدازنزول آيه,توسط دانشمندان علوم تجربي كشف مي شود.درحقيقت درك يا كشف اين مطلب علمي باوسايل عادي كه دراختياربشرعصرنزول بوده ممكن نبوده است.امافقط به چند موردمعجزه علم فيزيك بيان ميشود نه به همه موارد.

قرآن وپيدايش جهان

اشاره قرآن به موضوع آفرينش جهان تقريباًكلي است دراين مقاله سعي شده آياتي كه معناومفهوم نزديكي بانظريه علمي آفرينش دارنداستخراج شود درمورد خلقت جهان واين كه درواقع آنچه بعدهاعالم آفرينش شدوپروردگار با قدرت مطلق خودامربه تكوين آن دادبابيان قرآن ازدخان(دود– گاز)نام برده شده است: » ثم استوي الي السما وهي دخان فقال لها وللارض ائتياطوعا اوكرها قالتا اتينا طائعين »

«وآنگاه به خلقت آسمان هاتوجه كامل فرمودكه آسمان هادودي بودند.اوفرمودكه اي آسمان وزمين,همه به سوي خدابه شوق ورغبت يابه جبروكراهت بشتابيد.آنهاعرضه داشتند,ماباكمال شوق وميل به سوي تومي شتابيم.« (سوره فصلت ـ آيه 11)

 دانشمندان كيهان شناسي,نقطه آغـازين جهـان را ازلحظه ي انفجـاربـزرگ يامهبـانگ مي دانند.ماده اوليه هرچه بوده , باانفجار بزرگ ازهم شكافته شده وباسرعتي غيرقابل تصور,درفضاي بيكران گسترده شده وباانبساط خود طي ميليون ها سال, عالم هستي راازبطن هيچ بيرون آمددراين لحظه بود كه همه چيز(كل ماده انرژي ,حتي فضاوزمان ) بوجود آورده است.

»خداي تعالي براي ايجادهرچه كه اراده كند,به غيرازذات متعالي خود به هيچ چيز ديگري نيازمندنيست وهمين كه هست شـدن چيـزي مورد اراده ي خدا قـرارگرفت ,بدون درنگ لباس هستي مي پوشد«                       (يس آيه 82)

ودرجاي ديگر مي فرمايد:»آياكافران نديدندكه آسمان هاوزمين بسته بود,ماآنهـارابشكافتيـم وازآب هرچيزرازنده گردانيـديـم؟ چـرابـازبـه خــدا ايمان نمي آوريد؟«                                                          (سوره انبياء ـ آيه 3)

درسال1992ميلادي وقتي ماهواره كاشف زمينه ي كيهاني ناسا(بذر)هايي راآشكارسازي كردكه چنين كهكشان هائي درگازسردشـونده ي مهبانگ ازآن روييدند يكي ازواپسين تكه هاي پازل تصويرمهبانگ درجاي خود قـرارگرفت اكنون كيهان شناسان معتقدندكه مي توانندمسير تكوين عالم راازنخستين لحظه ي پيدايش تابه امروز رهگيري كنند.

درموردتعدادعالم نظريه هاي متفاوتي است بعضي ازدانشمندان كيهان شناس به وجودتعدادبيشتري عالم اعتقاددارند. ودر اين باره درقرآن آمده :»آيانديديدكه خدا چگونه هفت آسمان رابه طبقاتي محكم آفريد«           (سوره نوح ـ آيه 15).

 همچنين درآيه اي ديگر مي فرمايد:»همان كسي كه هفت آسمان راروي يكديگرآفريد.درآفرينش خداوندرحمان هيچ تضادوعيبي نمي بيني. بارديگرنگاه كن آياشكاف وخللي مشاهده مي كني.« (سوره ملك ـ آيه3 )»ماآسمان نزديك (آسمان اول) راباكواكب وستارگان زينت بخشيديم.«                                                     (سوره صافات ـ آيه 6)

درمورداين آيه آنچه مامي بينيم وعلم ودانش بشر به آن احاطه داردهمه مربوط به آسمان اول است امادرموردزمين هاي هفت گانه ممكن است اشاره به كراتي باشدكه مشابه زمين گردخورشيدهادراين عالم بزرگ گردش مي كنند. درمورد زمين هاي مشابه واحتمال وجودموجوداتي هوشمنددرديگركرات,نظرات جالبي بين دانشمندان اخترشناس وجوددارند.پس ازگذر14ميلياردسال نوري ازعمرعالم ميليونهاميليون ستاره به وجودآمده وهزاران جايگاه احتمالي براي رشدحيات پديدآمده اند.امااين فقط درعالم ماست ,ممكن است مادرجهاني بابيشمار عالم زندگي مي كنيم كه فقط چند نمونه آن خوش اقليم است. حديث بسيارجالب از پيامبر اكرم(ص)مي فرمايد:»آسمانهاي هفتگانه وزمين هاي هفتگانه ,دربرابر كرسي خدا, جز حلقه اي دربرابر بياباني پهناور نيست وكرسي خداهم دربرابرعرش او همين نسبت رادارد.«.

برا ساس بيان اختـرشناسان عالـم هستي پس ازانفجـاربـزرگ(مهبانگ) بـه تدريـج وپس ازطي مراحلي وباگذشت ميليون هاسال , دوران تكوين خودرا طي كرده است وباپيدايش حيات ,ما اكنون درادامه ي دوره اي تكامل عالم به سر مي بريم قرآن كريم باتوجه به آيه 54 سوره اعراف دوره خلقت عالم راطي شش روزياشش دوران بيان فرموده است.كه به صورت زير است:

1- روزي كه همه ي جهان به صورت توده ي گازي شكل بوده وباگردش به دورخود,ازهم جداشدوكرات راتشكيل داد

2- اين كرات به تدريج به صورت توده ي مذاب ونوراني وياسرد درآمدند.

3- روزديگر, منظومه شمسي تشكيل وزمين ازخورشيد جدا شد.

4- روزديگر زمين سرد وآماده حيات شد.

5- سپس گياهان ودرختان درزمين آشكار شدند .

6- سرانجام حيوانات وانسان , روي زمين آشكار شدند .

همانگونه كه پروزدگارعالم جهان هستي راآفريد,به امرنافذ خودبه آن حركت وتكامل بخشيدستارگان را زينت بخش آسمان قرارداد وبراي آن عمري مقررفرمودكه قرآن كريم قيامت راپايان جهان وآغازجهان ديگربيان فرموده است اكثردانشمندان كيهان شناس اعتقاددارندكه روزي عمرجهان به پايان خواهدرسيد.واين مطلب درآيات زيردرقرآن بيان شده است:»آن زمان كه آسمان شكافته شودوآن زمان ستارگان پراگنده شوند.«                       (سوره انفطارـ آيه 1و2 )

»آنگاه كه آسمان  شكافته شد .«                                                                                (سوره  انشقاق ـ آيه 1)

» وماه بي نورمي شودوخورشيد وماه به هم ملحق مي شوند.«                              (سوره قيامت ـ آيه8و9 )

»آن زمان كه خورشيد تابان درهم پيچيده وتاريك شودوآن زمان ستارگان بي نور شوند .«   (سوره تكوير ـ آيه 1و2)

 » وهنگامي كه ستارگان محو وتاريك شوند «                                            (سوره مرسلات  ـ آيه8 )

قرآن وكرويت زمين

درقرآن مجيدآياتي وجوددارد كه تنها با مسئله كرويت زمين تطبيق مي كند ازجمله : »به آن جمعيتي كه تضيف شده بودند ( وبه صورت اسيران وبردگان دردست ظالمان زندگي مي كردند )مشرقها ومغربهاي پربركت زمين رابه ارث داديم (آنهاراوارث ستمگران ساختيم )«                                          (سوره آل عمران آيه 137) .

دراين آيه كه پيروزي بني اسرائيل رابرفرعونيان بازگو مي كند سخن ازمشرقهاومغربها تنها تعبيركرويت زمين است.زيرا روي فرض مسطح بودن يك مشرق ومغرب بيشترنيست اما روي فرض كرويت هرنقطه اي اززمين براي نقاط شرقي تر, مغرب است وبراي نقاط غربي تر ,مشرق است ونظريه كرويت زمين قرنها پيش از ظهور اسلام به عنوان يك نظريه اصولي ومسلم مورد قبول محافل علمي جهان بوده است.بنا براين آيه فوق بيشتر به حركت وضعي زمين ناظر است.

اماروي فرض مسطح بودن زمين معني آنها كاملاً روشن نيست درروايتي ازامام صادق(ع) آمده است »خورشيد پيش ازآنكه برماطلوع كند براقوام ديگري طالع مي شود وهنگامي كه ازماغروب مي كند براقوام ديگر طلوع خواهد كرد« اين روايات درباب نماز وارده شـده كه درآن صريح تر وروشنتر به كرويت زمين اشاره شده است يعني هر نقطه اي اززميـن مشـرق ومغـربي دارنـدوساكنــان هـرنقطـه مـوظف بـه مشـرق و مغـرب خـود مي باشنـد .

پيـش ازپيدايش بطلميـوس وفرضيه او درباره ساختمان جهان نظرات مختلفي درباره شكل زمين ازطرف فلاسفه اظهار شده بود بعض آن را مسطح وبعضي آن را استوانه اي بعضي آن را مخروطي وعده اي ديگر آن را معكب شش ضلعي اما بعضي آن را كروي مي دانستند. پس ازظهور بطلميوس وفرضيه معروف او درباره افلاك نه گانه ومركزيت زميـن جنبه رسمي به خودگرفت زيرااوطرفدار زمين وكرويت افلاك ومركزيت زمين بود.بعداًتوسط دانشمنداني همچون كپلروگاليله فرضيه مركزيت بطلميوس رالغو كردند واثباط نمودند كه زمين درلابلاي ميلونها كرات بزرگ وكوچك جهان قراردارد كه هركدام تحت جاذبه عمومي درمدارخود سير مي كنند. ولي نظريه كرويت زمين بقوت خود باقي ماند .

كسوف وخسوف

كسوف يا گرفتن خورشيد وخسوف يا گرفتن ماه مي باشد اين دوموضوع ازمسائل قابل ملاحظه است زيرا مي توان آنهاراازسالهاي قبل دقيقاً پيش بيني كرد چون كه براساس حركت كرات آسماني روي مي دهد واين حركات اولاّ درقرآن ذكر شده كه قبلاًبه آنها اشاره شد ثانياً اين حركات كرات آسماني تابع نظم وقاعده معيني است ومامي توانيم با پشتيباني بودن اين نظام بسياري ازحركات آنها راپيشگويي كنيم

ادامه دارد.


باز منتشر شده توسط khnasimg در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


      [ 1 ]                        

توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.