مسابقه دین و اندیشه خانه قرآن باشگاه کاربران جامعه ورزشی خانواده خوشبخت دنیای کودکان آشپزی و تغذیه موبایل دانش و تکنولوژی مجله سلامت سیاست گردشگری
دنیای عکس و عکاسی اقتصاد زنان ادبیات هــنر سینما و تلویزیون بزرگان و مشاهیر مهدویت سرگرمی دانلود نرم افزار مرکز کتاب پایگاه ها جستجو روابط عمومی مقالات
     
صفحه اصلی وب سایت فید مطالب وب سایت عضویت رایگان در وب سایت جستجو در وب سایت سوالات رایج نقشه وب سایت درباره ما تماس با ما  

حتما ببینید
لینکستان تبیان زنجان معرف وب سایت شما
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای مدظله
عکس و عکاسی مقالات
لینکستان وب سایت های مفید
امر به معروف و نهی از منکر
احادیث حضرت محمد
طبقه بندی موضوعی مطالب
فعال ترین اعضا این ماه
ارسال دعوتنامه


آیا مایلید دوستان خود را نیز دعوت به مشاهده محتوای بروز این وب سایت کنید ؟
آیا میدانید با ارسال هر دعوت نامه 5 امتیاز( به همراه 15 امتیاز رزرو) به مجموع امتیازات شما افزوده میشود ؟ 

دریافت رایگان مطالب
آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟؟
بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین راحتی و هر زمان که مایلید مطالعه کنید !
عضویت رایگان دریافت مقالات در ایمیل

برای مشاهده توضیحات بیشتر اشاره گر ماوس خود را روی هر عنوان نگه دارید . بخش مطالب روزانه اعضاء سرویس دیگری از خدمات وب سایت به اعضا میباشد که شما را قادر می سازد  مطالب و علاقه مندی های خود را در وب سایت درج نمایید .

این امکان زمینه حضور جدی شما را در دنیای مجازی اینترنت فراهم آورده و ضمن انتشار محتوای شما بنام خودتان ,  با کمک سرویس معرفی به موتور های جستجو , آنرا در  صدر جستجو ها و معرض دید هزاران کاربر روزانه  اینترنت و وب سایت قرار  دهد و کمک می کند  براحتی در جمع کاربران فعال خانواده ما قرار بگیرید .

توجه : نوشته  و مطالب این بخش دارای هویت شخصی از سوی کاربران ( ساختار وب لاگ) بوده و مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد .
قوانین ارسال مطلب را ببینید تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.

 
نوشته شده توسط majid177 با 6 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 140
     درج شده در 1222 روز و 22 ساعت و 12 دقیقه قبل
    

حدود 40 روز در عملیات حضور داشت تا اینکه بر اثر انفجار خمپاره و اصابت ترکش به پهلویش مجروح شد. وقتی که او را با قایق به عقب باز می‌گرداندند تا به اهواز منتقل کنند عراق منطقه را بمباران شیمیایی شدید می‌کند.

 

 

 

به گزارش خبرنگار سرویس«فرهنگ حماسه» خبرگزاری دانشجویان ایران،(ایسنا) اگرچه بر روی خاطرات «حاج رضا تکمداش» و «ملیحه بختیاری» به دلیل کهولت سن غباری از فراموشی نشسته است‌ اما این پدر و مادر هر جا که احساس می‌کردند نیاز به توضیح بیشتر در بیان خاطراتشان است حرف‌های یکدیگر را تکمیل می‌کردند. آنها درباره فرزندشان عباس تکمداش به خبرنگار سرویس فرهنگ حماسه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) می‌گویند: سال 1347 در شهر همدان متولد شد و فرزند اول خانوده‌ای که چهار دختر و دو پسر دارد،است.

 

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
شهید عباس تکمداش

 

 

 

عباس تا سال اول راهنمایی درس خواند و بعد از آن به دلیل آغاز جنگ تحمیلی ترک تحصیل کرد و به عضویت بسیج مسجد محل درآمد تا بتواند به جبهه اعزام شود. دوره‌های آموزشی را در بسیج و در مساجد «زینبیه»، «امام حسین(ع)» و «مهدیه» گذارند. فقط 14سال داشت که در سال 1361 برای اولین بار از طرف سپاه استان همدان و همراه «ابوالفضل زارعی» پسر خاله‌اش به غرب کشور و منطقه عملیاتی «چنگوله» رفت. عباس در آن زمان تخریبچی بود و چهارماه در جبهه ماند.

 

 

دوئل با تانک دشمن

 

 

متوجه شدیم که سر فرزندم پس از بازگشت از چنگوله در یکی از عملیات‌ها که عراقی‌ها مجبور به عقب‌نشینی بودند، آسیب دیده است.او برای به غنیمت گرفتن تانک دشمن به داخل کابین آن رفته بود اما در سقف تانک به سرش برخورد کرده بود و متورم شده بود. به همین دلیل مادر شهید «احمد اسکندری» که فرزندش دوست عباس بود برای آنکه‌، تورم و درد سرعباس خوب شود کمی حلوا پخت و برایمان آورد تا برای تسکین درد سر عباس استفاده کنیم.

 

 

بعد از این واقعه که برای پسرمان پیش آمده بود و علاقه همسرم به عباس، او دیگر اجازه نداد به جبهه برود. حدود سه سال برای اینکه بیکار نباشد و کمک خرج پدرش هم باشد به آلومینیوم کاری مشغول شد. شد یک موتور آبی رنگ داشت که با آن سرکار می‌رفت. در آن مدت هر از گاهی با دوستانش برای آنکه آمادگی جسمانی خود را حفظ کند به ورزش شنا می‌پرداخت. در این مدت خیلی کم او را در خانه‌ دیدیم چرا که روز ها سر کار بود و شب‌ها تا دیر وقت در مسجد فعالیت می‌کرد.

 

 

گفت باید از فرمان رهبرم اطاعت کنم

 

 

عباس حدود 18 ساله که شد علی‌رغم موافق نبودن پدرش بار دیگر به جبهه رفت.می‌گفت: «امام گفته که حضور در جبهه واجب کفایی است‌، من هم از این فرمان رهبرم باید اطاعت کنم.» برای همین سال 1364 برای دومین مرتبه به جبهه اعزام شد و در عملیات «والفجر8» (فتح فاو) شرکت کرد.

 

خمپاره‌ای که عباس را آسمانی کرد

 

 

 

حدود 40 روز در این عملیات حضور داشت تا اینکه بر اثر انفجار خمپاره و اصابت ترکش به پهلویش مجروح شد. وقتی که او را با قایق به عقب باز می‌گرداندند تا به اهواز منتقل کنند عراق منطقه را بمباران شیمیایی شدید می‌کند. این مساله باعث می شود تا او به شهادت برسد. البته اگر زنده می‌ماند احتمال اینکه قطع نخاع شود زیاد بود چون به گفته «حبیب عباسی» یکی از دوستانش که قایقران بود و لحظه شهادت در کنارش حضور داشت، پهلوی فرزندم به شدت مجروح شده بود.

 

 

آمادگی شنیدن خبر شهادتش را داشتم پیکرش را اشتباهی به مشهد بردند

 

 

روز هجدهم اسفندماه سال 1366خبر شهادت او را دریافت کردیم. پیش از آن پیکر او اشتباهی به مشهد رفته بود. اما با توجه به پلاک وسایلش بار دیگر به همدان منتقل شد. در آن روز پیکر دو تن از دوستانش هم تشییع شد و در کنار مزار عباس به خاک سپرده شدند.

 

نکته قابل توجه درباره خبر شهادت عباس این بود که تقریبا آمادگی شنیدن خبر شهادتش را داشتم چرا که دو روز قبل از شهادتش، خواب دیدم در می‌زنند. رفتم در را باز کردم و دیدم یک سرباز سرکوچه و دیگری انتهای کوچه ایستاده و دیگری هم زنگ منزل‌مان را زده است. پرسیدم شما در زدید؟ سرباز گفت: « بله». پرسیدم کاری دارید: بی‌مقدمه جواب داد: «مادر، پسرت شهید شد». نگران شده بودم. به سمت یکی از اتاق‌های دویدم و پدر عباس را صدا زدم اما ناگهان از خواب بیدار شدم.

 

 

خواب قبل از تولد عباس

 

 

حدود یک سال قبل از تولدش در منزلمان به صدا درآمد. رفتم دیدم یک آقایی نورانی داخل منزل شد و بیرون رفت. بعد از او دو خانم آمدند. یکی از آنها پرسید:«خانم حامله‌ای؟» گفتم: «نه».آن زن گفت:«خدا به شما یک فرزند می‌دهد. اسم او را حسین بگذارید و در منزلتان روضه برگزار کنید. ماه محرم سال بعد فرزندم به دنیا آمد اما پدرش گفت نمی‌شود نامش حسین باشد چون اسم برادرم هم حسین است.به همین دلیل نام عباس را برایش انتخاب کردیم.از آن زمان تاکنون 45 سال است که هر سال سه روز روضه در خانه برگزار می‌کنیم. عباس هم اگر شهید نمی‌شد قصد داشت تا هر سال یک روز به روزهای روضه اضافه کند تا به 10 روز در سال برسد اما شهید شد. بعد از شهادتش موتورش را به یکی از دوستانش هدیه دادم.

 

پیکر شهید عباس تکمداش در گلزار شهدای شهر همدان قرار دارد.

 

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
شهید عباس تکمداش نشسته از سمت چپ نفر چهارم

 

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
شهید عباس تکمداش

 

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir
مادر شهید عباس تکمداش

 

 

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

باز منتشر شده توسط majid177 در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط fardsaeid با 144683 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 117
     درج شده در 1243 روز و 21 ساعت و 41 دقیقه قبل
    

وداع رسانه ملی با یک جوانمرد

تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

شهید داوود جوانمرد شهید مدافع حرم ثابت کرد که صداوسیما مکتبی، انقلابی و در خط جهاد است.

 

به گزارش راسخون به نقل ازروابط عمومی سیما ، سردار رادان رئيس مركز راهبردي ناجا در مراسم تشييع پيكر شهيد جوانمرد از كاركنان صدا و سيما كه در ماموريتي مستشاري در دفاع از حرم در سوريه به شهادت رسيد ضمن برشمردن سجاياي اخلاقي شهيد داوود جوانمرد،به تشريح حضور پرنقش آن شهيد در دوران دفاع مقدس در جبهه‌هاي جنوب و غرب كشور پرداخت.

 

وي گفت: جانفشاني‌ها و ايثارگري‌هاي شهيد جوانمرد در جبهه‌هاي نبرد و بويژه اخيراً در جبهه سوريه ثابت كرد كه در رسانه ملي بچه‌‌هاي مكتبي، انقلابي و در خط جهاد خدمت مي‌كنند.

 

وي همچنين افزود: شهيد داوود جوانمرد مانند خبرنگاران، و فيلمبرداران صداوسيما در جبهه كفر حضور پيدا كرد تا مظلوميت مردم ستمديده سوريه را به جهانيان نشان دهد.

 

پيكر پاك بسيجي شهيد داوود جوانمرد پيش از ظهر امروز در ميان غم و اندوه همكاران رسانه ملي از مقابل ساختمان شماره 4 معاونت فناوري و رسانه‌هاي نوين تا مسجد بلال صداوسيما تشييع شد.

 

در اين مراسم جمعي از معاونان و مديران رسانه ملي و اصحاب رسانه حضور داشتند.

 

پيكر پاك شهيد مدافع حرم پس از طواف در صحن مسجد بلال و قبور شهداء گمنام تا مسير خيابان ولي‌عصر(عج)  تشييع و براي دفن در رديف 7 قطعه 40 شهداء در بهشت زهرا (س) در جوار مزار همرزمان قديمي شهيدش كه در دوران دفاع مقدس به شهادت رسيده بودند منتقل شد.

 

بسيجي شهيد داوود جوانمرد از همكاران رسمي سازمان شاغل در اداره‌كل صداوتصوير معاونت فناوري و رسانه‌هاي نوين بود كه 22 سال سابقه كار داشت .وي متاهل و از وي دو دختر به نام‌هاي زينب و صبورا به يادگار باقي مانده است.

 

همسر اين شهيد بزرگوار نيز از همكاران رسانه ملي است و در شبكه خبر صداوسيما خدمت مي كند.

 


باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


نوشته شده توسط rohisamadi با 120827 نوشته تا این لحظه
تعداد بازدید تا این لحظه : 122
     درج شده در 1253 روز و 14 ساعت و 54 دقیقه قبل
    

شهيد غريب قريب

 

نويسنده: عباس خامه یار
 
شهيد مهندس محمدجواد تندگويان، بالاترين مقام كشوري جمهوري اسلامي ايران بود در دوران هشت ساله دفاع مقدس توسط عمّال بعثي صهيونيستي رژيم صدام به اسارت گرفته شد.
مرور زندگي و فعاليت هاي اين وزير نفت كابينه شهيد محمدعلي رجايي كه درست چهل‌روز پس از آغاز جنگ تحميلي اسير شد، به خوبي حكايت مجاهدت ها و مظلوميت هاي ياران خميني كبير(ره) را بازنمايي مي‌كند. مهندس تندگويان(كه مقام معظم رهبري به زيبايي تمام او را «شهيد غريب» خوانده‌اند) با همكاري مشترك دشمن رو در رو و ستون پنجم داخلي اسير شد و سال هاي سال، سخت ترين شكنجه هاي جسمي و روحي و نيزدرد دوري از خانواده و ميهن را تاب آورد و حاضر نشد حتي كلامي عليه ياران، هم رزمان و هم ميهنان خود بگويد.
او به مصداق آيه شريفه «من المؤمنين راجال صدقوا ماعاهدوا الله عليه فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر و مابدلوا تبديلا» جان شيرين خود را در اوج جواني بر سر هدف والايش گذاشت و با سر بلندي تمام به ديدار يارشتافت.
تندگويان از خيل جواناني بود كه هنگام آغاز قيام حضرت امام دراوايل دهه 1340 شمسي، دوره نوجواني را طي مي‌كرد و معظمٌ‌له در پاسخ به مزدوران رژيم پهلوي، اين نوجوانان را ياران و ياوران نهضت خويش خواندند. پيش بيني جلودار نهضت به زيبايي به تحقق پيوست و تندگويان در دهه 1350 ضمن كسب دانش آكادميك و نيز بهره گيري از استادان مدعو به به دانشگاه نظير شهيد مطهري،دكتر شريعتي و علامه جعفري، به مبارزه پنهان وآشكار عليه رژيم پرداخت و بهاي آن را با زنداني شدن خويش و همچنين دوري از موقعيت هاي خوب اجتماعي (كه با توجه به مقام علمي اش استحقاق آن را داشت) پرداخت كرد.
درادامه و با پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1357 نيزمهندس تندگويان از خيل جوانان متخصص و متعهدي بود كه از هر نظر آمادگي خدمت به اسلام و ميهن را داشتند و عرصه مديريت، بهترين بستر براي خدمت آنان به آرمان هاي والاي انقلاب اسلامي بود.
اما بروز رخدادي عظيم همچون جنگ تحميلي، بسياري از اين جوانان شايسته را از ما گرفت و تندگويان درغربت تنهايي خويش،چون سروي آزاده محكم و پابرجا با نيت قربتاًالي الله ايستاد و با كمال وقار و افتخار نام خود را در بين اين جوانان جاودانه ساخت. او راد مردي ديگر همچون باكري، همت،جهان‌آرا، نامجو، كلاهدوز و خيل شهداي دفاع مقدس بود.
يادت گرامي باد،محمدجواد تندگويان، اي شهيد غريبِ قريب...
*******

اسرايي كه از ما گرفتند
بيانات حضرت امام خميني(ره)

ما در اين جنگي كه آن ها هجوم آوردند و تحميل به ما كردند، اُسَراي بسيار از آن ها داريم،پناهندگان بسيار از آن ها داريم؛ لكن با اُسَرا عملي كرديم كه هيچ كس با اُسُراي خودش آن را عمل نمي‌كند. ما مثل برادرهاي خودمان با آن ها عمل كرديم. در صورتي كه اُسَرايي كه از ما آن ها گرفتند، تحت شكنجه هستند.حتي وزيرنفت ما- مهندس محمد جواد تندگويان- الآن تحت شكنجه است. آن طوري كه حتي در روز نامه هاي اين دو روز نوشته بودند،به واسطه شكنجه درخطراست،و شايد خداي نخواسته ازشكنجه هايي كه مي‌كنند و كردند جان سالم به در نبرد. اين آن رژيمي است و آن شخصي است كه در طائف آن لاطايل ها مي‌گويد و اظهارمظلوميت مي‌كند؛و نيست كسي كه بنشاند او را در يك محكمه‌اي و از او بازجويي كند كه آيا اين مظلوميت هايي كه اظهارمي‌كنيد،ظالمي هستيد كه به صورت مظلوم خودتان را جلوه مي‌دهيد.
از فرموده هاي حضرت امام در تاريخ22 بهمن1359.
*******

تندگويان، وزير بسيجي و فداكار جمهوري اسلامي
شهيد تندگويان در كلام مقام معظم رهبري
پاسخ حضرت آيت الله خامنه‌اي به پيام هاي تبريك مسؤولان و اقشارمختلف مردم، به مناسبت اعلام متجاوزبودن عراق ازطرف سازمان ملل متحد، درتاريخ27 آذر1370

پيشاني سپاس بر درگاه خداوند ساييده و به ملت عزيز تبريك مي‌گويم. اين شادي بزرگ، با تلخي غم فقدان شهيدان عالي مقام و گلهاي پرپرشده بوستان خميني همراه است، كه اين روزها بازگشت پيكر مطهر شهيد غريب مان،مهندس تندگويان ،وزير بسيجي و فداكارجمهوري اسلامي، آن را تازه مي‌سازد و عظمت فداكاري هايي را كه به اين پيروزي ها انجاميد،درچشم هوشمندان عالم به تصوير مي‌كشد. جاي آن پير مراد وحكيم فرزانه و رهبر دلسوز و تيزبين خالي است كه ثمره استواريِ معجزنشان خود را در پيروزي هاي پياپي ملت خود ببيند و شادابي اين درخت تناور را كه نهال آن به دست تواناي او نشانده شده است بنگرد.

بيانات مقام معظم رهبري در ديدار با وزير و مسؤولان وزارت كشور و استانداران در تاريخ 27آذر 1370

جا دارد كه به غم طولاني عميق فقدان شهيداي عزيزمان اشاره كنم؛كه مجاهدت و تلاش آنها،مظهروالاي صبرو كار مخلصانه بود. امروز هم خداي متعال، با بازگشت پيكرمطهرشهيد عزيزمان شهيد تندگويان ياد شهدا را درذهن ملت ايران زنده تر كرد. خدا او را غريق رحمت كند،و همچنان كه غريبانه مجاهدت كرد و در راه خدا شهيد شد، ثواب و اجرشهداي غريب راه خدا را به او ارزاني بدارد.

بيانات حضرت آيت الله خامنه‌اي در ديدار با فرماندهان يگان هاي سپاه پاسداران مستقر در فرودگاههاي كشور در تاريخ 2 دي 1370

واقعاً اگرعراق بعد از قبول قطعنامه توسط ما، با همان ساز و برگ قبلي پشت اين هزاروسيصد كيلومتر مرز ما باقي مي‌ماند، فكرمي ‌كنيد كه ملت ايران روي آرامش وآسايش مي‌ديد؟ فكرمي‌كنيد كه نيروهاي مسلح كه شماها باشيد مي‌توانستند اندك احساس آرامشي بكنند؟ آيا آب خوشي از گلوي اين ملت پايين مي‌رفت؟
رژيم عراق،اصلاً شريربالذات است؛اصلاً نمي‌تواند عدم شرارت را تحمل كند.شما ببينيد جسد مبارك شهيد تندگويان را موميايي كرده حاضردارند؛اما وقتي كه هيأت و دكتر و مسؤولان مربوطه به آن جا مي‌روند، قبري را مي كنند و جسد ديگري را نشان مي‌دهند!البته اين ها هم فهميدند و گفتند كه اين جسد شهيدتندگويان نيست،اصرار كردند،بالاخره آن‌ها مجبورشدند كه جسد اصلي را بدهند.حالا اگراين ها قانع مي‌شدند و همان جسد را مي‌آوردند،بگو شما با آن جسد موميايي كرده، مي‌خواستيد چه كار كنيد؟! شرارت اين دشمن تا اين حد است؛ از يك جسد موميايي كرده هم حاضر نيست بگذرد؛ براي اين كه يك وقت به صورتي از آن عليه جمهوري اسلامي استفاده كند؛ يك بي آبروگي سياسي، يا مشكلي درست كند!
منبع: ماهنامه شاهد یاران، شماره 47

باز منتشر شده توسط rohisamadi در وب سایت تبیان مرکز زنجان
پیگیری نوشته های کاربر مطالب این کاربر را پیگیری کنید (بزودی)


      [ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10  مشاهده صفحه بعدی  مشاهده صفحه آخر

توجه : مدیریت وب سایت در صورت دریافت مجوز قانونی از سوی مراجع ذیصلاح نسبت تغییر در محتوای  ارسالی کاربران و یا مراحل قانونی اعلام شده اقدام خواهد نمود.
تبیان زنجان با تایید نمایش مطالب ارسالی کاربران آنرا تایید محتوایی و قابل استناد نمی کند . مديران محتوا تنها حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط ( دارای مشکل فنی نمایش و ناقض قوانین ارسال مطلب هر بخش ) را دارند.
© 2004- Tebyan. The content is copyrighted to Tebyan Cultural and Information center and may not be reproduced on other websites.